Galiba deliriyorum 😔

Benim kiz becerebilse tavana tirmanacak potansiyelde. Enerjisini sadece kuzenleriyle atabildigini farkettim. Biz ev isi, camasir vs derken tam olarak cocuklarin enerjisini atabileceği oyunlar oynayamiyoruz. Cocuklar birbirleriyle kesintisiz oyun oynadiklari icin daha faydali oluyor. O yuzden ikizleri yarim gun olan kreslere yollayabilirsiniz bence. Kendinize vakit ayiracak alan açmış olursunuz.

Tıpkı ben .. mükemmelliyetçi olmak iğrenç birşey salanlara özenip eve gelip bende salıcam diyorsunuz yapamıyor iyice deliriyorsunuz 2 tane de bende var kendimi suçlayıp duruyorum dışarı çıkamadılar onu yapamadık bunu edemedik .. igrenc bir donemde doğdular gercekten 2 aydir zaten gormedigimmz varyant kalmadi hal boyle olunca parka goturmeye bile korkuyorum allah sabirlar versin tüm annelere bazı şeyleri insan basina gelmeden anlayamiyor

Bakamayacaksan neden 3 çocuk yaptıncılar gelmeden yazayım bence yazıp rahatlayarak iyi yapmışsınız oh ben bazen tek çocukla bile bunları hissediyorum.

Kolaylıklar diliyorum bir cocukla bile dedikleriniz yaşanıyor bazen annelere git gel oluyor maalesef. Üç çocuk ve ilgili anne olma çabası daha cok yoruyor. Cocuklu evde herşey tam olmuyor ya yemek yapamıyorsun ya temizlik yapamıyorsun. Ya da ikisini de yapıyorsun ama çocukla verimli vakit geciremiyorsun..
Ama her türlü kendimizi unutuyoruz. Birde yardımcı olcak kimse yoksa.. En son eşime yalvardım tek başıma sinemaya gitmek için, 20 gün geçti gitcem inşallah ikinci doğmadan

kreşe gitmiyorlar mı?

Allah sabır versin ikiz çocuk çok zor ama giydirmesi çok güzel çok tatli oluyorlar.

Benim bir cocugum var. 4.5 yasinda. Her konuda ikna etmeye calismaktan ben de yoruldum. Beni en zorlayani bu. Yemek yemek icin, tuvalete gitmek icin, ellerini yikamasi icin, ellerini yikarken tum sabunlugu bosaltmamasi icin, banyodan cikmasi icin, her ama her sey icin ikna etmem gerekiyor. Bazen sabrim kalmiyor, deliriyorum. Ben antidepresan kullaniyorum. Bu donem baska sekil gecmeyecek yoksa. Sabah ben ise yetismeye calisirken yok onu giymeyecegim, bunu giymeyecegim diye tuttururken baska sekil akil sagligimi koruyamayacagim.

Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Bırakın kendi kendilerine oynamayı da öğrensinler. Çocukların enerjilerini ekranlar bastırıyor. Birincide istemiyorum der ikincide istemiyorum der ama sonra kabullenmek zorunda kalırlar. Benim de 3 tane 6 yaşa girecek büyük, ortancam 23 aylık. 3.de 3 aylık olacak. Ben ekransız büyütüyorum. Durmadıklarında gidip ekran açmıyorum. Koltukta masada zıplıyorlar. Bakıyorum ki cidden enerjileri çok, bulgur ayıklatıyorum, fasulye kestiriyorum. En tükendiğim yerde hadi dışarı diyip yağmurluklarını giydiriyorum. Çamurda yağmurda yuvarlanın kendinizi paralayın deyip atıyorum ikisini. Öyle yoruluyorlar ki. Eve gelip duş alıp direk yatağa. Oh hem onlar eğleniyor öğreniyor hem de erken yattıklarında bana vakit kalıyor. Akşam ortalık toplama vs varsa 1-2 saatte yapıp dinleniyorum. Eşim de sabahları parka götürür bir kaç saat. Gerçi zaten sizinkiler hep okul zamanındalar. Benim tek büyük okula gidiyor.
Dedğim park yöntemi çok iyi. Ve beraber konuşmak muhabbet etmek. Mesela ben şu an kahve içip yazıyorum. Bebişim uyuyor. Diğerleri koridorda biri çoban köpeği olmuş diğeri kuzu oynuyorlar. Ben de çoban olarak kuzuyu köpeğe emanet etmiş dinleniyorum hahahahaahahahahahahaah

Selam ben bunu oğluma özel sabun almakla çözdüm tavsiye ederim :) ona bir sabun aldım üstüne de X’in sabunudur yazdım. Asla elini yıkamadan çıkmaz. Sabununu güzelce yerine koyar. Önceden o da yıkamak istemiyordu. Ama ona ait olunca asla yıkamadan çıkmıyor. Banyoyu çok seviyorlar cidden. Ama arada küvet varsa doldurup enerjilerini boşaltmalarını sağlayınca işe yarıyor.
Her şeye canım cicim olmaz kurallar ve sınırlar konusunda. Mesela uymadı gereken bir kural var ve yapmıyorsa koltuk altından kucağıma alıp yapacağı şeye götürüp telefondan süre açıyorum. Aksi takdirde en sevdiği oyuncağından 1 ay ayrı kalacak.
Kurallarda net olursak onlar için de iyi olur.
Çocuk büyütmek çok zor çok

Bazen hayat üzerinize üzerinize gelir üstelik 3 çocuk ile ilgilenmek çok zordur bir durun dinlenin soluk alın hatta her gün mutlaka 40 dk yürüyüşe çıkın sabırlar diliyorum iyi bir annesiniz belli ki aktivite yapıyorsunuz çocuğunuz TV ye bağımlı mı oluyor diye düşünüp bunu dert ediyorsunuz mutlaka çocuklara aktivite edinmelerini sağlayın bunda siz olmayın büyüğü kaç yaşında bilmiyorum ama siz olmayından kastım da şu siz uzaktan izleyin önlerine aktivite koyun 1 saat süre koyun ve siz kenarda bir terapi saati yapın kendinize uzaktan da izleyin onları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…