Hayatım boyunca beklediğim trajedi sonunda beni buldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu anda bile bu kadar mutsuzsan, evlenince dert ettiğin bu günlerini ararsın emin ol. Hadsiz kendi annesine de anlatmış birde. Emin ol analı oğullu ömür boyu yüzüne vurur bu adiler. Bu adamla yuva kurulmaz, ailesinin içine girilmez hayatın kayar. Anneni dinleyeceksin. Önünde iki seçenek var.

-Anneni dinleyip sevgiden bi haber bu adamdan uzak duracaksın, en fazla 1 ay can sıkan olaylar yaşarsın sonrası güllük gülistan.

-Bu adamın tehditlerine boyun eğip, bir ay sıkıntı yerine yıllarını kaybedeceksin. O zaman kurtulman bu kadarda kolay olmayacak, hem yasal işlemler, hem toplum baskısı, belki birde çocuk...

Evlendikten sonra ayrılmak istesen sana iftira atmayacağı ne malum. Ömür boyu tehditlerine boyun mu eğeceksin.

Babana tam anlamıyla gerçeği söylemek zorunda değilsin ayrıca. Ayrılmak istiyorum bana iftira atmakla tehdit ediyor de gitsin. Babandan da "hatasıyla sevabıyla kız benim kızım" tavrı görürse o yelkenleri suya indirir. Eş olacak kişiye de "elinden geleni ardına koyma, sevdiği insanı iki koltuk için rezil edebilecek bir adama güvenip yuva kuramam" de engelle her yerden.

Kızların kızlık zarı diktirmesi böyle zihniyetteki manyak insanlarla evlenme gerçeğini değiştirmiyor. Evlenmeyin böyle insanlarla ya. Bakire değilse kabul etmeyen ya da "defolu maldı kabul ettim" zihniyetinde olan insanları asıl siz kabul etmeyin.

Annen kaç yıllık kocasını tanır ona göre söyler. Sakın karışma söylesin. Elden öğrenmesin annenden öğtensin. İki gün küser bir gün bağırır affeder. Her gün böyle dert çekme sançkın. O kaynana ve koca adayı akıllarınca kusurlu alıp tepesine binecekler. Ondan böyle yapıyorlar. Tekmeyi vur gitsin. Sakın sakın evlenme babanla konuş.

Bana inaninki bu konuda on yila gecse yuzune vurmayacak erkek yok.bir damarina basmaya bakar.artik dediginiz gibi toplum bunu hakediyor.ufacik bir sevme ufacik bir hata hayata mal oluyor.yazik konu sahibine simdi korkudan ne halde

Canım annen arkandaymis munasip bir lisanla anlatır annen senin hayatın söz konusu
Annen anlatsin sende nisanli na de ki "hiç durma anlat ben sen zahmet etme diye anlattım zaten "
Sonra da ayrıl bu insanla evlenmek=intihar etmek

Bu tip insanımsılara değil bir ömür, bir saat bile harcamayın.”Sinirlendiği için bir anda söyledi yoksa yapmaz”diye de düşünmeyin, belli ki sizi hep bu şekilde elinde tutmaya çalışacak özgüvensiz p...k. Mümkünse anneniz onlardan önce babanızla konuşup durumu anlatsın ve lütfen kendinizi bu adama mecbur hissetmeyin.

Bana inaninki bu konuda on yila gecse yuzune vurmayacak erkek yok.bir damarina basmaya bakar.artik dediginiz gibi toplum bunu hakediyor.ufacik bir sevme ufacik bir hata hayata mal oluyor.yazik konu sahibine simdi korkudan ne halde
tüm erkekleri tanıyor musunuz?

Ya bunu yapmayın Allah aşkına.
Tüm erkekler böyle rezi pislik değil. 10 yıldır sevgili 5.5 yıldır evliyiz bir gün olsun geçmişin lafı açılmadı. Ne sordu ne sorguladı. Ne kavgalar ne küslükler oldu asla olmadı.
Konu sahibi gün gelir sen de gerçekten sever, düzgün bir insanla tanışırsın. Her erkek böyle değil. Sakın hepsi başa vurur deme. Düzgün çok erkek de var. İyilerle karşılaşırsın umarım.
Bu ayıdan kurtul hemen

Oncelikle annenizin ellerinden öperim çok olgun bir kadın ve akıllı . Anneniz konuşsun babanızla ve ne şekilde olursa olsun bu adamla evlenmeyin şimdi 2 ağlar utanirsın belki ( ki niye utanasın ) ala geçer ailen destek belli hep sana sakın bu adama ailesine boyun ege gerekirse savcılığa giderim falan diye tehdit et ama evlenme yakma kendini . Herşey gönlünüzce olsun

Çok aklı başında birisiniz kendinizi bu hale nasıl soktunuz anlamadım. Sizin adınıza çok üzüldüm. Bugün bunu duyuran insan yarın bir gün ilişkinizdeki herleyi de anlatır herkese.sevmiyorsa ayrılsın ne demek kabul ettim ya tamam diyecekti konu kapatılacaktı yada ben buna olumsuz bakıyorum diyecekti ayıracaktınız yollarınızı. Gerçekten karakteri bozuk nişanlınızın. Belli ki psikolojisi de . Ailesinin dolduruşuna geliyor anladığım kadarı ile zaten sokma akıllı bir insanla yaşamak çok zor. Her zaman iki karakterli gibi olacak sizin de dengenizi bozacak . Lütfen izin vermeyin . Hiçbir şey için de geç kalmış değilsiniz hiçbir şeyi onaylamak zorunda da değilsiniz o adama hiç hiç mecbur değilsiniz yarın bit gün bir sürü hatalar yapar da ben seni böyle kabullendim (!) diyip sürekli sizden herşeye boyun eğmenizi ister. Babanız da öğrensin canım ama başkasından değil de annenizden öğrensin mesela. Ne demek sizi korkutarak kabul ettirmeye çalışmak ? Resmen şantaj yapıyor . Böyle bir insanla bir ömür geçer mi bırakın bir ömrü böyle biri gözümde insan bile sayılmaz kudurdum şu an sinirden . Kendinize yazık etmeyin

kesinlikle ama kesinlikle evlenme canım benim.. ileride neler yapmaz bu adam sana. ya sen kendine eş diye seçtiğin kadını namusunu nasıl tehdit olarak kullanırsın? annen haklı babanla uygunca konussun, ondan duyacağına sizden duysun

sizi öyle kabul etmiş öyle mi o kimmiş pardon????Lütfen sen kimsin kelimesini şu adiye bir kullanın bakalım nasıl gerçek karakteri ortaya çıkıyor.Kimin hakkı ya insanın yaşadığını yargılamak o kimmiş ki sizin namusunuzu temizliyor aklı sıra aklı kıt cahil beyinsiz vizyonsuz herif.Yaşınız kaç bilmiyorum ama siz kendinizi kimseye ezdirmeyin siz her ne olursa olsun değerli ve en iyisine layıksınız kimse bu hakkınızı gasp edemez..EVLENMEYİN bu adamla lütfen..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…