Hakaret Davası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sonanda

Nirvana
Pro Üye
29 Nisan 2013
16.168
30.995
Merhaba... Şimdiye kadar hiç konu açmamıştım ama kısmet bu güne imiş. Daha önce konu açmasam da konu sahiplerine yardımcı olmak için kendimden bahsettiğim olmuştu. Bu yüzden çoğunuz muhtemelen beni biliyorsunuz. Ancak bu günkü konum başka...
Çoğunuzun da bildiği gibi bir oğlum var. Boşandım ve oğlumla başka bir şehirde yepyeni bir hayata başladık. Her şey çok güzel giderken ne olduysa o gün oldu. Normalde pek bir şey anlatmayan, okuldaki hiç bir şeyden bahsetmeyen çocuk o gün okuldan aldığımda "anne, sana bir şey söyleyeceğim" dedi. Biliyorum ki o bana bir şey söyleyecekse bu çok büyük, önemli bir şey. Oğlumla aynı sınıfa düşen bir çocuk oğlumu darp etmiş. Yerlerde sürüklemiş, pantolonu yırtılmış, kafasını bir sıraya bir tahtaya defalarca vurmuş. Problemli bir çocuk olduğunu, sınıfta herkesi sıraya dizdiğini, sinirlenince gözünün döndüğünü ve önüne kim gelirse siniri geçene kadar dövdüğünü söyledi. O gün de piyango benimkine düşmüş. Ben de yapılması gerekeni yapıp hastaneden darp raporu aldım ve Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giderek şikayette bulunduk. Ertesi gün müdüre durumu anlattım, müdürün hiç bir şeyden haberi yok bu arada. "Çocuk bu kadar hırpalanırken nöbetçi öğretmen de mi görmedi, neden müdahale de bulunmadınız?" dedim. Oğlumun sınıfının değiştirilmesini rica ettim. Müdür de çocuklar sınıfta iken olayın aslını öğrenmek için sınıfa girdi. Ben dışarıda bekledim. Sınıftaki diğer çocuklar o çocuğun tüm yaptıklarını anlatmış ve müdür şaşırmış bir vaziyette sınıftan çıktı. "Ben gerekeni yapacağım" dedi. Dersim olduğu için ben de iş yerine geçtim. Bu olay olduğunda günlerden Cuma idi. Pazartesi günü oğlumu okula bıraktım. Arabamın yanına bir araba park etti. Önce hiç dikkat etmemiştim. Arabadan inen bayan "X... bir dakika" deyip çocuğun adını söyleyince oğluma "seni döven bu muydu" dedim. Sonra da bayanın yanına gidip "pardon bakar mısınız. 5 dakika konuşa bilirmiyiz?" dedim. Der demez bir hışımla kadın üzerime gelip "ben de onun için gelmiştim. Siz 10 yaşındaki bir çocuğu kullanarak şov yapamazsınız" dedi. Ben de "hanımefendi darp olan benim çocuğum" dedim. o sırada arabadan başka bir kadın çıktı. "Polisi arıyorum" dedi. O da " dur arama. Sen bana başka bir şey için lazımsın" dedi. Ben ne olduğunu anlamadım. Baktım konuşulacak tipler değiller koştura koştura çocuğu istiklal Marşı'na yetiştirmeye çalıştım. Kadın arkamdan hala bir şeyler söylüyordu. Telaştan duymadım. sadece "sanırım siz bu tip olayları sık sık yaşıyorsunuz, bunlar sizin için normal olabilir ama benim oğlum darp edildi" dedim. Çocuğu bırakıp iş yerine geldim. Bir kaç saat sonra telefonum çaldı. "Bilmem ne karakolundan arıyoruz. Hakkınızda şikayet var...İfade için gelmeniz gerekiyor." Karakola gittim. Hiç hayatımda duymadığım küfürleri yanındaki kadını şahit göstererek ona söylediğimi iddia etmişler. Neyse karakolda ifade verdim. Yapım da müsait değil ki küfür etmeye.... ve tek şahidim de oğlum. Oğlumun yanında küfür etmemin mümkün olamayacağını, gerekirse oğlumun da ifadesinin alınabileceğini söyledim. Aradan sanırım 5 ay geçti. Ve bu gün mahkemeden kağıt geldi.... Asliye Ceza Mahkemesi... Hakaret ve tehdit...
Böyle durumla karşılaşan var mı? Avukat tutmam gerekir mi? Kimileri bir şey çıkmaz diyor. Ne yapacağımı bilemedim. Bir de bana yardım ederseniz sevinirim. Özellikle avukat arkadaşlar... Tecrübelerinizi ve fiktinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

avukat tutmaniza gerek yok, ben de staj yaparken calistigim sirketin mdurunu sikayet etmistim. celseye gidiyorsunuz, aciklama yapiyorsunuz. hakim zaten oldu bitti masallah diyor, kapiyor konuyu.
cocugunuz kac yasinda? ufak ise okulu degistirin derim ben. anasi ne ki oglu da ne olsun?

Teşekkür ederim. Oğlum 10 yaşında. Sınıfını değiştirdim. Maalesef okulu değiştiremiyoruz, ikamet nerede ise artık çocuklar oradaki okula gidiyorlar

hukuk topiğine de yazın isterseniz. sabıkanız vs yoksa bişey çıkmayacağını umuyorum ama bilemem tabi ki.

yalnız şu var. kendi çocuğum olsa nasıl olur diye düşündüm. annenin de bu tipte bi arıza olduğunu henüz bilmiyoruz tabi. 10 yaşında bi çocuk sınıf arkadaşını dövüyorsa bunu okula ve aileye bildirmeden direkt karakola gitmezdim sanırım. sonuçta yetişkin değil bunlar.

bence gerek yok açıklamanızı yaparsınız olur bıter yalancının şahidi olmuş :d

Teşekkür ederim. Oğlum 10 yaşında. Sınıfını değiştirdim. Maalesef okulu değiştiremiyoruz, ikamet nerede ise artık çocuklar oradaki okula gidiyorlar

durumu takip edin, evladiniza hissettirmeyin tabii.
Allah yar ve yardimciniz olsun. benim de 6 yasinda bir oglum var, psikopat gibi takibindeyim.
insanlar ne yazik ki gittikce saygisiz ve kalitesizlesmeye basliyorlar.

durumu takip edin, evladiniza hissettirmeyin tabii.
Allah yar ve yardimciniz olsun. benim de 6 yasinda bir oglum var, psikopat gibi takibindeyim.
insanlar ne yazik ki gittikce saygisiz ve kalitesizlesmeye basliyorlar.
Teşekkürler. Oğlum çok efendidir. Ama sınıfındaki o çocuk eski okulundan da bayağı vukuatlıymış. Burası küçük bir yer ve tüm Emniyet çocuğun adını söyleyince "aaa şu meşhur X" diyorlar. Maalesef ki ailesi de çocuğun bu tutumuna destek oluyor bu yaptıklarıyla. Oysaki bir psikoloğa götürebilirler. İşin komik tarafı darp olan benim oğlum ve hakkında dava açılan da benim. Ben sadece darp raporu aldım. Çünkü başka çocukların da canı yanmasın, bu son olsun istedim. Ama sanırım hata etmişim. Darp olayında 12 yaşındaki çocukların cezai müeyyidesi olmadığı için bir şey yapılamıyormuş. Bense haksız yere yalancı şahitle küfür ve hakaret etmekle suçlandım.

Geçmiş olsun, konunu okurken sinirlendim. Ay pis kadın ya, o çocuğu o hale getirenler böyle çarpık anne babalar işte yazık be...

Hukuki bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olmuşlar zaten, bunun haricinde, ben bu olayın peşini bırakmazdım ya.
Bir akranı zorbalık yapıyor diye sizin kuzunuz niye okul değiştirsin ki? Müdürünüzle, öğretmeninizle filan konuşsanız, diğer velilerle organize olsanız? O çocuk gitse okuldan? Olmaz ki böyle canım, haklı olan itiraz edemesin, iteklensin...

Sinir bozucu bi durum.

Evet haklısınz. Ama çocuğu ben akşam etütten aldım. Geç olmuştu. Morlukları da görünce, bir de çocuk canım çok canıyor orama dokunma, burama dokunma" deyince ertesi günü bekleyemedim, hastaneye gittim. Ama sanırım hata ettim.

Birşey olmaz avukatlık durum yok mahkemede herşeyi olduğu gibi anlatınca hakim anlar zaten biter kapanır konu

Teşekkürler. Çocuğa şimdilik bir şey yapılamıyor. o yaştaki "çocuk" sınıfına girdiği için. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de sordum. Sadece tekrar böyle bir şikayet olursa çocuğa disiplin cezası ile bir kaç gün okuldan uzaklaştırma verebiliyorlarmış.

sahsen ayni tepkiyle yaklasirdim, evlat bu ya. nasil sukunetle yaklasabilir bir insan cocugunun cani yanmisken?
okul muduru ve sinif ogretmeninden destek isteyin, cocuk icin aile ile konusulsun. pek faydasi olmaz ama denemekten bir kayip da olmaz.

iste ilk yorumda da yazdigim gibi, annesi ne ki, evladi da ne olsun?

Çocuğun anne ve babası ayrı sanırım. Çünkü çocuğun soyadı ile annenin ki farklı. Ve kadın konuşulacak, laftan anlayacak bir tip değil.

Hepinize teşekkür ederim. Oğlumu okuldan almaya gidiyorum ama evden de sonra devam edeceğim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Destekleriniz için teşekkürler...

Bir şey çıkmayacaktır endişeniz olmanız. Avukat tutmanıza dahi gerek yok, mahkeme günü gidip açıklamanızı yapın yeter. Birde muhtemelen dava kamu davası şeklindedir. Karşı tarafın geleceğini dahi sanmıyorum, böyle davalar mahkemelere boş iş yükünden başka bir şey değil. Sıkmayın canınızı :) "bir avukat"

hastanaye gitmekte haklısınız. sadece hastaneden sonraki adım karakol değil okul olabilirdi. darp raporunuz da kozunuz olurdu.

sonuç olarak aileyi o noktada sonra görmüş olacaktınız. yine bi işe yaramazdı sanırım. neyse geçmiş olsun.

Allah korumuş kuzuyu.Geçmiş olsun arkadaşım başından bişey çevirde ver başınızın gözünüzün sadakası olsun.Öyle bir aileden sağlıklı bir birey yetişmeyeceği kanaatindeyim.Karşı tarafın çirkeflikle sizi haksız göstermeye kalkmasına çok sinir oldum Allah ıslah etsin yalancı şahidide varmış.Utanmazlar.Allah yardımcın olsun duruşmadan sonra bizide bilgilendir.Acaba durum ile ilgili milli eğitime br dilekçe yazsan belki onlar bir çözüm sunabilirler bence o çocuğun özel eğitime ihtiyacı var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…