Kocamın beni sevmediğini hissediyorum ve mutsuzum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buradaklerden akıl istersin,senin doğumuna kadar giderler bazıları,az bıraksan anan seni niye doğurmuş ki diyecek.
Olan olmuş yapacak bir şey yok.Sen kendini sev,değer ver önce.Aen kendine değer vermezsen kimse vermiyor.
Abiyle görüşmemek yanlış,neden o istedi diye abinden vazgeçiyorsun.Abinle görüşeceğini söyle,işe oradan başla.Her istediğini hemen yapma,bir el becerisi geliştir.Az çok para kazan.Gidemeyecek olsan dahi eşin bunu bilmemeli,Ona vazgeçilmez hissi verme.
Evet haklısınız gerçekten. Nerdeyse böyle bir şey yapmışsin keşke bunu yapacağını olseydin durumuna düştü düşecek. Abimle kavga ettiler. Tesekkur ederim yanıtınız için. Vazgeçilmez olmadibi biliyor kaç kere bana yanlis yaparsan giderim dedim.

Valla neresinden tutsam elimde kalıyor... 18 yaşında evlenmiş olmana mı üzüleyim, akraba evliliği yaptığına mı, evliliğindeki sorunlara rağmen 19 yaşında çocuk sahibi olmana mı... gerçekten bir kadın olarak çok üzülüyorum. Bari bundan sonra mantıklı düşün ve hem kendin hem bebeğin için doğru kararlar al. Bu evliliği daha fazla sürdürme ve bebeğinle kendine yeni bi yol çiz. Hem çalış hem açıktan üniversite oku mesela. Umarım kendi ailen destek çıkar bu konuda.
Annem destek çıkar. Bakalım ne yapacağım. Teşekkürler

2021 Türkiyesinde anneniz hangi akla hizmet 18 yaşında küçücük kızını tutup da akrabasına "gelin" diye veriyor?
Bak kızım, belli ki ailen sürecin başında makul davranıp seni esirgememişler. O yüzden şimdi de ailenden yana çok da büyük beklentilere girme derim. Bana öyle geliyor ki akrabaya gelin verdikleri kızlarını güle oynaya geri almayacaklardır.
O yüzden şimdiden güçlü ol, en azından çocuğun için kaya gibi sağlam dur.
Yaşın genç, istersen yolunu tekrar çizebilirsin. Okursun da çalışırsın da ama kendin istemen lazım. Yoksa ha boşandım ha boşanacağım diye diye ömür tüketirsin.

2021 Türkiyesinde anneniz hangi akla hizmet 18 yaşında küçücük kızını tutup da akrabasına "gelin" diye veriyor?
Bak kızım, belli ki ailen sürecin başında makul davranıp seni esirgememişler. O yüzden şimdi de ailenden yana çok da büyük beklentilere girme derim. Bana öyle geliyor ki akrabaya gelin verdikleri kızlarını güle oynaya geri almayacaklardır.
O yüzden şimdiden güçlü ol, en azından çocuğun için kaya gibi sağlam dur.
Yaşın genç, istersen yolunu tekrar çizebilirsin. Okursun da çalışırsın da ama kendin istemen lazım. Yoksa ha boşandım ha boşanacağım diye diye ömür tüketirsin.
Evet haklısınız. Çocuğuma bakabilirim. Bı sonuca varicsz ya devam edecek ya da bosanicam

Boşanın tabi. Anneniz destek çıkarmış. Siz de gençsiniz. Her şeye yeniden başlayabilirsiniz. Eşiniz de sorun çıkarmaz inşallah her şey kolay gelişir.

Evet haklısınız. Çocuğuma bakabilirim. Bı sonuca varicsz ya devam edecek ya da bosanicam
Bence aklına fikrine mukayyet ol, boşanmasan bile bir gelecek oluştur kendine.
Evde oturarak kavga gürültü, mutsuzlukla ömür mü geçireceksin?
İş için kurslara vs gidersin belki, sınavlara hazırlanırsın belki. Yaşıtların hem çalışıyor hem okuyor.
Kendine layık bulduğun hayat bu mu?

Merhaba ilk defa böyle bir siteye üye oldum ve size derdimi anlatiyorum. 21 yaşındayım 3 yıllık evliyim ve 2 yaşında bir oğlum var. Çok erken evlendim. Ne geldiyse başıma büyük konusmaktan geldi. Eşim benim kuzenim. Birbirimizi severek evlendik. İlk zamanlar o kadar iyi davranıyordu ki anlatamam ama sonra değişti. Evlendik onun memleketine gelin geldim. Ailesiyle beraber yaşıyoruz. Bir takım sorunlar oluyor ama ona anlatmiyorum. Evlendigimiz ilk zaman annemle senin aranda bi seçim yapmak zorunda bırakma beni dedi. Neyse. Çok sıcak biri değil böyle seni çok seviyorum felan ben dersem o zaman der. Varsa yoksa telefonu. Pubg- tiktok- telefon döngüsü var. Bi aktivitemiz yok ne gezmeye gideriz ne de dışarı. Benim ne kadar çikolata sevdiğimi bilir ben istemediğim sürece hiç bir tane eline alıp gelmez. İnce dusunce yok. Sen benim gibisini arasan bulamazsin derim hemen der sende öyle. Hiç lafların altında kalmaz. Karşımdaki kırılacak vs dusunmez. Benimde kötü yanlarim var ama onun daha çok. Geçen annemgiln yanına fitti çalışmaya abimle kavga etti geldi ve beni kardeşlerimle konusturmuyor. Onlardan zarar geliyoe diyor. Kendi kardeslerine bir şey desem sen araya girme benim kardeşlerim diyor. Babam ben küçükken oldu abim bana babalık yapti ve bir yanlisini gormedim. Eğer onunla konuştuğunu görürsem seni s.... Mis sayarım diyor. Gelirken ya aileni seç ya beni dedi. Bende sen dedim sınırlıydı diye. Tek annemle konusabiliyorum. Dışarı çıkar nereye derim ksim var der. Sürat yapar bakmaz bir şey olsa hastaneye fidelim mi desem götürür ben demeden götürmez. Ama başkasına der gidelim mi diye. Uzak bi yere gidip gelince 2 gün çok iyi davranıyor özlediği için sonra da aynı tas ayni hamam. Ben ağlarım kes der bazen yatistirir. Büyü artık diyor sırf sulu göz olduğum icin 🤣 sırtımı sıvazladı geçen o kadar çok agladm sonra da uyudum. Sabah da bir şey olmamış gibi. Benim kizacagim şeyler yapar. Wp durumuna da çocuksu bir küsmek değil bu içim sana sırtını döndü yazmış bana ni yazdın diyor hayır bilmiyorum öyle yazdim diyor kime yazacak bana yazacak. Soğuk yapıyor emir vererek konuşuyor sofrayı topla. Bir şey yap vs. Bazen iyi bazense çok kötü. Kötü oldufu zamanlar daha çok. Ben mi çok şey istiyorum diyorum ama hayır. Millete bakıyorum bı de kendime bakıyorum. Her şey ortada. Evlilikte yolunda giden tek şey cinsellik o da evliliği kurtarmiyor. Yapamıyoruz biz. Diyor ki senle 5 dk konuşulmaya gelmiyor vs. Çok güvenemiyorum ona benim yanımda yaptıklarını gördüğüm için. Beni aldatirsan giderim dedim birkac kere. Kendini Hint kumaşı mi zannediyorsun diyor. Onun için ailemden uzakta annesigille yaşıyorum. Çok kötü değilim bazen benimde yablislarim oluyor. Ama Hakk etmiyorum inanın. Bosanalim desem tamwm der o derece. Yapamıyorum da artık. Hep uzuluyorum ağlıyorum. Ama herkes bilir ne kadar değer gördüğünü. Hisseder. Bosanswm çocuğumu alip giderim bakarım oğluma. Ne yapmam gerek bilmiyorum kardeşlerime konusaniyorum derdimi anlatamıyorum. Anneme desem annem az çok biliyor ama onunda başka dertleri var kafasını yormak istemiyorum. Kardeşlerim( ikisi) boşanma açıp açıp bosanmadilar. Onlar gibi olmam. Biterse biter. Çocuğumun babwsiz buyumesini istemiyorum ama bu evliliği ittire kalktirw zoran zoran götürüyorum. Kendime bir şey yapma fikri hep aklımda. Ama çocuğum annesiz kalır ve ona kizsamda en çok ben seviyorum. O benim canım. Ama babası hiç çaba göstermiyor. Üzülmez bile benim için. Sanki ben yüküm onun omuzlarında. Aglamaktan sıkıldım uzulmejten. İlgi beklemekten. Yuzlerce kez dedim. Yoruldum ben
konuyu nerden tutsan elınde kalıyor. 21 yaş 3 yıllık evlılık 2 yasında bır bebek+kaynanayla yaşamak.

Cikolatw için örnek verdim. Kayınvalide evine gidexegimi bilmiyordum .evim ayrıydı ama onlarla yaşadım. Sanki dünyanın en kötü yanlisini yapmışim gibi herkes ağzına geleni söylemiş. Demek ki kadınlar kadinkarin arkadaşı degilmis. Sanki eskiye donebilecegiz
Sizin hayatınıza bizim yapabileceğimiz herhangi bir şey maalesef yok hayat sizin karar sizin herkes kendi tercihlerinin sonuçlarını yasar.Örneğin meslek sahibi olmadan evlenmek gibi, evlilik oturmadan çocuk yapmak gibi , okula gidecek yaşta sonuçlarını düşünmeden evlenmek gibi , ev ayarlayıp eşya almadan es ailesinin yanına yerleşmek orada yaşayacağınız anlamına gelir bunun gibi

Bence aklına fikrine mukayyet ol, boşanmasan bile bir gelecek oluştur kendine.
Evde oturarak kavga gürültü, mutsuzlukla ömür mü geçireceksin?
İş için kurslara vs gidersin belki, sınavlara hazırlanırsın belki. Yaşıtların hem çalışıyor hem okuyor.
Kendine layık bulduğun hayat bu mu?
Kesinlikle 👍🏻 kendinize boşanmaya hayat kurmaya güvenmiyorsanız kendi kendinizi güçlü kılacak meziyetler edinin gerekirse okuyun gerekirse mesleki kurslara gidin evde oturup adamın sevgi kırıntısına vicdanına kalmayın bence de

Empati beklemişsiniz, kadın kadının destekçisi değil demişsiniz de yani... İsteyerek çocuk yaptım diyorsunuz, isteyerek evlendim, eşimi sevdim diyorsunuz. Kendim açımdan bakarsam kararlarınızın hepsi yanlış. 18inizde evlendiğinize göre büyük ihtimalle mesleğiniz de yok. Anneniz çok sevmiş olabilir. Ama geldiğiniz noktada annenizin yeğeni (eşiniz) onlarla görüşmenizi istemiyor. Siz bir kuzenisiniz, bir kuzeni abiniz onla görüşmenizi istemiyor. Bu nasıl aile?
Çalışmama izin vermiyorlar demişsiniz, kaçıncı yılda yaşıyoruz nasıl bir gerikafalılık? Benim kaçırdığım iyi yanlar varsa siz de yazın. Sizi kırmak, ekstra üzmek istemem ama konunuz nereden tutsan elinde kalan türden.

Merhaba ilk defa böyle bir siteye üye oldum ve size derdimi anlatiyorum. 21 yaşındayım 3 yıllık evliyim ve 2 yaşında bir oğlum var. Çok erken evlendim. Ne geldiyse başıma büyük konusmaktan geldi. Eşim benim kuzenim. Birbirimizi severek evlendik. İlk zamanlar o kadar iyi davranıyordu ki anlatamam ama sonra değişti. Evlendik onun memleketine gelin geldim. Ailesiyle beraber yaşıyoruz. Bir takım sorunlar oluyor ama ona anlatmiyorum. Evlendigimiz ilk zaman annemle senin aranda bi seçim yapmak zorunda bırakma beni dedi. Neyse. Çok sıcak biri değil böyle seni çok seviyorum felan ben dersem o zaman der. Varsa yoksa telefonu. Pubg- tiktok- telefon döngüsü var. Bi aktivitemiz yok ne gezmeye gideriz ne de dışarı. Benim ne kadar çikolata sevdiğimi bilir ben istemediğim sürece hiç bir tane eline alıp gelmez. İnce dusunce yok. Sen benim gibisini arasan bulamazsin derim hemen der sende öyle. Hiç lafların altında kalmaz. Karşımdaki kırılacak vs dusunmez. Benimde kötü yanlarim var ama onun daha çok. Geçen annemgiln yanına fitti çalışmaya abimle kavga etti geldi ve beni kardeşlerimle konusturmuyor. Onlardan zarar geliyoe diyor. Kendi kardeslerine bir şey desem sen araya girme benim kardeşlerim diyor. Babam ben küçükken oldu abim bana babalık yapti ve bir yanlisini gormedim. Eğer onunla konuştuğunu görürsem seni s.... Mis sayarım diyor. Gelirken ya aileni seç ya beni dedi. Bende sen dedim sınırlıydı diye. Tek annemle konusabiliyorum. Dışarı çıkar nereye derim ksim var der. Sürat yapar bakmaz bir şey olsa hastaneye fidelim mi desem götürür ben demeden götürmez. Ama başkasına der gidelim mi diye. Uzak bi yere gidip gelince 2 gün çok iyi davranıyor özlediği için sonra da aynı tas ayni hamam. Ben ağlarım kes der bazen yatistirir. Büyü artık diyor sırf sulu göz olduğum icin 🤣 sırtımı sıvazladı geçen o kadar çok agladm sonra da uyudum. Sabah da bir şey olmamış gibi. Benim kizacagim şeyler yapar. Wp durumuna da çocuksu bir küsmek değil bu içim sana sırtını döndü yazmış bana ni yazdın diyor hayır bilmiyorum öyle yazdim diyor kime yazacak bana yazacak. Soğuk yapıyor emir vererek konuşuyor sofrayı topla. Bir şey yap vs. Bazen iyi bazense çok kötü. Kötü oldufu zamanlar daha çok. Ben mi çok şey istiyorum diyorum ama hayır. Millete bakıyorum bı de kendime bakıyorum. Her şey ortada. Evlilikte yolunda giden tek şey cinsellik o da evliliği kurtarmiyor. Yapamıyoruz biz. Diyor ki senle 5 dk konuşulmaya gelmiyor vs. Çok güvenemiyorum ona benim yanımda yaptıklarını gördüğüm için. Beni aldatirsan giderim dedim birkac kere. Kendini Hint kumaşı mi zannediyorsun diyor. Onun için ailemden uzakta annesigille yaşıyorum. Çok kötü değilim bazen benimde yablislarim oluyor. Ama Hakk etmiyorum inanın. Bosanalim desem tamwm der o derece. Yapamıyorum da artık. Hep uzuluyorum ağlıyorum. Ama herkes bilir ne kadar değer gördüğünü. Hisseder. Bosanswm çocuğumu alip giderim bakarım oğluma. Ne yapmam gerek bilmiyorum kardeşlerime konusaniyorum derdimi anlatamıyorum. Anneme desem annem az çok biliyor ama onunda başka dertleri var kafasını yormak istemiyorum. Kardeşlerim( ikisi) boşanma açıp açıp bosanmadilar. Onlar gibi olmam. Biterse biter. Çocuğumun babwsiz buyumesini istemiyorum ama bu evliliği ittire kalktirw zoran zoran götürüyorum. Kendime bir şey yapma fikri hep aklımda. Ama çocuğum annesiz kalır ve ona kizsamda en çok ben seviyorum. O benim canım. Ama babası hiç çaba göstermiyor. Üzülmez bile benim için. Sanki ben yüküm onun omuzlarında. Aglamaktan sıkıldım uzulmejten. İlgi beklemekten. Yuzlerce kez dedim. Yoruldum ben
Hem kuzen hem erken yaş evlilik , hem ailesinin yanına gelin gitmiş,hem erkenden çocuk doğurmuş......
Hormonlar etkisiyle etrafta kız olmayınca hemen sizle evlenmiş nefsini tatmin etmiş , sıkılmış gençlik heyecanı geçmiş gitmiş yani aranizda hiç sevgi , aşk olmamış.Simdi oturup gelecek bile ilgili karar verme zamanı,ya oturup bu adamla ömür çurutecek ya da kendi yolunuza bakacaksınız . Kocayı etkileme ve kendine aşık etme taktiği veremiyorum kuzen yahu kuzen bu.... içim almıyor .

Demek ki kimse akraba ile evlenmemiş sizin çevrenizde. Keşke bazı şeyleri empati yapabilseniz. Burdaki yorumların çoğu empatiden yoksun.
Kusura bakmayın erkeğe kadına kıran girmiş gibi kuzenlerin birbirine arzu duyması bana çok itici geliyor.Bir sorun olsa herkes herkesle küser .Benim aklım ve kalbim böyle çok yakın kuzenlerin birbirine yükselmesini ve arzulamasını kabul etmiyor.Demek ki kimseyi bulamamış birbirinize yanaşmişsiniz......

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X