Eşimin yalanları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dizginleri nasıl vermişim eline????? Her şeyimi ona verip canımı da al diye mi yalvarıyorum, ne yapmışım? Ay kocama değil bana öfkeleniyor millet kadın kadının kurdudur diye boşa dememişler bugün adamı evden kovsam şu yazdılarınızı hak etmemiş mi olacağım yani? O kolay. Bu sefer de sen kötü gün dostu değilmişsin yazan üyeler hakaret edecek. Nasıl bir dünya olmuş burası ya

Yok benim gibi içi yansa, içi alev alev yanan bi kadına başka bi kadın bunu yapmaz. Sabahlara kadar ağlasın, yaşadıklarımın aynısını yaşasın. İnan buraya gelip hakaret etmeye mecali kalmaz. Amin!
Ay keşke yillarca evde kocamla issiz oturup gorumcelerim tarafından beslenip rahat rahat üreyeyebilecegim bir hayatım olsa da sabahlara kadar ağlasam Hakaret dediklerin de gerçeklerin ta kendisi ama hadi neyse

Dizginleri nasıl vermişim eline????? Her şeyimi ona verip canımı da al diye mi yalvarıyorum, ne yapmışım?
e siz demissiniz ya issiz kalinca maas kartim ondaydi, ben gidim gidim harcardim durumumuz yok diye, ramazanda hurma alamayacak haldeydim esim benim kartimla eve abur cubur yigardi. ev isi yapmaz, cocuga bakmaz vs
soyle bir gecmis mesajlariniza bakan bunlari da goruyor. vermissiniz dizinleri yetmemis issiz adamdan da cocuk yapmissiniz zaten.
ha bir de sunu gordum ; siz gorucu usulu sevmeden evlenmissiniz. adam ekonomik olarak sizden dusuk olunca almak istememissiniz. ailesi "seneye hem ev vericez hem sirket acacagiz" diye sizi kandirmislar.
keske "madem bir senede hallolacak bir sene nisanli kalalim şirketi acinca evi alinca evleniriz" deseydiniz. evet esiniz kotu ama siz de hep yanlis tercihler yapip sacma kararlar alip kendinizi zora sokmussunuz. tek suclu es degil bunu da kabullenin

Yok benim gibi içi yansa, içi alev alev yanan bi kadına başka bi kadın bunu yapmaz. Sabahlara kadar ağlasın, yaşadıklarımın aynısını yaşasın. İnan buraya gelip hakaret etmeye mecali kalmaz. Amin!
Aynen ablacım bi siz çekiyonuz dünyanın yükünü. Benim yerime de çekin bari.

Yorumlarda yazdım 3-4 ay geçindirmiş. Yanında biraz birikimim de vardı yazdım
Gorumcelerin yillarca yüklü maaşa bağlamıştı ya sizi? Yapmak zorundalar çunku kardesleriyle evlendim demiştiniz . 2 ay once musluğu kapattıkları için tartismiştiniz hani? ....Onların katkısını niye yazmiyorsun şimdi?

Adamı geçtim asıl size hayret ettim. Gece ikiden önce uyumayan bebek nasıl oluyor? Yani 2 yaşında memeden kesmemenizin sebebi de uğraşmak istememek değil mi? Şaka gibi ya, hiç mi çocuk gelişimi kitabı okumuyorsunuz, hiç mi doktora kontrole götürmüyorsunuz bu çocuğu? Büyüme hormonu dediğin akşam uykusunda çalışıyor, en geç 10'da karanlıkta uyuması gerek bu çocuğun. Sabah ikide yatınca sabahın köründe kalkmıyor ve bu da işinize geliyor anladığım kadarıyla.

Kocanız 1 sene boyunca sabah gitmiş akşam gelmiş, maaş veya firma hesabı olup olmadığını da mı bilmiyorsunuz? Her ay veya mal sattıkça ne kadar para geliyor, ne gideri var nasıl bilmezsiniz? İşe dönme imkanınız varsa dönün, eşiniz de ev işi çocuk bakımıyla ilgilensin. Elinden geliyormuş az çok. Görümceniz bir ya da iki kez kiranızı öder üçüncüye müsade edilmez, karı koca evde yatalım, eşimin ablası da bize baksın. Çocuğum her şeyden önemli yazıyorsunuz da lafla olmuyor o iş. Uykusunu düzenlemeli ve memeden kesmeniz gerek. Bari bunu yapın. Oyun oyuncak çocuğu olmuş, bebek değil artık.

Ay keşke yillarca evde kocamla issiz oturup gorumcelerim tarafından beslenip rahat rahat üreyeyebilecegim bir hayatım olsa da sabahlara kadar ağlasam Hakaret dediklerin de gerçeklerin ta kendisi ama hadi neyse
Görümcemin gönderdiği 3 kira niye bu kadar gözüne battı senin? Ben çok şükür kendi birikimimi yiyorum. 18 sene çalışmışım, biriktirmişim, daha 2 sene otursam bana yeter. Sen çok yoruldun heralde, kafanı kullan biraz biriktir de dinlen bari bu kadar saldırmanın sebebi bu galiba. Oh sefam olsun, kocayı atsam da 2 sene de öyle mi otursam diye düşündüm bir an

Kovamazsınız adam işinize yarıyor şimdi. Onu kovarsanız işe başlayacak, çocuk bakımı için birine para vereceksiniz. Günlük işleri de eve gelince yapacaksınız.

Eşim o işte 13 ay çalışmış şimdi cv sine baktım. Farzedinki anne olma şansımı kaçırmak istemedim, iki yüzlü, yalancı ve tembel mi oluyorum?

Hani haberin yoktu kocanın gorumcelerden para aldığından Adım gibi eminim en az bir yıldır o insanlar size bakıyor, ilgili yorumların da burda bı yerde duruyor ve senin de bu paradan en başından beri haberin var ama hadi velev ki dediğin gibi 3-5 kira olsun, senden gizli olsun..3-5 kira az mi geldi de bı allah razı olsun diyemiyorsun hala beni bununla evlendirmek icin zorladılar, kardeşimle evleneceksin diye mobbing yaptılar diye onları sucluyorsun? Utanmasan burda bile kafama silah dayadilar bana ölene bakmak zorundalar diyeceksin, kimbilir kocanla gorumcelerini nasıl darliyorsun?

Valla sefa mefa olmaz ama siz bilirsiniz. Daha çocuk yetiştirmekten büyütmekten bi habersiniz. Sosyal hizmetler evinize kontrole gelse sabaha karşı 2 de uyutulan çocuğu bırakmazlar heralde size. Kimse bütün suçu sizde bulmuyor, eşiniz tabi ki suçlu ama kardeşim dönün de kendinize bakın biraz. Evlenmişim çocuğum olmuş ve masraflarımızı eşim değil ablası karşılamış. Herkes bunu kaldıramaz ama siz kabul etmişsiniz. Hiç gocunmadınız mı, niye ablaların ödüyor kiramızı diye tartışmadınız mı? Çalışmaya gönlü olmayan işsiz güçsüz adamdan çocuk yapmışsınız, şimdi de kocayı atarım diyorsunuz. Çocuk da babasını ya da babası da çocuğunu atacak mı?

Piraye'ye kızmayın. Nokta atış tespitler yapıyor ve genelde de haklı çıkıyor. Siz onunla tartışacağınıza kendinize bir yol haritası çizin. Bu nasıl bir ev nasıl bir aile ölçün tartın.

Çok kötü bir insansın sen ya ikidir beddua ediyorsun hem de çocuğu üzerinden Yalan söylemiyorum dedin ama mesajlarını koydu işte, çelişkili konuşuyorsun kabul et.

O altınları başta çıkarıp adama sen mi verdin kocan mı çaldı doğruyu söyle.

Insanlarin size kizmasinin nedeni hem bu hayati kabullenmeniz hemde sikayet etmeniz. Ya adami yalani dolaniyla kabul edip sikayet etmeden yasayacaksiniz ya da bosanacaksiniz. Sizin durumunuzun baska cozumu yok ki. Insanlarin size verebilecegi baska bir tavsiye yok.
Bide issiz gucsuz adami kimse sevmez kusura bakmayin. Hepimizin gozune batti.

Ne bir yılı kız? Kaç bir yıl?

Benden düşük maaş aldığını söylemişim zaten konuda. Pandemi de kartımı verdiğimi de söylemişim. Yalan bunun neresinde? İşsiz miymiş evlendiğimde bak okumuşsun işte?? Aşık olmadan evlendim diye de yazmışım. Siz kendinizle çelişiyorsunuz. İyi ki yazmışsınız, ne kadar tutarlı olduğumu yine gördüm.

Peki buraya konu açmak için ne gerekli? Hayır yazın kuralları bilelim de ona göre açalım. Bana akıl veren, moral veren bir sürü üyeye de gereksiz muamelesi yapıyorsunuz bu mesajınızla. Battıysa konuya girmezsiniz. Bir sürü kaynanam bulaşık bezini bana vermedi konusu var, sizi oraya alalım

Konu actiginizda sizin istediginiz cevaplarin verilecegi mi vaad edildi size? Sorununuzun çözümü belli, oda defalarca kez size yazildi. bu adamla yoluma devam edecegim, sadece sirtim sivazlansin diyorsaniz tatli rüyalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…