Galiba deliriyorum 😔

Tesekkur ederim. Ilk baslarda ben de cocuklar icin olan sabunlardan kullandim. Ama hepsini dokuyordu kapaklarini acip. Bizim sorunumuz yikamamasi degil. 3 saatte yikamasi. Tum banyoyu islatmasi, lavaboyu kopuk icinde birakmasi :)

Tesekkur ederim. Ilk baslarda ben de cocuklar icin olan sabunlardan kullandim. Ama hepsini dokuyordu kapaklarini acip. Bizim sorunumuz yikamamasi degil. 3 saatte yikamasi. Tum banyoyu islatmasi, lavaboyu kopuk icinde birakmasi :)
Ben katı sabun aldım :) evet benimki de böyle yapıyordu çünkü köpük yapıyor vs vs oynuyordu hatta oyuncaklarını götürüp yıkıyordu. Katı sabunla bu muhabbetten kurtulduk :)

Ben katı sabun aldım :) evet benimki de böyle yapıyordu çünkü köpük yapıyor vs vs oynuyordu hatta oyuncaklarını götürüp yıkıyordu. Katı sabunla bu muhabbetten kurtulduk :)
Valla ikisi de var. Bir gunu bir gunune uymuyor ki. Bazen siviyi alip katinin uzerine dokuyor. Maksat oyun olsun. Formulu yok ki cocuk yetistirmenin. Hepsi de birbirinden farkli.

Biz de üçüz sayılırız (ikiz ablalarım 1,5 yaşındayken ben doğmuşum), beterin beteri var yani annem de deliden hallicedir şimdi moral bozmak içim değil de onun altyapısı da varmış, o yüzden haklısınız demek istedim.. kendinden öyle vazgeçmiş ki bizi büyütürken bazen mutlu olduğum güzel anlarda suçluluk duyuyorum.. neyse işte annemlerin nesli bilirsiniz. Allah yardımcınız olsun; eşiniz de tabi..

Merhaba, iki çocuklu bir anne olarak sizi çok iyi anlayabiliyorum. Tabi sizin işiniz çok daha zor. Çocuk büyütmek sağlam psikoloji istiyor gerçekten.

Birkaç tavsiyem olacak nacizane. Haftada 2-3 gün gelip ikizlerle birkaç saat ilgilenebilecek bir oyun ablası sizi çok rahatlatır. Tanıdık üniversite öğrencisi vs varsa çevrenizde hem onlara destek olur hem size. Bir diğeri, kendi gerçekliğinizi kabullenmeniz. Çocuklarınız o veya bu sebeple ekran izlemek zorunda kalıyor. Bu sizin gerçeğiniz. Bunu değiştirecek gücünüz yoksa kabullenin. Kafanızda sınırlar çizin ve o sınırlar dahilinde normalleştirin. Mesela ben mutfağı temizlerken izleyebilirler, ya da günde şu kadar vakit izleyebilirler diye. O sınırlara da sahip çıkarsanız, evet bugün ekran kurallarına uyduk ve şu kadardan fazla izlemediler diye motive ederseniz daha iyi hissedebilirsiniz. Şuan anladığım kadarıyla zor bir dönemden geçiyorsunuz, bunalıyorsunuz. Daha da zorlaştırmayın kendinize. Sıfır ekran diye bir hedef koymayın.

Ben de yeni anne oldum gerçekten çok meşakkatliymiş, eskiler nasıl 7 8 tane doğurmuş anlayamıyorum, galiba ben bir çocukla anneliğimi zirvede bırakacağım, 3 veya 4 çocuğa bakan annelere gerçekten helal olsun , akıl işi değil annelik , delilik ruhumuzda var Kendinizi biraz olsun rahat bırakın, kasmayın bu kadar , ev işleri için imkanınız varsa mutlaka yardımcı alın, Allah yardim etsin ne diyeyim , ben bir tane ile bile hergün mahvoluyorum yorgunluktan uykusuzluktan , çok zor ama büyüyecekler öyle böyle...

Çocuk yaptım artık ben de toleransı hakettim galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…