Hamileyim diye bebek düşünmeye başlayan kardeşim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok kitap okuduğumuz için içinizdeki niyetleri alt metinden gayet iyi okuyoruz. Hadi kocanıza kaynanayı istemediğiniz için kimse bakmasın yalanını yutturdunuz ama bu konuyu okutun bakalım. O da masum düşünecek mi? Amacınız gayette birilerine baktırmak. Her cümlenizde bağırıyor bu. Eğer öyle değilse de size ne kardeşinizin bebek istemesinden. Kardeşiniz doğursun anneniz de onun bebeğine baksın işte. Madem sizin baktırma derdiniz yok. O zaman size neeeee? Kimin ne zaman doğuracağına da iki kap yemek yapıyorsunuz diye karışamazsınız.

Neyin rekabetine girmişim acaba?
başlıktan da anlaşılacağı üzere hamilesiniz diye bebek düşündüğünü zannediyorsunuz kardeşinizin. bu bir zandır. belki tamamen masum bir özenmedir kardeşinizdeki. fikren bir rekabet var sanki. tekrar yazdığım gibi içgüdüsel bir şey mi bilmiyorum. bazen olur böyle.

Yo ben seni anlıyorum koşa koşa sen yapınca yapması gerekmez, cidden sürpriz olur o ayrı ama böyle yapcam demiş, tabi yaparken sana soracak değil ama olsun ben snei anladım

Anneniz ikinizinde çocuklarına Bakmak zorunda değil.
Gelelim asıl meseleye Ben de okurken çok sinirlendim burada yaptiginiz yanlis gıcık olmaniz yanliş isterse sizi kiskanmis olsun kardesiniz birakin o ne yaparsa yapsin herkes kendi hayatindan sorumlu Bir de neden kayinvalideyi istemiyosunuz?
Bence siz yatılı bakıcı tutun.

Ayrıca size özenip istese ne olacak yani. Kardeşsiniz yahu. İnsan kardeşine bu yüzden gıcık olur mu? Size üzülüp ayyy çocuk zor iş ben yapmayacağım dese zevk mi alacaktınız?

Onu da kocasından kıskanıp istemez. Annem bakamıyorsa kaynanam da bakmasın diyen insan da ne bileyim...

Şu an bir yerlerde inme iniyor olabilir. Beklediği yorumları göremedi. Belki de daha iyi anlamak için kitap okuyordur sjsjsjsj
Ayrıca size özenip istese ne olacak yani. Kardeşsiniz yahu. İnsan kardeşine bu yüzden gıcık olur mu? Size üzülüp ayyy çocuk zor iş ben yapmayacağım dese zevk mi alacaktınız?

Sen ne hirslandin cevap yazmak için öyle ya. Aferin sana :)) sağol :)

Ben sizi çok iyi anlıyorum hissettiğiniz o minnet duygusunu vs. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bebeklerinizi. Anladığım kadarıyla siz bebeklerinize de oğlunuza da bakabilecek kapasitedesiniz. Kardeşiniz ise küçük bi kıskançlık yapmış bence. Ben böyle durumlarda kötümser yaklaşan insanlardan buz gibi soğurum (Belki erkek olur demesi,nasıl bakacaksın demesi vs.) Kaldı ki kardeşiniz bu, sizi en azından moral olarak desteklemeli .
O da hamile kalırsa kalsın , dediğiniz gibi kimseye güvenerek çocuk yapmamışsınız . Size destek olsunlar veya olmasınlar. Hayat kimseden birşey beklemeyince güzel.

Notu okuyana kadar başka şey yazacaktım. Vazgeçtim.
Kıskanıyorsunuz farkında mısınız? Dünya sizin etrafınızda dönmüyor. Suçu hormonlara yüklemeyin.

Not: Konuyu foruma açarken kimin yorum yazıp kimin yazamayacağını yönetemezsiniz. Bilmem farkında mısınız?

Amin inşallah üçüncü tüp bebek deneme mi yapıyorum Allah vermiyor sizin gibi çifter çifter Ne yapalım
Biraz insanları düşünüp yazmaya çalışın!
Kötü birşey yazmamışim. İnşallah nasip olsun. Her duamda bebek isteyen insanlar var benim. Siz de insallah bebek sahibi olduktan sonra benim demek istediklerimi daha iyi.anlatsiniz...

Takılmaaaa... anlayamazlar yaşamadan
Öyle deme ben kayinvalidemle ayni apartmanda oturuyorum ve ilk bebeğime 6 ay boyunca erkek denildi gorumcemin kucağında 9 aylık kız vardi. Erkek olacak diye (kocası erkek takıntılı )kalktı bebek yapmaya heryerde birde oğlum olsun istiyorum diyor, annem bana bakarlar falan benim bebek kız çıktı hoopp vazgeçti yok yine kız olursa ne yaparım diyor. Ben hiç takmadım umrumda bile olmadı çocuğu kimseye güvenip yapmadım.
Ama benim annem taktı ona yok kıskandı, yok senin bebeğine annesi bakmasın diye yapıyorlar....
Yani bu işler karakter meselesi

Herkes çocuk sahibi oluyor.
Eee kim bakacak?
Tabi ki anneanne..
Anneanne hasta eşe mi baksin 2 olmuş toruna mi baksin sonra doğacak 3 taneye daha mi baksin?
Bence bu konuda en haklı anneanne.!
Beni hiç düşünmüyor musunuz diye isyan bayrağı çekmeli..

Anneanneye sahip çıkalım anneanneye..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…