evlenirken eve alisamayacakmisim hissi

yaaa evet bu da olabilir. yani bundan sonraki hayatimin nasil olacagi dusuncesi de boguyor beni. yukarida da yazdim ya hani hep robot gibi hissedecegim kendimi sanki. her sabah kahvalti, her aksam yemek bilmem ne. is hayati da baslayacak. yani bilmiyorum bundan kacis yok gibi ve ev bunu cok somutlastiriyor. yine de niye sinirimi evden cikariyorum cok anlamsiz kendi kendime teshis koymayip psikologumu bekleyecegim ama bunlarin hepsi cok dogru ve ihtimal dahilinde. insallah dugune kadar biraz hafifler durumum cunku cok cok yipratici.

Bence evden bağımsız sebeplerin var. Eve malediyorsun.
Kendin seçtiğin semtte,zevkine göre dayayıp döşediğin ev icin ağlaman bana bunu hissettiriyor.
Aile sorunları çıkabilir altından dikkat et derim.
Bilemiyorum eski konularını hatırlıyorum baban,eş adayının annesi/ailesi arada kaldığın durumlar olmuştu yanlış hatırlamıyorsam ,içten içe atlatamamış olabilirsin diye düşünüyorum.

Iki defa ev degistirdim her ikisindede ayni durumu yasadim.hersey istedigim gibiydi ama evde mutlu olamam diyordum.cunku icinde anilarimiz yasanmisliklarimzi yoktu.ilk zamanlar soguk gelir size sonra bi bakmissiniz yuvaniz olmus.her ev insana mutsuz hissettirir ama icine girip yasayinca sicacik bir yuva olur.bi bakmissiniz eviniz en mutlu huzurlu hissettiginiz yer olmus.

Evlilikle beraber yasaminizda pek çok şeyin degisecegini hissediyorsunuz ve bu değisim sizi urkutuyor gibi. Yoksa konumu dahil her şeyin sizin sectiginiz, dizdiginiz evden bu kadar sogumaniz pek olasi değil. Gecici olduğunu düşünüyorum, pek çok kisinin yazdigi gibi içinde yasanmisliklariniz arttikca isinacaksiniz

Siz bu yaşınıza kadar şehir şehir gezmemiş, yurtdışında yaşamamış, baba evinden hiç çıkmamış biri olsanız eve alışamayacağım korkusu yaşamanız normal derdim ama problem direkt evle ilgili değil bence.
O evin nikahlı bir kadın olarak oturacağınız ev olması, beraber yaşamakla nikahlı yaşamanın arasında farklar olacağını biliyor olmanız sizi huzursuz ediyor bana kalırsa.

Şimdiye kadar nişanlınızla her şey resmiyete dökülene kadar 2 kişilik bir hayatınız vardı, düğünden sonra sizin aileniz eşinizin ailesi, geniş bir ailenin evli sorumluluk sahibi çocukları olmak korkutuyor olabilir.

Alışamazsanız söyleyin ben çoluk çocuk gelir yaşarım ev boşa gitmesin

Ben bekar evimde yeni eşyalarla evlendiğim halde benzer durum yaşamıştım. Hissettikleriniz normal. Psikoloğunuz doğru sebebi bulup çıkaracaktır zaten. Ona göre önleminizi alırsınız.

Mutluluklar dilerim.

hem bu var hem de yani aileleri bir kenara biraksak bile sanki eskisi gibi olamayacakmisim gibi geliyor. nasil desem daha bayik biri olacagim sanki dusunuyorum yani ise git, eve gel, ise gitmezsen evde takil vs bu sekil bir hayat geliyor aklima. kendime diyorum sacmalama sen istedigin gibi yasarsin ne olacak diye ama ikna olamiyorum

evlenmemiş olsaydınız çok çılgın bir hayatınız mı olacaktı ki? sizin çalışmanız bildiğim kadarıyla zaten ihtiyaçtan değil istediğiniz, bu alanda kendinize yatırım yaptığınız için çalışıyorsunuz.
kaldı ki nişanlınızla da yetişkin hayatınızını büyük bir kısmını zaten birlikte geçirmişsiniz.

evlenince değişecek olan tek somut şey bu ev olduğu için sanırım, içinizdeki bu eve olan garez.

e evet cok cilgin bi hayatim vardi saglik problemlerim disinda, evlilikle beraber sekteye ugradi. hazirliklar, aile ziyaretleri vs derken eskisi gibi degilim. evlenince eskiye donemeyecegimi dusunuyorum. ama sebep buysa acisini niye evden cikariyorum bilemedim.

Cunku sevgililik bildiginiz ve alistiginiz bir durum ama evlilik bilmediginiz ve tecrube etmediginiz icin korkutmasi cok normal. Bazilari dogustan evlilik meraklisidir hic bu korkulari yasamaz bazilari da korkar. Durumunuz anormal degil cogumuzun evlenirken yasadigi korkular.

Belkide yaşadığınız ev taşınacağınız evden daha konforlu ve ferah olduğu için böyle hissediyorsunuzdur. Ben de bu yüzden sıkıntı yaşardım genelde. Evlenmedim ama yaşadığım şehir küçük ve vasıfsızdı beni çok mutsuz ediyordu bu yüzden Antalya'ya okumaya gitmiştim dünyanın en mutlu huzurlu insanıydım lakin memleketimde ki evim çok güzel, ferah, bahçesiyle dekoruyla hiç çıkmak istemediğim evim tabi Antalya'da böyle bir ev mümkün değil O yüzden bi yerden fedakarlık etmek ve zamana bırakmak zorundasın sonra bi şekilde alışıyorsun. Çalışıyor musunuz peki işiniz bu düşünceye engel olabilir :)

yani simdi bazen babamda bazen kendi evimde kaliyorum alistigim icin ikisi de bana cok rahat geliyor yeni evim de guzel ama iste soguk yani sevemedim. iki kisi icin cok buyuk bir ev o yuzden boyle biraz gozumu korkuttu.

calisicam ama daha vakti var yani kendi ofisimi acmam lazim ona da vaktim yok herhalde bu sene sonuna kadar tatil yaparim yeni yilda baslarim calismaya.

Ah sassy insan nerelere alismiyor ki. Kimbilir kac ev degistureceksiniz daha. Her degistiginde insan once alisamiyor, sonra da benimsiyor. Evlilik stresidir muhtemelen yasadigin. Aslinda nerede yasadigin onemli degil, 4 duvar sonucta, kimlerle nasil yasadigin onemli. Agziniz tatli olsun, gerisi bos. Cok mutlu olmani dilerim.

Son birsey daha soylenek geldi icinden: O evi yuva yapacak olan sizlersiniz, o gordugun dort duvarla esyalar degil. Sizsiz orasi sadece bir ev, icindeki yasanmisliklarla orasi yuva olacak. Kumes de olsa onemli olan nasil bir yer olmasindan cok, agzinizin tatli olmasi, birbirinize sayginizin daimi olmasi, bak o zaman nasil guzel yuva olur orasi, sadece o ev degil nereye tasinirsaniz tasinin huzurlu saygili mutlu oldukca gittiginiz her yer yuva olur size. Ilk zamanlar alisana kadar yadirgarsin, bu normal ama sonra herseye elin degdikce, icinde de guzel hatiralar biriktikce tum bu hissettiklerin gecer, rahat ol.

Ben de evime hiç alışamamıştım şu anda da alışamadım ama benim sebebim kayınvalidemlerle sürekli dekor açısından tartışmamızdı sürekli evime karışması beni soğuttu evden şu anda annemlere gidince o kadar rahat ediyorum ki sanki oturdugum ev benim evim değil misafir olarak gelmişim gidecek gibiyim annemlerin evinde kendi daha rahat hissediyorum inşallah çocuktan sonra düzelirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…