Hakaret Davası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tesekkurler. Umarim hakim anlar. Hic yoktan bir de bu cikti. Sinir bozucu bir durum.
Anlar canım merak etme onlar işin kurdu olmuş artık kimin ne olduğunu anlarlar ..Allah yardımcın olsun inşallah kısa surede siyrilirsin bu işin içinden .. Baktın olmuyor kendine bir avukat tutarsin ama şu an avukatlık gorunmuyor ortada sadece bir iddia var yalancı şahitleri de göz önünde bulundurur hâkimler

Cok tesekkur ederim. Yuregime su serptiniz. Sag olun.

Ben de sacma bir olaydan mahkemeye gitmistim, ben davaci olan kisiydim, davali tenezzul edip gelmedi bile mahkemeye. Avukat filan tutmamistim, gittim durumu anlattim. Tanik kisi de arkadasimdi, o da anlatti gorduklerini. Bizde video kaydi da vardi, hakim onu da izlemistir sanirim. Dava ettigim kisiye para cezasi vermisti.

Artik her yerde kamera oluyor, olayin oldugu yere bir bakin, sizi ceken bir kamera varsa belki o goruntuleri kullanabilirsiniz. Ustunden de cok zaman gecmis ama sansinizi bir deneyin derim.

Bir de hakime durumu izah edersiniz, aranizda husumet oldugu icin bayanin size iftira attigini soylersiniz. Gerekirse husumetle ilgili okul mudurunu de tanik gosterin.

Allah yardimciniz olsun, umarim hakim de haklidan yana olur.

Tesekkurler. Kamera kaydi var mi bilmiyorum cunku bu olay okulun bahcesinin disinda oldu.Sanirim sadece okul mudurunu tanik gosterebilirim. Bir de belki siniftaki cocuklari... ilginiz icin tesekkur ederim.

Avukatınız olsa iyi olur gibi .

Asliye ceza mahkemesinde görülen bir dava için, "Avukata gerek yok, celseye girersiniz" demeniz çok yanlış. Bu, parmağınız koptuğunda, aman ölmedik ya, onlar da dikecek, getir hanım iğne ipliği dikiverelim, doktor da aynısını yapacak zaten demekle aynı durumdur. Halbuki tehdit ve hakaretin unsurlarının oluşup oluşmadığını ve bu halde yapılacak savunmanın önemini ancak bir hukukçu tam anlamıyla bilebilir. Savcılıkta kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmemiş, dava açılmış. Bu durumu hafife alırsanız, hayatınızı hapislerde geçirmezsiniz ancak bir anda Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına dair bir karar verirler elinize, yıllarca onun sıkıntısını yaşarsınız.

Bir hukukçu olarak tavsiyem, bir avukata başvurmanız.

Huzur içinde, iyi insanlarla karşılaşabileceğimiz bir dünyada yaşamak ümidi ile, geçmiş olsun.

Tesekkurler. Sanirim dosyayi istwyip bir avukatla gorusmem lazim. Bu arada hukmun geri birakilmadi nedir? Ben ogretim uyesiyim. Tek korkum sicilime isler mi? Hic yoktan bir de bu cikti.

Teşekkür ederim. Oğlum 10 yaşında. Sınıfını değiştirdim. Maalesef okulu değiştiremiyoruz, ikamet nerede ise artık çocuklar oradaki okula gidiyorlar

Peki siz çocuğu şikayet ettiğinizde herhangi başka bir yaptırım olmadı mı? Geçmiş olsun. Bence bir avukata danışın. Çünkü cevremde duyduğum bazi mahkemeler çok saçma şekillerde sonuçlandı.

Bence her türlü bu kadın böyle bir tuzak kurardı. Hatta polise gittiğiniz bence iyi olmuş böyle bir olay kayıtlara bir şekilde geçmiş.

Bence mahkemeye avukat ile gidin. Ne olir ne olmaz. Baktiniz kadın şikayetin de ısrarcı ve size atıyorum ceza çıktı. O zaman bu darp raporu vs yi alın eski kocasına götürün. Çocuğun velayeti bu kadındadir. Eğer adam velayeti istiyorsa işine yarayabilir bu konu. Hatta açıkçası ben sizin yerinizde olsam, mahkemeden cezadan bağımsız böyle bişey yapardım.

Peki o gün çevrede sizi gören yok muydu? Ya da okulun bahçesinde kameralar falan yok mu? En azından karşı bir delil sunabilirsiniz.

Sadece filmler ile olacak şey değil bu. Evde de bu tip bir adam vardir. Ya çocuğu dövüyor ya da böyle kabadayiliklarini çocuğa anlatıyor.

Bence de avukatla görüşün bir. Hapis olmasa bile para cezası almak da var sucsuz yere. Hatta siz de iftira davası açın avukata danışarak. Madem sizin kayıtlarıniza girecek böyle bir şey onunkine de iftiradan girsin.

evire çevire döv bari de bir işe yarasın mahkemeye çıkman
çok sinirlendim şuanda
bence avukat tut hatta ispalanabilir mi bilemiyorum ama yalancı şahitliğinide göster onlara
ne demek yargıyı yanıltmak

Konuyu şu anda gördüm umarım yardımcı olabilirim size. Savcı dosyayı şikayete tabi suç olduğu için mahkemeye taşımış, kamu davasına dönüşmez avukat tutmak zaruri değil zira özelden telefon numaramı yazacağım size savunmanız için dilekçenizde eğer isterseniz yardımcı olurum seve seve. Çocuğunuzun darp raporlarını şikayet ettiğinizde size imzalatılan evrağı delil olarak dosyaya koyun oğlunuzu şahit yazdırın ve tanık hakkında yalancı şahitlikten suç duyurusunda bulunun. İddianameyi bana gönderirseniz uygun savunmayı da dilediğiniz takdirde birlikte hazırlarız siz savunmanızı kendiniz yaparsınız. Birşey çıkmaz diye düşünüyorum sizin aleyhinize belki karşı taraf için bile çıkabilir içiniz rahat olsun

hiç bişey olmaz korkmayın genellikle bu tarz davalar iki tarafında davadan vazgeçmesiyle sonuçlanıyor

Ne insanlar var... Önümüzdeki yil dikkat edin. Gerekirse baska okula verin cocugunuzu. Her sey beklenir boylesinden...

Şahit göstermiş mi ? Okulun o açıyı gören kamerası var mı ?
6 ay ile 1 yıl arası cezası var hakaret davalarının,genelde şahit vs eksikliğinden takipsizlikle sonuçlanır..
Kamera kaydı çok işinize yarardı,konuşma süresinin kısa olduğunu olay yerini bırakıp istiklal marşına gittiğiniZi söylüyorsunuz. Bunu kanıtladığınız an davanın seyri değişir..
Bu davadanda bişey çıkmaz,benden söylemesi :)

canım çok can sıkıcı bir durum.
ben de bekar anneyim. seninle kolaylıkla empati yapabiliyorum.
noldu acaba? son durum nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…