Eve aldığımız yardımcımız

yorumların tamamını okuyamadım ama gerçekten iyi niyetli bir insan olduğunuz belli...ama bazen çok hassas davranarak karşımızdaki insana aslında kötülük yapmış oluyoruz, bu insanın parası olmadığını, sıkıntısı olduğunu söylemek belli ki huyu (ki muhtemelen ihtiyacı da var) çünkü referansıda bunu belirtmiş, kimse sürekli bunları dinlemek istemez heleki sizin gibi hamile olup hassas bir döneminde olan kimse, ona da kötülük yapmış oluyorsunuz derken bu insanın, sürekli bunlardan bahsettiğinde, temizlik konusunda hassas davranmadığında kimsenin evinde barınamayacağını öğrenmesi gerekiyor ki bundan sonra kendisine daha kalıcı işler bulabilsin, dikkat etmeye çalışsın... artık bu bayan sizin gözünüze batmış dikkat etsede siz yanınızda yokken yaptığı temizlik, yemek içinize sinmeyecek (bir insanın siz yokken bunlara dikkat etmesi için sizin için değil kendi içinden geldiği için dikkat etmesi gerekir) o yüzden daha fazla uzatmak sadece sizi daha fazla üzecektir... bence konuşmayı eşininz yapsın (siz evde bile olmayın) ve eğer durumunuz varsa maaşını tam verirsiniz hatta fazlası ile verebilirsiniz (bebeğiniz olacakmış hem başınızın gözünüzün sadakası olur) içiniz biraz daha rahat etmiş olur.. bedduaya gelince siz bebeğinize naz felak okuyun rabbimin izni ile bişey olmaz...

yorumları okumadım
ancak konunuzu okurken aklıma takılan en önemli konu bayanın sürekli öksürmesi oldu
keşke kendisinden bir sağlık raporu isteseydiniz
bence bu anlattıklarınız içinde en önemlisi
bu bayanla uzun vadeli bir arada olamayacağınız kesin
bu nedenle bebeğiniz doğmadan kendisini göndermelisiniz
böylece yerine yenisini bulabilirsiniz
bu konuda pek bilgim yok ancak eve yardımcı temin eden prof. şirketler yok mu acaba?gazete ilanıyla değil de bu şirketler aracılığıyla referansları,sağlık taramaları vs yapılmış olan birini bulsanız daha güvenilir olacağını düşünüyorum

valla ben bile kendimi cok kötü hissettim.ben de olsam katlanamam.birde siz bu kadına cocugunuzu emanet ediceksiniz.özellikle lavaboya kusması ve temizlememesi, ilaçları sizden gizli sizin yatak odanızdan alması, sürekli öksürmesi, sorunlu bir ailesi olması, size sormadan ogluna sizin evinizin telefonunu vermesi inanın bunlar normal seyler değil. bu kadar yüzü kimden buldu, ya da hiç çekincesi yok mu. kesinlikle işine son verin ve eşiniz konuşsun.

bende hamileyim ve çok duygusalım ama bence bukadarına kesinlikle katlanmayın.ileride daha çok zorlanırsınız göndermekte belkide sizi onu göndermesin diye bu hikayeleri uyduruyordur herkesi kendisi gibi sanıyor insan ama deil bence kesinlikle gönderin tanıdık birini bulmaya çalışın çok zor yabancı bir kişiyle aynı evi paylaşmak.allah yardımcınız olsun

Ablamda defalarca çocuk bakıcısı değiştirdi. Her seferinde sağlık raporu, hepatit testi vb. istedi. Sağlık raporu olmadna işe almanız aşaşırdım doğrusuç. Ben de hamileyim. Böyle birine çocugumu emanet edemem..

alışamazsınız.
boşuna zaman kaybetmeyin.
yeni bir kadın bulun. ama kesinlikle türk olsun.
yabancılar bizim alışkanlıklarımızı ve beklentilerimizi anlamıyorlar.
ne yemek ne temizlik ne yol yordam... öğrenmesini bekleme. öğretemezsin de.

peki başkaları nasıl güveniyor acaba? bebek emanet ediyor, evine alıp anahtar verip temzilik yaptırıyor? ben korkmadım ondan, ama temizlik konusu ciddi sorun -orası su götürmez gerçek-....

başkaları nasıl güveniyor onu bilemicem ama sizin anlattıklarınız gerçekten sizin açınızdan zor şeyler yabancı biri evinizin içinde ve evinizi sizin istemediğiniz şekilde kullanıyor siz rahat etmek için almışsınız bayanı ama daha çok rahatınızı kaçırmış işten çıkarın demiyorum o sizin kararınız inşallah hakkınızdan hayırlısı ne ise o olur ALLAH bebeğini sağ salim kucağına lamak nasip etsin

konunuzu okudum ama sayfa çok ilerlediği için arkadaşların yorumlarını okuyamadım o yüzden belki tekrar olacak yazdığım şeyler..öncelikle burada hata sizin çünkü referans diye verdiği bayan isterseniz başka birini düşünün demiş ve yardımcınızın olumsuz yönlerini anlatmış size.ben böyle bir durumda asla evime bile çağırmazdım görüşmek için.ama şu anda yapacağınız tek şey çalıştığı günlerin parasını ödeyip,teşekkür ertmek ve kadını göndermek olmalı.ayrıca gelenekleri farklı olduğu için yabancı değilde çevrenizden bir yardımcı bulmanızı tavsiye ederim.inanın daha rahat edeceksiniz.21 aylık ikiz bebeklerim var ve bakıcımızdan çok memnunum,gözüm kapalı emanet ediyorum evimi de çocuklarımı da.ama sizin yardımcınıza ne kendimi ne de çocuğumu emanet edemezdim.

Yapmayın bu eziyeti kendinize reva görmeyin
Ot bile sevmediği bitkinin yanında bitmiyor
Belli ki uyuşamamışsınız ve uyuşamayacaksınız
Güzellikle helalleşin ayırın yollarınızı
Eski komşumuz yanında moldavyalı bir bayan çalıştırmıştı.
Bir seneye yakın yatılı kaldı kadın
Komşumuz "yabancıyla yaşamak çok zor kocamla rahat bir kavga bile edemiyorum" demişti.
Yaşı küçük olsa zamanla alışır öğrenir sizin hayat tarzınızı,
ona göre uyum sağlar diyeceğim ama şuan için bu mümkün değil
Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız inşallah

canım hamile olduğun için her duygu sömürüsünü kendi içinde çook abartıyorsun ki buda en büyük kanıtı...kadın senin evin hanım sen yardımcı olacaksın neredeyse kadın sanki kız kardeşin ne demek dur bekle ayrıca hamile kadınsın kendinden önce çocuğunu düşün yha hasta olursa kadını evden uzaklaştır kesinlkle eşinle konuş kendinin çok hassas olduğunu sürekli duygu sömürüsü yaptığı için kötü olacağını ve onun kadınla konuşmasını istediğini söyle......... bu kadından kurtul kadın sana psikolojik baskı yaptığı için hamile olduğundan kıyamıyorsun....yha dayanamayacağım kızım senin yatak odana nasıl pat diye girebilir pessssssssssss

yorumunuz için teşekkürler.

inşallah bebeğime beddua etmez, gerçekten bu kadar durumu kötüyse bedduası da tutar mı tutar, yazık

tşk ederim.

Bedduanın tutması için önce hakkının geçmesi gerekir...Haa a dan z ye herşeyi 4x4 lğk yaparda siz bahaneler ararsınız o zaman derim ki korkun mazlumun ahından!...Ama bu öyle birşey değil, zaten hepsi böyle bunların emin olun çok çok azı merhamet sahibi ve gerçekten aldıkları paranın hakkını bilen kişiler...Bu kişi resmen sizin iyi niyetinizi kullanıyor....Hem işe güce bakan biri olsa gram et tutmaz tığ gibi olur! Anlatabiliyor muyum...

arkadasim bulgaristanlidan hayir gelmez benim babam okadar yardim etti hic yaranamadi
arkasindan vurup gittiler elin kadinini iyce tanimiyorsun belliki icin sinmemis hicbirseyini
7 aylik hamilesin bide bana sorarsan hic düsünmeden gönder derim baska bakicimi yok arkadasim,
tanimiyorsun etmiyosun ailenden biri de degil neden cekiniyosun ???
allah korusun bir hastalik gecse altindan nasil kalkicaksan en hassas dönemdesin suan sen
geceleri korkuyorum diyorsun acaba bebis dogduktan sonra yine korkarmisin ???
bana sorarsan gönder bide yabanci alma türk olmasi daha iyi,
bebeginizle mutluluklar dilerim

yazdıklarınızı okuyunca çok doğru karar verdiğinizi düşünmüyorum evimi emanet edemeğim kişiye çocugumu nasıl emanet ederim.
ve temizliğine önem vermemesi çok kötü.
sonuçta siz yokken çocugunuza o yemek yedircek ilerde bence çocuk doğmadan iyi bir karar verin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…