Hakaret Davası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buna benzer bir olay benim de başıma gelmişti kızım ilkokul üçe giderken sınıftan bir kız arkadaşı kizimi dövmüş bahçedeki ağaca vurmuştu başını. Hemen eşimle gidip okulda müdüre şikayet ettik.müdür kızın annesini uyardı birdaha olmasın vs dedi.hatta uc gun okuldan uzaklastirildi ..annesi bu şikayetten sonra bana kafayı taktı.psikopat ruhlu bir manyakti.birgun okul çıkışı arabası ile peşime takıldı.resmen arabama yapışarak taciz ediyordu.baktım ki vazgeçiçek gibi değil. Ani fren yaparak arkadan çarpmasını sağladım. Arkadan çarptığı için suçlu tabiki.birsüru para ödedi. Ertesi gün okulda herkesin icinde küfür etti bana.müdüre söyledim çağırmış kadını. Kadın müdürede küfür etmiş. Tam bir manyakti kısacası.
Böyle tiplerden uzak durun.Kızınızı mümkünse o okuldan çıkarın.
Allah yardımcınız olsun.

Bir şey çıkmayacaktır endişeniz olmanız. Avukat tutmanıza dahi gerek yok, mahkeme günü gidip açıklamanızı yapın yeter. Birde muhtemelen dava kamu davası şeklindedir. Karşı tarafın geleceğini dahi sanmıyorum, böyle davalar mahkemelere boş iş yükünden başka bir şey değil. Sıkmayın canınızı :) "bir avukat"
Tesekkurler. Cok sagolun.

hastanaye gitmekte haklısınız. sadece hastaneden sonraki adım karakol değil okul olabilirdi. darp raporunuz da kozunuz olurdu.

sonuç olarak aileyi o noktada sonra görmüş olacaktınız. yine bi işe yaramazdı sanırım. neyse geçmiş olsun.
Darp raporu olunca adli vakaya girildigi icin hastane yonlendiriyor. Yani aslinda beni hastane gonderdi polise. Yoksa ben gitmeyi dusunmuyordum. Tesekkurler..

çocuk için bir dava falan açılmadıysa bu kadın niye size sardıki?
okuldan uyarı falan mı aldı?

Allah korumuş kuzuyu.Geçmiş olsun arkadaşım başından bişey çevirde ver başınızın gözünüzün sadakası olsun.Öyle bir aileden sağlıklı bir birey yetişmeyeceği kanaatindeyim.Karşı tarafın çirkeflikle sizi haksız göstermeye kalkmasına çok sinir oldum Allah ıslah etsin yalancı şahidide varmış.Utanmazlar.Allah yardımcın olsun duruşmadan sonra bizide bilgilendir.Acaba durum ile ilgili milli eğitime br dilekçe yazsan belki onlar bir çözüm sunabilirler bence o çocuğun özel eğitime ihtiyacı var.
Cok tesekkurler. Milli Egitim e gittim. Ancak bu yastakiler icin cok bir sey yapilamiyor. Cocuk sayildiklari icin. Sadece tekrar ederse bir kac gun okuldan uzaklastirma verebiliyorlarmis.

Buna benzer bir olay benim de başıma gelmişti kızım ilkokul üçe giderken sınıftan bir kız arkadaşı kizimi dövmüş bahçedeki ağaca vurmuştu başını. Hemen eşimle gidip okulda müdüre şikayet ettik.müdür kızın annesini uyardı birdaha olmasın vs dedi.hatta uc gun okuldan uzaklastirildi ..annesi bu şikayetten sonra bana kafayı taktı.psikopat ruhlu bir manyakti.birgun okul çıkışı arabası ile peşime takıldı.resmen arabama yapışarak taciz ediyordu.baktım ki vazgeçiçek gibi değil. Ani fren yaparak arkadan çarpmasını sağladım. Arkadan çarptığı için suçlu tabiki.birsüru para ödedi. Ertesi gün okulda herkesin icinde küfür etti bana.müdüre söyledim çağırmış kadını. Kadın müdürede küfür etmiş. Tam bir manyakti kısacası.
Böyle tiplerden uzak durun.Kızınızı mümkünse o okuldan çıkarın.
Allah yardımcınız olsun.
Cok tesekkurler. Evet resmen ben de sizin yasadiginiz gibi garip bir tipe denk geldim. Benim oglum yapsa idi ayni seyi ben cok uzulur cok mahcup olurdum. Bu bayan ise boyle davranarak oglunu duzeltme yoluna gitmek yerine tesvik etmis oluyor bir nevi. Sanirim cocuk da cok vurdulu kirdili film izliyor olmali. Cunku sinifta kendisini"kogus agasi"ilan etmis. Oraya oturma, buraya oturma diye sinifi siraya diziyormus.

çocuk için bir dava falan açılmadıysa bu kadın niye size sardıki?
okuldan uyarı falan mı aldı?
Sanirim mudur gorusmus. Bir de polisler sanirim kadinin evine gitmisler. Cunku biz darp raporundan sonra hastane tarafindan cocuk subeye yonlendirilmistik. Orda tutanak tutuldu. Sanirim onlar da ertesi gun kadinin adresine gittiler.

Cok tesekkurler. Evet resmen ben de sizin yasadiginiz gibi garip bir tipe denk geldim. Benim oglum yapsa idi ayni seyi ben cok uzulur cok mahcup olurdum. Bu bayan ise boyle davranarak oglunu duzeltme yoluna gitmek yerine tesvik etmis oluyor bir nevi. Sanirim cocuk da cok vurdulu kirdili film izliyor olmali. Cunku sinifta kendisini"kogus agasi"ilan etmis. Oraya oturma, buraya oturma diye sinifi siraya diziyormus.
Okul müdürünün birşeyler yapması gereken bu konuda..kendisi ile ciddi olarak konuşsun şikayetçi olan tüm aileler..

öğretmen ne dedi peki bu duruma.. bilmemesi imkansız sadece sizin oğlunuzda değilmiş..

Okul müdürünün birşeyler yapması gereken bu konuda..kendisi ile ciddi olarak konuşsun şikayetçi olan tüm aileler..
Okul muduru sinifini degistirdi oglumun. Bir de o zaman sanirim cocugun velisiyle konusmus. Baska da bir sey yapmaz sanirim. Oglumun eski sinifindaki velilerle belki gorusulebilir evet ama birlik olurlar mi iste ondan cok emin degilim. Mahkeme olunca o gun herkesin isi cikar muhtemelen.

öğretmen ne dedi peki bu duruma.. bilmemesi imkansız sadece sizin oğlunuzda değilmiş..
Bu olay oldugunda okullar acilali 3 hafta falan olmustu. Oglum da bu yil orta okula basladi. 5inci sinifa. Uc hafta da bile cocuk sinifi bezdirmis. Simdi artik o sinifta degil oglum. Tenefuste olmus. Oglen yemegi arasinda. Sinirini almasi icin birisini dovmesi gerekiyormus. Sakinlesmek icin. O da benim ogluma denk gelmis. Ogle arasi oldugu icin de nasil oldu bilmiyorum goren ogretmen olmamis. Sadece din ogretmeni gormus. Onda da cocuktur kavga ederler diye dusundu herhalde. Cocuga ozur dile arkadasindan demis. O da asil o benden ozur dileyecek. Dua etsin ki siz geldiniz yoksa daha devam edecektim hirsim inmedi demis. Maalesef artik ogretmenler de bir sey yapamiyor. Sistem cok degismis. Cocuklarda 12 yasina kadar cezai mueyyide olmadigi icin.

Bu olay oldugunda okullar acilali 3 hafta falan olmustu. Oglum da bu yil orta okula basladi. 5inci sinifa. Uc hafta da bile cocuk sinifi bezdirmis. Simdi artik o sinifta degil oglum. Tenefuste olmus. Oglen yemegi arasinda. Sinirini almasi icin birisini dovmesi gerekiyormus. Sakinlesmek icin. O da benim ogluma denk gelmis. Ogle arasi oldugu icin de nasil oldu bilmiyorum goren ogretmen olmamis. Sadece din ogretmeni gormus. Onda da cocuktur kavga ederler diye dusundu herhalde. Cocuga ozur dile arkadasindan demis. O da asil o benden ozur dileyecek. Dua etsin ki siz geldiniz yoksa daha devam edecektim hirsim inmedi demis. Maalesef artik ogretmenler de bir sey yapamiyor. Sistem cok degismis. Cocuklarda 12 yasina kadar cezai mueyyide olmadigi icin.

hımm anladım ben ilkokul zannetmiştim.. öğretmeni yetersiz görmüştüm o yüzden.. ortaokul olunca sınıfla ilgilenen tek öğretmen olmuyor haliyle..
anladığım sanırım o çocuk için bir yaptırım uygulanamayacağı ..
anneside bir sorun olduğunu düşünmüyor ki aslında çocuğun bu sinir çıkartma huyunu kimden aldığı belli..
siz mahkemeye elinizdeki darp raporunu gösterin olayı olduğu gibi anlatın birşey çıkacağını sanmam.. ama sizin yerinizde olsam hırsımdan muhakkak o kadının şahidine yalancı şahitlikten dava açardım.. kadınada açılabilecek bir dava varmı diye araştırırdım varsa onuda açardım kesin..

hımm anladım ben ilkokul zannetmiştim.. öğretmeni yetersiz görmüştüm o yüzden.. ortaokul olunca sınıfla ilgilenen tek öğretmen olmuyor haliyle..
anladığım sanırım o çocuk için bir yaptırım uygulanamayacağı ..
anneside bir sorun olduğunu düşünmüyor ki aslında çocuğun bu sinir çıkartma huyunu kimden aldığı belli..
siz mahkemeye elinizdeki darp raporunu gösterin olayı olduğu gibi anlatın birşey çıkacağını sanmam.. ama sizin yerinizde olsam hırsımdan muhakkak o kadının şahidine yalancı şahitlikten dava açardım.. kadınada açılabilecek bir dava varmı diye araştırırdım varsa onuda açardım kesin..
Inanin ben simdiden darp raporu aldigima pisman oldim. Demek ki benim oglumdan once darp edilenler de kadini biliyorlar ki korkularindanbirsey yapnamislar. Ben de ne biliyim bu sehire tasinali cok olmadi. Kimseyi tanimiyorum ama burasi kucuk bir sehir ve herkes herkesi taniyor.
Bu olaydan sonra artik ugrasmak da istemem acikcasi. Cunku kadin, cok ozur dilerim ama, camur gibi insanin uzerine sIcrIyor.

Inanin ben simdiden darp raporu aldigima pisman oldim. Demek ki benim oglumdan once darp edilenler de kadini biliyorlar ki korkularindanbirsey yapnamislar. Ben de ne biliyim bu sehire tasinali cok olmadi. Kimseyi tanimiyorum ama burasi kucuk bir sehir ve herkes herkesi taniyor.
Bu olaydan sonra artik ugrasmak da istemem acikcasi. Cunku kadin, cok ozur dilerim ama, camur gibi insanin uzerine sIcrIyor.

uğraşmak istememekte haklı olabilirsiniz..
ama bence sadece kendi açınızdan bakmayın olaya..
oğlunuzun bu olaydan alacağı derste önemli..

uğraşmak istememekte haklı olabilirsiniz..
ama bence sadece kendi açınızdan bakmayın olaya..
oğlunuzun bu olaydan alacağı derste önemli..
Ben de bu son olsun diye cikmistim yola cocugun kulagini cekmek yerine ya da mudurun odasini ertesi gun basmak yerine kanuni yollardan hallediyim dedim ama hata etmisim sanirim. Kufur bilmedigim halde hakaret ve tehditle suclaniyorum. Aslinda trajikomik durumuma uzuluyorum. Bir de ogretim uyesiyim. Isin kotu tarafi sicilim icin endise ediyorum. Psikopat bir cocuk ve annesi yuzunden... ogluma ornek oluyum, hakkini usullerle aramayi ogrensin derken boyle garip tiplerin oyununa geldim.

Geçmiş olsun. Sorunlu çocuğu ram'a sevk etmeleri gerekiyordu. Nasıl birşey yapmadılar anlamadım.

Hepinize teşekkür ederim. Oğlumu okuldan almaya gidiyorum ama evden de sonra devam edeceğim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Destekleriniz için teşekkürler...
Okurken sınır kat sayım tavan yaptı resmen ne kadar ahlaksız insanlar var su dünyada !! Hem suçlu hem güçlü karaktersiz kadın !!! Avukata gerek yok diye dusunuyorum kendinizi düzgün ifade ederseniz zaten hicbisey olmaz .. Hâkimler kimin ne mal olduğunu zaten konuşma ve hareketlerinden com güzel anlıyor o yüzden telaş etmenize gerek yok durust olduğunuzu anlayacaktır hâkim.. Çocuğunuzu da her zamankinden daha sıkı takip altına alın. Amacım korkutmak değil ama böyle şuursuz kişilerin ne yapacağı belli olmaz geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Sorunlu çocuğu ram'a sevk etmeleri gerekiyordu. Nasıl birşey yapmadılar anlamadım.
Tesekkurler. Simdilik sinifini degistirdiler. Bir de tum cocuklarin ellerinden yazi aldilar. Onu bu sinifta istiyor musunuz istemiyor musunuz diye. Bir daha ki sefere disiplin ya da ram dediler. Simdilik sadece bu kadarini yaptilar. Sanirim aileyle ugrasmak istemiyorlar. Onun yerine ogumun sinifini degistirdiler.

Okurken sınır kat sayım tavan yaptı resmen ne kadar ahlaksız insanlar var su dünyada !! Hem suçlu hem güçlü karaktersiz kadın !!! Avukata gerek yok diye dusunuyorum kendinizi düzgün ifade ederseniz zaten hicbisey olmaz .. Hâkimler kimin ne mal olduğunu zaten konuşma ve hareketlerinden com güzel anlıyor o yüzden telaş etmenize gerek yok durust olduğunuzu anlayacaktır hâkim.. Çocuğunuzu da her zamankinden daha sıkı takip altına alın. Amacım korkutmak değil ama böyle şuursuz kişilerin ne yapacağı belli olmaz geçmiş olsun.
Tesekkurler. Umarim hakim anlar. Hic yoktan bir de bu cikti. Sinir bozucu bir durum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X