Eşimin yalanları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne bir yılı kız? Kaç bir yıl?
Abbovvv gorumceler hortumu bunlara bağlamış ya resmen Ay büyük konusmayim benim birader de bekâr hala Rabbim iyilerle karşılaştırsın, nankör asalakları hepimizden uzak etsin,çok amin diyip gorumceleri kınamadan geçiyorum bu kısmı

Son düzenleme:
Sizinki altınınızı vermemiş, bulaşık bezi ne ki? Evlendiğiniz gün başlamış dramınız niye yeniymiş gibi yazıyorsunuz? Bence karı-koca uyumlusunuz. Daha 15 günlük evliyken sigara paranızı bile anneniz veriyormuş. Yuh yani baştan aşağı saçmalık içindesiniz, neresinden tutsan elinde kalıyor.

Evlendiğimiz gün de mi işsizmiş? Sizden öğreniyorum bunu

Eee sizin derdiniz ne? Sinir atmak mı? Yazın siz okuyan biri çıkar belki. İçinden bunları alıp, geri kalanları çöpe atıp, beni yalancı çıkarmaya çalışınca madalya mı takılıyor bu gruba?

Görümcemin gönderdiği 3 kira niye bu kadar gözüne battı senin? Ben çok şükür kendi birikimimi yiyorum. 18 sene çalışmışım, biriktirmişim, daha 2 sene otursam bana yeter.
Ben çalışırken kendi maaşı bitmeden benden asla bir şey istemez, ben hep birikim yaptım maaşımı araba aldım.
Aynen o parayı harcadık. Ailesinden kalan ev vardı, onu satıp alıcaz diye beni oyaladı durdu. Biz böyle tartıştığımız için ablaları da vermekten vazgeçmiş
Ablaları para yolluyordu, 2 aydır yollamıyorlar, birikimimizi de bitirdik sayılır

Madem bana saydirirken söylediğiniz kadar birikiminiz vardı niye evlenirken gorumceler bütün masraflarınizi karşıladı? üstüne niye kiranizi ödediler? ve buna rağmen niye sigara paranızı bile annenizden aldınız ? Madem hala 2 yıl size ve çocuğunuza yetecek adar birikiminiz var niye 3 aylık kira borcunuzu odemediniz?

Bu arada araba noldu? Niye onu satıp en azından kendi kiranizi kendiniz ödemeyi hiç düşünmüyorsunuz?

Son düzenleme:
Kötü gün dostu nedir onu soyleyenler tam bir açıklasın.21 yıllık evliyim çok zor zamanlar geçirdim,kanser riski atlattım eşim ameliyat oldu ,parasal sorun yaşadık ama hepsi karşılıklı anlayış içinde oldu,kimse kimsenin arkasından iş çevirmedi,kendi malının hırsızı olmadı,yalanla karşıdakini enayi yerine koymadı.Siz evliliği karşılıklı saygıyı,iyi günde kötü günde olayını çok yanlış anlamışsınız......

Yav ne siniri ne atması? Ne kocam sizinki gibi ne de ondan bundan geçiniyorum. Kiralarımı görümcem ödeyecekse ne anlamı var evliliğin, ne diye arkamdan bu kadar laf edilmesine müsade edeyim? Kocanız tembel siz de üşengeçsiniz. Çocuğu bile bir düzene oturtmamışsınız. Ben çocuklarımın uyku düzeni bozulmasın diye akşamları misafirliğe gitmemiş biriyim. Misafir aldığım zaman da kusura bakmayın çocukları yatırayım öyle gelirim yanınıza dedim evimdekilere. Eminim çoğu üye de böyle yapmıştır, çocuğun sağlığı gelişimi söz konusu. Memeden ayrılmıyor değil siz ayırmıyorsunuz çünkü hareketsiz kalması işinize geliyor. Efor sarf etmeye gerek kalmıyor oyalamak ilgilenmek için.

Ablalarının zoruyla baskısıyla evlendim o yüzden verecekler ödeyecekler kafası iyi de ömrünüz gençliğiniz geçiyor. Böyle koca böyle evlilik mi olur? Sinirinizi bizden çıkaracağınıza hayatınızın gidişatını planlayın. Masum kurban rolü oynamayın. Çoğu şeye kendiniz izin vermişsiniz sonra da öyle yapmış böyle yapmış diye adamı şikayet ediyorsunuz. Çocuğunuza kiloyla altın takılmış heralde, kocanuz bozdurup bozdurup kira ödemiş.

Aslında konu sahibi kendi başına çabalayıp birikim yapan,ayakta durmaya çalışan ,yaşi dolayisiyla biran önce evlat sahibi olmak isteyen biriydi eski konulardan tanıyorum ,ev almak istiyordu ,o birikimini de eşine kaptırmış ona canım sıkıldı.

Bundan sonraki süreçte ne yapmayı düşünüyorsun notdefteri. Adam onca yaptığına rağmen ayrılmak istiyorum diyormus birde. Ayrılsın bakalım napacak kimin yanına sigacak koca adam ,işsiz güçsüz haliyle. Ama sen ayaklarının üzerinde duran bir kadinsin, çocuk da 5 yaşına gelince okuluna yanına alirsin anasinifina. Birlikte gider gelirsiniz. Bir iki yıl belki zorlanırsin bu süreçte ama bu şekilde yaşamaktan iyidir.

Ama bu yazdigi yorumlarda,pahalı olduğu için ozele gitmiyorum demiyor ki, ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası olmazsa bence özeller pahalı. Biz Mayıs ayında oğluma tahlik+ muayene 8bin 500 verdik. Bence cok fazla tamamlayuci yaptırdık hemen. Parasızlıkla alakası yok aslında ama bu konuda konu sahinine neden yüklenildi anlamadım adam kadını kandırmış. Ücretsiz iznine devam ettirmiş çalışıyorum havasını yaratmış kadin neden suçlu ve tembel oldu anlamadım

arkadaşlar yapmayın şunu Ya Hu!
Derdini yazmış, paylaşmış, çözüm arıyor, akıl soruyor konu sahibi.
Geçmişte hata yapmış olabilir, doğru tavrı sergileyememiş olabilir.
Bunları niye ısrarla vurgulayıp ispat etmeye çalışıyoruz?
Ne geçecek elimize?

Bana göre de 2 yaşındaki çocuk artık bebek değildir, meme emmeyi bırakmış olmalı, uyku saati düzenlenmiş olmalı.
Ama bunu söylemenin de bir yolu, yordamı olur.

Konu açanların üzerine gidip çileden çıkarıyoruz sonra da ‘vay efendim beddua seansı da başladı’ deniyor.
Ardından birileri konudan uzaklaştırılıyor, çoğunlukla konu sahibi de üyelikten ayrılıyor.
Biraz sakin mi olsak hep birlikte?
Mune

Gene de bi şans verin bu yalanlarin altinda bir başkasi yok kumar yok. Bişeyleri becermede destek vermeniz gerekiyor.

Ağzınıza sağlık. İnsan ne sıkıntılarla buraya konu açıyor bazıları sopa elinde bekliyor. Hem de kafasından senaryo uyduruyor kesin şöyledir kesin böyledir diye. Zaten insanın canı sıkkın, düşene bir tekme de burda vuruluyor. Keşke yönetim bu durumun önüne geçse.

Yönetim keşke yalan söyleyenlerin de önüne geçse. Şöyle oldu böyle oldu diye yazıyorlar, yorum yapıyoruz pat diye olayın öyle olmadığı ortaya çıkıyor. Birisi A diye konu açmışsa B'ye dönmesin konu.

Yanlış bilmiyorsam hamileydiniz, bebeğiniz doğunca sorun doktoruna, 2 yaşına kadar sabaha karşı uyutsam sorun olur mu diye. Bunun ne kadar zararlı olduğunu hiç anaç olmayan, annelikle alakası olmayan bir kadın bile bilir. Yanlışını kabul etmeyecek, tarafsız yorum istemeyen konu açmasın o halde. Ben de yalan görmek istemiyorum burada. Yardım edeyim, tecrübeme göre fikir vereyim diyorsun ama eski konular getiriliyor, bir yazılan diğerini tutmuyor. Düşen düştüğünü kabul etmiyor işte, herkes yanlış ben doğruyum diyor. Kendileri bilir.

konu sahibinin kızı 2 değil de 34 yaşında olsa konuyu annem açtı zannedebilirdim

Aynı model bir anne ve baba ile büyüdüm, nerde ne yaptığı belli olmayan, sorumsuz bi tip olduğu için ailesinin zorla evlendirdiği, doğru düzgün çalışmayan, iş beğenmeyen bir baba ve boşanırsa dünyanın sonu gelecek zanneden meslek sahibi ama koca meraklısı anne.

Eşinizin iş bulmasının artık bir önemi yok bence bu yaşananlardan sonra. Adam sorumsuz. Arada çalıştığı dönemler olsa da hayatını hiçbir zaman idame ettirememiş, evlenirken işi varmış ama eşyaları ablaları almış mesela. Çalışırken de bırakıp 'kendi işini kurmak' için bahane arıyormuş zaten. İş bulsa da bırakır, ben işsizken başımıza neler geldi demez. Çıkamazsa da evdeki herkesin burnundan getirir. Bu kadar kolay yalan söyleyen, hesap sorunca çirkefleşen, baba olduğunun farkında olmayan bir adamdan baba da koca da olmaz.

O olmasa çocuğa nasıl bakarım deyip durmuşsunuz ama 2,5 yaşında bir oğlan annesi olarak söyleyeyim, gece 2ye kadar uyumayıp, annesinden 2 saatten uzun ayrı kalamayacak kadar güvensiz ve kaygılı bir bebeğinizin olmasının sorumlusu o adam zaten. O yaş çocukları kreşe gidiyor, acıkınca, uykusu gelince söylüyor. Çocuğunuz 'sorunlu' olduğu için adama ihtiyacınız olduğunu sanıyorsunuz ama asıl sorunlu kocanız. Annem de böyleydi, sanki çok ayrılası varmış gibi 'sen babana çok düşkündün ondan ayrılamadım' deyip dururdu. Sevildiğimi ve güvende olduğumu hissetmediğim için öyle korkak ve babama yapışıktım aslında. Sizde de aynı durum var.

Hikayenin sonunu da yazayım da ilerde ne olacak diye meraklanmayın: Evlenmek için para biriktiriyordum ama 3 gün içinde ameliyat olup işten ayrılmam gerekti. Yine de 'ne kadar biriktirdiysem o kadarıyla evlenirim' derken sözüme 3 gün kala babam son 6 aydır kirayı ödemediğini, eğer ödemezsem evde söz yapılırken ev sahibinin gelip rezillik çıkaracağını söyledi. Ev sahibinin geleceği kısmı yalandı, adam benim sözleneceğimi ne bilsin, borçlu olmaktan ne kadar korktuğumu bilen babam bana kendi yarattığı korkumla şantaj yapmaya çalıştı :) sonra ben babama ağzıma geleni söyledim ve annem 'babanla böyle konuşamazsın ben o adamla evliyim' deyip artık benimle görüşmek istemediğini söyledi :) Bunun üzerinden 6 yıl geçti görüşmedik, anne babam bana ne kadar düşkünmüş gördünüz mü ? Siz de aynısınız, boşanmayacaksınız o kesin de, bebeğinizin arkasına saklanmayın, komik oluyorsunuz.

siz tarafsız yorum yapmış olabilirsiniz, ama tamamen düşmanca yorum yapanlar da çok oluyor konularda. "Kesin şöyle oldu, kesin böyle oldu" tarzında şeyler yazılıyor. Ben kendim de yaşadım bunu ve inanın ki zor. İnsan konu açtığına bin pişman oluyor. Bu yüzden empati kurabiliyorum.
Siz yalanları yakalandı diyorsunuz ama kadına hakaretler dahi edilmiş. Tanıyan üyeler mesela karşı çıkmış hayır bu üye kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan birisiydi diğer konularından tanıyoruz diye. Yani insanın sinir uçlarıyla oynayıp sonra da beddua edince aaaa geldi beddua demek çok acımasızca geliyor.

Kocanız çok büyük bir yanlış yapmış. Tüm ilişkinizin güven duygusunu artık sonsuza dek yetle bir etti. O yüzden bu adam gerekirse çöpçülük yapıp eve 5 tl getirmek zorunda, milletin tuvaletini temizlemek torunda, kasiyerlik yapmak zorunda. Bu saatten sonra gerekirse birilerinin kulu köpeği olmak zorunda ki aile olarak kalmaya devam etme hakkını kaybetmesin. Yenilir yutulur bir şey değil. çocuğunuzun rızkını, çocuğunuzun geleceğini çalmış. Düpedüz çal-mış

Evlendiğimiz zaman eşim müdürdü çok güzel işi vardı diyor, eski konusunda eşimin maaşı çok düşüktü yazıyor. Hatta evlendik annemden geçindik paramız yoktu yazıyor. İşi olan, müdür olan biri niye sigara parasını kayınvalideden alsın?
Çocuğuma özel sigorta yaptırdım hep özele götürdüm diyor, eski konularında hep devlet hastanelerine gittiği yazıyor
Görümcelerimin yardımlarını bilmiyordum diyor, eski konularında evlenirken kendi çeyizi ve yatak odası dışında her şeyi görümcelerinin aldığını yazıyor. Üstelik kiralarını ödediklerini de bilmiyormuş ama bir konusunda kiralarını hep görümcelerin ödediğini yazmış.
18 yıllık öğretmenim diyor ama evlendikten sonra sigara paralarını kendi annesinin verdiğini yazdı. Şimdi bile birikimim var yazıyor istesem boşanırım kızımla yeter bana diyor.

Çocuğa bir şey diyemem haddim değil. Yaşım geçiyor diye evlendim çocuk yapmak istedim diyorsa bazen bunun bedeli oluyor. Adam daha evlendiğinin 2. haftasında göstermiş kendini. Karısının annesinden harçlık almaya utanmayan adamdan baba olur mu sizce? Uzun bir süre de ablaları koymuş cebine harçlığını. Onlar da bıkıp musluğu kapatınca sorun çıkmış.
Bu adamla evlensin diye görümceleri 3 sene mobbing yaptırmışlar işyerinde. Bu nasıl mümkün olabilir? Yanlış anlaşılmak istemem ama 38 yaşında kadının peşine niye düşsün görümceler? Kim kaç yaşında evlenirse evlensin beni alakadar etmez ama kardeşlerine evlenecek kız bulup evlendirecek durumda görümce de daha gencine bakardı heralde. Hadi öğretmen memur garanti geliri var diye gözlerine kestirdiler desek, yıllardır bu görümceler sayesinde geçinmişler.

Ben her zaman kadınların ayakta durmasını, yer bile silse kendi geliri olması gerektiğini, kocaya ve kocanın ailesine ezilmemesi taraftarıyım. Boşan diyoruz, bütün sorumluluk bana mı kalsın diyor, en azından 2 saat çocuğu parka götürüyor ev işlerine yardım ediyor diyor. Boşanma madem, sen işe dön babası da çocuğa baksın diyoruz adam evde yan gelip yatsın mı diyor kabul etmiyor. Hatta yine eski konuda kocam çalışmamı istemiyor yazdı.

Uzun uzun anlatmanın kısası; yardım isteyen akıl fikir yol isteyen, dürüstçe tüm gerçeği yazarsa herkes bir ucundan tutar. Ama her yazdığının arkası başkaysa, o zaman A dediğine şimdi B diyorsa insanlar da eleştirmekte haklı. Bir yazdığı bir yazdığını tutmuyor, önüne çıkarıyorlar, hala öyle değildi böyle değildi diye inkar ediyor. Hakaret küfür eden polemiğe giren üyeler zaten banlanıyor, cezalandırılıyor. Geri kalanlar da demek ki site kurallarına uygun şekilde eleştiriyorlar.

Sizin kadar net şekilde okumamıştım yorumları. Evet çelişkiler söz konusu. Fakat dediğim gibi bile bile üstüne gitme ve hakaret durumları hoş olmuyor. Güzel şekilde eleştirene herkes açık olmalı. Mesela böyle sizin gibi şöyle demiştin ama başka zaman böyle de demişsin tarzında hakaret etmeden direkt olarak konu sahibine yazılsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum, diğer türlü hem öyle yapanlar hem konu sahibi banlanıyor. Hem de kişi savunma mekanizması geliştirdiğinden düzgün de açıklayamıyor sadece kavga hır gür çıkıyor ve olay da askıda kalıyor. Mesela şu yazdığınız noktalara konu sahibinin cevaplarını vermesini isterdim. Geldiğinde alıntılayıp açıklar umarım.

sizin bakiciya ihtiyaciniz yok çocugunuzun kreş yaşı gelmek üzere.
pandemi döneminden hatirliyorum sizi, anneniz icin ne kadar endiselendiginizi vs. şaşırdım annenizin böyle davranmasına.
Siz zaten teksiniz şuan eşinizin maddi bir hayri yok, manevi boyutuda uzerinize yuruyebildigine göre pek yok.
yanlış hatirlamiyorsam ogretmendiniz kendinize iyi kotu bir duzen kurabilirsiniz bence

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…