Hayırlı evlilik için cuma suresi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O neydi gi konusu merak etmiyor degilim😅

Burada mütevazi hayat öneren, dualarla yaşıyorum diyen ablamız. İlla istiyor ki ifşalansın, bilmeyen herkes de bilsin. Konu sahibi size burada ablalık yapan bayan böyle biri (bizi ilgilendirmez asla ama o zaman haddini de bilecek insan), okuyun siz de.

Ahaha koca bulmak için üniversite okumak ve spora gitmek 😂😂
Ya Allah aşkına her lafımı ters anlayıp üşenmeden cevap veriyorsun bi salsana ben çevremde kültürlü insanlar var diyorum senin anladığın şeye vak sendeki beyni kuşa taksam ters uçar yeminle. Rica ediyorum git başka uğraş bul sana cevap vermediğim halde atlama tıpkı aysenimiye dediğin gibi :)

Abiniz için de dualar arıyorsunuz ve abim dediğiniz kişi daha 24 yaşında. O bile daha gençken 24 yaşından küçük olup kafayı evlilikle bozmak normal değil. Eğitiminizi bilmiyorum, koca dışında hakkınızda bilgi yok fakat evlilikten önce eğitim ve çalışma hayatını önemseyin. Kendi paranızı kazanıyor musunuz mesela? Şu an ülkede tek maaşla geçinmek neredeyse imkansız. Evleneyim de kuru ekmek yerim falan masallarda kaldı, para yoksa huzur da yok. Site aldatılan, terk edilen, darp edilen kadınların konularıyla dolu. Hiç mi okumuyorsunuz? Gencecik kızsınız gezin, tozun, eğlenin. Zamanı gelince evlilik olur zaten, duayla koca bulunmaz.
Mübaşirim kendi paramı kazanıyorum tabiki de. 4 yıllıkta üniversite okuyorum 2 yıllık üni bitirdim benim evlenmek isteme sebebim şu çevre baskısından kurtulmak gerçekten çok bunaldım burdaki herkes dalga geçiyor ama yaşayan bilemez bunu

Mübaşirim kendi paramı kazanıyorum tabiki de. 4 yıllıkta üniversite okuyorum 2 yıllık üni bitirdim benim evlenmek isteme sebebim şu çevre baskısından kurtulmak gerçekten çok bunaldım burdaki herkes dalga geçiyor ama yaşayan bilemez bunu
24 yaşından küçük birine evlenme baskısı yapan yer neresi ya?

Ya Allah aşkına her lafımı ters anlayıp üşenmeden cevap veriyorsun bi salsana ben çevremde kültürlü insanlar var diyorum senin anladığın şeye vak sendeki beyni kuşa taksam ters uçar yeminle. Rica ediyorum git başka uğraş bul sana cevap vermediğim halde atlama tıpkı aysenimiye dediğin gibi :)
Ablacım çevresinde kültürlü insanlar olan kendini geliştirmiş kadınlar 20’lerinin başında dua ile koca aramıyor. Yemeyiz, geçeceksin bunları.

Bir de tutmuş Salon kadını'nı azarlıyor. Diş geçirebileceğini düşündüğü üyelere böyle saldırmaya başlamış demek ki. Ki kadın bir şey de dememiş. Sadece duaya sığınıp hiçbir şey yapmadan beklemeyin, birileriyle sosyalleşin kendiniz seçin sonra Allah'tan hayırlı olmasını dileyin vs. demeye getirmiş.
Ferhans, sen kendi ağzınla neler yazdın neler buralara. Şimdi hiç yazmak istemiyorum o yazdığın felaket şeyleri.
Ben de Kudra da hatta sana şu an tepki gösteren bütün üyeler de gayet açık görüşlüyüz. Hiçbir kadını cinselliği üzerinden yargılamayız. Ama senin tüm yaptığın şey, bambaşka bir hayat yaşayıp sonra da alakasız konularda gelip bambaşka biri gibi yorumlar yapman. Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Geliyor millete bulaşıyor ağzının payını alıp gidiyor her seferinde. Örselenmekten zevk aldığını düşünüyorum.

Valla bereketli bol kazanç için cuma günleri mülk süresi okunduğunu biliyorum. Açıkçası aklımda hep başlamak istiyorum ben de. Ama bunu duymadım. Ama hayırlı bir kısmet için bol bol dua etmek tabi ki etkili olur

Önlisans bitirmiş, mübaşirlik yapan 20 lerin başında genç kadın. Çevrem dediği yer sonradan edinilmiş, asıl geldiği yerde sıkıştırılıyor gibi. Herkes havada kapma peşine düşmüş aslında, mahalle çakal kaynıyor. 😬

Çekirdek aileyi sert bir şekilde uyarıp, geriye kalanları da hayatınızdan çıkarın. Bu yaşta evlilik için baskı yapan insanların hayatınıza katacakları pek bir şey yoktur zaten. Hayat sizin ve siz nasıl isterseniz o şekilde yaşarsınız.

Burada mütevazi hayat öneren, dualarla yaşıyorum diyen ablamız. İlla istiyor ki ifşalansın, bilmeyen herkes de bilsin. Konu sahibi size burada ablalık yapan bayan böyle biri (bizi ilgilendirmez asla ama o zaman haddini de bilecek insan), okuyun siz de.

Bu ağızlamı senin duan kabul olacak?
Senin için dua sadece pazarlık gibi bir anlam taşıyor. Duanın ne olduğunu bilsen ağzın böyle olmaz. Boş boş devam et kendini kandırmaya.
Herkes kaba kaba yorumlar yapacak bende herkese kibarlıkla cevap vericem sonra benim duam asla kabul olmayacak öyle mi? Önce sen bi üslubunu takın benim açtığım konuyla bi alakan yoksa gereksiz gerginlik çıkarmak için yazma. Saygılı yorum yapanlara farkındaysan saygılı cevap verdim

Ailemiz ve ölüm bunun içine girmiyor daha çok. Ailemizi biz seçmedik. Öleceğimiz zamanı da biz seçmiyoruz (intiharı katmıyorum)
Ama diğer türlü Allah bize yol açıyor kararları biz veriyoruz.
"Öleceğiniz tarih ve evleneceğiniz kişi bellidir" lafları zaten saçma. Çünkü belli olan sadece bunlar değil ki. Bütüüün her şey kaderimizde yazıyor zaten. Ama kaderde yazıyor diye yaşamıyoruz, biz öyle tercih ettiğimizden Allah öyle kader yazmış. Ha bunların istisnaları da vardır tabii ki. İnsanın bazen basireti bağlanır ya da hiç elinde olmayan şeyleri yaşar onlar ayrı.
Evlilik illa Allahın dediği ile evleneceksin tarzı olsa peygamberimiz eş seçerken şuna dikkat et buna dikkat et diye telkinde bulunmazdı
Evet katılıyorum dua kaderi değiştirir kesinlikle

Ablacım çevresinde kültürlü insanlar olan kendini geliştirmiş kadınlar 20’lerinin başında dua ile koca aramıyor. Yemeyiz, geçeceksin bunları.

Tamam sen yeme lütfen susar mısın artık farkındaysan sadece 1-2 yorumuna cevap verdim ve hala benle dalga geçme derdindesin sen bence millete demeden önce bi kendine bak stresini başka yerde at

Önlisans bitirmiş, mübaşirlik yapan 20 lerin başında genç kadın. Çevrem dediği yer sonradan edinilmiş, asıl geldiği yerde sıkıştırılıyor gibi. Herkes havada kapma peşine düşmüş aslında, mahalle çakal kaynıyor. 😬
Hiç aklıma gelmedi bi tık haklı olabilirsiniz 😂 çok güldüm ya Allah iyiliğinizi versin 😂

Valla bereketli bol kazanç için cuma günleri mülk süresi okunduğunu biliyorum. Açıkçası aklımda hep başlamak istiyorum ben de. Ama bunu duymadım. Ama hayırlı bir kısmet için bol bol dua etmek tabi ki etkili olur
Zenginlik için vakıa suresi okuyabilirsiniz ben ayrıyeten e ticaret yapıyorum vakıa suresi okumaya başladığımdan beri kazancım çok iyi oldu Allah’a şükür

Hiç aklıma gelmedi bi tık haklı olabilirsiniz 😂 çok güldüm ya Allah iyiliğinizi versin 😂
E öyle değil mi, size evde kaldı lafı eden çıktığınız aile, sülale, mahalle değil mi? Kültürlü çevre dediğiniz arkadaş ve iş çevresi. Aynı şeyler değil. Eğer böyleyse aile dostu ya da akrabaların getirdiği kimse ile yola girmeyin.

Tamam sen yeme lütfen susar mısın artık farkındaysan sadece 1-2 yorumuna cevap verdim ve hala benle dalga geçme derdindesin sen bence millete demeden önce bi kendine bak stresini başka yerde at
Konu açtın kurallar çerçevesinde yorum yapıyoruz. Açtığın konu kurallara aykırı zaten, moderatörler gelince banlanacaksın fazla kasma.

Stres sende bebeğim bende yok valla. Ben tatildeyim, şezlongta serilip margarita yuvarlayarak yorum yazıyorum 🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X