Hakaret Davası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gecmis olsn.. keske oncelikle okul idaresiyle gorusup ondan sonra darp raporu alsaymissiniz.
Benim de sikayet uzerine karakola gitmisligim var,hakaret ve kufur icerikli(ilk ve son konum) ama ifade verildikten sonra 1-2 ay icinde adliyeden biri aradi ve sikayetlerimizden karsilikli vazgecmemiz icin arabuluculuk yapti. Mahkemeye gitmeyin,iki tarafa da maddi ceza verilebilir hem bosuna vaktinizi harcamayin dedi..
Size kimse sikayetlerinizi geri almak ister msiiniz diye sormadi mi?

canım çok can sıkıcı bir durum.
ben de bekar anneyim. seninle kolaylıkla empati yapabiliyorum.
noldu acaba? son durum nedir?
Ilk durusma oldu. Avukat sen ilk durusmaya gelme dedi. Karsi taraf gitmis. Soyledikleri seylerin uzerine daha da ilave seyler soyleyerek onlara agir kufurler ettigimi soylemisler. Sanirim amaclari tazminat almak. Ikinci durusma eylulde. Ikinci durusmaya katilacagim. Umarim hak yerini bulur.

Karsi taraf davadan vazgececek tipler degil. Tehdit ettigimi iddia ettikleri icin tehditte davayi geri alma yokmus. Bu tamamen kumpas. Karsi taraf bunu daha once de yapmis olmali ki hangi kelimelerin tehdite girdigini biliyor. ona gore ifade veriyor.

Bu davadan hicbişey cıkmaz en fazla para cezası alırsınız ki buyuk ihtimalle onu bile almazsın.Gecmiş olsun..

Oncelikle gecmis olsun cok erkeilendim bu olaylardan Allahim cocuklarimizi okula gonlumuz rahat nasil birakicaz bu cocuk degilde canavar yetistiren insanlara yaziklar olsun
Sizin yaptiginiz sikayetten bir sonuc cikmadimi cocuk sube mudurlugunden

Cok guclu bir kadınsın sonanda tek basına buytuyorsun oglunu helal olsun

Aslında yorgunum ama yazmak istedin fikirlerimi

1- iyiki darp raporunu hemen almışsın. Bu tarz durumlarda hemen almalı çünkü okulların hiç bir yukumluluğu yetkisi yok yani şikayeti direk onlara yapsanda al raporu mahkemeye ver yada öpüşün barışın vs derlerdi

2- senın amacın zaten hakkını aramak amacın kavga hakaret vs olsaydı o an kadını bulup kavga ederdin. Raporun kanıtın

3- çocuk sorunluysa mutlaka daha önce şikayet edılmiş tutanak tutulmuştur. Bu tutanakları istetip delil yapabilirsiniz

4- hatta canı yanan bir veli varsa sizin gibi onu bulup şahit getırırsenız süper olur

5- aile böyleyse bana öyle geliyorki bu tiyatroyu başkalarına da oynamışlardır

6- oğlunuz darp edıldıgı gun hangi öğretmen hangi mudur yardımcısı nöbetçiyse bu dayak olayını rapor altına almalılardı. Olduda görmediler suçlular hatta sınıf öğretmeni de suçlu rapor etmeliydi.

7- okul da size bu davada yardımcı olmalı bence sizde ogun kimler görevliyse onlara dava acın yada korkutun ki %100 ceza alırlar sorumluluklarını yerıne getırmedıklwrı için.

Dua ettım sıze Allah yar ve yardımcınız olsun. Biricik kuzunuza hayırlı ömür versin annesiyle

Karsi taraf davadan vazgececek tipler degil. Tehdit ettigimi iddia ettikleri icin tehditte davayi geri alma yokmus. Bu tamamen kumpas. Karsi taraf bunu daha once de yapmis olmali ki hangi kelimelerin tehdite girdigini biliyor. ona gore ifade veriyor.

Yani bencede bilinçli yapıyorlar. Tavsıyem davalarına katıl avukata bırakma tamamennn

Hakim de anlar sucluyu sucsuzu,polis de.. icinizi ferah tutun. Kadin beni sikayet ettigi halde,karakolda ifade verirken,keske hic olmasaydi bosuna degerli vaktiniz gidiyor,uzlasin, sikayetinizi geri alin bence dedi polis.psikolojisi pek yerinde degil dedi(hic profesyonelce degil ama,samimiydi yani) o yuzden rahat olun bence. Darp raporu alip idareye basvurmam zaten hakkimi hukuki yollarla aramak istememden,cazgir biri olsam onu orda yolardim de
Cok gecmis olsn

Geçmiş olsun. Bunlar bence de aynen böyle başkasına da tiyatro oynamislardir. Ayy ne fena insanlarmis.

Oncelikle gecmis olsun cok erkeilendim bu olaylardan Allahim cocuklarimizi okula gonlumuz rahat nasil birakicaz bu cocuk degilde canavar yetistiren insanlara yaziklar olsun
Sizin yaptiginiz sikayetten bir sonuc cikmadimi cocuk sube mudurlugunden
12 yasindan kucuk cocuklarda cezai emniyet mi ne ise o durum olmadigi icin birsey cikmadi.

Cok tesekkurler. Yurekten hissediyor insan yardimlarinizi. Cok tesekkurler. Sorun du ki onun yalanci da olsa bir sahidi var. Benimse tek sahidim oglum. Hakim umarim anlar cunku oglumun yaninda agiza bilr alinmayacak hayatimda ilk defa duydugum bu kufurleri etmem mumkun degil. Kaldi ki brn dava dostasinda kufurleri okurken utandim okuyamadim.
Evet aslinda benim amacim hakkimi aramakti ayni zamanda bu cocuga artik dur demek gerekiyordu. Bizim bu olay cocugun artik onune geleni darp etmesini engelledi. Bir acidan diger ogrenciler icin iyi oldu. Ben de oglumun sinifini degistirdim. Ne yazik ki mudur bu olayda tamamen okulu korumaktan yana oldufu icin biraz alttan aliyor. Iki erkek ogrencinin kavgasiydi ve ben gerekeni yaptim diye ifade vermis. Cunku eger baska bir ifade verseydi yani ojulda boyle bir olay oluyor ve bana haber verilmiyor o zaman haksiz olacaklardi. Olayi kapatma derdindeler tamamen. Ben suan icin tek badima hukuk mucadelesi veriyorum. Bakalim ne olacak. Bu arada avukatimi degistirecegim sanirim cunku ilk durusmaya gelme demisti bana. Oysa ilk durusmaya gitseydim belki gozumun icine bakarak bu yalan seyleri soyleyebilecekler miydi bilmiyorum. Hepinize cok tesekkur ederim gelismeleri yazarim.
bu arada cocuk hakkinda bu tip sikayetler varmis daha once geldigi ilkokulda ama yazili bir tutanak degil. Veliler ogretmene sikayet ediyorlarmis. Annesi gelup ozur diliyormus. Cocuk bir iki hafta uslu durup sonra tekrar devam ediyormus.
Ben bununla ilgili eski sinif ogretmenini mahkemeye cagirabiliriz dedim ama avukat sorun cocuk degil dedi. Sizin olayiniz darp olayindan sonra iki veli arasindaki durum gibi gozuktugu icin hakim ondan oncesiyle ilgilenmeyecektir dedi. Ortadaki sikayet hakaret ve tehdit dedi. Hukuk farkli isliyor saniyorum. Prosedurleri ben de bilmedigim icin ne yapacagimi bilmiyorum.

canım sana çok dua ediyorum. Allah yardımcın olsun. hepimizin başına gelebilir bu durum.
birbirlerine şahit olmuşlar güya. başka türlü ispatlayamayacaklar.
o kadar sinirlendim ki karşı tarafa. "hadi kk üyeleri toplanın" desen başı ben çekerim.
Allahtan korkmaz kuldan utanmaz derler böylelerine. ama bu dünyanın bi de ahireti var. kul hakkı yemek nedir, burunlarından fitil fitil gelecektir.
mahkemede dik dur. kendine müthiş güven. gerekirse aileni arkadaşlarını da yanına al. böyle çok şık elegant giyin. görünüş konuşma çok etkiliyor hakimleri.
inşallah hak yerini bulur. mahkemeyi oyalamaktan cezayı onlar yer.

Merak edenler icin gelismelerden bahsetmek isterim. Ilk durusmaya avukatim sen gelme dedigi icin gitmemistim.ilk durusma Mayis ayinda idi. Karsi taraf kufurleri katmerlestirerek baska kufurler de ilave ederek benim cocugun annesinin bogazini sIktIgImI iddia etmis. Bu gun ikinci durusma vardi. Gittim ve tum yasananlari anlattim. Oglum gelmedi durusmaya. Okula gitmisti. Aralik ayinda ucuncu durusma var. Oglumu da dinlemek istedigini soyledi hakim. Ilk basta benim tepkimi olcmek icin hakim cok sinirli davrandi. Oglumu niye getirmedigimi sordu. Benim neden ilk durusmaya gelmedigimi sordu ve cok sert davrandi. Bu arada avukatimi degistirdim ilk durusmaya gelme deyip benim zor duruma soktugu icin. Hakim onlarin verdigi ifadelerdeki celiskileri farketti sanirim. Bir de ogretmenin ve okul mudurunun ifadesinde benim kufur etmedigim vardi. Ben de konusmalarin bu kadar uzun olmadigini, iki dakika bile surmedigini cunku istiklal marsi okunacagi sirada oldugunu soyledim. Bu kadar kufur etmis olsaydim onlarin da bana tepki gosterecegini bunun olmamasinin insan dogasina aykiri oldugunu soyledim. Ben o kisinin bogazini sIkmIs olsaydim mutlaka insanlarin bizi ayiracagini ama ortada baska tanik olmadigini soyledim. Bir de ikinci ifadelerinde onlarla "hasIm" oldugumu iddia etmisler. Bu insanlari hic tanimadigimi bu sehre geleli cok fazla olmadigini soyledim. Oglumla iki kisilik bir yasantimiz oldugunu kufurun ne kisiligime ne de yaptigim ise yakisacagini ilave ettim. Yeni avukatim mobese kayitlarini istedi ama mobese yokmus o civarda. Bu arada hakime istedigim sadece bir ozurdu bir de oglumun darp oldugu icin sinifinin degismesiydi ama olaylarin bu duruma nasil geldigini anlamadigimi soyledim. Aralik ayinda son durusma var ama avukatim hakimin onlarin ifadelerindeki celiskileri fark ettigini insallah birsey cikmayacagini soyledi. Cunku cocugun soyledigi kufurler, annesininkiler ve taniklarinin dedikleri birbirinden cok farkli. Bir de ilk ifadelerindeki kufurler ile ikinci ifadelerindekiler de oyle. Ustelik bu sehre gelmeden onceki yasadigim sehirdeki ilin valisine ben guya muduru aratip ayaklarini denk alsinlar dedirtmisim. Bunun mumkun olmadigini, valiyi tanimadigimi, bir valinin bunu asla yapmayacagini soyledim. Umarim guzel haberlerle donerim ve hak yerini bulur. Bu arada hakim cocugun babasi su an hapiste bunu biliyor musun dedi. Hic tanimiyorum ki dedim. Hepinize yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. Gelismeleri bildiririm. Destekleriniz icin yurekten tesekkurler...

Diyecek bir şey bulamadım en güzel şekilde ifade etmişsin kendini. İnşallah güzel haberle biter. Onlar da herkese sataşamayacaklarını anlamışlardır artık. Tebrik ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…