Anne problemi

Kardeşim 18 yaşında :/ teşekkür ederim yorumunuz için sadece beni arada bırakan nokta ailem gittiğimizde bizi gezdirecek İzmir’e Muğlaya götürecek dedim çok heveslendi ailenle gezicez güzel olacak dedi şimdi nası bir plan yapıp bu durumu değiştirebilirim onu düşünüyorum
Hala surat asmıyorlardır değil mi? Tek sorun bilgisayardı onu da vermişsinizdir kardeşinize. Bir daha ihtiyaç olursa internet cafe varsa çevrede oraya götürün erkek arkadaşınızı. İzmir'e de Muğla'ya da gidin. Geri dönünce annenize bir bir anlatırsınız hislerinizi. Sanki bilgisayari yediniz yani saçma sapan tavırlar. Ne gerek var.

Bu sizin aileniz bu sizin gerceginiz Erkek arkadaşınızın sorunu işi onun sorunu.Duruma gerçekçi bakarsan insanlar zaten hep bundan yakinmazmi.Cikarlar catismiş anneniz doğru düzgün tanımadığı erkek arkadaşınız yerine kardesinizden taraf kullanmis hoşgörüsünü.Birde erkek arkadaşınız hazırlıklı olmalıydı ve ikinci el bilgisayar satın alacak parası olmalıydı.Varken ne gerek var dimi.Ama yok o eşya sizin değil buna anlayış göstermek ise zorunlu değil.İsteyen gösterir isteyen göstermez degilmi.Simdi gerçekler bunlar kimse sizin sevgilinizin işi için rahatını bozmak durumunda değil.Dogrumu degilmi tartışılır istenen iki günlüğüne benim bilgisayarım değil.Hayatda böyle kimse kimse için eksrta fedakarlık yapmaz zaten.Yapan ise yapmasaydin cevabını çok geçmeden duyar.Erkek arkadaşınıza durumu anlatın ağlamayın farklı kültürden olması durumu anlamamasini gerektirmez.Sorununu çözsün.Buna anlayış gösterecek olan o misafir her durumda hoş tutulmaz.Eksrta çıkan sorunu kendi halletmeli sizlik bı durum yok evde bilgisayar olmayabilirdi bozuk olabilirdi internet kafe desem kulaklık ile katılsın toplantıya oda olmuyorsa bilemem.Ailenizede birsry diyemem mecbur değiller.En azından verip arkadan konuşacaklarina vermek istememe konusunda tavırları net.

X