Hamileyim diye bebek düşünmeye başlayan kardeşim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben 2 doğum yaptım annem 1 gün bile gelip bakmadı kayinvalidem ile yaşıyordum diye ama kayinvalidem de bakmıyordu cok fazla zorlandım ama kiz kardesim doğum yapınca annem hastane günü olmak üzere şuan 4 aylik bebeği olan kardeşime hergun gidip bakti halada gider üzüldüm mu üzüldüm biraz bana da gelsin isterdim ama hic kiskanclik vs bisi geçmedi içimden sizde cok takmayın kayinvalideniz ve eşiniz yardimci oluruz diyorlar ve sizde bakarim diyorsanız yeter bence kardeşler arasında rekabet olmamalı sağlıklı bir şekilde alirsin umarım bebislerini

Kayinvalidenle sorunun yoksa neden gelip bakmasini istemiyorsun hevesliymiste. Senin ailen yardim edince sorun olmuyorda esin annesi yardim edince niye minnet olsun. Birak gelsin yardim etsin kendim bakicam tribine girmeye gerek yok

Kızım 4 yaşında yoktu, ikizlerimiz oldu. Müthiş yorucu bir iş ikiz bakmak. Gece gündüz uyku yok. Yardım almadan yapamazsıniz. Anneler tabiki yardım etmeli, güçleri yettiği kadar.

Hamilelik ile alınganlık yapmışsınız. Kardeşiniz özenmiş olabilir, bence kötü bir durum yok.

Bazı insanlar hamile kalınca istiyorlarki bir tek ben üruyeyim başkaları üremesin. Yahu ne var kardeşin hiç kötü bısey soylememıs ki sana. Özenmiş olabilir belki birlikte büyürler diye düşünmüş olabilir. Anası ayrı babası ayrı. İsteyen yapar kime ne ? Gereksiz triplerdesin belki de hormonlardandır

Size özenmiş kardeşiniz. Belki kuzenleriyle büyüsün bebeği istemiş olabilir yaş farkı olmasın kardeş gibi olsunlar vs diye.Hormonlarınızdan dolayı gereksiz alınganlık yapmışsınız. Sağlıkla kucağınıza alın bebeklerinizi eşiniz ve kayınvalideniz desteklermiş size ne güzel. Başkalarını düşünmeyin☺

Evlatları arasında ayrım yapan, bir çocuğunun çocuğuna bakan,diğer çocuğunun çocuğuna bakmayan anneler iste böyle birbirini kıskanan kardeşlerin sebebi..
Konu sahibine kızmadım aslinda. Is yerine kadar yardim ediyorlar. Ev işlerini yapamiyormus. Sen tek çocukla yapabiliyor muydun ? Bir de hareketli bir çocukla.
Bir de iyi niyetle demissin ki kardesim yapamaz edemez annem babam ona yardımcı. Ama sana gelince sen hallediyorsun ilginç. Tamda anne babayla münakaşa etmek için guzel bir ortam. Ama herkes nedense konu sahibini suclamis

Ha bir de Allah bir yerden alıyor bir yerden veriyor iste bırak gelsin kayinvaliden baksın. Yardımcı olsun yemek temizlik vs her ne ise. Yarın birgün ikiz torunları babaanneyi daha cok sevince alinmaca gücenmeye olmayacak ama

Acayip şaşırdım okurken. Siz öz kardeşmisiniZ? Evet kardeşler arasında da bi çekişme vardır ama bence bu biraz fazla. Kardeşiniz ablasına özenmiş ki özendiğini söylemişte zaten bundan doğal mahsum ne olabilir. Ama sanki siz hormonlardan sanki fazlaca saçaklandırıp kafada kurmuşsunuz. Sizin içinizde bi yarış halindesiniz kardeşinizle. Biraz da anneniz onun bebeğine bakar bana yardım etmez telaşındasınız, yazdıklarınızdan çok belli zaten.Yoksa süpriz bebek oldu desinler diye bir kurguyu öne sürmezsiniz. Valla şaşırdım. Şahsen ben isterim kardeşimin benle birlikte hamile olmasını.

Hamile bir kadının üzerine bu kadar gidilmez; bencilsin, kötü kalplisin vs çok çirkin yorumlar var.

İkiz müjdesi verdim, kardeşim hiç sevinmedi diyor. Ay nasıl bakacaksın üzüldüm, çok sevinme belki ikisi de erkek olur, hemen peşinden benim de doğurasım var demesi normal şeyler mi ya? Sanki bir yarış var gibi sevincini bastırma isteği bana normal gelmedi.

Ayrıca bebek görür özenirsin, ya da yıllardır çocuk özlemi çekiyorsundur yine anlarım da, normalde hamileliğin özenilecek nesi var ki, daha 1-2 sene önce hamile olan hamile insan görünce yeniden olmak istesin?

Konu sahibi arkadaş, nasıl annenizin yardımcı olması normal geliyorsa, KV'de de gönüllü ise yardım almanızda bir sıkıntı olmamalı. Evlat sizin kadar kocanızın da evladı.

Son düzenleme:
Evet nedense herkes kadının üstüne gitmiş bende şaşırdım gerçekten. Konu sahibinin kardeşi de cidden çok iyi niyetliymiş iyi niyet abidesymis kiz cocugu isteyen ablasına hemen sevinme demis erkek olur demis ooy ne güzel moral vermiş
Bencede kayınvalide yardim etsin sonra da kimse alınmasın kiskanclikta yok. O torun o yiğen beni sevmiyor diye yakınmakta yok. Öyleye boyle...

bazen burda bile 2.cocuguma hamileyim diyen insanlar olunca banada bir acaba bendemi yapsam ya ruh hali geliyor bu herkese oluyordur sanirim .
sizin hamile kalmanizla kardesinizin hamile kalmak istemesi arasinda ki sorunu cozemedim.
anneniz mi baksin istiyordunuz diyecektim altina not dusmussunuz o degil
e kardesinizde zaten bakamaz oda degil
sizi endiselendiren garipsettiren durum ne peki?
kardesinizin cocuk istiyor olmasimi

Anladigim kadari ile siz haklisiniz..Ablamin ikiz bebegi olacak olsa ve yakin oturdugum icin benden yardım ister diye düşünüp, hamilelik düşünsem bile ertelerdim..Ikizler biraz büyüyünce yapardım hem yeni isyeri de ilgi bekler..Sizle yarışıyor gibi geldi bana kardesiniz

Kusura bakma hem de cok gereksiz abartmışsn :/

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…