Artık evlilikten eşimden soğudum.

Dün zaten kendisine de söyledim dedim bak evi 2 hafta içinde halledemezsen ben annene değil kendi anneme gidecem çocuğu orda okula verecem yazık bu çocuğa ben üzülmüyormuyum sanki
Yoo üzülmüyorsunuz.
Hala 2 hafta diyip duruyorsunuz.
Siz gidin çocuğunuzu yazdırın.
Baktınız ki evi tuttu çabalıyor bir şeyler için dönmek isterseniz o zaman dönersiniz ama evi tutsa ne yazar kirasını ödemedikten sonra

Ev sahiblerine de yazik valla.
Kiracıya evi veriyorsunuz dingonun ahırı sanki.
Oturuyor ama kira ödemiyor oh mis.

Yoo üzülmüyorsunuz.
Hala 2 hafta diyip duruyorsunuz.
Siz gidin çocuğunuzu yazdırın.
Baktınız ki evi tuttu çabalıyor bir şeyler için dönmek isterseniz o zaman dönersiniz ama evi tutsa ne yazar kirasını ödemedikten sonra

Ev sahiblerine de yazik valla.
Kiracıya evi veriyorsunuz dingonun ahırı sanki.
Oturuyor ama kira ödemiyor oh mis.
Ev sahibi de bize verdiğine ćok pişman zaten Allah beni sizden kurtarsın bir an önce diyip duruyo

Dün zaten kendisine de söyledim dedim bak evi 2 hafta içinde halledemezsen ben annene değil kendi anneme gidecem çocuğu orda okula verecem yazık bu çocuğa ben üzülmüyormuyum sanki
2 hafta sonra ev bulursa ne değişecek ki bu sefer de yeni ev sahibinizi bıktıracaksınız. Adam ikametini vermemiş, nüfus müdürlüğü çözmemiş siz de olmuyor diyip bırakmışsınız. Annenizde kalmayı çok seviyormuşsunuz 2019'da öyle yazmışsınız. Neden bu adamla "aile bütünlüğünüzü" sürdürmekte diretiyorsunuz? Bizim göremediğimiz ya da söylemeyi atladığınız çok iyi yanları mı var?

Eşimle 9 yıldır evliyiz. Şu an 6 yaşında bir oğlumuz var. Ben daha önce 4 sene kaynanamla beraber oturdum. Eşim o sıralar çok sorumsuzdu doğru düzgün çalışmıyordu.Hep altınlarını benden izinsiz alıp götürdü yerine de koymadı.Ben hamileyken beraber çalışıyorduk Bazen ben tek başıma işe giderken o evde yatıyordu. Beraber çalışırken kenara gram altın koyuyorduk. Onu da hemen zorda kalınca alıp bozdurup harcadı benden izinsiz. O parayla hastanede doğum yaparım lazım olur bebeğe birşey lazım olur alırız diye tutuyorduk. Doğumuma yakın bir zamandı. O kadar da dedim o paraya dokunma yarın öbür gün doğum yaparım lazım olur diye.Ama maalesef onu Sonra harcadı. Sonra aradan 2 hafta geçti doğum yaptım. Tabi bunun cebinde 5 kuruş yok. Kimden istedi bilmiyorum da bir şekilde hallettik. Doğumdan sonraki gün annem yanıma kaynanalar geldi. Kaynanam iki de bir yanımda eşim ve ben için ben size hakkımı helal etmiyorum diyip duruyor. Ben de en son dayanamadım. Anne ben sana ne yaptım neden bana bunları söylüyorsun? Sen oğlumu adam edemedin dedi. 35 yıllık oğlunu sen adam edememiştir ben mi edicem dedim. Annem de kızdı bi laf söyledi. Peki sen bu kızın günahına girdin o sorumsuz oğlunu evlendirdin. Peki bu kız sana hakkını helal etmese sen ne yapıcan? dedi. Öyle daha cevap veremedi. Annem yanıma kalmaya geldi sırf kaynanam ve bacıları yüzünden kalmadı. Aylar geçti oğlum 6 aylık oldu. Sonra eşimin bir gün oğluma takılan çeyreği de alıp götürdüğünü farkettim. Ona sordum inkar etti tabi ama ben inanmadım çünkü benim cüzdanımdan da para alıyordu kendisi. Bu olaydan sonra artık sabrım taştı. O evden çıktıktan sonra oĝlumu da alıp babamın evine gittim geri dönmemek üzere. Boşanmak istiyordum artık çünkü artık bu sorumsuzluğu canıma tak ermişti. Sonra bu beni aradı ben aćmadım hemen ısrarla arayınca açtım artık evi terkettiğimi söyledim bu da bayağı kötü oldu. Sonra annesi de bayağı kötü oldu etme eyleme bu yuvayı yıkmayın bir çocuğunuz var diyo. Ben de bu duruma senin oğlun getirdi dedim. Benim ailem arkamda tabi. Özellikle Annem her zaman destekçim. Zaten başından beri o eşim olacak adamla evlenmeye karşıydı. Sonra bu birkaç kere geldi babamla konuştu yalvardı. En son düşündüm çocuğumuzun hatrına 1 şart koştum. O da bize ayrı ev tutacak ve bizi mağdur etmeyeceksen kendine çeki düzen vereceksen tekrar gelirim dedim. O da kabul etti. Ve annesinden bazı eşyalarımızı getirdi. Ben tekrar oraya gitmedim annemde bekledim bunu çünkü güvenmiyordum artık. Sonra 2 ay içinde halledecek diye söz verdi Bu süre oldu 6 ay. Sonra evi tuttu. Eşya alındı. Eve girdik. Başlarda biraz iyi gitti. Sonra bu gene cıvıtmaya başladı. Doğru düzgün kira vermemeye başladı. Tabi arada faturaları da geciktirmeye başladı. Arada bir elektriği kesiyorlardı. Sonra faturalar birikti ödeyemiyor. Evdeki televizyonu sattı fatura ödemek için. Tabi ben bunu başta kabul etmedim. Sonra bana param olduğu zaman ilk fırsatta yenisini alırım merak etme dedi. Bunun

üzerine bayağı tartıştık. Sonra kabul etmek zorunda kaldım. Sonra araya pandemi girdi. Bu 3 ay iş yok bahanesiyle hiç çalışmadı evde yattı. Sonra bu süreçte ne kira ne fatura verebildi. Evde televizyonda yok tabi. Aradan zaman geçti. Sonra işler biraz açıldı bu işe gidip geldi. Ama bu gene kira fatura doğru düzgün vermiyordu.Arada bir elektrik faturasını mecbur ödüyordu kesilmesin diye. Sonra aylar geçti bunun kira borcu bayağı birikti. Sonra suyla doğalgaz faturası borcu da birikti. En son gelip doğalgaz sayacını söktüler. Bu işteyken aradım söyledim sonra bizi annemlere yolladı 1 hafta içinde öderim hallederim diye. Oraya gittim aradan bir hafta geçti. Bu bana diyor ben bu hafta halledemedim siz biraz daha orada kalın ben 2 hafta içinde halledecem diye diye beni öyle 3 ay oyaladı. Sonra arıyo ev sahibi bize çıkarıyo evi yeğenine kiraya verecekmiş. Tabi bu hala faturaları ödememiş. 2 ay da öyle oyaladı beni ev tuttu gittim. Tabi bu oturduğumuz yerde ikametgahı alamıyorum. Ben bunun çok sonradan öğrendim. Çünkü bizim oturduğumuz kat önceden onlaŕın dubleksiymiş sonra ayırmış bi daire yapmışlar.Sonra ilk sene güzel gitti ara ara geciktirsede kirayı veriyordu. Ev sahibi ilk sene çıkaracaktı bizi eşim konuştu anlaştı kaldık. Sonra bu bir kere ay geciktirdi. Ev sahibi iyicene gıcıp kaptı bundan. Geçen sene oğlum anaokuluna gidecekti sırf bu adres sorunumuz yüzünden gidemedi kaldı. Eşim pek önemsemedi anaokulu diye. Bir şey olmaz seneye göndeririz dedi. Sonra çocuğun okulu öyle kaldı. Geçen sene bu 4 ay hiç kira ve fatura vermedi adama. Adam iyicene sinirlendi. Bir gün kapıya geldi bağırdı tehdit etti ben emekli askerim benim ruhsatlı silahlarım var diye. Sonra çocuğu da itti çocuk korktu. Normalde her sene temmuz ayında kontrat yenileniyo zam yapılıyo. Bu sene ev sahibi zam yapmadı ve ekim ayına kadar evimi boşaltın dedi. Artık eşim bu durumu kabullendi. Sonra eşim beni birkaç ay babasının evinde kalım diye ikna etmeye çalıştı. Çocuk da orda okula başlar dedi. Biz de bu süreçte kenara para koyup ev bakarız bulunca da taşınırız dedi. Ama ben bunu kabul etmedim. Çünkü güvenmiyorum artık. Hiç bir söylediği bana inandırıcı gelmiyor şimdiye kadar söylediği hiçbir sözün arkasında durmamış. Çocuğum bu sene de okula başlayamadı ya ona üzülüyorum. Şu an eşim kendince çabalandığını zannediyor ama öyle olsa bu duruma gelirmiydik. Gerçekten artık ev tutmasını da istemiyorum çünkü 1-2 sene sonra gene aynı duruma getirecek Gerçekten bıktım artık. Sizce boşanmalımıyım bu adamdan? Yoksa çocuk için katlanmalı mıyım?
Siz olsanız ne yapardınız?
Aşkım çok yazmışsın baya dolmuşun özet var mu

Ev sahibi de bize verdiğine ćok pişman zaten Allah beni sizden kurtarsın bir an önce diyip duruyo
Tamam işte bu adam yeni ev tutsa o ev sahibi de aynısını yapacak
Yine ödemeyecek eşiniz kirayı yine ikamet vermeyecek ya da başka sorunlar
Sihirli değnek mi değecek 2 hafta da bu adama

Neden annenizin yanına aldırmıyorsunuz
Bakın bir sorununuzun mu var yazılanları anlamıyor musunuz olayın ciddiyetini kavrayamıyor musunuz
Israrla bu adamı beklemekteki amacınız ne

Hanfendi, hala eşime söyledim diyorsunuz. Çocuğunuz ilkokul çagına gelmiş artık, yıllardır "Yapacağım, halledeceğim" diye sizi oyalayan kişi bir anda mı adam olacak sizce? Bu şekilde sadece kendinizi kandırmış olmuyorsunuz aynı zamanda çocuğun istikbali ve psikolojisi ile de oynamış oluyorsunuz. Iki hafta dediğiniz süre yine olacak 5-6 ay ve belki sonra ev tutulacak ama hikayenin devamı yine aynı olacak.

Çocuğum için katlanmalı mıyım? Diye sormuşsunuz ya hani tam tersi çocuğunuz için katlanmamanız gerekiyor. Artık onun da sizin de bir düzene ihtiyacınız var; yerleşin annenizin evine, çocuğu yazdırın okula sonra da girin bir işe hem kendi giderlerinizi hem de çocuğunuzunkini karşılayın. Eşinizde de illa bir değişim ibaresi görmek istiyorsanız; sizden tüm aldığı altın ve paralarınızı size geri vermesini koşul koyabilirsiniz. Neticede evi tutmakla işlerin cozülmediğini artık görmüş olmanız gerekir. En azından bu süre zarfı boyunca hem çocugunuz birinci sınıfı bitirmis olur hem de düşük bir ihtimal de olsa altınlarınıza kavuşmuş olursunuz.

Ya hiç gitmedimmi zannediyorsunuz hiç uğraşmadım mi zannediyorsunuz. Ben nüfus müdürlüğüne de gittim okula da gittim bizzat müdürle görüştüm durumu da anlattım. Ama adresi halledin öyle gelin kaydını yapalım diyorlar
Geçici adres gösterin,adres için çocuğun eğitim hakkını gasp etmeyin.
Önceliğin çocuk olsun,yazık günah ya anaokuluna bile gitmemiş

Ya hiç gitmedimmi zannediyorsunuz hiç uğraşmadım mi zannediyorsunuz. Ben nüfus müdürlüğüne de gittim okula da gittim bizzat müdürle görüştüm durumu da anlattım. Ama adresi halledin öyle gelin kaydını yapalım diyorlar

Ya yalan söyleme. Çocuk zerre umrunda değil.

İkametgah kaydı için fatura vs gerekmiyor. Üç dakika içersinde kayıt tamamlanıyor. Canın isteseydi komşundan rica ederdin senin ve çocuğun kaydını üç dakikada kayıt ederlerdi, okul kaydını yapardın.

İkametgah kaydı için evde diğer ikametgahı olan herhangi bir kişi e devletten onay verse yetiyor. Öyle uzun uzun işler değil.

Canın isteseydi komşundan rica ederdin senin ve çocuğun kaydını üç dakikada kayıt ederlerdi, okul kaydını yapardın.
Komşunun eşinden de istemiş kadın daha ılımlı yaklaşır diye o da vermemiş diye yazdı. Bence olay zaten konu, komşu, ikamet ya da kreş, anaokulu falan değil. Konu sahibi kocasını bırakmak, gül gibi evliliğini bitirmek istemiyor.

Buna katılmıyorum, babanın ne kadar sorumsuz olduğunu biliyorsunuz. Çocuğun elinden tutup götürüp ikametini aldıracaktınız annenizin yanına, başlatacaksınız okula. Kocayı beklemeyecektiniz kıçını kaldırsın da bi işe yarasın diye. Yazık yavrum ne anaokulu ne ilkokul görmüş olacak 😔
Yorum yazacaklardan çok rica ediyorum. Bu kadından hesap sormayın, dertleşicek sorunlarına çözüm getiricek insanlara ihtiyacı var. Beddua edip hakaret edicekseniz bu kadinin sayfasına yazmayın hatta yapabiliyosanız görmezden gelin. Oda uğraşmış belliki yuvam dağılmasın kocam düzelir belki diye. Çocuğu babasiz kalmasin istemiştir. Bi yuvayi kurmak kolaymi ki dağıtmak ta kolay olsun. Yapmayin allah aşkınıza. Böyle iğrenç yorumlar yaparak kahraman olmuyosunuz. Lütfen sizde kadinsiniz bende. Ve Böyle kadınlara yardım edilmeli, o kadinda yaşadıklarını buraya yazmaktan zevk almıyor. Belliki kötü bi hayatı var ve mağdur edilmiş. Aynı şekilde siz olsanız ne yaparsiniz?? Çözüm üretelim arkadaşlar, bi kadını aşağılamakla elinize hic birşey geçmez.
Sinirim tepeme çıktı! Hadi o asalak herif baba olamamış da sen nasıl annesin be! Çocuk kocaman olmuş gir çalış bir yere. Elin adamı ev sahibi çocuğuna el kaldırmış izledin mi?
Adres sorunu nedeniyle 6 yaşındaki çocuk sayenizde okul görmemiş. Günah değil mi? Aldın çocuğu gittin baba evine. İkameti de aldırıp çocupu okula koydun. Sonra da işe girip asalak kocanı boşadın. Hepsi bu. Pes yani pes!
Ben çocuğumun okulu istediğim seviyede bir okulda olsun diye tam 6 ay kendimi paraladım çalmadığım kapı kalmadı yemeden içmeden kesildim. Çocuğuma en iyi eğitimi vermek zorundayım diye. Sen nasıl böyle gamsız davrandın?
Yorum yazacaklardan çok rica ediyorum. Bu kadından hesap sormayın, dertleşicek sorunlarına çözüm getiricek insanlara ihtiyacı var. Beddua edip hakaret edicekseniz bu kadinin sayfasına yazmayın hatta yapabiliyosanız görmezden gelin. Oda uğraşmış belliki yuvam dağılmasın kocam düzelir belki diye. Çocuğu babasiz kalmasin istemiştir. Bi yuvayi kurmak kolaymi ki dağıtmak ta kolay olsun. Yapmayin allah aşkınıza. Böyle iğrenç yorumlar yaparak kahraman olmuyosunuz. Lütfen sizde kadinsiniz bende. Ve Böyle kadınlara yardım edilmeli, o kadinda yaşadıklarını buraya yazmaktan zevk almıyor. Belliki kötü bi hayatı var ve mağdur edilmiş. Aynı şekilde siz olsanız ne yaparsiniz?? Çözüm üretelim arkadaşlar, bi kadını aşağılamakla elinize hic birşey geçmez.

Şu siteyi bi öğrenemedim ya. Yeni üye oldum ve bildiğiniz sorun cozmek isterken düşüncelerimi ve yorumu mu yanlış sorunun altina yapmıştım

Noldu şıracıyla bozacı olmuşsunuz.

Bu kadının çocuğunu düşündüğünü iddia eden biri varsa insanlığını sorgulasın. Çocuğunu okula göndermeyerek sefalet içinde çocuk büyüten bir anneye anne denir mi bunu sorgulasın. Bu konuyu açan kişi iyi bir anne değil.

Demekki sen de aynı kafada aynı zihniyette birisin.

Bu konuyu açan kadın çok kötü bir anne. Bu kadının çocuğunu düşündüğünü iddia eden biri varsa insanlığını sorgulasın. Çocuğunu okula göndermeyerek sefalet içinde çocuk büyüten bir anneye anne denir mi bunu sorgulasın.

Senin hasta zihniyetinde olmadığım kesin bebeğim d

Bu konuyu açan kadın çok kötü bir anne. Bu kadının çocuğunu düşündüğünü iddia eden biri varsa insanlığını sorgulasın. Çocuğunu okula göndermeyerek sefalet içinde çocuk büyüten bir anneye anne denir mi bunu sorgulasın.

Ben diğer konuları okumadim ilk defa bu konusuna denk geldim bilemem nasıl bi insan. Ben ortadaki çocuğu düşünüyorum. Bi insanin sinirini bozmadan önce iyi düşünmenizi tavsiye ederim. Çünkü hakaret ettiğiniz o insan sinirini başkasından veya bi çocuktan cikarabilir. Birine insan gibi yaklaşir sorun yaratacağınıza çözüm üretmeye başlarsanız hersey yolunda gider kimsede zarar görmez diye düşünüyorum sadece. Aylarca psikoloji dersi aldım, asıl mesleğim bu değil baska bir iş yapmayii düşünüyorum ama sonuc olarak bi arkadasin hastanesinde ara ara psikologluk yapıyorum. Yani burda sizin veya baska bi insanin psikolojisini en iyi anlayan benim.

Ben hiç de iğrenç bir yorum yapmadım, beddua da etmedim, üyenin ne durumda olduğunun da gayet farkındayım ama çocuğun iyiliği için çocuğun eğitim hayatının başlaması gerektiğini ona söylemek gerekli. Farkındaysanız alıntıladığınız yorumumda da çocuğun eğitiminden bahsediyorum. Zaten huzursuz bir evde yaşayan çocuk en azından okula gidebilsin ki başka bir hayat görsün. Kusura bakmayın ama işe yaramaz adam bu sorunu çözemiyorsa anne çözecek. İğrenç yorum ithamınızı da size iade ediyorum.

Ben hiç de iğrenç bir yorum yapmadım, beddua da etmedim, üyenin ne durumda olduğunun da gayet farkındayım ama çocuğun iyiliği için çocuğun eğitim hayatının başlaması gerektiğini ona söylemek gerekli. Farkındaysanız alıntıladığınız yorumumda da çocuğun eğitiminden bahsediyorum. Zaten huzursuz bir evde yaşayan çocuk en azından okula gidebilsin ki başka bir hayat görsün. Kusura bakmayın ama işe yaramaz adam bu sorunu çözemiyorsa anne çözecek. İğrenç yorum ithamınızı da size iade ediyorum.

Ben diğer konuları okumadim ilk defa bu konusuna denk geldim bilemem nasıl bi insan. Ben ortadaki çocuğu düşünüyorum. Bi insanin sinirini bozmadan önce iyi düşünmenizi tavsiye ederim. Çünkü hakaret ettiğiniz o insan sinirini başkasından veya bi çocuktan cikarabilir. Birine insan gibi yaklaşir sorun yaratacağınıza çözüm üretmeye başlarsanız hersey yolunda gider kimsede zarar görmez diye düşünüyorum sadece. Aylarca psikoloji dersi aldım, asıl mesleğim bu değil baska bir iş yapmayii düşünüyorum ama sonuc olarak bi arkadasin hastanesinde ara ara psikologluk yapıyorum. Yani burda sizin veya baska bi insanin psikolojisini en iyi anlayan benim.
Mesleğiniz psikologluk değil ama arkadaşın hastanesinde ara sıra psikologluk yapıyorsunuz öyle mi? Kusura bakmayın da bir suçludan akıl alacak değilim, bu anlattığınız şey suç çünkü. Şunu da belirteyim benim işim GERÇEKTEN okul öncesi eğitimi, arkadaşın okulunda ara ara kaçak şekilde öğretmenlik yapmıyorum. Çocuğun eğitiminden ve psikolojisinden de en iyi ben anlarım.

X