Eve aldığımız yardımcımız

Onlar kendini acındırmayı çok sever aslında yardım talep ediyorlar

allahtan tırnak törpüleyip oje sürmeyeninden denk gelmiş o nedir öyle yahu?

Ben bu kadında ruh hastalığı gördüm. Şuan savunmasızsınız. Bu kadınla evde yalnız kalmanızdan hiç iyi hissetmedim. Bence bir an evvel gönderin.

sizin ruh sağlığınız şu dönemde her şeyden önemli. gitmeli. evinize girip çıkan birine güvenmiyorsanız hep tedirgin olursunuz, sağlığınıza zarar.

bence gönderin gitsin tek yaşasanız bundan iyidir bu kadının piskolojisi bozulmuştur büyük ihtimalle ve empati 0 kadında. alınganım demiş ama pekte hassas birine benzemiyor..

Melikeanne, yanlis anlama ama ölürüm yine yabanci tanimadigim bir insani evimde kalmasini istemem.
Bence biraz daha cesur ve cesaretli olmalisin, baskalarinin yardimiyla nereye kadar?
Hatta evimde yabanci bir insan oldugunda ne rahat uzanip kitap okuyabilirim, ne rahat tv izleyebilirim, ne rahat müzik dinleyebilirim nede rahat rahat telefonda konusabilirim.
Sen biraz hayati kendine zorlastiranlardansin galiba. Bosversene, kendi evinde özgür olmak gibisi varken, baskasinin birde triplerini ve derdini cekemzdim.

hamilesin ve yakında bebiş gelcek inşallah...ama bu kadında titizlik adına bişi yok!!!hapşırıyor elleri silmeden ekmek kesiyor başta bundan midem bulandı!!!ben de hamileyim asla gelip lavobaya kusmadım hep normal tuvalete alafrangaya da değil yani..!!!!ve bol su ardından...bundan da midem hazetmedi bu kadını!!size sormadan dolaptan kolaları içmesi...sizin yatak odanıza pat die girip ilaç alması....sizin cep ile bulgaristanla 20 dk konuşması!!!bu ne rahatlık!!!!!temile dediğiniz halde biliyorum edasıyla karşılık vermesi.....sürekli alınganım demesi..hangi çalışan kolay kolay işverenine "aman ben alınganım bana bişi söleme "imasında bulunuyor??!!!!
lütfen doğum olmadan bir an önce eşinle gönderin bu kadını...güzelce önce konuşun şunlar şunlar şartımız die..hassasın die bişi diyemedik ama biz de böyleyiz kurallarımız var diye...kabul ederse ne ala ki sanmıyorum bi kaç gün en fazla 10 gün ciddi uyar sonra tekrar salar kendini...yemek yapmasını bilmiyormuş ne anladım kalkıp sen yemek yapacaksan ..siz niye para ödüyorsunuz o halde bu kadına???isterse bi yerde temizlik vs benzeri bi iş işin bakabileceğinizi de söyleyin ....gelir gelmez rimel istemiş hadi sabun giysi olmadığından istenir de rimel ne alaka?!!!çok öksürüyormuş aman dikkat size ve yarın birgün bebeğe bi hastalık falan geçebilir....çok iyi dayanmışsınız ben olsam çoktan yollamıştım....

Evli değilim,hamile de değilim ama yazdıklarınızı okurken ben sinirlendin.Evimize haftalık temizlikçi alırken bile içimize sinmediği zaman uyarılarda bulunabiliyoruz.Çok sabır gösteriyorsunuz.Bence bir an önce deneme süreci falan deyip göndermelisiniz.

bu bayan herseyden önemlisi cok cahıl ve gorgusuz geldi bana...
insanlar zorluk yasıyor hayat vuruyor öğrenım goremıyor olabilir ama bır usul bır adap olur deil mi?
zor durumda paraya ıhtıyacı olan gorgulu bır bayan alın bence ve işe hemen alındın demeyın deneme suresı verın 1 hafta mesela..hem cok umutlandırmamıs olursunuz...
bu bayanla dewam etmektense annenızın sıze yardımcı olması daha mantıklı...eşiniz vs birlikteyken uygun bır dılle gonderın bu bayanı...

bence bi an evvel sen buna yol vermeye bak çok daha iyilerini bulabilirsin sonuçta bebek doğduğunda sana yardımcı olucak senin istemediğin şeyleri yaparsa herşeyine karışmaya çalışırsa ne yapacaksın bence eli ayağı düzgün yaşı biraz ilerlemiş temiz yemek yapmasını bilen birini bul sana daha faydalı olacağından eminim Allah yardımcın olsun inşallah istediğin gibi birini bulursun da rahat edersin

Canım evinde yatılı çalıştıracağın kişiyi gazete ve internet ilanı yerine, tanıdık eş dost yoluyla arasan daha sağlıklı bir sonuç alırsın. Ben de son derece merhametli bir insanımdır ama inan senin yerinde olsaydım bir gün bile tutmazdım bu kadını. Anladığım kadarıyla ne senin ne de eşinin yetiştirilme tarzınıza,yaşam kültürünüze uygun birisi değil. bir an önce işten çıkarmanızı tavsiye ediyorum. Evin anahtarlarını verdiyseniz de hemen değiştirin. Çünkü hiç tekin bir tipe benzemiyor. İnan çok daha kötü drumda olan ve işini 4 4lük yapacak bir sürü insan var. Öncelikle yakın çevrenden araştırmaya başla. Uzaktan akraba,tanıdık vs. en doğru seçim olur. Bebeğine beddua etmesinden de hiç korkma. Zaten daha doğmamış bebeğe beddua edecek insanın duası kabul olur mu?

Konu sahibi konuya cevap yazamıyor olabilir, okumuştum, bu kadını evden gönderdiler ve kendisine uygun başka birini arıyor artık.

böle bi eziyeti daha fala yapmayın kendinizede bebeğinizede liütfen....bebek doğunca daha büyük problem olur ellerini yıkamıyor hastayken lavaboyu kötü kullanıyor aman ALLAHI ım yanlız kalmaya alışırsınız zamanla belki ama bu kadınla yaşadıkça dahada çok panik atak olursunuz...bakın size kendimden örnek vereyim 7 kişilik kalabalık bi aileden geliyorum ewlenmeden bikaç sene önce ailem memlekete gitmişti ve ben işim gereği gidemedim ewde tek kalcaktım neyse aileme gidin ben kalırım falan dedim ailem gitti sat gece 11 civari yola cıktılar ben 12 olmadan aradım ve ağlayarak tek kalamıycağımı söledim geri dönüp ablamı bıraktılar maalesef oda gidemedi tatile benim yüzümden şuan 9 aylık ewliyim eşimin kendi işi ve gece çalışıyor bu düzenli olarak böle...biz ewlenmeden önc benim ailesiylede kendiylede anlaşmam en az 6 ay gündüz gider işine ve ben ewe alışınca başlar dedmiştim...ewlendik buarada 20 daireli binamızda sadeec en alt kat dolu ve biz ortanca kattayız yeni yapı ve ewimiz arka cepheye bakıyor kapkaranlık...balayından döndük hoopp 1.5 ay geçmeden eşim mecburen gececi olarak işe gitmeye başladı çok korktum işyeri yakın eşime gecenin 3 ünde 5 inde gel gel diye tutturuyordum ama bi sadece 1 ay sürdü şimdi ohhh hayat ne rahat modundayım eşim akşam 8 de gelir 8 de gider eminimki bu hamile olduğum zamanda böle olcak taki loğusalığımda yanlız kalamam merak etmeyin sizinde loğusalığınızda anneniz yanınızdan ayrılmıycaktır eminim...ALLAH yukarda görüyor o kadının niyetinide sizin beklenti ve niyetinizide neden beddua etsinki etsede ne sebeble kabul olsun bence ona onu beğenmiyerek gönderdiğinizi değilde eşinizin aileisnden birilerinin geleceğini falan söleyin...kendi paranızla kendinize eziyet etmeyin bukadar stres birde üstelik hamileliğinizin en güzel günlerini bu kadını ve hareketlerini kafanıza takarak geçirmeyin...yada illaki bir yardımcı istiyorsanız her gelen bayana 1 hafta deneme süresi verin kimsenin daha fazla beklentisi olmasın...işine son verme konusunuda eşiniz konuşsun bence siz muhattap olmayın kadının sağı solu belli değil sanıırm...

bu kadını evnzden göndermekle en dogru kararı vermıssınız .
sımdı durum nedır ? yenı bırını buldunuz mu ?​

Çok sabırlıymışsınız, ben olsam bu kadar dayanamazdım.
Kızımla gündüzleri kreşten döndüğü saatten benim eve giriş saatime dek (toplam 2 saat) ilgilenmesi için bir genç hanımla anlaşmıştım.
Yatılı falan değil, evde toplam 4 saat kalacak en fazla.
Birgün kreş çıkışı ben eve geldim ve kızımı doktora götürdüm. Bu hanım evde yalnız kaldı 2 saat.
Dünya kadar ütü vardı ve yapabileceği başka işler.
Ama o kendine çilingir sofrası kurmayı tercih etmiş. Döndüğümde çok rahatsız olmuştum manzaradan.
Kaldı ki birlikte yaşamak, lavobama kusması,temizlememesi, kafasına göre pasta yapması, malzemeleri ziyan etmesi..
Yok, dayanamam ben.
Bir insanla beraber yaşamak çok zor, en iyi arkadaşınla ev arkadaşı olup düşman olabiliyorsun, kaldı ki bu bir yabancı.

Çok mide bulandırıcı yaptıkları.....İlişkinizi kesmekle en doğru kararı vermişsiniz....

teşekkür ederim, doğru kişiyi bulmak bu işlerde çok zor.
allahtan çocuk bakımı değil diye avunuyorum iyice karamsar olurdum herhalde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…