Gelinimiz Abimi bizden uzaklaştırdı Aile dağıldı ne yapmalıyım?

"Mevla" yazmasına ben de koptum
Gelin mevla yazmış konu sahibide ondan öğrenmiş diyeceğim ama 4 yıllık üniversite mezunu bir kadın da tutup meblağ yerine mevla yazmaz heralde. Muhtemelen önceki konuyu açan da görümceydi. Ama derdi ne anlamadım. Kim haklı kim haksız onumu anlamaya çalışıyor acaba?

Ben hepsini okudum.Sizin anlattığıniz bu yazıda bile ailecek siz suclusunuz.Gelinde hiçbir sorun göremedim.

Siz sürekli dışarda kalmaya calismissiniz.Hicbirseye dahil olmamissiniz.Gelini yalnız birakmissiniz

İkizinin hem kumarbaz hem dolandırıcı.Gelin doğruları söyleyince zorunuza gitmiş.

Anneniz tam kaynana.Gelin başta güzel davranmış.Bezdirmis cenesiyle tavrıyla.Kusira bakmasın kim ne hakediyorsa o

Umarım abimiz ve eşi mutlu ve sizin ailenizden uzak olur.Abiniz ailenize hem maddi hem manevi destek sağlamış.Siz ise ona köstek olmuşsunuz hep.Cikarci insanlarsiniz.

Gelininiz burayı okuyorsa ,,uzak dur arkadaşim bunlardan.iki bayram çok bile

O değilde ben gelinin kocası, yani görümcenin abisi olarak ne zaman üye olup konu açacak onu merak ediyorum

Gelinin bütün hayatı onunkiyla aynı. Verdiği uzun cevaplar, kurduğu cümleler üslup, yaşları, eşlerinin yaşları hep aynı.
Birde garip bir şekilde geline, aslında kendisine "Allah var yukarda balık etli, ama yüzü güzel, tahsili" diyerek övmekten de geri durmuyor.

Bacım sen anlatınca bile o kadar haksizsin ki.Geline gerek kalmıyor.

Bir görümceyim

Ya bi kelimede de"b " harfi yerine "p" harfini kullanmış gülmekten unuttum alintilamayi
Konu zaten buram buram fake ama sözde gelini (aslinda kendini )anlatırken "Allah var yüzü güzel" yazmış, patlamalı güldüm

İki konuyu da siz açmışsınız yorumlardan anladığım.
Gidin tedavi olun gerçekten. Ruhumuzda hastalanır doktora gitmekten çekinmeyin. Zira bu kadar uzun uzun her ay aynı konuyu açıp bir de kendi kendisini engelletin diye burda yırtınan biri sadece işsiz, boş vakti bol troll biri değil malesef hasta ruhlu biridir.

Mevla ruhuna şifa versin

Ya bi tane gorumce vardi, henuz yeni evlenecekti, abisiyle yengesine musallat olmustu, annesi ve gorumce istenmedikleri halde abinin evine gidip duruyorlardi sürekli, gorumce abinin yaninda çalışıyordu, araba almisti vs vs

Ben bu gorumceyi bu konudakine de benzettim, ayni takintililik seviyesi, ayni yapis yapislik. Hatirlayan var mi?

Valla gelininiz olması gerekeni yapıyor. Başından beri abiniz ve gelininiz mağdur. Ayrıca daha kadın yeni evlenir evlenmez bu kadar şeyler yaşamış. Az bile yapmış. Bence sizde uzak durum insanlar kendi hallerinde yuvalarında mutlu olsunlar. Ayrıca gelin gelendir o evde kabullenilmeye iyilik görmeye ihtiyacı vardır. Göremeyince haklı olarak kız kendini geri çekmiş. Tıpkı benim gibi. Asla eyvallah etmem kaynanama. O beni kabullenmedikten sonra asla adım atmam

Adam birikimini yapmış evlenirsem lazım olur satarım düğün yaparım diye araba almış ama aileniz üstüne konmuş araba parasının.Daha ne yapacaktı acaba yıllarca aileniz içinmi calisacakti gelininizin tepkisi gayet normal abinizde sizden uzaklaşarak en iyisini yapmis

Ya bi kelimede de"b " harfi yerine "p" harfini kullanmış gülmekten unuttum alintilamayi
Konu zaten buram buram fake ama sözde gelini (aslinda kendini )anlatırken "Allah var yüzü güzel" yazmış, patlamalı güldüm
İyide amaç ne? Detaylı detaylı da yazmış Bir önceki konuda geline hak verilmedimi acaba? Haklı çıkmak için birde görümcenin ağzından mı anlattı olayı?

O konudaki abi on numara cool bi adamdı ya.Kardese de anneye de çatır çatır cevap verip evin anahtarını ellerinden çekip almıştı
En son annesi evin anahtarını çalıp cogaltmısti ruh hastası
Ama karizmanin vucut bulmus hali olan abim onu da halletmistir asla laf söyletmiyordu eşine

İyide amaç ne? Detaylı detaylı da yazmış Bir önceki konuda geline hak verilmedimi acaba? Haklı çıkmak için birde görümcenin ağzından mı anlattı olayı?
Bence amaç herkesin yorumunu alıp kaynanası ve görümcesine daha da kinlenmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…