Eve aldığımız yardımcımız

Bu nasıl bir yorum ya!!!Bulgaristanlıdan hayır gelmezmiş herkesi nasıl bir keseye koyarsınız anlamıyorum.Ayrıca Bulgaristanda yaşamış,doğmuş her insan yabancı olmuyor.Bulgaristan da yaşamış,doğmuş TÜRK oluyor.

gönder gitsin ya bunun arkasında kim var bilmiyosun..Allah korusun ama sze zarar vermesin.ben olsam hemen gönderirdim

Bence çok sabırlı davranmışşsınız. Gördüğüm kadarıyla olaylar gittikçe artıyor. Daha kötü şeyler yaşamadan uzaklaşın derim..

Ah canim benim Bende 8alkan türku yum...

Bulgar la Balkan turku arasinda daglar kadar fark var,gelde anlat iste...

Ah canim benim Bende 8alkan türku yum...

Bulgar la Balkan turku arasinda daglar kadar fark var,gelde anlat iste...

Yok canım ya anlatamıyoruz işte böylede görünce,duyunca sinirlerim tepeme çıkıyor.Her yerin iyisi kötüsü var herkes bir mi?

canım benım sen bütün ıyı nıyetınle acıma duygularınla kabul etmiişşn ama basta yanlıs yapmıssın sorun bulgar turk alman yada ıngılız olmasında deıl sana basta yalan sölemesınde ve cok ısrarcı davranmasında.... bence guzellıkle anlat cunkı ıleride sana daha cok alısır ve gıtmek istemez... beddua işine gelıncede yersız yere yapılan bedduanın tutacagını sanmıyorum... sonucta rabbım ıyıdede kötüyüde görürür..kafana takma ve bence daha fazla evınde tutma...

okudm hepsini ve çok sasırıdmmm dengesiz geldi kadın biraz bana eşinizle beraber bişiy uydurup kavgasız gürültüsüz onu gönderin bence siz anlattıkça ben korktumm yanıı :S annenizinn geleceğini ona ihtiyaç kalmadıgını söleyinn :S

ben sizin yerinizde olsam annem ve baba nereye gidiyorsa giderdim evde durduklarında orada kalırdım başına sıkıntı arama bende yalnız kalınca babamlar nerdeyse oraya gidiyorum temizlikçi olayına gelince yemeğini yapabilirsin haftanın 2 günü tam gün hizmetçi al hiçbir kadınla eşini muatap edip evinin huzurunu bozma ben evime kimseyi istemem zaman çok kötü anne baba kardeşerlin haricinde yatılı olarak evine kimseyi alma yemek yapma hazır ye daha iyidir aldığın kadının nerden biliyorsun hepatit yada başka bulaştırıcı hastalığının olmadığını kesinlikle iyi olduğuna güvendiğin kişiyi bile evine alma..

benim ilk okuduğumda aklıma gelen şey şu oldu bebeğim olucak diyorsunuz güvenmediğiniz biriyle bebeğinizi nasıl aynı ortamda bulunduracaksınız ya bebeğe bi zarar gelirse ben şahsen oğlumu 1 saatliğine bile kendi anneme bırakamıyorum.bence acıyıpta sonradan acıncak hale düşmeyin bebeğinizi düşünün ve uzaklaştırın evinizden o kişiyi.

merak ettim şimdiki durum ne? gönderdiniz mi kadını? yoksa hala katlanıyor musunuz?

gitmiş canım hadi konu sahibine geçmiş olsun umarım bundan sonra doğru kararlar alırsın

Bugün Doktorum programında kalp doktorunun sağlıklı kalmamız için iki kelimeyi çok kullanmamız gerektiğini söyledi.'' Bana ne'' ve ''sana ne'' Bence bu kadının hayatından bana ne de ve geç..Bu arada anlattığı herşeyinde yalan olma ihtimalide yüksek

Son düzenleme:
Genelleme yapmiyi diyorum ama Bulgar ve yunanistan çingeneleri insanlığın yüz karası gibi bişey cnm ben yunanistanda yaşıyorum o kadar rezil millet ki mesela bayramlarda çocuklar onların korkusundan çıkamaz, paralarını falan alıyolar zorla, pazar yerinde çalıp çırpan insanlara sataşanlar var..bulgar yolu açıldı burda inan hepsi geldi kaç yer soyuldu, bi yanda ruslar var zaten başımızda, sırf rezalet..çingeneler genelde böyle canım çabuk evlenir 9-10 çocuk, hicbirimi okutmazlar çalıştırır dilendirir...burda köyde yaşayanlar daha insanca davranıyor ama şehirdekiler tam baş belası..

bencede göndermediysen bir an önce bir bahane bulup gönder veya açık açık size uygun birisi olmadığını söyle kadın sanki çalışacak yer değilde sığınacak liman aramış gibi gönderirsem yanlış yaparmıyım üzermiyim çocuğuma beddua edermi falan filan diye düşünüyorsun kadının ne hakkı olurki beddua etmeye sonuçta sizin aradığınız biri değil ayrıca pasaport olayı oturma izni almak için pasaport emniyete teslim edilmez başvuru yapılır oturma izni alana kadar pasaportsuz gezilirmi hiç onun pasaportuna ya el konuldu ya çaldırdı geri de dönüp çıkartamıyor çünkü ceza ödeyecek kadın göründüğü üzere içi dışı bir olmayan biran önce gönder başka eleman alacaksanda önce deneme süresi tut seni önce deneyeceğiz sonra uygun görürsek alacağız gibi konuş öyle başlasın

günahını almak istemem açıkçası ama tedbir almakta yarar var diye düşünüyorum hemen çıkıp gittiyse de biraz sıkıntılı bi durum gibi geldi bana,hiç evde yalnız bıraktınız mı anahtarı varmıydı onu merak ettim,yedeğini yaptırmış olabilir siz gene dikkatli olun derim

Benim kuzenimde buna benzer bir durum yaşamıştı,kadıncağız bayağı zorlandı,bebeği de yeni doğmuştu ama en son dayanamadı kendi evde değilken eşinin işten çıkarmasını isteyip elinede bikaç kuruş para vermişler.Daha sonra 2 ay sıkıntı çekti yalnız başına ama daha seçici olmaya başladı,tanıdık yoluyla birini buldu,çünkü evini emanet ediyosun her türlü şey olur,neticede birini buldu.Canım benim ya çok tatlı kadın,hem eli becerikli,38 yaşlarında,hafif tontiş ama o perdelerimi yıkar,o duvarlarımı siler,bir günde iki katlı evi pırıl pırıl yapar,mutfağı pek bize hitap etmiyordu ama kuzenim yemek kitabı almış baka baka öğrenmiş sonradan,misafirler parmaklarını yiyor,ortada dolanmaz,ihtiyacın olduğunda ordadır,ihtiyacın yokken bi odada bi iş yapıyordur mutlaka sessizce der kuzenim.kuzenimin eşiylede muhattap olmaz kuzenimle çözer sorunlarını,aç kalsa aç kaldım demez,güvenilir,dedikodu yapmaz,hoşsohbet,ben bile bayılıyorum kadına.Yanında ne konuşursan konuş sır çıkmaz.Hepsi bi yana samimi ama hala sizli bizli konuşur,diksiyonuda güzel,çocuk için gerekliymiş,en önemliside bebeğe o kadarmı düşkün olunur,tüm kıyafetlerini kendi ütüler bebeğin,odasını hergün siler süpürür,parka götürür..yani demem o ki bence şimdiden yolla ki gerçekten hayatınıza girecek kişiyi bir an önce bulun.Bunu düşünürken yıllarca bu kadınla aynı evde kalmayı göz önüne alın lütfen.

arkadas aramiyorsunuz ki ev yardimcisi sonucta , bizde genelde ilk once deneme zamani olur ,istedigimiz noktalarda bilgi sahipi olmasi gerkiyor ilk once, disziplin ilk gelmeli saygi vc. bilmiyorum turkiyede vardir kesin burolar var soyluyorsunuz kac kisilik aile ozelleklerini vs ona gore gonderiyorlar,böyle sadece lafta olurmu hic ev yardimcisi almak nedir kimdir gecmisi nasil nerde kimlerde calismis ayrilma sebebi ne ozellikleri ne yani sonucta farklida olsa ayni cati altindasiniz , belirli cizgiler olmasi gerekiyor samimiyete gerek yok isini iyi yapan zaten gerekde duymaz ..

amaç korkutmak değil elbette, ancak kapı kilidinizi değiştirin aklınız daha rahat olur...
yatılı bakıcı işi zor iş, aslında bakıcı, yardımcı işi hepten zor iş....
karşınızdan hizmet alıp para ödüyorsunuz ancak çok kişisel bir hizmet alıyorsunuz ve bazen iş ile kişisel sınırlar arasındaki çizgi yok olabiliyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…