YILAN DİLLİ KAYNANA

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Derdi zaten malda evde. Ben 30 yaşında evlendim. İstemeye geldiklerinde babam dediki bizim kızımız insan evladıdır, hayırlı evlattır kıymetini bilin size mücevher veriyorum.bizim hem kızımız hem kötü gün arkadaşımızdır. Kızımız çalıştı bu evin kredisini ödedi ,annesini emekli etti ,kardeşini üniversite okuttu bizde ölene kadar arkasindayiz diye( ozamanlar evimiz kiraydi babam ev geçiştiriyordu ben ev kredisi ödüyordum vs. ) O kadar kötü niyetliki söylenen iyi şeyleri kötü birseymis gibi kullaniyor
Iflah olacagini sanmam bu kadinin ama oğlunun haddini bildirmesi iyi olmuş biraz belki geri çekilir. Sizde susmayin artık ama onun eline de koz vermeyin akillica haraket edin bu kadin çünki çok bilmiş.

Derdi zaten malda evde. Ben 30 yaşında evlendim. İstemeye geldiklerinde babam dediki bizim kızımız insan evladıdır, hayırlı evlattır kıymetini bilin size mücevher veriyorum.bizim hem kızımız hem kötü gün arkadaşımızdır. Kızımız çalıştı bu evin kredisini ödedi ,annesini emekli etti ,kardeşini üniversite okuttu bizde ölene kadar arkasindayiz diye( ozamanlar evimiz kiraydi babam ev geçiştiriyordu ben ev kredisi ödüyordum vs. ) O kadar kötü niyetliki söylenen iyi şeyleri kötü birseymis gibi kullaniyor
Derdi mal evse calışsın daha iyisini alsın

Kayinvalideniz icin herkes gerekeni soylemis.
Ben babaniz icin bir sey soylemek istiyorum ki, bu olanlardan haberi olunca sekeri 400 e cikmis diyorsunuz, bu size yalan dolan olmayan bir sevgisi oldugunu gosterir. Artik adam ne kadar sinirlendiyse, uzulduyse sekeri o hale gelmis. Ustelik telefon edip sizi savunmus, arkanizda durmus. Cogu oz baba bunu yapmiyor, burada okuyoruz. O yuzden bence kendinizi hic oyle yalniz, bicare vs. Hissetmeyin.
Siz oyle hissettiginizi biraz olsun belli ederseniz, boyle kotu niyetli insanlar hemen ordan beslenmeye calisir. Hem de babanizi hem de kendinizi uzersiniz. Hic gerek yok.

Kayinvalideniz icin herkes gerekeni soylemis.
Ben babaniz icin bir sey soylemek istiyorum ki, bu olanlardan haberi olunca sekeri 400 e cikmis diyorsunuz, bu size yalan dolan olmayan bir sevgisi oldugunu gosterir. Artik adam ne kadar sinirlendiyse, uzulduyse sekeri o hale gelmis. Ustelik telefon edip sizi savunmus, arkanizda durmus. Cogu oz baba bunu yapmiyor, burada okuyoruz. O yuzden bence kendinizi hic oyle yalniz, bicare vs. Hissetmeyin.
Siz oyle hissettiginizi biraz olsun belli ederseniz, boyle kotu niyetli insanlar hemen ordan beslenmeye calisir. Hem de babanizi hem de kendinizi uzersiniz. Hic gerek yok.

Çok haklısınız hemde çok .ama pandoranin kutusu açıldı en büyük korkum annem oglum ve babamın öğrenip huzursuz olmasıydı artık haddini misli ile bildiririm

Kadın masal kötüsü kıvamında ya okurken sinir oldum. Keşke ilk laf soktuğunda eşine söyleseydin ve kadinla arana mesafe koysaydin. Bu kadin sadece kaynana maynana degil kötü biri ruhu kötü. Küçücük çocuğun yanında ettiği lafa bak.

Böyle kaynana küfrü hakeder! Kadına ahlaksızca söylediği şeyi tam okumadınız sanırım.

Evet kardeşim evlenirkende; üvey kardeşine çok baktın ama artık bilmem ne yapacak şey buldu seni gözü görmez demişti. Ozamanda tartışmistik . yine ben cahilim yaşlıyım diye ağlamıştı

Oğlunuza anlatın. Bazılarının anne baba dede babaanne olabilmesi için kan bağına ihtiyacı yok. Babanız sizi sevmiş, yüreğinde büyütmüş. O kvalidenin canı cehenneme...

Benim kv de oğluma, ananenin 3 tane daha torunu var seni o kadar sevmez dediği gibi... Ki öz annem. Öyle şey olur mu dedim... Oğluma bir insanın kalbi bir çok kişiyi alır sever dedim. Evet teyzenin 3 çocuğu var ama tüm çocuklarını çok seviyor. Mümkün mü birini az sevsin demiştim. Haklı buldu. Şimdi kvyi sevmiyor çocuk. İyiyi kötüyü ayırıyorlar. Merak etme oğlunda anlar... Psikoloğun faydası olur.

Kvalidenizle de görüşmeyin. Hastalıklı beyin...

Evet kardeşim evlenirkende; üvey kardeşine çok baktın ama artık bilmem ne yapacak şey buldu seni gözü görmez demişti. Ozamanda tartışmistik . yine ben cahilim yaşlıyım diye ağlamıştı
Bu arada yılan yazınca "aaa çok ayıp" vs yazacaktım. Az bile yazmışsınız. Küfür de hak etmiş 😡

şuraya kadar haklıydınız burdan sonra fena halde haksız oldunuz bi anda. Bunu yapmasaydınız keşke. Hiç hoş değil.
Her insanın bir bam teli vardır Mery, sonuç olarak bu kadın bir sürü şeyi görmezden gelmiş, yapılan saygısızlıkları geçiştirmiş; haddini hududunu bilmeyen bir insan yüzünden kadının evlâdı bile etkilenmeye başlamışsa, maalesef kaçınılmaz olmuş. Sabır taşı olsa çatlar. Ben kınayamıyorum, kim bilir onu bu raddeye ne getirdi diyorum.
(Ağzında küfrü sürekli sakız eden saygısızları kastetmiyorum)

Konu sahibi size çok üzüldüm, kaynananız usta bir manipülatör, yaşlıymış, câhilmiş geçiniz; saf kötü bir kadın. İletişimi kesin, hiçbir şeye mecbur değilsiniz. Oğluyla görüşsün, torununu görmek istiyorsa oğlu aracılığıyla görsün; siz bundan sonra asla muhatap olmayın. Oğlunuz için de destek alın, zaten bu gidiş kendisi babaannesiyle görüşmek istemeyecektir.

Her insanın bir bam teli vardır Mery, sonuç olarak bu kadın bir sürü şeyi görmezden gelmiş, yapılan saygısızlıkları geçiştirmiş; haddini hududunu bilmeyen bir insan yüzünden kadının evlâdı bile etkilenmeye başlamışsa, maalesef kaçınılmaz olmuş. Sabır taşı olsa çatlar. Ben kınayamıyorum, kim bilir onu bu raddeye ne getirdi diyorum.
(Ağzında küfrü sürekli sakız eden saygısızları kastetmiyorum)

Konu sahibi size çok üzüldüm, kaynananız usta bir manipülatör, yaşlıymış, câhilmiş geçiniz; saf kötü bir kadın. İletişimi kesin, hiçbir şeye mecbur değilsiniz. Oğluyla görüşsün, torununu görmek istiyorsa oğlu aracılığıyla görsün; siz bundan sonra asla muhatap olmayın. Oğlunuz için de destek alın, zaten bu gidiş kendisi babaannesiyle görüşmek istemeyecektir.
Ya orası öyle tabii ki berbat biri kayınvalide. Ama böyle olduğu belli zaten yani rezil ve kötü kalpli. Seviyesine düşmeye değmezmiş bence. Sadece telefonu kapatıp oğluyla konuşup eşine de artık görüşmeyeceğini söyleseydi keşke diyorum. Hadsiz bile olsa eşinin annesi ne bileyim küfür baya kötü yani bilemedim. Tabi konu sahibi haklı onda hemfikiriz zaten.

Arkadaşlar baslik icin lütfen kızmayın sadece içimden geleni yazdım. Konumu paylasiyim tecrübeli annelerden yardım rica ediyorum.
Benim annem ve babam ben bebekken ayrılmışlar ben babamı hiç görmedim . Annem ben 12 yaşında iken evlendi. 12 yaşa kadar anaanne yanında kalabalık bir evde büyüdüm. Çocuklukta dış ortamdan çok zorluk çektim ( ozamanlarr boşanan kadın cevreden pozitif bir tehlike gibiydi , çocukta onun meyvesi vs) . Yani çok fazla çocukluk travmam var .
Babamla(üvey) genel olarak problemim yok . Okuttu büyüttü Rabbım razı olsun vs. Ama ailesi çok çok büyük travmalar yaşattı psikolojik olarak. Ben bunları ne anneme ne babama anlatmadım hala.
Neyse asıl konuya geliyim benim k.v üvey olduğumu biliyor. Ve ara ara bunu bana karşı kullanır. İşte baban mirasını kendi şeyinden düşene verir( yani kendi oğlu) sen avcunun yalarsın falan . Ben tepki gösterince ay ben cahilim yaşlıyım der ağlar . Bu arada üvey babamın 4 tane evi var .herseyi bende hak sahibi olayım diye annemin üzerine yapti. Ama bunu k.v anlatmadım ne münasebet ona ne? Ben annesinin söylediklerini eşime hiç anlatmadım. Ama son 10 gündür bana sürekli ;baban kendi torununun yüzünü görünce seninkilerin suratına bakmayacak vs demeye başladı.( kendileri çocuklarıma çöp almadı ama annem babam sürekli alır maddi manevi yanımızda) . Babam çocuklarım için ölüyor resmen) Ben ona bunu söylediğinde bak anne üzülüyorum ve evin içinde sarhoş gibi geziyorum diye söyledim. Tabi yine ağladı ben cahilim oğluma söyleme vs diye. Yine eşime anlatmadim. Ama 2 gün önce yine aradı çocukları göreyim diye görüntülü aradı. ( ya ne güzel küsmüştü kendi kendine barıştı) . Sonra kardeşinin bebeği dogdumu dedi bende evet diyince. Ayyy babanda kendi torunu oluyor toruna doyar diyince 11 yaşındaki oğlum duydu ve şok oldu. İlk önce kendisinin benim üvey çocuğum olduğunu sandı çünkü babamla iletişimim çok çok iyi hatta annemden iyidir. Oğlum benim üvey olacağıma hiç ihtimal vermedi. Ben üstü kapalı anlattım ama çocuğun resmen ruh hali değişti. ( babama çok düştün). Bugün babam arayınca dede sen bebeği daha çok seviyorsun dimi ben zaten senin torunun değilmişim keske kalbinin içini görsemde beni nekadar sevdiğini görebilsem diyince babamın şeker 400 e çıktı ve eşimi arayıp bağırmış çağırmış annene söyle ya çenesini tutsun yada ben tutarım kızımdan ve torunlarimi üzecek tek birsey daha yaparsa kötü olur vs demiş. Eşimde annesini aramış bağırmış . Annesi hanfendi yerlere yatmış yine hasta numarası çok yapar beni aradı bende artık yılların birikimi ağzıma geleni saydım küfür dahil. Resmen çocukluk travmalarım geri geldi hersey gözlerimin önünden geçiyor ,kalbim çok hızlı atıyor.Bir insan niye birini bile bile bukadar üzer anlamıyorum. En çokta oğluma üzülüyorum resmen benim geçmişim yüzünden o da üzülüyor bu dünyada en çok dedesine güveniyordu ne hissediyor anlamıyorum. Yaşında 11 aslında ama bir anda 2 yaşında çocuğa döndü. Huyu değişti huzursuzluk yapiyor. Sizce bir pedagog yardimimi alsak. Çok uzun oldu ÖZÜR DİLERİM
Senin kayinvalide tam bi manipülasyoncu! Sen niye kadina uyuyorsun ki? Cocuguna diyebilirsin o benim hala babam beni büyüttü okuttu seviyor sayiyor o bizi seviyor diyebilirdin. Sonucta kan bagi önemi yok bu devirde kanbagi olanlar terkediyor önemli olan kalp sevgisi diyorum. Kv nin cok fena oyuncu hasta numaralari falan dikkat et her seye inanma kadina. Cocugunuz icin bu isi uzatmadan hemen pedagog tedavisi alin derim bu huylari aliskanlik etmeden düzeltebilirsiniz diye umuyorum

Senin kayinvalide tam bi manipülasyoncu! Sen niye kadina uyuyorsun ki? Cocuguna diyebilirsin o benim hala babam beni büyüttü okuttu seviyor sayiyor o bizi seviyor diyebilirdin. Sonucta kan bagi önemi yok bu devirde kanbagi olanlar terkediyor önemli olan kalp sevgisi diyorum. Kv nin cok fena oyuncu hasta numaralari falan dikkat et her seye inanma kadina. Cocugunuz icin bu isi uzatmadan hemen pedagog tedavisi alin derim bu huylari aliskanlik etmeden düzeltebilirsiniz diye umuyorum

Teşekkür ederim davranışları devam etmez diye umuyorum. Dedesi aradı okuldan gelince, yarın okul çıkışı balık tutmaya gidelim dedi. Haftasonu da pikniğe gidelim dedi. oğlum çok sever dedesi ile mangal yakmayı . Babam gerekirse pedagog a bende gelirim birlikte konuşuruz hatta istersen senin içinde doktor önerisi alırız birkaç seans gidersin dedi. Allahtan eşim ile arası bozulmadı. Eşim annesi adına özür diledi. Babam biz senden razıyız oğlum . Seni seviyoruz ama önceliğimiz kızımız ve torunlarımız bundan sonra annen bu davranışlara devam ederse ben müdahil olurum dedi

Eşinize her şeyi ennn başta anlatmalıydınız. Niye söylemiyorsunuz ki? İstediği kadar manipüle etsin. Bakın daha kötü olmuş, el kadar çocuk duymuş kıyamam yanlış anlamış bir de. O kadınla da iletişiminizi kesin, yazık günah ya bu insanların kötülüğü artık illallah ettirdi.

Ya orası öyle tabii ki berbat biri kayınvalide. Ama böyle olduğu belli zaten yani rezil ve kötü kalpli. Seviyesine düşmeye değmezmiş bence. Sadece telefonu kapatıp oğluyla konuşup eşine de artık görüşmeyeceğini söyleseydi keşke diyorum. Hadsiz bile olsa eşinin annesi ne bileyim küfür baya kötü yani bilemedim. Tabi konu sahibi haklı onda hemfikiriz zaten.
Bağlam önemli, ben eşimin ailesini kendi ailemden ayırmam; normalde çok tepki gösteririm burada görümceye “görümcek” diyene, kaynanasına “yılan” benzetmesi yapana ve eşinin çekirdek ailesiyle olan ilişkilerine hadsizce karışanlara; saygısızlığın dik âlâsı olarak gelir.

Konuya bile ne saygısızca bir başlık bir gireyim bakayım dedim; fakat konu sahibine inanılmaz üzüldüm. Ne kadar örselenmiş olduğunu ne kadar zor zamanlar geçirdiğini detay girmediği hâlde hissettim. Burada basit bir meseleden dolayı veya saçmasapan kaynana gelin çekişmeleri yaşanırken bu küfrü etse, ben de siz gibi tepki gösterirdim; ama kadın kendini de geçmiş, evlâdına bu durum zarar vermeye başlayınca kendini tutamamış. Travmalı bir kadının üstüne bu kadar da gelinmemeli, insan evlâdı olan geçmiş yaralarını kaşımaz. Neyse ki en azından insan evlâdı biriyle evlenmiş annesi, torununa ve kızına kan bağı olmadığı hâlde bu derece sahip çıkması beni duygulandırdı. Kaynana müsveddesi de sahipsiz sandı herhâlde, ağzına geleni böyle ortaya söylememesi gerektiğini öğrenmiş oldu işte.

Son düzenleme:
Krizi çok kötü yonetiyorsunuz.Uvey olmak saklanacak yada saklanması gereken bir kavram değil.Kan bağı yada can bağı.Elalem buna kayınvalide iz dahil zaten cahil bir kadınım demiş yani kendini bilmesi güzel.Esiniz belliki iyi biri tepki olmasada negatiflik yok.Oncelikle başımıza geçmişte ne gelirse gelsin yardım alıp zamaninda içimizdeki duygularla basetmeyi bunları evrene salmayi öğrenmek zorundayız Sizi buradan vurmaya çalışan tek kayınvalideniz olmayabilir ilerde Yarayı bu kadar açık bu kadar kabuk tutmaz bırakırsanız daha çok kanatirlar.Oncelikle geçmiş bitti şimdi evli mutlu ve bir ailenin ferdi yetişkin bir kadın olarak öncelikle siz yaşadıklarınizi sindiriin onlarla vedalaşıp geçmişe sırtınızı dönün.Babaniza üzüldüm konuda sadece.Bunlari hak etmiyor.Cocugunuza güzel bir dille can bağını emek vermenin bizi birşeylere ait hissettirdiğini insanın en çok emek verdiğini sevdiğini ve insanın kalbinin bazen tüm çevresine yetecek kadar sevgi barindirdigini güzel bir dille anlatabilirsiniz.Bu tuzaklara böyle söylemlere üzülmeye gerek yok.Bilmeyen bir kayinvalide olması kendini belli başlı konularda yetistirememis olması sevgi ve saygıyı ortaya fit atarak sağlamaya çalışması onun ömrünü kısaltır.Siz sadece tepkinizi ciddi sağlam durarak ve etkilenmeyerek gösterebilirsiniz

Yani bunca zaman sabredip bir şey yapmamanız hata bence.
Böyle cahillere yüz vermemek insan yerine koymamak lazım.
O engeli kaldırmayın birdaha da size ulasamasin hiçbir şekilde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X