Kocam beni beğenmiyor

selam kızlar, dünden beri çok dertliyim. Dün kocamla kartlar açık bir şekilde konuştuk ve bana eskisi gibi güzel olmadığımı ve dokunmak sevmek içinden gelmediğini söyledi. Şöyle ki, ben eskiden çok bakımlı çok güzel bir genç kızdım, eşimle ilk görüşte aşık olup 2. Yılımızda evlendik. Eşime göre daha güzeldim, o esmer normal bir tipken ben sarışın mavi gözlü uzun zayıf baya iyiydim ama ona çok aşık olup evlendim. Derken bir yıl sonra hamile kaldım ve hamileliğimde kendimi biraz saldım kilo aldım, doğumdan sonra da ev işi yemek temizlik çocuk bakımı derken kendime hiç zaman ayıramadım. Eşim işi yüzünden sürekli şehir dışında olduğu için çocuğa da eve de her işe kendim koşuyorum. Eskisi gibi süslenemedim bakamadım kendime ve bir süredir eşim bana temasta bulunmuyor hiçbir şeyimi beğenmiyordu bunu hissediyordum. Dün konu konuyu açtı ve bana söylediği cümle “eskiden o kadar güzeldin ki herkes seni kapacak gibi gelirdi gözümü senden alamazdım, gözünün içine bakardım, şimdiyse kimse sana bakmaz gibi geliyor o yüzden ben de bakmıyorum, ilgilenmiyorum, içimden sana dokunmak sevmek konuşmak çok da gelmiyor.” Not bebeğim henüz 6 aylık. He bir de şunu söyledi, “Eve geliyorum ev tertemiz, yemek yapılmış çocuğa bakılmış ama ben bunu istemiyorum, anne istemiyorum eş istiyorum, evet ev yine temiz olsun ama sen de seksi ol bakımlı ol güzel ol. Ne yapmam lazım bana akıl verir misiniz, bir de bunları yapmam için elime para da vermiyor he sadece ol da ol, onu ol bunu ol… bu erkekler neden böyle. O kadar yorgunum ki tek başıma her şeye yetişmeye çalışmaktan, ben de bakımlı olmak isterim ama çalışmıyorum param yok ve yorgunum, uykusuzum, inanın ben de mutlu değilim böyle olmaktan ama akıl istiyorum çok mutsuzum. Boşanmayı düşünüyorum sürekli…
Bu kadar güzel olup da çirkin olan bir adamla neden evlendiniz ki? Zaten benim çevremden de gördüğüm, bodyshamingi genelde çirkin erkekler yapıyor. Hayır karakterine mi vuruldunuz diycem o da yok. Davul bile dengi dengine demişler. Bence kendinizden aşağıda gördüğünüz birine şans verirken bin kere düşünün. Bu adamın derdi guzellik, ben niye azla yetiniyorum ki diye düşünmekte yarar var. Sonunda böyle oluyor çünkü. Adam bir de parasızmis üstüne üstlük. Kuaför parası bile veremiyormus. Zaten kesim boya makyaj malzemesi falan ortalama 6-7 bin eder. Adamın 7 bin lirası yok size vereceği ama top model arıyor. 😁

Hatayı baştan yapmışsınız. Durumunuza üzüldüm. Ben de 168 boyunda 54 kilo bir kadınım. 175lik fiziksiz kassiz sevgilim bana kilolusun kisasin falan diyordu ciddi ciddi. Bu adamlara yüz vermemek lazım. Kendi degerimizin farkinda olmamız lazım.

Peki o size bunları derken sustunuz mu?Ben de seni beğenmiyorum ve sana güzel görünmek gibi bir çaba da içimden gelmiyor artık.Ben de senden bu tavırlarinla soğuyorum.Sen de bende eski çekiciliğini kaybettin, üzgünüm..Demediniz mi?

selam kızlar, dünden beri çok dertliyim. Dün kocamla kartlar açık bir şekilde konuştuk ve bana eskisi gibi güzel olmadığımı ve dokunmak sevmek içinden gelmediğini söyledi. Şöyle ki, ben eskiden çok bakımlı çok güzel bir genç kızdım, eşimle ilk görüşte aşık olup 2. Yılımızda evlendik. Eşime göre daha güzeldim, o esmer normal bir tipken ben sarışın mavi gözlü uzun zayıf baya iyiydim ama ona çok aşık olup evlendim. Derken bir yıl sonra hamile kaldım ve hamileliğimde kendimi biraz saldım kilo aldım, doğumdan sonra da ev işi yemek temizlik çocuk bakımı derken kendime hiç zaman ayıramadım. Eşim işi yüzünden sürekli şehir dışında olduğu için çocuğa da eve de her işe kendim koşuyorum. Eskisi gibi süslenemedim bakamadım kendime ve bir süredir eşim bana temasta bulunmuyor hiçbir şeyimi beğenmiyordu bunu hissediyordum. Dün konu konuyu açtı ve bana söylediği cümle “eskiden o kadar güzeldin ki herkes seni kapacak gibi gelirdi gözümü senden alamazdım, gözünün içine bakardım, şimdiyse kimse sana bakmaz gibi geliyor o yüzden ben de bakmıyorum, ilgilenmiyorum, içimden sana dokunmak sevmek konuşmak çok da gelmiyor.” Not bebeğim henüz 6 aylık. He bir de şunu söyledi, “Eve geliyorum ev tertemiz, yemek yapılmış çocuğa bakılmış ama ben bunu istemiyorum, anne istemiyorum eş istiyorum, evet ev yine temiz olsun ama sen de seksi ol bakımlı ol güzel ol. Ne yapmam lazım bana akıl verir misiniz, bir de bunları yapmam için elime para da vermiyor he sadece ol da ol, onu ol bunu ol… bu erkekler neden böyle. O kadar yorgunum ki tek başıma her şeye yetişmeye çalışmaktan, ben de bakımlı olmak isterim ama çalışmıyorum param yok ve yorgunum, uykusuzum, inanın ben de mutlu değilim böyle olmaktan ama akıl istiyorum çok mutsuzum. Boşanmayı düşünüyorum sürekli…

Bir gun hasta olsaniz ve sizi hic olmayacak hallerde gorse ne yapacak? O zaman muhtemelen cekip gider. Bu laflar sizi sogutmadi mi?

Madem öyle parayı akıtacak.. Ama eşiniz onu yapacak çapta değil..

Dışarı çıka çıka gözü etrafa kayıyor galiba. Çok yeni evlisiniz kocanızın hal ve hareketini hiç beğenmedim. İnşallah altından bir şey çıkmaz.

Kocan ne iş yapıyor, hem iyi para kazanıyor hem bir gidiyor haftalarca gelmiyor. Bir düzeni yok mu?

Ben yine ona hak verip sabah yürüyüşe giderken kendime biraz çeki düzen vereyim yüzüme birşeyler süreyim dedim, bu sefer de “makyajın sırası mı şimdi hadi geç kalıyoruz” diye ayakkabıları giymiş kapıda bana sesleniyor. Ne yapsam yaranamıyorum. Kendi beğenip aldığı parfümü sıktım, arabada “hacı yağı mı sürdün bu ne?” Dedi. Sen aldın ya dedim, o böyle kokmuyor ama o güzel kokuyordu dedi. Belki ben sürünce böyle olmuştur tenime yakışmamıştır dedim. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Boşanmak istediğimi söyledim dün, istemiyorsan bitsin dedim çok net, o da hayır seni ve ailemizi seviyorum boşanmak istemiyorum dedi ama tavırları öyle değil. Emziriyorum daha 6 aylık bebeğim o kadar üzüldüm ki, ağlamıyorum da etkilenmesin diye ama çok aşağılanmış hissediyorum

Konu sahibi Yazdıklarınıza bakılırsa eşiniz “sizi” değil de sizin “ilgi çekici” olmanızı sevmiş. Yani sizin “ona göre” üst ligde olmanızın heyecanını sevmiş. Sizi, kişiliğinizi, karakterinizi, fiziksel özelliklerinizi yani bütünüyle “sizi” sevmiş olsaydı kilonuz hiç umrunda olmazdı. Kaldı ki 6 aylık bebeğiniz var. Doğurması, emzirmesi, uyutmadı, büyütmesi vs vs zaten kolay bir süreç değil. Üstüne bir de evi çekip çeviriyorsunuz. O ne yapıyor? Gözü doymamış, açgözlü karakteriyle kişiliğiyle evet bunlar da olsun ama seksi de ol, başkaları seni kapmaz diye düşündüğüm için ben de kapmıyorum ama başkaları seni kapacak olsa ben de kaparım diyor. Bu sevgi değil ki. Bu sadece sadece ben benden üst ligde birini kaptım demek… Hamilelikte kaç kilo aldınız da artık “çekici!” Olmayı bıraktınız? Hayır 100 kilo falan alıp da sarışınlığınız gitti, tamamen bambaşka bir dış görünüşe mi sahip oldunuz? Kilolu olup aşırı seksi ve çekici kadınlar da var. Makyaj yapmayıp da çekici olmak mümkün. İlla ki seksi kıyafetler giyip, incecik olup, full makyajlı olmaya gerek yok ki. Ha eşinizin çekicilikten anladığı bu olabilir ama o zaman da onun Brad Pitt’ten Henry Cavill’den daha da yakışıklı olması lazım. O ne verebiliyor da sizden ne bekliyor??

Eşimin bana bunları söylediğini düşünüyorum da eski eşim olurdu muhtemelen… Bir Brad Pitt olsa dahi.

Daha önce çalışıyordum ama evlendikten sonra çalışmadım bulunduğum şehirden dolayı, küçük bir yer burası İstanbul gibi değil. İyi kazanıyor, kendine gelince her şeyin en güzeli an markalısı hayatta acımaz, çocuğa gelince de aynı şekilde. Çok sık yurt dışına gidiyor oralardan bana da hediyeler alır ama kendi zevkine göre. Canı isterse çok alışveriş yapar ama istemezse surat eğer büker ben de o zaman almam bir şey. Cimri değil ama elime direkt parayı verip al bunu da kendi bakımına harca demez, kredi kartım var ama sadece ev ihtiyaçlarını alırdım, artık kendime bakacağım kendi ihtiyaçlarım için kullanıcam. Kullan diyor zaten ama kullanınca da suratı eğim büğüm oluyor, onu kabul etmiyor işte ben harca diyorum diyor. Bakalım bugünden itibaren başlıycam ne kaos çıkacak 😂

Size bir şey diyim mi nasıl alıştırırsanız öyle gidiyor. Bir süredir ekonomik olarak ucu ucuna yetiyoruz. İki memuruz. Geçen hafta bir çantayı çok beğendim ve aldım 550 tl idi. Eşim görünce suratını eğdi büktü. Canım sıkıldı. Çanta tek gözlü olduğu, telefonu koyacak yeri olmadığını fark ettiğim için iade ettim. Eşim ne yapmış biliyor musun? Dün kendisine mi band almış 1200 küsüre, üstüne de başka bir markanın akıllı saatini alacakmış. İkisine birden ne gerek var dedim. Band I sporda takacağın, saati de normal zamanda dedi. Saat takmak istiyormuş ama saat spor yaparken ağırlık yaparmış. E şimdi ben neye surat asayım?? Bu konuyu konuşmayı düşünüyorum. Sürekli aynı döngüdeyiz çünkü. 12 senedir çalışıyorum. Daha 1 ay o maaşı kendime ayırıp da kendime harcayamadım. O ise… ben kıstıkça o dağıtıyor. Bundan sonra ben dağıtayım da o kısmak zorunda kalsın madem 🤷🏼‍♀️

X