Gebeliğe Hazırlık Eylül Ayının Anne Adayları !

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
bende ateş basması arada üşütme oluyor. aniden bi halsizlik baş dönmesi. kilolumusun. sürekli ateş basması sıcaklık öncesinde varmıydı. mesela ben hep üşüyen biriyim ama kansızda değilim elhamdülillah çok şükür . genelde kansoz olanlar üşür ya.
Genelde gün içinde değil, uyurken vücut ısım yükselir ama beni rahatsız etmez..gebelik yüzünden ateşimde 1 derece artma var o yüzden tahammül etmek daha zor geliyor sanırım.. 1,70 boyum 72 kiloyum yani aslında bir 5 kilo fazlam var ama aşırı kilom yok..kansızlık,vitamin eksikliğim de yok.. değişik bi tip oldum :KK53:

en erken 6 haftalık ta duyuluyor sanırım yani onda bile duyacağımızın garantisi yok kuzum 8 haftaya kadar diyolar
yani 7nin sonunda 8.haftanın içinde çok rahat duyulur. öncesinde gidip strese girmeye gerek yok. inanın ben yaşadım. 2.de doktor alttan baktığı halde keseyi göremedi ve usg ileri teknoloji bir aletti..Değer 5.000 ama kese yok çok gitim geldim üzüldüm. sonra geç döllenme olduğunu anladık. bunda göreceğim gibi geliyor. inşallah ya bu c.tesi yada 2 hafta sonra giderim.

b
Genelde gün içinde değil, uyurken vücut ısım yükselir ama beni rahatsız etmez..gebelik yüzünden ateşimde 1 derece artma var o yüzden tahammül etmek daha zor geliyor sanırım.. 1,70 boyum 72 kiloyum yani aslında bir 5 kilo fazlam var ama aşırı kilom yok..kansızlık,vitamin eksikliğim de yok.. değişik bi tip oldum :KK53:
boyuna göre kilon çok iyi. biz buna hamilelik halleri diyelim buda bi değişik ateş basması :KK71:
şaslıyız ki kış boyu hamile ilk baharda doğum yaşayacağız. bide yaz boyu hamile olmak var. kızımda yaz boyu çektim 1 eylülde dogdu.:emir_bebek::anne:

yani 7nin sonunda 8.haftanın içinde çok rahat duyulur. öncesinde gidip strese girmeye gerek yok. inanın ben yaşadım. 2.de doktor alttan baktığı halde keseyi göremedi ve usg ileri teknoloji bir aletti..Değer 5.000 ama kese yok çok gitim geldim üzüldüm. sonra geç döllenme olduğunu anladık. bunda göreceğim gibi geliyor. inşallah ya bu c.tesi yada 2 hafta sonra giderim.
Aynen 8 e kadar normal diyolar zaten ben bu cumartesiye aldım randevuyu bi gözükeyim dayanamam o kadar

b

boyuna göre kilon çok iyi. biz buna hamilelik halleri diyelim buda bi değişik ateş basması :KK71:
şaslıyız ki kış boyu hamile ilk baharda doğum yaşayacağız. bide yaz boyu hamile olmak var. kızımda yaz boyu çektim 1 eylülde dogdu.:emir_bebek::anne:
Gerçekten ona şükrediyorum...Ben Antalya'da yaşıyorum bide :KK53: hepten delirirdim yaza denk gelseydi:halay:
çok şükür istediğim tarihte hamile kalmak nasip oldu :anneadayı::KK200:

Ya bişey sorabilirmiyim adetimin olcağı gğn değerim 12.1 di adetim 15 ağustostu ve ilişkiden 14 gün sonra değerim 12.1 çıktı pazartesi doktora gittim doktor keseyi göremedi hatta hamilelik olmayabilir diye ima etti geç döllenme olabilirmi acaba

b

evet ya güzel olucak inşallah :)

karapisso karapisso Sevsev12 Sevsev12 Insanın içine doğuyor cinsiyet bence.
Kızımı ilk öğrendiğinden beri doktoruma hep dedim erkek derseniz 3.cinsiyetten şüphe ederim bu kız diye.Zaten biz kız istiyorduk acayip sevindik.Bide o sene 6 7 erkek doğdu etrafta.Eşime hep diyordum millet erkek doğururken ben sana kız doğurdum :KK70:
Ben çok gidiyorum doktora yaa:KK33:Aynı çok test yaptığım gibi bol bol doktora gidiyordum :KK33:

Ya bişey sorabilirmiyim adetimin olcağı gğn değerim 12.1 di adetim 15 ağustostu ve ilişkiden 14 gün sonra değerim 12.1 çıktı pazartesi doktora gittim doktor keseyi göremedi hatta hamilelik olmayabilir diye ima etti geç döllenme olabilirmi acaba
Canım sen bakma doktorlara.Onlarin gebesin demesi için değerlerin 500 u geçmesi gerekiyor.
Kese 5.600 ken görünmüştü benim.Sakin ol.Kan testini 2 günde bir tekrarla.Onemli olan %60 'dan fazla yükselmesi kaç olduğu degil

Arkadaşlar ablam Belçikada doğum yaptı. arkadaşım ingiltere de. ve hepi topu 3 kez usg ile muayene oluyorlar. bizdeki gibi değil . ancak riskli gebelik olursa ayda bir bakılıyor. bizdeki gibi ilaç kullanmak yok .heğ hormon ilaçları hep zararlı insanın genetiğini bozan maddeler. bizlerde hoş kullanıyoruz. doktorlar çok ilaççi. ablam diyor ateş düşürücü vermiyorlar. hep doğal Tedaviler öneriyor. Bende ilaç karşıtı olarak daha bi içim rakam etti. kullanmamak daha iyi hissettiriyor. oğlumda vitamin ilaci kullanamaya zorladım kendimi o zaman bilgim yoktu maalesef. barsak floram bozuldu. hala sıkıntı yaşıyorum.

haaa tabi onu düşünemedim :KK53:

ya kızlar ben 3-4 gündür bir garibim..vücudum çok sıcak,yanıyorum..soğuk su tutuyorum bir süre sonra etkisi geçiyor..klima da üşütüyor beni..o yüzden gece uyuyamıyorum..kendime temas etmeden uyuyacak pozisyon bulamıyorum,sürekli dön dön...en son bir rahat edersem içim geçiyor ama bu defa o bölgem ağrıyor yine uyanıyorum..çok yorgun ve uykusuzum...sizde de oluyor mu??
Ben dün gece uyuyamadim cok uykum olmasina rağmen esnemekten gözlerim yasariyordu ama uyuyamadim en son saat 2 idi saate baktığımda. Vücudum hicbir sekilde rahat degildi surekli döndüm durdum

bende fark ediyordu. hayırlısı diyoruz ama illa bi cinsiyet ağırlığı oluyor. mesela ben ilke çok istedim kız olsun. 2 .kız olduğunu öğrenince inanamadım. Elhamdülillah alaküllihal. şimdi erkek gibi hissediyorum. eşimde öte diyor. kızımda çok mide bulantısı yaşadım 25 haftaya kadar sürdü. oğlumda aynı böyle tansiyon düşüklüğü ve baş dönmesi uyku. 6.haftada kalp atışı duyulmaz diye biliyorum . 7.haftada net duyuluyor eğer geç döllenme değilse
Tsk ederm kuzucum. Saglikli hayirli evlat olur insallah cinsiyet cok da onemli degil.

Ayy kiz hemen hemen ayni kilodayiz bende 1.70 biy kilo da 70 benimde fazlam var ama vermek artk zor yanj

b

Evet kiz rn kötü sey yazin hamile kalmak her tataf şiş ödem zaten vücudun sicak bide mevsim sıcaklığı iskence:kusmuk:
Cok şükür valla hep yazin hamile kalmiyayim diyordum ven normalde de vücudum ödem tutuyor hamile iken hic düşünmek bile istemiyorum:oops:

X