Eve aldığımız yardımcımız

katil veya hırsız olmadığını anlamak için yabancı bir temizlikçiden referans harici ne istenmeli sizce ?

bu kadar yoruma karsılık eşime söyledim, kendisi gece kadınla konuştu ve kadın sabah .5.30de gitti, neden o kadar erken çıktı bende bilmiyorum ama zaten alındı hemde çok alındı sanırım, hemen peki öyleyse deyip daha eşim 2 dk bile konuşmamışken kalktı odasına gitti.
eşim ona biraz daha fazla para verdi ve gönderdik, umarım günahı boynumuza kalmaz, üzüldük tabiki ama böylesi daha iyi oldu.

öneriniz için teşekkürler, doktora zaten gidiyorum, kendisi çok iyi ve Türkiyenin en iyi psikiyatri hastanesinden bir doktor, ama hamile olduğum için ilaç kullanma şansım yok malesef. Psilolog da sadece destek tedavisi oluyor tek başına ileri derece panik ataklı bir hastaya yetmiyor. doğumdan sonra ikisine birden tekrar devam edicem, tşk..

inanır mısınız çoğu addi sıkkıntılarından bahsediyormuş bizimkisi biraz fazlaydı ama...
kayınvalideme 2gün önce onu ilk görüşünde mutfakta 10dk muhabbette ne kadar çok sıkıntısı , kredi borcu filan olduğunu anlatmış, o da acımış ona çok, kayınvalidem bu sebepten onu hemen göndermemize kızdı diyebilirim.

hamile bi bayansın canım. kendini ve bebeği düşünmek zorundaydın. en iyisi buydu bence de.

kusura bakmayın ama hayretle okudum konunuzu.evde yalnız kalmaktan korkuyordunuzda eşinizle neden evlendiniz, gece olmadığını bilmiyormuydunuz? annenzi de alt katınızydaymış yani bana çok garip geldi bu davranış.tek yalnız kalan siz değilsiiniz. hamilesiniz ileride o çocuğu tek başınıza büyütebilirsiniz. bunun için bu kadını çekmeye değermi. pes valla.bence biraz toparlanın, anne olacağınızı,30 yaşında bir bayan olduğunuz unutmayın. bakın ben 29 yaşındayım, bir kızım var 2 yaşında ve hamileyim 2,5 aylık. eşim denizci asker. sürekli görevlerde. yani bir ay olmadığını bilirim. aileler çok uzakta. ben bir ay evde yapayalnız kaldığımı bilirim. aksilik ya eşim yokken başıma gelmeyen kalmaz. ama ne yaparım ben yalnızım sonuçta,ayakta durabilmeliyim deyip kendime güç veriyorum. evime hırsız mı girmedi, kış günü tuvalet mi taşmadı, su mu basmadı, zehirlenmedimmi,doğalgaz kaçağı mı olmadı,yani konularıma da bakabilirsiniz.lütfen kendinizi şanslı sayın, en azından anneniz yakın, eşiniz sürekli yanınızda.

bak şimdi sen sakın kafana takma canım çocuğuma beddua eder falan diye.
Beddua eden insanın bedduası ancak beddua ettiği kişinin üzerinde çok hakkı varsa tutar.O da tutarsa... Bu kadının senin ve bebeğinin üzerinde hiçbir hakkı yok, üstelik hak etmediği bir parayı verdiğiniz için sizin onun üzerinde hakkınız var. İçin rahat olsun.Öyle önüne gelen insanın ettiği beddua tutacak olsaydı hepimiz yanmıştık:)
Allah böyle gariban kullarını sen katlanasın diye yaratmadı. Merhamet insana bahşedilen en güzel duygulardan bir tanesi, dünya iyi insanların hatrına dönermiş evet, ama kim olduğunu tam bilmediğin bir insana acıyarak, kendinden taviz vererek kendine zarar veriyorsan orada durman lazım. O kadın kendi hayatından sorumlu, sen kendi hayatından. Hiiiiiç üzülme elinden gelenin fazlasını yapmışsın belki bir başkası olsa 2.gün postalardı.

Sen şimdi düşünme artık bunları, allah bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

bir önceki işinden ona bagırdıkları için çıkmış, çok alınganım demişti işte öyle anlattı.,
bu arada sanırım bu kadınların bazıları sıkılınca veya para sıkıntıları biraz hafifleyince ülkelerine gidip dönmüyorlar, belki biraz daha yüksek bir maaşlı iş arıyorlardır bu arada.
evet kilosu çok fazla bencede.... temzilik yapacak birisi için 100kilo filan çok çok fazla

çok haklısınız gerçekten teşekkür ederim.

bizimde acemiliğimize geldi, kadının sözüne güvendik hiçbir hastalığım yok demişti sonra öksürdükçe bende astım var bronşit var bulaşıcı değil demeye başladı.
bu arada danışman şirketler bu çalışanlara önceden sağlık raporu temin etmiyor, bunu kadın kabul ederse aileler kadından talep ediyor ve parasını aile ödüyor.

evet eşimle biz yumuşak yüzlü insanlarız bizi sanırım kolay buldu birçok şey talep etti, hayır demeyi pek beceremiyoruz ama biz de zaten bu kadın bize ve evimize yabancı birisi bu sebepten evimizde mutlu olsun ki bizi de mutlu etsin istedik. herkes mutlu olsaydı keşke ama olmadı malesef.

yorumunuz için teşekkürler, size de hayırlı dbir evlat ve kolay bir doğum diliyorum inşallah.

tebrik ediyorum bende bulgaristan göçmeniyim
ve biri öyle diye hepsni öyle nitelendirmek ne kadar doğru tartışılır..

bu kadın sadece temizlik için işe alındı ama tabi bu hiç çocuğa dokunmayacak değil.
ona çocugumu emanet etmeyi planlamamıştım belki çok nadir durumlarda olabilirdi....
sizin çocugunuza kim bakacak? siz çalışıyor musunuz? sizede bir avazda kolay bir doğum inşallah...
yorumunuz için teşekkürler.

Kadın acındırmak için anlatıyo belkide ne malum doğru söylediği, siz acıyın gönderemeyin diye anlatıyodur bence, taktiğide işe yaramış

dogru bes parmagin besi bir degil ben yurtdisinda yasiyorum ama ne talihsizlikki
karsimiza hic iyi olmayanlari cikiyor
elbette bulgaristalinin iyiside var bizim bir yakiniz var bulgarda hatta gidip bir hafta kaldik orada cokta güzel agrlandik
ama bir genel olarak konustum sanirim
yinede allah kolaylik versin ben olsam belkide hic almam bileiliermiyorumki suan 8 aylik kizim varben kendim evdeyim kendim bakiyorum kimseden yardim almadan eve yardimcida asla düsünmem
sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…