Eski nişanlım ve ailesi yardım kızlar

Kimin yazdığını hatırlamıyorum ama demekki haklıymış boncuk varmış :KK70:

Eşeletirsin bir de oğlana

Ben rahmetli babamdan üniversiteyi bitirdikten sonra harçlık istemeye utandım vay anasını...

Sen ve senin gibiler 150 200 sene yaşayacaksınız bir kaza vs olmazsa, hani hastalıktan ölmezsiniz maşallah cidden,heyyy maşallah hatta

Nazar etme ne olur çalış senin de olur yavrum :*

Benim var canım 13 senedir aynı kişiyle beraberim, ben senin aksine babamdan kendi babamdan kalanlara bile elleyemiyorum kazanırken yanında ben yoktum diye, bankada para var ben kredi ödüyorum maaşımdan

Bence sen bana nazar etme

Nispetini yesinler. Kendi adima konusayım ben kendi degerimi milletten dilencilik yaparak belirlememem adet bile olsa gönüllüce yapmak lazım gelir, adetleri zorlama hale dönüştürüp bunlar için huzursuzluk yaratmak bana doğru gelmiyor ve en önemlisi ailemin bana ev almasi icin erkek olmama gerek yok. Benimde aileden gelme evim var. (Ailem kendi almak istemisti.) Ne eşya için ne baska bisey için millete minnet edip, birde olay yaratmadım şükür. Ailem kimsenin verecegi mala muhtac etmedi. Böyle birşey yapsam ilk babamdan tepki yerdim herhalde.
Mevzu ev eşya değil en başında da dediğim gibi verilen sözün tutulması idi . Biz kendi adetimizi söylemiştik onlar da yadirgamadan kabul etmişlerdi. Beni anlamalari hak vermeleri yeter :*

Konu sahibinin yerine dün okurken ben utanmistim. "Ev var mı ev" tavri bi garip gelmişti.
Şimdiki tavrı daha içler acısı. Burdakilerden intikam alır gibi yazmanız çok saçma. Umarım bu bakış açınıza rağmen mutlu olursunuz.

Ben ne yazdığını da okumadim alıntı var sadece,yalandan da kim ölmüş tabi

"Nişanlımın karakteri ile ilgili hiç bir problemim yok çok iyi bir insan ve beni de çok sevdiğine eminim benim ilişkinin en başında şart koyduğum bazı şeyler vardı bunlar maddiyata dayalı konulardi ve o ailesinedanışmadan beni kaybetmemek adinadir belki bilemiyorum kabul etti hepsini."

Kızlar Merhaba buraya yeni üye oldum sayılır ve ilk kez yazıyorum. Biraz uzun olabilir şimdiden hakkınızı helal edin.

Ben canakkale de yaşıyorum Ve biz nişanlımla ankarada üniversite de tanıştık 3.5 yıllık ilişkimiz sonucunda nişan yaptık ve 4. Yılımızda ayrıldık. Yani nişanı attım. Bunun birçok sebebi vardı ama genel olarak özetlemek gerekirse;

Nişanlımın karakteri ile ilgili hiç bir problemim yok çok iyi bir insan ve beni de çok sevdiğine eminim benim ilişkinin en başında şart koyduğum bazı şeyler vardı bunlar maddiyata dayalı konulardi ve o ailesine danışmadan beni kaybetmemek adinadir belki bilemiyorum kabul etti hepsini. Sonrasında ailesi devreye girince nisan döneminde ailesi sorun çıkardı verdiği sözlere benim isteklerimde ankaraya yerlesecegim için gösterdiğim fedakarlığa karşılık istediklerimdi daha doğrusu ailemin istekleri onları da açıklayayım yanlış anlaşılma olmasın.

Ailem madem ki bizden çok uzağa gideceksin o zaman her şeyin 4 4 luk olmasını istemek bizim hakkımız dediler ve ev alınma şartı koştular ve nisanlimin ailesinin durumu gerçekten iyiydi ankarada birkaç evleri vardı zaten ve nişanlım da seve seve kabul etti ancak ailesi bu konuda sorun çıkardı. Benim Ailem de onlar sorun çıkarınca problem yaratmadilar ve bana bıraktılar bende sorun etmedim herkesin evi yok sonuçta almiyolarsa almazlar dedim ama içten içe üzüldüm. Sonrasında nişanlım ailesini ikna etti ve ev zor bela alındı o konu öyle kapandı.

Sonrasında mobilyalar ev eşyaları konusunda hep sıkıntı çıktı biz nişanlımla çıkıp beğendik ailesi problem yarattı. Ailesi hiç bir şeye karismayiz siz kendiniz seçin begenin dediler ama iş ödemeye gelince hep bi sorun oldu. Bunların hepsi bi yana annesi o kadar ilgisiz bi kadın ki ne gelinliğim ne nisan kıyafetim hiç biriyle ilgilenmedi sormadı bile bunlar sadece birer örnek bunun gibi bircok şey.

Nişan da bana sadece bir tane yamuk bilezik taktı şaka değil evet yamuk bilezik. İşin maddiyatinda değilim ama onlar bu konuda o kadar sıkılar ki sanki ben maddiyatci biri konumuna düştüm ve nişanlım da hep onlarla benim arada kaldı. Bende tüm bunlardan dolayi onu çok üzdüm kabul ediyorum bu hatamı ve guzel giden ilişkimiz ailesinin sorumsuz tavırları yüzünden bozuldu ve düğüne 1 hafta kala ayrıldık:KK43:

Ailesi telefonlarımı açmadı durumu hemen kabullendiler . Helallik istemek için dahi acmadilar.

Benim ailemse nisanlimi kendileri aradı onu ne kadar çok sevdiklerini söylediler konuştular.

İki Aile arasında görgü konusunda gerçekten dağlar kadar fark var. Ama nişanlım öyle değildi o aileden nasıl çıkmış hayret ediyorum gerçekten.

Her neyse biz 2 ay boyunca görüşmedik 2 ay sonunda kendisi dayanamayıp beni aradı görüşmek istedi bende kabul ettim sonuçta seviyordum. Tekrar görüşmeye başladık ve bu 2 ayda ne olduğuna inanamadım küçük erkek kardeşine nisan yapılmış bu yaz da düğün yapilacakmis yani aile boyu bi garipler gerçekten . Sonrasında bizim görüştüğümüzü öğrendiklerinde kesinlikle karşı çıktılar beni istemediklerini söylediler çok ugrastık ama asla kabul etmiyorlar ama küçük oğullarının her dediği yapılıyor.

Sonuç olarak bu ayrılığı bahane ettiklerini düşünüyorum aslında en başından beri istemediklerini hissediyordum. Ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum nişanlım da bu durumdan oldukça Üzgün ve de psikolojisi gerçekten çok kötü durumda tabi bende aynı sekil

Son güncelleme:

Kızlar merhaba herkesee yorumlarınızı az önce tek tek okudum iyi yorum yapanlar hepinize tek tek teşekkür ederim benimle aynı durumda olanlar olmus, sevdiğinden vazgeçme denilmis allah razı olsun hepinizden. Olumsuz yorum yapanlara gelince onlara da teşekkür ederim şöyle söyleyeceğim kızlar her yörenin kendine göre adeti vardır ve bunlar elbette konuşulur en başında çünki bu bir gelenektir anne babalarınız nasıl evlendi bilemiyorum ama bizdeki bu batılı zihniyet ne ara yerleşti içimize bu kadar gerçekten anlayamadım. Bizim için evlat evlendirmekten başka daha şanlı daha şerefli hiç bir sey yoktur insan evlatları içim yaşar ve onlara ellerinden gelenin en iyisini yapar ve her aile oğluna mutlaka evini alır oğlu doğduğu anda ona evini almak için çalışır çabalar ve mutlaka da alır. Onun haricinde bizde gelin demek onu sultan gibi yüceltmek demektir. KV adayları gelinlerine çok ilgi gösterir baş tacı yapılır bu zihniyete uzak olanların anlamasını beklemiyorum elbette ama en azından saygı gösterebilirdiniz.

Evettttt şimdi gelelim asıl konuya :) hafta sonu nişanlımın babası babamı aradı musaitseniz gelip konuşmak istiyoruz dediler. Babam da bana sordu ister misin gelmelerini diye bende çokkkkkk şaşırdım çünkü asla kabul etmiyorlardı gorusmemizi tabiki gelsinler dedim sonuçta nisanlimi gerçekten çok seviyorum. Neyse dün yani pazar günü akşamüstü geldiler ellerinde Özür bohçaları :)))) ben zaten bohcalari görünce ılımlı olduklarınıanladım çünkü acaba bu iş bitti hala uzatmayın demek için gelebilirler mi acaba diye ufak da olsa bi ihtimal vardı içimde. Neyse yemeğe oturduk annem iftar için yemekler hazırlamıştı yemekten sonra sohbet edildi biraz havadan sudan ve KP başladı asıl meseleye babama " benim olan bitenindetayindan haberim yoktu bilirsiniz babalarhep en son duyar dedi güldü :) eşim anlatınca haberim oldu çok üzüldüm Naz kızımıza o zaman hak verdim "dedi "Mademki benim oğlum ailesine güvendi bize de onu boşa çıkarmamak düşer. Naz kızım olan bitenden haberim olsaydı is bu noktaya gelmezdi eminol ama yine de kendi adıma Özür dilerim biz oglumuzun güvenini boşa çıkarmış olduk "dedi. KV ye de bi güzel giydirdi orda çünkü olanları gizleyen ya da eksik anlatan ya da çarpıtan oydu tabi açık açık söyleyemedi adam çünkü karısı sonuçta. Babam da genclerbirbirlerini çok seviyorlar biz artık araya giremeyiz yeterince uzulduler dedi. Nişanlımla ben kalkıp ellerini optuk ve istatlıya bağlandııı :)))) kV elinde küçük bi kutu vardı akşam boyunca is düzelince bana verdi açtım baktım içinde bi anahtar anlayamadım başta. Sonra dedi ki Naz kızım bu evinizin anahtari içinde de oğlumla ne Seçtiyseniz hepsi alındı sonuçta sen kullanacaksın ha bizim istediğimiz olmuş ha senin istediğin farkeden bişey yok bari sevdiğin beğendiğin şeyler olsun dedik dedi.

Biz nişanlımla görüşmeye devam ediyordukzaten ve hiç bir şey almasınlar biz kendimizhalledelim yeterki engel olmasinlar diye aramızda konuşuyoduk ama bu kadarını ben de tahmin etmedim gerçekten.

Sonuç olarak elimde yüzüğüm hayatımda sevdiğim adam çok mutluyum kizlarrrrr ve size bir tavsiyem özellikle bana "kakanda boncuk mu var" diyen arkadasa tavsiyem her insan kendi değerini kendisi belirler :KK66:hepinizi öpüyorum :*
Sonuçta tatlıya bağlanmış.Umarım da böyle gider ama senin zihniyetine ailenin kızlarının huzurndan mutluluğundan ziyade,para mal mülk devreye sokmalarına üzüldüm.Hala bu cahillik devam ediyor ve karşındaki görgülü insanları görgüsüzlükle suçluyorsun.Ve son yazdığın cümle o kadar itici o kadar mide bulandırıcı ki yazık hiç kendini geliştirememişsin.Sen kendi değerini iki kırık eşya dört duvarla mı değerlendiriyorsun.

Ben çocuğun ailesinin sana gıcık gitmelerini norlam karşılıyorum.Baştan ev şartı onun bunun şartını koyduğunuz için.Sanırım ailen köy zihniyetiyle yaşıyor.Sizin anne babalarınız diyorsun da eski zamanla şimdiki zaman bir değil.Eskiden kayınvalideyle oturuluyordu sen de mi oturacaksın.Eski şartlarla şimdiki şartlar bir mi.İnsanlar çocuklarına ev almak için çalışıp didinmiyor.Sen çağın neresinde kalmışsın.İnsanlar evlatlarına iyi bir eğitim vermek,çnlerini açmak için çırpınıyor.Evlatta kocaya gitmek için veya kız bulunca kendi ayakları üzerinde durmadan evlenmek yerine istikbalini hazırlıyor.

Sen buna batılılık de,biz buna çağdaş yaşam,hayatın gereklilikleri diyelim.

Haa güncelleme yapmış

Kakanda boncuk mu var diyen arkadaş bendim,bana tavsiye vermişsin herkes kendi değerini kendi belirler diye, benimde sana cevabım benim değerim maddi şeylerle ölçülmez, kendime tl ya da döviz üzerinden paha bicecek olsam altından kimse kalkamaz priceless yazarım etikete

İstediğiniz kadar fesatliga devam edebilirsiniz. Onca yolu kalkıp gelip Özür dileyen en azından hatalarını anlayabilen bir aileye gidecegim. Eğer mecburiyetten kabul etselerdi bir telefonla izin veriyoruz diyebilirlerdi. Özür bohcalari ile geldiler babamin yanında Özür dilediler daha ne olsun Allahıma şükür. Abuk sabuk yorumlarınız ile mutluluğumu bozmayacagimmmm. Siz burda takılın : D hoşçakalınn

Kimsenin seni anladığı yok oğlan çocuğu belli ki seviyorum dedi kendimi keserim vay sizi silerim falan dedi de adamlar yazık napsın evlatla sınanıyoruz diyip kabul etti

Düşündüğün gibi anlayıp hak vermiş olsalar baştan ikiletmeden araya sorunlar girmeden yaparlardi değil mi

Ha bence durum hala yalandan kim ölmüş durumu da neyse

İstediğiniz kadar fesatliga devam edebilirsiniz. Onca yolu kalkıp gelip Özür dileyen en azından hatalarını anlayabilen bir aileye gidecegim. Eğer mecburiyetten kabul etselerdi bir telefonla izin veriyoruz diyebilirlerdi. Özür bohcalari ile geldiler babamin yanında Özür dilediler daha ne olsun Allahıma şükür. Abuk sabuk yorumlarınız ile mutluluğumu bozmayacagimmmm. Siz burda takılın : D hoşçakalınn

E hadi Güle güle çıkışlar sağdan

Şimdi bu kız bize böyle atarlanip tekrar konu açarsa AOK olarak ben elbette geçmiş konusunu gayet güzel önüne getiririm kimse de vay eski konular niye açılıyor demesin o zaman

Kimsenin seni anladığı yok oğlan çocuğu belli ki seviyorum dedi kendimi keserim vay sizi silerim falan dedi de adamlar yazık napsın evlatla sınanıyoruz diyip kabul etti

Düşündüğün gibi anlayıp hak vermiş olsalar baştan ikiletmeden araya sorunlar girmeden yaparlardi değil mi

Ha bence durum hala yalandan kim ölmüş durumu da neyse
Bu fesatlikla bunca yıl nasıl yaşadın kız sen :KK70: çooook gülüyorum yorumlarına :KK70:

X