Kocamın beni sevmediğini hissediyorum ve mutsuzum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senin pişman olmandan doğal bişey yok, elsiz ayaksız onun düzenine gitmişsin. Ama onun davranışları daha çok pişmanlık ibaresi gösteriyor, keyfi bu kadar yerindeyken neyin pişmanlığı anlamadım ama.
Hep aileni kötülüyor ama sanki onun ailesi elmas gibi. O da pişman ama ben kadar değil.ailesine onun için katlanıp susuyorum. Ama o ailesini benden üstün tutuyor. Gözle görülür bir şey

Valla neresinden tutsam elimde kalıyor... 18 yaşında evlenmiş olmana mı üzüleyim, akraba evliliği yaptığına mı, evliliğindeki sorunlara rağmen 19 yaşında çocuk sahibi olmana mı... gerçekten bir kadın olarak çok üzülüyorum. Bari bundan sonra mantıklı düşün ve hem kendin hem bebeğin için doğru kararlar al. Bu evliliği daha fazla sürdürme ve bebeğinle kendine yeni bi yol çiz. Hem çalış hem açıktan üniversite oku mesela. Umarım kendi ailen destek çıkar bu konuda.

Hep aileni kötülüyor ama sanki onun ailesi elmas gibi. O da pişman ama ben kadar değil.ailesine onun için katlanıp susuyorum. Ama o ailesini benden üstün tutuyor. Gözle görülür bir şey
Annen neden 18 ini dar beklemiş bu herif için, çok mu zenginler?

Belliki çevrende hiç aklı başında selim insan yokmuş insan kuzeniyle nasıl olurda evlenir aklım almıyo ne kadar da uzak olursa olsun fizanda da olsun o senin kuzenin ya yetmemiş çocuk yapmışsın şimdi de ahlar vahlar 🙄🙄

E zaman makinemiz yok. Ne okul okumuşsun ne iş güç var. 18inde evlenip 19unda çocuk yapmışsın. Geriye dönmez ama ileriye de gitmez. Ne diyebiliriz sana?
Görünen köye koştur koştur gidip sonra ne yapacağım diyorsun.
Liseyi bitirdim. İş güç ise eşimin ailesi bırakmıyor çalışayım. Kendi ayaklarımın ustunde durabilirim. Artık yanıt veresim bile gelmiyor inanın. Çocuktum öyle olacagibi düşünmedim düşünsem boyle olmazdi

Annen neden 18 ini dar beklemiş bu herif için, çok mu zenginler?
Hayır. Normal durumları. Annem esimin huyunu çok seviyordu. Damatlsri hepsi değişik sadece biri iyi. Bende sakasija sana küpeli birini getiricem dedim ciddi anladı. Diğer damatlsri gibi biriyle evlenixem zannetti. Eşimde sessiz kimsenin işine karışmayan biri olduğu için ona vericem seni dedi hayır dedim 1 sene direttim ana sonra bende eşimi sevdim. Annem sonra hayır dedi ama ben iyi bir evlliligimiz olacagibi düşünmüştüm. Bazı kadınlar gibi

Belliki çevrende hiç aklı başında selim insan yokmuş insan kuzeniyle nasıl olurda evlenir aklım almıyo ne kadar da uzak olursa olsun fizanda da olsun o senin kuzenin ya yetmemiş çocuk yapmışsın şimdi de ahlar vahlar 🙄🙄
Demek ki kimse akraba ile evlenmemiş sizin çevrenizde. Keşke bazı şeyleri empati yapabilseniz. Burdaki yorumların çoğu empatiden yoksun.

Hah ben de bunu diyordum. Annen şimdi de seviyor mu eşini, hepsini kokutmuş çenesiyle tavrıyla. Sevgili damadı ile oturup çay içemez hale gelmiş memnun mu? Sizinki aşk değil. Adam küçükten kız almış ki rahat eğip büksün, akraba olduğu için kolay boşanma olmasın. Sen de yönlendirilmişsin sadece, çünkü seni koşulsuz itaatle büyütmüşler, bunu sev demişler seveyim bari demişsin.
Koşulsuz itaat ile büyümedim. Tek başıma buyudum desen yeridir. Ailem hep calisuyordu. Kimseden ilgi vs görmedim erkek olarak. Eşimde bana kimsenin davranmadigi gibi davrandı ona aldandım iyi oluruz sabdim. Çocukluk anlıyor musunuz

Demek ki kimse akraba ile evlenmemiş sizin çevrenizde. Keşke bazı şeyleri empati yapabilseniz. Burdaki yorumların çoğu empatiden yoksun.
Akraba farklı kuzen farklı o senin kardeşin sayılır kusura bakmayın ama evet bizde akraba evlilikleri olmaz hele de kuzenle asla
Yapıcak bişey yok sizin için ...

Evliliğinizin en başından beri aşırı saçma olduğu konularına girmicem başka bir şey söyleyim ben size. O kalbime gömdüm yazısı başkasına sizle de onu unutmak için evlenmiş heh yazın bunu kenara

Koşulsuz itaat ile büyümedim. Tek başıma buyudum desen yeridir. Ailem hep calisuyordu. Kimseden ilgi vs görmedim erkek olarak. Eşimde bana kimsenin davranmadigi gibi davrandı ona aldandım iyi oluruz sabdim. Çocukluk anlıyor musunuz
Emin misin? Annen 1 sene başının etini yemiş bunla evlen diye. İtiraz etmek pek kişiliğinde yok, şurda konuşma tarzından anlaşılıyor, inatlaşan bi tip değilsin. Manipüle edilmişsin.

Merhaba ilk defa böyle bir siteye üye oldum ve size derdimi anlatiyorum. 21 yaşındayım 3 yıllık evliyim ve 2 yaşında bir oğlum var. Çok erken evlendim. Ne geldiyse başıma büyük konusmaktan geldi. Eşim benim kuzenim. Birbirimizi severek evlendik. İlk zamanlar o kadar iyi davranıyordu ki anlatamam ama sonra değişti. Evlendik onun memleketine gelin geldim. Ailesiyle beraber yaşıyoruz. Bir takım sorunlar oluyor ama ona anlatmiyorum. Evlendigimiz ilk zaman annemle senin aranda bi seçim yapmak zorunda bırakma beni dedi. Neyse. Çok sıcak biri değil böyle seni çok seviyorum felan ben dersem o zaman der. Varsa yoksa telefonu. Pubg- tiktok- telefon döngüsü var. Bi aktivitemiz yok ne gezmeye gideriz ne de dışarı. Benim ne kadar çikolata sevdiğimi bilir ben istemediğim sürece hiç bir tane eline alıp gelmez. İnce dusunce yok. Sen benim gibisini arasan bulamazsin derim hemen der sende öyle. Hiç lafların altında kalmaz. Karşımdaki kırılacak vs dusunmez. Benimde kötü yanlarim var ama onun daha çok. Geçen annemgiln yanına fitti çalışmaya abimle kavga etti geldi ve beni kardeşlerimle konusturmuyor. Onlardan zarar geliyoe diyor. Kendi kardeslerine bir şey desem sen araya girme benim kardeşlerim diyor. Babam ben küçükken oldu abim bana babalık yapti ve bir yanlisini gormedim. Eğer onunla konuştuğunu görürsem seni s.... Mis sayarım diyor. Gelirken ya aileni seç ya beni dedi. Bende sen dedim sınırlıydı diye. Tek annemle konusabiliyorum. Dışarı çıkar nereye derim ksim var der. Sürat yapar bakmaz bir şey olsa hastaneye fidelim mi desem götürür ben demeden götürmez. Ama başkasına der gidelim mi diye. Uzak bi yere gidip gelince 2 gün çok iyi davranıyor özlediği için sonra da aynı tas ayni hamam. Ben ağlarım kes der bazen yatistirir. Büyü artık diyor sırf sulu göz olduğum icin 🤣 sırtımı sıvazladı geçen o kadar çok agladm sonra da uyudum. Sabah da bir şey olmamış gibi. Benim kizacagim şeyler yapar. Wp durumuna da çocuksu bir küsmek değil bu içim sana sırtını döndü yazmış bana ni yazdın diyor hayır bilmiyorum öyle yazdim diyor kime yazacak bana yazacak. Soğuk yapıyor emir vererek konuşuyor sofrayı topla. Bir şey yap vs. Bazen iyi bazense çok kötü. Kötü oldufu zamanlar daha çok. Ben mi çok şey istiyorum diyorum ama hayır. Millete bakıyorum bı de kendime bakıyorum. Her şey ortada. Evlilikte yolunda giden tek şey cinsellik o da evliliği kurtarmiyor. Yapamıyoruz biz. Diyor ki senle 5 dk konuşulmaya gelmiyor vs. Çok güvenemiyorum ona benim yanımda yaptıklarını gördüğüm için. Beni aldatirsan giderim dedim birkac kere. Kendini Hint kumaşı mi zannediyorsun diyor. Onun için ailemden uzakta annesigille yaşıyorum. Çok kötü değilim bazen benimde yablislarim oluyor. Ama Hakk etmiyorum inanın. Bosanalim desem tamwm der o derece. Yapamıyorum da artık. Hep uzuluyorum ağlıyorum. Ama herkes bilir ne kadar değer gördüğünü. Hisseder. Bosanswm çocuğumu alip giderim bakarım oğluma. Ne yapmam gerek bilmiyorum kardeşlerime konusaniyorum derdimi anlatamıyorum. Anneme desem annem az çok biliyor ama onunda başka dertleri var kafasını yormak istemiyorum. Kardeşlerim( ikisi) boşanma açıp açıp bosanmadilar. Onlar gibi olmam. Biterse biter. Çocuğumun babwsiz buyumesini istemiyorum ama bu evliliği ittire kalktirw zoran zoran götürüyorum. Kendime bir şey yapma fikri hep aklımda. Ama çocuğum annesiz kalır ve ona kizsamda en çok ben seviyorum. O benim canım. Ama babası hiç çaba göstermiyor. Üzülmez bile benim için. Sanki ben yüküm onun omuzlarında. Aglamaktan sıkıldım uzulmejten. İlgi beklemekten. Yuzlerce kez dedim. Yoruldum ben
Buradaklerden akıl istersin,senin doğumuna kadar giderler bazıları,az bıraksan anan seni niye doğurmuş ki diyecek.
Olan olmuş yapacak bir şey yok.Sen kendini sev,değer ver önce.Aen kendine değer vermezsen kimse vermiyor.
Abiyle görüşmemek yanlış,neden o istedi diye abinden vazgeçiyorsun.Abinle görüşeceğini söyle,işe oradan başla.Her istediğini hemen yapma,bir el becerisi geliştir.Az çok para kazan.Gidemeyecek olsan dahi eşin bunu bilmemeli,Ona vazgeçilmez hissi verme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X