Evlenip pişman olmak geçici mi :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya ben de evcimenim. Serserilik dediğim işte şu an elimde şarap kadehim kulaklıkla son ses Müslüm dinliyorum, evimi de bok götürüyo, bu yani =) Keyfime düşkünüm, kafam insan kaldırmaz fazla, misafir sevmem, vıcık vıcık ilişkileri sevmem, bana karışılmasını hiç sevmem falan filan.

Benim burdan gördüğüm sizin kendi aileniz toplumsal kodları çok önemsiyor ve sizi darlıyor, eşte sıkıntı yok. Siz de özellikle annenizin alnınıza yapıştırdığı etiketlerden rahatsızsınız (sanki) . Gelinlikle evden çık muhabbeti bile sizi bi kalıba sokuyor sanki. Artık gelinsin, evli kadınsın, eski hayatın olmayacak, eski sen olmayacaksın kaygıları var gibi görünüyor. Bence kendi evinize geçince hepsi geçer.
Ben insan ilişkilerine çok düşkünüm arkadaş olsun aile olsun kendi aileme de düşkünüm. Akrabalarıyla görüşen tek insan benim herhalde. Eşimin ailesiyle de aram iyi olsun istiyorum ama bir kelime yetiyor beni sinir etmeye. Evet ailem çok önemsiyor. Herhalde annem kendi kaçtığı için ben öyle olayım istemiyor. Düğünü falan olmuş ama kalmıştır içinde biraz alaturkadır çilekeş anam. Yoksa evet şimdilik eşimde bi sıkıntı yok. Ama ilerde rahatsız olur mu bilmiyorum. Ben mesela onun bekar arkadaşıyla gitmesini istemem tatile. Ama ben giderim 😂 çok şey istiyorum. Bakalım yaşayıp göreceğiz artık dönmek saçma olur herhalde

Bunu düşünmez insan normal değil seven gözü kapalı gider
Ablacım zaten ben de gözü kapalı gitmek istiyorum da annem istemiyor işte düğünün olsun telli duvaklı çık evden diyor. Yoksa ben şimdiye giderim ki gidiyorum da düğünüm olduktan sonra

Yok hazır düğün de kına da. Biz ertelemek zorunda kaldık çünkü ev aldık kiraya çıkmak yerine. Ve sevgilimin bekar evi var oraya gideceğim. Nikahı erken kıydık çünkü sevgili olduğumuz tarihti. Mayısta da düğün vardı gidip mobilya vs bakıyorduk ki bunlar paraya bakıyor onda da sıkıntı yok istediğim her şeyi yapıyorlar istemeden yapıyorlar hatta
O zaman telaş etme bu kadar

Çünkü o da akrep burcu ve ve ve maalesef ki hassas bir bebek ayrıca kinci. Böyle bir şey dersem belli etmese de çok üzülür biliyorum. 32 yaşında koca adam ama böyle yani. Genelde sakin bir yapısı var ama ama ama işte. Gidip ona söylüyorum zaten açık açık. O da sorun yok benim için daha önemli şeyler var diyor. Ve 32 yaş erkeğin zirvesi gibi bir şey. Hem parası var hem de yakışıklı. Benden ayrılırsa beni terk ederse diye de korkuyorum içten içten...
bence ilişkiniz hic saglikli olmadığı icin bunca karin agrisi.
adam nikahli kocan, benden iyisini bulur diyorsun
beraber on yil surecek krediye imza atiyorsun; en kötü bosanirim diyorsun
icten ice hissettigin şeyleri paylaşmak istiyorsun; kindar, unutmaz diyorsun

buradan bakinca sana hic uymayan, rahat rahat konusamadigin, en önemlisi iletisim kuramadığın bir adamla sirf laf olsun diye, herkes evleniyor diye, ayrılmadiniz diye evlenmis gibi duruyorsun..tabii icinde supheler olur. daha kirildigin seyi paylasmaya çekindiği insanla evlilik olur mu?

Belirsizlik çok fazla gibi e bir de erkenden nikah kıyman iyi olmamış...
Tamamen şans böyle oldu kiralar ev otururuz dedik mobilya vs baktık zaten hep. Ama ev bulamadık. Ailemin evinde oturacaktık kiracı dul kaldı. Ev alalım dedik gezdik gezdik evlerde hep birileri var oturuyorlar kolay da çıkmıyorlar ki.

Ben insan ilişkilerine çok düşkünüm arkadaş olsun aile olsun kendi aileme de düşkünüm. Akrabalarıyla görüşen tek insan benim herhalde. Eşimin ailesiyle de aram iyi olsun istiyorum ama bir kelime yetiyor beni sinir etmeye. Evet ailem çok önemsiyor. Herhalde annem kendi kaçtığı için ben öyle olayım istemiyor. Düğünü falan olmuş ama kalmıştır içinde biraz alaturkadır çilekeş anam. Yoksa evet şimdilik eşimde bi sıkıntı yok. Ama ilerde rahatsız olur mu bilmiyorum. Ben mesela onun bekar arkadaşıyla gitmesini istemem tatile. Ama ben giderim 😂 çok şey istiyorum. Bakalım yaşayıp göreceğiz artık dönmek saçma olur herhalde

Yani evet biraz saçma olur =)
Çünkü ortada somut bi şey yok. Sadece kaygılarınız var , bu kaygılarınız tamamen önyargılarla alakalı. Belki çok mutlu huzurlu olacaksınız. Anneniz konusundaki tespitinize katılıyorum. Kendisi kaçarak evlendiği için evden gelinlikle çıkmanız onun içindeki kaç yıllık uhdeleri silip süpürecek. Anlıyorum onu. Benim annem de okumayı çok istemiş, okuldan alıp evlendirmişler 15 yaşında. Benim mezuniyetimde o kadar ağlamıştı ki, işte şimdi gözüm açık gitmez, benim hayalimi kızım gerçekleştirdi demişti.

Sizin takıldığınız nokta sanki çevrenizdeki insanlar ve sürekli yaptıkları yorumlar gibi. Ben 2 ay önce evlendim. Evlenmeden önce herkes neden evleniyorsun, bence bu hatadan dön gibi gibi bir sürü yorum yaptılar. Oysa ki ben eşimi seviyordum ve onunla hayatımı kuracağıma hiç pişman olmamıştım. Evlendikten sonra sen şimdi evlisin şunu yapamazsın şunu giyemezsin demeye başladılar, yoo giyerim, yoo yaparım dedim çünkü eşim hiçbir konuda bana karışmaz. Kayınvalimle aram iyidir, ilk başlarda iyi olur sonra bozulur dediler. Yani kısacası beni kendi geleneksel evlilikleri içindeki gelinlerle bir tuttular ama ben de eşim de öyle insanlar değiliz. Sabahtan akşama kadar evde istersem boş boş otururum, eşim "oh iyi yapmışsın beraber yaparız" der.

Demem o ki aynı eve girmeden kendinizi kara bulutlarla kaplamayın. Sizi çok iyi anlıyorum, evlendikten sonra "ya ben bu evi çekip çevirebilecek miyim gerçekten" diye sordum kendime. Hala soruyorum bazen ama eşimle beraber çok da güzel çeviriyoruz, boşuna kaygılanıp kusursuz olmaya çalışıyorum. Siz evinize girdikten sonra çevredeki insanlar anca uzaktan uzaktan konuşabilecekler. Ayrıca çocuk yapmak zorunda da değilsiniz. Ben de hiç düşünmüyorum mesela. :)

bence ilişkiniz hic saglikli olmadığı icin bunca karin agrisi.
adam nikahli kocan, benden iyisini bulur diyorsun
beraber on yil surecek krediye imza atiyorsun; en kötü bosanirim diyorsun
icten ice hissettigin şeyleri paylaşmak istiyorsun; kindar, unutmaz diyorsun

buradan bakinca sana hic uymayan, rahat rahat konusamadigin, en önemlisi iletisim kuramadığın bir adamla sirf laf olsun diye, herkes evleniyor diye, ayrılmadiniz diye evlenmis gibi duruyorsun..tabii icinde supheler olur. daha kirildigin seyi paylasmaya çekindiği insanla evlilik olur mu?
Kırıldığım şeyleri paylaşıyorum ama gidip bak bak ablan böyle diyor mu diyeyim ki 2 haftadır yok bile. 10 değil 5 sene kredi 😂 iletişim de kuruyoruz evlenmeden önce oturup her şeyi konuştuk defalarca. Benim sorunum kendi hislerim yani. Ona kaç kere söyledim çocuk konusunu mesela. Her seferinde önemli değil senden diyor. Kader bu diyor belki bende bir sorun olacak ilerde diyor. Allah yazar kul oynar diyor ne yapayım. Benden geleneksel bir ev hanımı bekleme dedim e zaten bu çocuk spor yapıyor kendi yemeğini kendi yapıyor 1 hafta önceden. Benim onunla bir sorunum olduğunu düşünmüyorum. Sadece egosu yüksek. Ve evet korkuyorum kaybetmekten. Sonuçta kimse vazgeçilmez değil. İnsanların eşleri ölüyor birden bire ayrılık yok ayrılan insanda zaten bitiyor onlar yarım kalıyor devam ediyor. Kaybetme korkum var evet belki de zayıf olayım bu ayrıca istesem ayrılırım ilk ilişkim değil ya. Daha öncekilerden kim ayrıldı

Neden nikahı erken yaptınız? Bence düğün ve nikah arası çok olmamalı. Soğuma dahi olabilir.
Aşırı düşünüyorsun her şeyi kendine zarar. Akışına bırak.
Bugun ben mesela yine mi yemek yapıcam diye resmen ağlayacaktım. 1,5 yıldır evliyim daha. Kısa süreli buhranlar yani. Olur böyle şeyler.
İnsan bir de sevdiği ile aynı evde olmayı istiyor ben de uzak mesafe sonrası evlendiğim için iyi biliyorum. Sadece nikahı erken yapmak riskli geliyor bana. Pek risk almayı sevmem düğünde yaptık nikahı temiz.

Yani evet biraz saçma olur =)
Çünkü ortada somut bi şey yok. Sadece kaygılarınız var , bu kaygılarınız tamamen önyargılarla alakalı. Belki çok mutlu huzurlu olacaksınız. Anneniz konusundaki tespitinize katılıyorum. Kendisi kaçarak evlendiği için evden gelinlikle çıkmanız onun içindeki kaç yıllık uhdeleri silip süpürecek. Anlıyorum onu. Benim annem de okumayı çok istemiş, okuldan alıp evlendirmişler 15 yaşında. Benim mezuniyetimde o kadar ağlamıştı ki, işte şimdi gözüm açık gitmez, benim hayalimi kızım gerçekleştirdi demişti.
Benim annemi de liseden almışlar son senesinde. Dedem anneme iç güveysi damat alacakmış yeğenini. Annem istememiş. 18 olur olmaz babama kaçmış yani. Ama düğünü olmuş kınası olmuş. Konuşunca pişman değilim diyor ama keşke böyle olmasaydı diyor. Çünkü bir teyzem öğretmen bir teyzem ebe. Benim için tek şartı vardı mesleğini eline al atan diye 2 kere atandım 😂

Sizin takıldığınız nokta sanki çevrenizdeki insanlar ve sürekli yaptıkları yorumlar gibi. Ben 2 ay önce evlendim. Evlenmeden önce herkes neden evleniyorsun, bence bu hatadan dön gibi gibi bir sürü yorum yaptılar. Oysa ki ben eşimi seviyordum ve onunla hayatımı kuracağıma hiç pişman olmamıştım. Evlendikten sonra sen şimdi evlisin şunu yapamazsın şunu giyemezsin demeye başladılar, yoo giyerim, yoo yaparım dedim çünkü eşim hiçbir konuda bana karışmaz. Kayınvalimle aram iyidir, ilk başlarda iyi olur sonra bozulur dediler. Yani kısacası beni kendi geleneksel evlilikleri içindeki gelinlerle bir tuttular ama ben de eşim de öyle insanlar değiliz. Sabahtan akşama kadar evde istersem boş boş otururum, eşim "oh iyi yapmışsın beraber yaparız" der.

Demem o ki aynı eve girmeden kendinizi kara bulutlarla kaplamayın. Sizi çok iyi anlıyorum, evlendikten sonra "ya ben bu evi çekip çevirebilecek miyim gerçekten" diye sordum kendime. Hala soruyorum bazen ama eşimle beraber çok da güzel çeviriyoruz, boşuna kaygılanıp kusursuz olmaya çalışıyorum. Siz evinize girdikten sonra çevredeki insanlar anca uzaktan uzaktan konuşabilecekler. Ayrıca çocuk yapmak zorunda da değilsiniz. Ben de hiç düşünmüyorum mesela. :)
Ya evet ben sevgilimden eşimden ayrılmak istemiyorum yine birlikte olalım ama evli olmayalım 😂 mesela ailesi hayatımda olmasın. Benim ailem bilmesin. Ben çocuk yapmak istiyorum ama yani içten içe istiyorum mesela sevgilimi enişte olarak görüyorum yeğenlerime karşı davranışlarını görünce 5 tane yapasım geliyor. ama asıl dert bakmakta. Gece 2 saatte bir uyanıp emiyorlar. Mesela kesin ben bebek emziremem. Bana da annem ve onun babaannesi karışıyor ya. Eve aldığım bir kıyafet geliyor. Bu artık sende giyilir mi hanım hanım ol diyor. E sanki ben öyle şeyler giydim hep zaten iş yerinde memurum öyle görünüyorum. Yoksa eşim bir şey demez. Bir kere babannesi diyor benim yanımda bu ne böyle bi şey desene diye çok güzel olmuş karım babanne istediğini giyer ben beğeniyorum onu dedi. Buldumcuk dedi eşime 😂 size de mutluluklar. Umarım biz de mutlu oluruz. Ama hem onun hem benim ailem bizimle aynı şehirde ve iki aile komşu..

Neden nikahı erken yaptınız? Bence düğün ve nikah arası çok olmamalı. Soğuma dahi olabilir.
Aşırı düşünüyorsun her şeyi kendine zarar. Akışına bırak.
Bugun ben mesela yine mi yemek yapıcam diye resmen ağlayacaktım. 1,5 yıldır evliyim daha. Kısa süreli buhranlar yani. Olur böyle şeyler.
İnsan bir de sevdiği ile aynı evde olmayı istiyor ben de uzak mesafe sonrası evlendiğim için iyi biliyorum. Sadece nikahı erken yapmak riskli geliyor bana. Pek risk almayı sevmem düğünde yaptık nikahı temiz.
Ya bizim hatamız. Yıldönümü günümüzde olsun dedik. Mayısta olacaktı düğün ertelendi. Eylülde 1 ay kaldı işte. Sabır çekiyorum.

Aslında sevgilim böyle bir baskı yapmıyor ben mesela planlar yapıyorum 5 sene sonra ücretsiz izin hakkım var izin alacağım şunu yapacağım diyorum yap sevgilim diyor. Mesela tatil planı yapıyorum şuraya gidin buraya da gidin diyor. Bir de ben evcinmen bir karakterim aslında sizin gibi daha özgür ruhlu da değilim (umarım yanlış anlaşılmaz kendinize serseri dediniz diye dedim) ben bu kadar üzülmüşsem sizi düşünemiyorum bile. Sizi o şekilde sevmiş kabul etmiş ama değiştirmeye çalışmış. Görümcem ilk defa bir şey dedi ama zaten onda kafa bence var tatile gidiyorsun diyen kendi öz annemdi. Bazen bana kaynanadan daha çok kaynana oluyor. İşte kayınvalidenler bekler dedi ama onlar benden bile önce yazlıklarına gittiler. Hadi ben de onlarla gideyim desem ayılır bayılırdı. Bir de ben de biraz deli büyüdüm şımarık büyüdüm. Hiç böyle kısıtlama yoktu lisede bile kendim tatile giderdim arkadaşlarımla. Sevgilim olurdu annemle konuşurduk. Ne zaman ciddiye bindi değiştiler. Diyorum ya annem 18 olur olmaz kocaya kaçmış. Babam sanki dedemden gidip izin almış annem evden gelin çıkmış gibi bana böyle zulüm ettiler. Hem dini hem resmi nikahlı kocama salmadılar 😂 eve 12de girsem hemej nerdeydinnnnnn. Evlilik teklifi aldım benim rızam var mı 😂 ki getirdim aha bu benim sevgilim dedim. Tanıştılar. Daha ne onayı olsun. Tatile gittik bildiler. Ki biz evlenmeden de seks yapıyoruz annem de biliyordu. Beraber yaşamadık keşke yaşasaydık ama evime geldiğini biliyorlardı. Evlenince annem resmen nikahlı kocamla seks yapmama engel oldu ya 😂 bi kere ailemin evine geldi ki hep gelirdi. Annemin işi vardı hadi git anne dedim. Yok gitmedi. Biz balkonda oturuyoruz yanımda oturuyor. Salona geçiyoruz geliyor. Herkes bi delirdi ya zaten artık dönüşü yok evliyiz yani. Ayrılırsak da ayrılcaz. Her türlü boşanacağız. En azından denemedim demem
Burada bir konu vardı. Konu sahibi çoktan evlenmiş ama ailelere dememişlerdi. Ailelerin haberi olunca aileler evli çifte nişan yapmak istemiş. 🤣

Seninkiler de o misal. Her şey ters.🤣

Burada bir konu vardı. Konu sahibi çoktan evlenmiş ama ailelere dememişlerdi. Ailelerin haberi olunca aileler evli çifte nişan yapmak istemiş. 🤣

Seninkiler de o misal. Her şey ters.🤣
Evet... Nikahlı kocamla aramıza girdiler valla. Bana kalsa ben giderdim eylüle Kadar kalırdım çünkü

Kırıldığım şeyleri paylaşıyorum ama gidip bak bak ablan böyle diyor mu diyeyim ki 2 haftadır yok bile. 10 değil 5 sene kredi 😂 iletişim de kuruyoruz evlenmeden önce oturup her şeyi konuştuk defalarca. Benim sorunum kendi hislerim yani. Ona kaç kere söyledim çocuk konusunu mesela. Her seferinde önemli değil senden diyor. Kader bu diyor belki bende bir sorun olacak ilerde diyor. Allah yazar kul oynar diyor ne yapayım. Benden geleneksel bir ev hanımı bekleme dedim e zaten bu çocuk spor yapıyor kendi yemeğini kendi yapıyor 1 hafta önceden. Benim onunla bir sorunum olduğunu düşünmüyorum. Sadece egosu yüksek. Ve evet korkuyorum kaybetmekten. Sonuçta kimse vazgeçilmez değil. İnsanların eşleri ölüyor birden bire ayrılık yok ayrılan insanda zaten bitiyor onlar yarım kalıyor devam ediyor. Kaybetme korkum var evet belki de zayıf olayım bu ayrıca istesem ayrılırım ilk ilişkim değil ya. Daha öncekilerden kim ayrıldı
ablan şu bu deme tabii ki ama su an bir his seni kemiriyor. ama bunu söylersen "evlendi pisman oldu. demek ki beni istemiyor" diye kinlenir diyorsun. yani ben böyle anladim.
oysa yani hislerini acsan, buraya yazdigin gibi. belki de bu ev konusunda belirsizligin seni strese soktuğunu, kendini bir anda küçük cocuk gibi hissetmeye basladigini, birlikte bir gelecek kurmaya cok hevesli oldugun halde imzadan sonra anlayamadığın bir sekilde korktuğunu soylesen , aile baskılarınin artarak devam etmesinden korktugunu soylesen hayatindaki insan seni kucaklayip sarsa, o da kendi endiselerinden stresinden bahsetse, beraber insa edecek guzel gunlerden sohbet etseniz günü biraz aglayarak, biraz gülerek, ama cok rahatlayarak kapatsaniz bence şu sıkıntın ucup gidecek.
ama iletişim kurmadigin icin icin icini yiyor, bin kere icinden geciyor bu hisler, belki sevgiline belli etmemeye calismak ayri sıkıyor.
deger mi? bence degmez. ac konuyu bunu yanlis anlayıp kisisel alip kendini savunursa onun ayibi...
bugune kadar sevdigim kime neyi soyleyemediysem o sorun hep icimi kemirip durmustur. ama ne zaman ki paylasiyorum ve bir sekilde dile getiriyorum muhattabina, o sey artik benim sorunum olmuyor, kus gibi rahatliyorum

Ya evet ben sevgilimden eşimden ayrılmak istemiyorum yine birlikte olalım ama evli olmayalım 😂 mesela ailesi hayatımda olmasın. Benim ailem bilmesin. Ben çocuk yapmak istiyorum ama yani içten içe istiyorum mesela sevgilimi enişte olarak görüyorum yeğenlerime karşı davranışlarını görünce 5 tane yapasım geliyor. ama asıl dert bakmakta. Gece 2 saatte bir uyanıp emiyorlar. Mesela kesin ben bebek emziremem. Bana da annem ve onun babaannesi karışıyor ya. Eve aldığım bir kıyafet geliyor. Bu artık sende giyilir mi hanım hanım ol diyor. E sanki ben öyle şeyler giydim hep zaten iş yerinde memurum öyle görünüyorum. Yoksa eşim bir şey demez. Bir kere babannesi diyor benim yanımda bu ne böyle bi şey desene diye çok güzel olmuş karım babanne istediğini giyer ben beğeniyorum onu dedi. Buldumcuk dedi eşime 😂 size de mutluluklar. Umarım biz de mutlu oluruz. Ama hem onun hem benim ailem bizimle aynı şehirde ve iki aile komşu..
Ayy inanılmaz 😅 Anneniz ve babaanne yıpratıyor sanırım sizi asıl. Söylenenlere kulak tıkamak en güzeli. Ben de kendimi anne olarak göremiyorum mesela. Rahatıma çok düşkünüm, istediğimi istediğim zaman yapabilme özgürlüğü benim kolay kolay vazgeçebileceğim bir şey değil. O yüzden çok iyi anlıyorum bu konuda sizi. Çok teşekkür ederim, size de mutluluklar ki bence evinize girdiğinizde bu kaygılar yavaş yavaş silinecektir. Eşinizle de bu süreçte sık sık konuşun ve açık iletişimde olun. Belki kaygılarınızı azaltır.

Yok düşünüyorum da yok aslında var onun ailesi çok sinirimi bozuyor tam anlamıyla 3 tane kaynanam var görümce 40 yaşında annemden 8 yaş küçük kaynanam ki aralarında en normali bir de babaannesi. Benim yaşam enerjim bitti. Örneğin dün akşam arkadaşlarımla dışarı çıktım bu beni aradı saçma sapan bir sebep yüzünden. Konuştuk ne yapıyorsun dedi eve dönüyorum dedim. Hmmmm bu saatte mi. Afedersiniz ne varmış saatte diye küfür etmemek için zor tuttum kendimi. Ki 1-2 gün önce bir konuda görümcemi severim demiştim. Ama yok. Böyle birden patlama oluyor. E sürekli de anan böyle ablan böyle diye şikayet mi edeceğim anlamadım. Ben özgürlüğüme çok düşkünüm. Sınırlarım aşılınca bitiyor her şey.
Ben bi kaynana ile baş edemiyorum Allah yardımcın olsun . Şöyle ki bu durumdan nişanlının haberi var mı ? Hiç bahsettin mi ya da ne tepki verdi bu konudaki tutumu çok önemli . Benim eşim asla ama asla karışmaz annesi bana ne derse desin gelip söylesem dahi susar yorum dahi yapmaz ve bu yüzden sürekli kavga ediyoruz o böyle pasif oldukça ne sevgi kalıyor ne de saygı . Ben de son derece özgür el bebek gül bebek yetiştirildim ama el kapısı o kadar zor ve acımasız ki . Ben bunu eşim için söylüyorum . Senin nişanlın iyiyse eğer çıkıp seni savunabilirse olay farklı olur . Çünkü mükemmel kimse yok eş iyi olsa aile sıkıntı aile iyi olsa eş sıkıntı önemli olan eşinin duruşu şimdi neyse sonra da o . Ben şu an deli gibi pişmanım hep böyle pasifti mesela düzelir sandım olmadı . Çok iyi düşün .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X