Eşimin ailesine karşı tutumum problem

4,5 yıl hangi ara görev yaptı ? Eşiniz kaç yaşında şu an ? Harp okulu eğitimi ve eğitim bedeli ile ilgili tazminat şartlarını bir kontrol edin isterseni
O dediğiniz harp okulunu okurken okuldan çıkarılanlar için oluyor . Eşim 4 yıl harp okulu okuyup 4.5 yılda görev yaptı 33 yaşında ayrıca .mahkemede hiç bir ceza almamış suçsuz olduğuna karar verilmiş niye tazminat ödetilsin

Son cümlenizle büyük tartışma yaşarız eşimin dereceyle o okula girip onlar tarafından ne kadar işkence ve mobinge maaruz kaldığını bilmiyorsunuz ve en sonda yine onlar yüzünden işinden olduğunu ama konu bu değil . Diğer düşüncelerinize saygı duyuyorum sonuçta açık bir platform ve anlattıklarıma benle aynı düşüncede olan insanlar sadece cevap verecek değil . Doğruda tek değildir. Yalnız ben kuyumcu vs aslında o kadar da takılmadım farklı adetlere de sahip değiliz kayınvalidemlerinde adetlerinde çeyizlik kuyumcu vs var yani burda bilinçli olarak değer vermek istememe var belki de evli değilsiniz o yüzden bu süreçleri yaşamadınız bilemiyorum açıkçası kendi adetlerimizi bile nişanlık sürecinde öğrendim . Takılanı da kendime ayırmadım bir bileziğim bile kalmadı elimde evimi aldım çok şükür eşime destek oldum yani bu yorumunuzu ne kadar hakettim bilemedim ama saygı duyuyorum size.

eşim harp okulunda tamamen devlet imkanlarıyla okumuş biri
eşimin ingilizcesi çok iyi ve okuluna üniversite sınavında derece yaparak girmiş biri.
Eşim mesleğinden olacağını bilmediği için
Eşim işini batırmadı çok iyi giden bir işi vardı fakat pandemide her yer kapandı biliyorsunuz ve kiralar ödendi yeni iş kurmuş biri kirayla baş edemez aylarca iş yapamadan
Sonrasında bocaladı babası çok iyi ve büyük bir gıda fabrikasının iyi bir biriminde ustaydı burada rahatlıkla işe sokabileceği bir durumdaydı en azından eşim sıfır olduğu için cv yapması için bir kaç yıl çalışması yeterli olacaktı
Neyse sonuç olarak bu işten çıktığında aslında işsiz kalmadı hatta 2 gün sonra çok iyi bir firmayla görüştü ve hemen kabul edildi bu süreçte benim gelip gitmeye devam edecek olmamı göze alamadık bir an önce sabit bir yerde düzen kuralım dedik
sonra da babanızın kredi çekmesiyle kendisine bir iş kurulmuş fakat birikimsiz iş kurduğunuz için şuan bir sürü borç ile savaşıyormuş.
Bunlar sizin yazdıklarınız.

Benim yorumum ise bir insanın bilmem kaç tane dil bilmesi, okulları derece ile bitirmiş olması, en güzel ünv. den mezun olmuş olması iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelmiyor. Benim dönemimde mühendislik fakültesini derece ile bitiren kız yıllarca iş hayatında dikiş tutturamadı, o işten o işe atladı. Çok sevdiğim bir arkadaşım İst un en iyi ünv.lerinden birinden mimarlık fakültesini derece ile bitirdi ama iş hayatı çok başarısızdı sonra da evlendi şu an çalışmıyor. Okul hayatında başarılı olmak, iş hayatı için bir ölçü değildir çünkü okurken tek sorumluluğun ders çalışmaktır ya da ezber yapmaktır.

Sizin eşiniz iş hayatında başarısız hiç birinde dikiş tutturamamış. Siz de eşiniz için ailenizi harcıyorsunuz. Ne sizin aileniz ne de eşinizin ailesi size yardım etmek zorunda değiller. Bir ailenin çocuğuna karşı sorumluluğu; ahlaklı yetiştirmek, okutmak meslek sahibi yapmaktır. Ondan sonrası kişinin kendi çabasına bağlıdır. Aile yapması gereken en büyük sorumluluğu yerine getirmiş zaten.

Ben anlamıyorum gerçekten, evlendikten sonra KV ve KP den bir beklentidir gidiyor, evlenirken böyle bir sözleşme mi imzalanıyor? Mecburlar mı? Siz eşinizden sorumlusunuz, eşiniz de sizden. Sizin evli olduğunuz kişi eşiniz, onun yetersizliğini başkalarından çıkarmayın.

sonra da babanızın kredi çekmesiyle kendisine bir iş kurulmuş fakat birikimsiz iş kurduğunuz için şuan bir sürü borç ile savaşıyormuş.
Bunlar sizin yazdıklarınız.

Benim yorumum ise bir insanın bilmem kaç tane dil bilmesi, okulları derece ile bitirmiş olması, en güzel ünv. den mezun olmuş olması iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelmiyor. Benim dönemimde mühendislik fakültesini derece ile bitiren kız yıllarca iş hayatında dikiş tutturamadı, o işten o işe atladı. Çok sevdiğim bir arkadaşım İst un en iyi ünv.lerinden birinden mimarlık fakültesini derece ile bitirdi ama iş hayatı çok başarısızdı sonra da evlendi şu an çalışmıyor. Okul hayatında başarılı olmak, iş hayatı için bir ölçü değildir çünkü okurken tek sorumluluğun ders çalışmaktır ya da ezber yapmaktır.

Sizin eşiniz iş hayatında başarısız hiç birinde dikiş tutturamamış. Siz de eşiniz için ailenizi harcıyorsunuz. Ne sizin aileniz ne de eşinizin ailesi size yardım etmek zorunda değiller. Bir ailenin çocuğuna karşı sorumluluğu; ahlaklı yetiştirmek, okutmak meslek sahibi yapmaktır. Ondan sonrası kişinin kendi çabasına bağlıdır. Aile yapması gereken en büyük sorumluluğu yerine getirmiş zaten.

Ben anlamıyorum gerçekten, evlendikten sonra KV ve KP den bir beklentidir gidiyor, evlenirken böyle bir sözleşme mi imzalanıyor? Mecburlar mı? Siz eşinizden sorumlusunuz, eşiniz de sizden. Sizin evli olduğunuz kişi eşiniz, onun yetersizliğini başkalarından çıkarmayın.
Evladının tek birikimini alan bir anne baba . Bana vicdansızca geliyor o zaman vermeseydi diye birşeyi de kabul edemem. Evladı sayesinde kendi yükünü fazlasıyla yapmış şimdi de beni ilgilendirmiyor artık evli eşiyle halletsin derdini sıkıntısını demek ne kadar doğru ki işte bakın evliliğimiz sağlıklı yürüyemiyor şuan herşey bu kadar pahalıyken ben aileme topu atmadım eşim zaten iş görüşmeleri yapıyorken babam ısrarcı oldu iş kurmamız yönünde bizi ikna etti ve memleketime geldik . Ailem sizin düşüncenizde değiller maddi imkanları yettiği ölçüde bize her zaman destek olmak istiyorlar yakınlarında olmamızı istiyorlar bu şekilde huzurlu ve mutlu oluyorlar. Tabiki de onları mutlu etmek için de buraya sürüklenmedik mantığımıza yattı ve geldik .

Hanımefendi burada konu eş ailesi değil ki eşinizin çalışmaması. Siz hayatlarında yokken ne aldılar ne verdiler sizi ilgilendirmez ayrıca ailesine mi güvenip evlendiniz? Kayinvalidem 10 yıldır evime sadece bir tane hali aldı o da ev hediyesi bu kadar. Ben kimseye güvenip evlenmedim mesela, herseyi eşimle birlikte yaptık şuan kafamız o kadar rahat ki. Eşimde ailesine zamanında yardımcı olmuş ev alırken ama o zaman ben yoktum.

Ayrıca sizde memursunuz iyi kötü bir geliriniz var. Niye sürekli beklenti icerisindesiniz gerçekten anlamış değilim. Görüşmek istemiyorsanız sınırlı görüşün, çocuk olduktan sonra yine aynı şekilde devam edersiniz. Arada bir götürüp gösterirsiniz o kadar.

Sürekli babası usta işe sokmadı diyorsunuz hep bir beklentiniz var eşiniz kendi başına hiç birşey yapamıyor mu?
Üzmek istemiyorum ama çocuk meselesinide çok iyi düşünün, evliliginizde bir gelecek göremedim malesef

Şunu da söylemek istiyorum eşini sürekli savunan kör cahil bir insan değilim ama başına gelen herşey onun başarısızlığından kaynaklı değil. Bakın tsk da başarılı bir subaydı devam ediyor olsaydı bosnada görev alacaktı ben işleyişlerini tam olarak bilmiyorum ama her subayın özlük dosyası var üst komutanları ancak başarılı bulduğu subay için bu notu düşer ve görevlendirilmesini söyler. Sonrasında ki işi avmde kiyoks ve yiyecek üzerineydi pandemi girene kadar 6 ayda devraldığı durumdan cürosunu 5 e katladı pandemi vurunca avmler kapandı ve ilk açılmada kiralar ödetildi yiyecekler bozuldu tekrar mal alıp tekrar kapanma yaşanırsa bu riski göze alamayacağı için devretti . 1 ay sonrasında başladığı işinde 4 ayda maaşına yüzde 50 zam yapılıp 10.ayda birim müdürü oldu . 2 yıl sonucunda fabrika satılacağı için tüm beyaz yaka personeli topluca çıkarıldı fabrika müdürü de dahil. Yani burda gerçekten başarısızlık kaynaklı bir durum yok . O yüzden eşime işi konusunda kızamıyorum ki şimdi de kurulan işte beklenilenden çok daha güzel gidiyor sabah 7 de kalkıyor akşam 9 lara kadar çalışıyor bazen tek tatili pazar günü bile işini açıyor. Bunları gördüğüm için ona kızamıyorum kıyamıyorum da . Geceleri uykusuz kalıyor bazen sıkıntılı oluyor borçlarını düşünüyor ek işi düşündüğü çok oldu yani ben bu kadar sıfırlanmamalıydı diye düşünüyorum keşke kendi parası kendi cebine bırakılsaydı.

Evladının tek birikimini alan bir anne baba . Bana vicdansızca geliyor o zaman vermeseydi diye birşeyi de kabul edemem. Evladı sayesinde kendi yükünü fazlasıyla yapmış şimdi de beni ilgilendirmiyor artık evli eşiyle halletsin derdini sıkıntısını demek ne kadar doğru ki işte bakın evliliğimiz sağlıklı yürüyemiyor şuan herşey bu kadar pahalıyken ben aileme topu atmadım eşim zaten iş görüşmeleri yapıyorken babam ısrarcı oldu iş kurmamız yönünde bizi ikna etti ve memleketime geldik . Ailem sizin düşüncenizde değiller maddi imkanları yettiği ölçüde bize her zaman destek olmak istiyorlar yakınlarında olmamızı istiyorlar bu şekilde huzurlu ve mutlu oluyorlar. Tabiki de onları mutlu etmek için de buraya sürüklenmedik mantığımıza yattı ve geldik .

Ben zaten aileler destek olmasın demiyorum, istiyorlarsa destek olabilirler tabi ama destek olmayan kişilerden bir beklentiye girmek yanlış diyorum. Mecbur değiller, bu düşünceden uzaklaşmanız gerekiyor aksi halde bu evlilik içinde daha çok hayal kırıklığı yaşarsınız.

Evladının tek birikimini alan anne baba, bu birikimi sizle evlenmeden önce almış değil mi? Siz bunu bilerek evlenmediniz mi? Ayrıca sizden önce ne alındı ne verildi sizi ilgilendirmez ki buna karışmaya hakkınız yok, eşiniz kendi isteğiyle vermiş. Bunları 'benim ilerde evliliğim sağlıklı yürümez' diye evlenmeden önce düşünmeniz gerekirdi.

İki insan evleniyorsa eğer iyisiyle kötüsüyle birbirini kabul etmiş demektir, siz de kabul etmişsiniz zaten ve evlenmişsiniz. Şimdi neden o zaman birikimini vermeseydi diye bir şeyi kabul etmem diyorsunuz? Kabul ettiğiniz bir şeyi şimdi nasıl kabul etmiyorsunuz çünkü ben söyleyeyim; evlenelim hallederiz gözüyle baktınız, tahmin ettiğiniz gibi olmadı aksilikler üst üste geldi altından kalkamadınız, bir günah keçisi bulalım dediniz, kim olabilir kim olabilirrr derken eşinizden evlenmeden önce birikimini alan KV yi buldunuz. Konu bu.

Son cümlenizle büyük tartışma yaşarız eşimin dereceyle o okula girip onlar tarafından ne kadar işkence ve mobinge maaruz kaldığını bilmiyorsunuz ve en sonda yine onlar yüzünden işinden olduğunu ama konu bu değil . Diğer düşüncelerinize saygı duyuyorum sonuçta açık bir platform ve anlattıklarıma benle aynı düşüncede olan insanlar sadece cevap verecek değil . Doğruda tek değildir. Yalnız ben kuyumcu vs aslında o kadar da takılmadım farklı adetlere de sahip değiliz kayınvalidemlerinde adetlerinde çeyizlik kuyumcu vs var yani burda bilinçli olarak değer vermek istememe var belki de evli değilsiniz o yüzden bu süreçleri yaşamadınız bilemiyorum açıkçası kendi adetlerimizi bile nişanlık sürecinde öğrendim . Takılanı da kendime ayırmadım bir bileziğim bile kalmadı elimde evimi aldım çok şükür eşime destek oldum yani bu yorumunuzu ne kadar hakettim bilemedim ama saygı duyuyorum size.
Bi doğrular vardır bir gerçekler. Gerçek şu ki eşiniz babanızın imkanları altında eziliyor günden güne, ailesi günden güne badem gözlü oluyor. İşiniz var kendisiyle bunu göremiyorsunuz. Gözünüze sokarlar yakında ama merak etmeyin. Bu konuya yazan bekar çok çok azdır, forumun yarıdan fazlası evli çocuklu zaten.

Bu konunun halen net olmadığını düşünüyorum. TSK'dan ihraç ve atılma durumunda kişiler kendisine yapılan masrafların 4 katı kadar tazminat ödemekle yükümlüler. Mecburi hizmet süresi ise 15 yıl.

Ailesi tazminatını ödemiş olmasın ?

Ama hanımefendi burada konu eş ailesi değil ki eşinizin çalışmaması. Siz hayatlarında yokken ne aldılar ne verdiler sizi ilgilendirmez ayrıca ailesine mi güvenip evlendiniz? Kayinvalidem 10 yıldır evime sadece bir tane hali aldı o da ev hediyesi bu kadar. Ben kimseye güvenip evlenmedim mesela, herseyi eşimle birlikte yaptık şuan kafamız o kadar rahat ki. Eşimde ailesine zamanında yardımcı olmuş ev alırken ama o zaman ben yoktum.

Ayrıca sizde memursunuz iyi kötü bir geliriniz var. Niye sürekli beklenti icerisindesiniz gerçekten anlamış değilim. Görüşmek istemiyorsanız sınırlı görüşün, çocuk olduktan sonra yine aynı şekilde devam edersiniz. Arada bir götürüp gösterirsiniz o kadar.

Sürekli babası usta işe sokmadı diyorsunuz hep bir beklentiniz var eşiniz kendi başına hiç birşey yapamıyor mu?
Üzmek istemiyorum ama çocuk meselesinide çok iyi düşünün, evliliginizde bir gelecek göremedim malesef

Ben zaten aileler destek olmasın demiyorum, istiyorlarsa destek olabilirler tabi ama destek olmayan kişilerden bir beklentiye girmek yanlış diyorum. Mecbur değiller, bu düşünceden uzaklaşmanız gerekiyor aksi halde bu evlilik içinde daha çok hayal kırıklığı yaşarsınız.

Evladının tek birikimini alan anne baba, bu birikimi sizle evlenmeden önce almış değil mi? Siz bunu bilerek evlenmediniz mi? Ayrıca sizden önce ne alındı ne verildi sizi ilgilendirmez ki buna karışmaya hakkınız yok, eşiniz kendi isteğiyle vermiş. Bunları 'benim ilerde evliliğim sağlıklı yürümez' diye evlenmeden önce düşünmeniz gerekirdi.

İki insan evleniyorsa eğer iyisiyle kötüsüyle birbirini kabul etmiş demektir, siz de kabul etmişsiniz zaten ve evlenmişsiniz. Şimdi neden o zaman birikimini vermeseydi diye bir şeyi kabul etmem diyorsunuz? Kabul ettiğiniz bir şeyi şimdi nasıl kabul etmiyorsunuz çünkü ben söyleyeyim; evlenelim hallederiz gözüyle baktınız, tahmin ettiğiniz gibi olmadı aksilikler üst üste geldi altından kalkamadınız, bir günah keçisi bulalım dediniz, kim olabilir kim olabilirrr derken eşinizden evlenmeden önce birikimini alan KV yi buldunuz. Konu bu.
Evet evlenirken de bunları biliyordum o zamanda tepkim vardı . kv ile evliliğimizin 2.ayında bir tartışma yaşamıştık ev alacağız altınlarımı ona bırakmıştım ve vermesini istemiştim vermedi.eşime evlilik sürecimde 50 bin tl borç verdiklerini ve eşimin onun yarısını sadece ödediğini söyleyip dem vurmuştu ben de bu konuyu gündeme taşımıştım çünkü benim bildiğimi bilmiyorlardı ve bu seni ilgilendirmez dedi . Çok özür diliyorum ama ben galiba bu sizin dediğiniz olgunluğa erişemem şuan bu olayı hatırladığımda bile buz oldum . Oğluna verince borç oluyor oğlundan alınca bağış arkası aranmaz istenmez . Belki de siz haklısınızdır herşeyi gördün bu şekilde insanlar kabulleneceksin bitti gitti olmalı sorun bendedir belki de

Bu konunun halen net olmadığını düşünüyorum. TSK'dan ihraç ve atılma durumunda kişiler kendisine yapılan masrafların 4 katı kadar tazminat ödemekle yükümlüler. Mecburi hizmet süresi ise 15 yıl.

Ailesi tazminatını ödemiş olmasın ?
Olsaydı mutlaka dile getirirlerdi çok eminim. ama yine de soracağım

Ama hanımefendi burada konu eş ailesi değil ki eşinizin çalışmaması. Siz hayatlarında yokken ne aldılar ne verdiler sizi ilgilendirmez ayrıca ailesine mi güvenip evlendiniz? Kayinvalidem 10 yıldır evime sadece bir tane hali aldı o da ev hediyesi bu kadar. Ben kimseye güvenip evlenmedim mesela, herseyi eşimle birlikte yaptık şuan kafamız o kadar rahat ki. Eşimde ailesine zamanında yardımcı olmuş ev alırken ama o zaman ben yoktum.

Sürekli bir beklentim yok ki ben eşimi bu şekilde kabul ettim ve ailesinin bu süreçlerdeki tutumu benim kabullenebileceğim şeyler değil ve ısınamıyorum buz gibiyim . Bundan sonrası çocuk araya girdiğinde onlarla ne kadar muhattap edileceğim konusu. Benim şuan dert ettiğim bu

Merhaba uzun zamandır üstesinden gelemediğim bir konu bu. Eşimle6 yıldır tanışıyoruz birbirimize çok aşık olduk benim ilk erkek arkadaşım diyebilirim.sürecimizi size biraz uzunca anlatacağım eşimle tanıştığımızda eşim subaydı ben de kpss sınavına hazırlanıyordum o sıralar annesi hemen benimle tanışıp evlilik hayalleri kurdu sınavım bitince beni istemek istediler vs ben çok şaşırmıştım daha çok yeniydik en az 1 2 yıl tanışmamız gerektiğini fğşünüyordum açıkçası atanmadan evlenmek istemiyordum doğu görevi çıkmadan olsun falan demiş hep annesi bana takı adetlerimizi ısrarla sorup takacağı takıya kadar haber yolladı 4.ayımızda . Neyse benim sınavım bitti eşim görevinden ihraç oldu çok sıkıntılı dönemler geçirdi hep yanında oldum annesi beni çok seviyor şöyle bırakmadın böyle iyisin vs. Ben 1 yıl sonra öğretmen olarak atandım eşim o 1 yıl işsiz kaldı napacağını hep düşündü üni okuması yönünde telkinler verdim fakat o hep çalışıp para kazanmam gerek derdindeydi memleketinde bir yer açtı orayı işletirken pandemi girdi . O sıralar eşim bana sürekli annesinin söylediği takıyı yapamayacağını söylüyordu ne alaka nerden çıktı şimdi diyordum bu muhabbet eşim pandemiden dolayı iş yerinin kiradını ödeyemedi o sırada annesi oturmadığı evinin mobilyasını halısını tvsini doğalgazını yatak odasını değiştirip duruyordu. Ben buna irite oldum çünkü bir anne oğlu bu durumdayken kendi derdine düşmez diye düşünürüm . Eşim iş yerini kapattı elindeki mühendislik diplomasıyla iş aramaya başladı babası da çok iyi bir fabrikada usta olarak çalışıyordu hem bir askeri üzretten fazla emekli maaşı hem de baya iyi bir usta maaşı alıyordu. Babasının işinfen dolayı memleketlerinden ayrı bir şehirde kirada yaşıyorlardı kiralarını fabrika karşılıyor o şekilde iyi yani pozisyonu. Annesi de memleketlerindeki evini oturmafığı halde yeniliyor falan . Hiç umurlarında değil çocukları eşime biz bakıyoruz iş. bende dayanamafım eşime ağzımı açtım babasının iş bulması yönünde telkinlerde bulundum çünkü hem ihraç hem de hiç müh deneyimi yok bir yerde işe girmesi çok zor babası fabrikanın müdürü ile çok yakın ahbap hiçbirşey yapmıyor . Neyse babası zoraki soktu oğlunu . Eşim ailesinin yanına gitti huyu suyu değişmeye başladı ilişkimizi ailesine anlatıyor onların ağzının içine bakıyor evden dışarı çıkmıyor annesiyle survıvor izlşyor çekşrdek falan çitletiyorlardı çok değişik bir hale büründü ayrıldık tekrar barıştık kavgalarımız arttı çok toksik bir ilişki haline evrildik sonra dedik evlenelim ne kopabiliyoruz ne de uzaktan ilişkiyi çevirebiliyoruz . Ben istanbuldaydım önce istanbuldan iş bulmaya karar verdik istanbulda yaşayacağız falan daha sonra bu döngü ailesinin araya girip etkin monipülasyonlarıyla kendi yanlarına evrildi . Evlilik sürecimiz çok kavgalı oldu Annesi hiç bir adetimizi sormadı ne bir kuyumcuya götürdü beni ne bir çeyizlik eşya bakmaya ailem çok sakin davrandı bu süreçte.bir de ben eşimin 4.5 yllık tsk geçmişindeki maaşının 2 yılını olduğu gibi ailesine verdiğini çğrendim anneleri memleketlerinden daha güzel sıfır ev alsınlar diye . Vebu insanlar evlenirken hiçbirşey yapmak istemedilrr takacağı takıyı eksik taktılar mobilya alınacak ses yok ne sordular ne gördüler hep eşimle kavga ettik aldılar ama herşeyi zorla aldılar eksik aldılar istediğim en makul şeyler hep geçi geöine oldu. Onlarla 5 dk mesafede ev tuttuk ve ben istanbula 4 saat uzaklıktan her hafta git gel yaptım . Ve istanbuldaki güzelim evimi kapattım . 1.5 ay sonra eşim fabrikadan çıkarıldı sibir krizleri geçirdim istanbulda uygun kirada oturuyordum geri dönsek 4 katı yeni bir ev tutmak zorunda kalacağız ben gittim geldim hep ağlaya ağlaya ve eşim 6 ay işsiz durdu annesi babası hiç bir destek olmadan brnim maaşımı sorup benim ona bakmamı beklediler. Kendi annem babam hep üzüldüler iş baktışar eşime takılarım ve kendi birikimim vr ailemin büyük desteğiyle (evin 3te 1 i para destek) 1+1bir ev aldık . Babamesnaf olduğu için kendi memlektimde düğünümüz çok kalabalık oldu 1200 kişi kadar davetli oldu ve güzel takı toplanmıştı . Neyseki bir ev alabşldik ailesi bir hayırlısı olsun bilr demediler bütün çevrelerine bizim ev aldığımuzı söylemişlrr kendileri destek olmuş gibi bir de bana akıl verdilrr evi kiraya vrreymişim onunla kiramızı ödeyeymişim benim midem bulandı bu insanlardN. Babam herşeyin farkındaydı ve eşime benim memleketimde bir iş kurdu kredi çektik babamın üstünden dükkanı buldu içini yaptırdı malını aldı . Ailesinin umrunda bile olmafı hiçbirşey.dükkanı açtık açılış günü gelip bir küçük altın taktılar ve gittiler . Tayinimi memleketime aldım ev iş herşeyi ayarladı kendi ailem . Ve ben artık onları görmek istemiyorum en çok ta bencil oldujları için eşimin maaşına dokunmasaydılar kendi evini de arabasını da en güzel şekilde alırdı ve biz rahat bir şekilde iş te kurabilirdik ne ben ne de ailem nr de eşim bu sıkıntılara düşmezdi. Hiç umurlarında değil ve saymıyorlarda 2 tane evleri 2 tane devre mülkleri 700 binlik arabaları altlarında . Bu durumdayken benim onları sayasım yok bizi saymıyor diye laf ediyorlar aramıyormuşum onları onlarda rşimin ailesiymiş zaten yanlarındayken haftanın 3 4 günü onlardaydık yorgun argın geliyordum yemeğe sofraya yardım ediyormuyum topluyormuyum hizmeylenşyormuyum hep gözleri bendeydi
Hele yiyip kaçma asla yapamazsın oturacaz çay içilecek muhabbet edilecek ben konu açacağım hrp bir de o kadar soğuk insanlar ki sosyallşkleri de yok bir evin içinde saat 12lerde uyanıp bütün gün gece 3 lere kadar tv karşısından kalkmıyorlar .daha çok şey var uzatamadığım burda kayınvalidemin sözleri hediye niyetine ucuz ucuz aldığı gecelikşer havlular tülbentler . Kesinlikle parasal değil konum ben onlara rlimi verirsem kolumu kapttırırım diye korkuyorum. Ne arayasım ne de bayramda gşdesim var eşim le başlarda çok kavga ediyorfuk artık o da farkına varfı soğudu ailesinden . Ama zaman zaman bunun için beni suçladığı oluyır sakince anlatıyorum ailesi ağlayarak sızlanarak duygu sömürüsü yapıyorlar açıkçası bugünlerde çocuğum olursa ne yaparım diye düşünüyorum ne gelmelerini istiyorum ne de ben gitmek istiyorum çocuğumlada muhattap olsunlar istemiyorum
Ya yanlış anlama ama bence eli ayağı tutan bir adam pazarda limon satar karısına bakar. Taşı sıkar suyunu çıkarır. Benim babamın kuzeni de ihraç oldu. Polisti. Ama sonra lokanta açtı. Yıllardır çalışıyor. Kimseye el açmadı. Sıfırdan başladı. Arabalarını da aldılar. Yani sizin aileniz önüne dünyaları sermiş adamın.

Ya yanlış anlama ama bence eli ayağı tutan bir adam pazarda limon satar karısına bakar. Taşı sıkar suyunu çıkarır. Benim babamın kuzeni de ihraç oldu. Polisti. Ama sonra lokanta açtı. Yıllardır çalışıyor. Kimseye el açmadı. Sıfırdan başladı. Arabalarını da aldılar. Yani sizin aileniz önüne dünyaları sermiş adamın.
Yok yanlış anlamadım ama konu eşimin çalışmaması değil ki eşim çalışıyor zaten süreçleri çok zorlu oldu sadece . İhraçtan sonraki ilk iş sürecinde pandemi talihsizliği yaşadı bir yorumumda bahsetmiştim sebebini yani inşallah bu sefer bir aksilik olmadan bu şekilde gider. Ailem imkanı ölçüsünde öncü oldular çekilen krediyi de verilen parayı da eşim ödemeye çalışıyor. sırtını aileme yaslamadı.

Evet evlenirken de bunları biliyordum o zamanda tepkim vardı . kv ile evliliğimizin 2.ayında bir tartışma yaşamıştık ev alacağız altınlarımı ona bırakmıştım ve vermesini istemiştim vermedi.eşime evlilik sürecimde 50 bin tl borç verdiklerini ve eşimin onun yarısını sadece ödediğini söyleyip dem vurmuştu ben de bu konuyu gündeme taşımıştım çünkü benim bildiğimi bilmiyorlardı ve bu seni ilgilendirmez dedi . Çok özür diliyorum ama ben galiba bu sizin dediğiniz olgunluğa erişemem şuan bu olayı hatırladığımda bile buz oldum . Oğluna verince borç oluyor oğlundan alınca bağış arkası aranmaz istenmez . Belki de siz haklısınızdır herşeyi gördün bu şekilde insanlar kabulleneceksin bitti gitti olmalı sorun bendedir belki de

Evet evlenirken de bunları biliyordum o zamanda tepkim vardı
Buna rağmen evlenmişsiniz.

kv ile evliliğimizin 2.ayında bir tartışma yaşamıştık ev alacağız altınlarımı ona bırakmıştım ve vermesini istemiştim vermedi.eşime evlilik sürecimde 50 bin tl borç verdiklerini ve eşimin onun yarısını sadece ödediğini söyleyip dem vurmuştu
Eşiniz ne yapıyor bu sırada siz altınları isterken, eşinizin borcu yarısını ödediği söylenirken?

ben de bu konuyu gündeme taşımıştım çünkü benim bildiğimi bilmiyorlardı ve bu seni ilgilendirmez dedi
Evet ilgilendirmez söylemiştim size zaten, evlilikten önce birikimini ailesine vermiş bunun hesabı sorulmaz. O zaman her evlenen, evlenmeden önce ailelere yapılananların hesabını sorsun böyle saçmalık olur mu?

Çok özür diliyorum ama ben galiba bu sizin dediğiniz olgunluğa erişemem şuan bu olayı hatırladığımda bile buz oldum
Demek ki bugüne kadar beklentileriniz hep karşılanmış, karşılanmayınca da bu şekilde tepki verdiniz işte.

Size verebileceğim tek tavsiye, kendinizden başka kimseden bir beklentiye girmeyin sadece kendinize güvenerek yola çıkın. Hee yola çıktıklarınız sizi yarı yolda bırakmazsa ne ala ama bırakılarsa zaten onlara güvenerek çıkmadığınız için yolda kalmamış olursunuz.

Her şey gönlünüzce olsun.

Herseyi gectim insanlarin uyku saatine karisamazsiniz konuda bir suru anormallik var ailenizin imkanlari ile esinizi ezmeniz
Tazminat odemek zorunda olmasi ve haberinizin olmamasi
Aileden asiri beklentiniz
Cocuk yapmayin bu hengameden cikis pek gozukmuyor

Yahu sen değil misin anasıylan çekirdek çitleyip sörvayvır izliyor herşeyi anasına yetiştiriyor diyen. Anaaa şimdi kocana laf dedik diye savunmaya geçtin. Baktım şöyle yorumlara yok kocam şöle iyi böle iyi. Adamı UNESCO iyi niyet elçisi yaptın.

Herseyi gectim insanlarin uyku saatine karisamazsiniz konuda bir suru anormallik var ailenizin imkanlari ile esinizi ezmeniz
Tazminat odemek zorunda olmasi ve haberinizin olmamasi
Aileden asiri beklentiniz
Cocuk yapmayin bu hengameden cikis pek gozukmuyor
İnsanların uyku saatine karışmadım . Orda bahsettiğim tv karşısından kalkmayan insanların benden sürekli muhabbet açmamı hizmetlenmemi ve hep sıcak olmamı beklemeleri. Tazminat ödemek zorunda değil siz daha eminsiniz yorumunuzda öyle birşey olsaydı herşeyi söyledikleri gibi bunu da söylerlerdi kaldı ki eşimde bana söylerdi. o yapılan bir yorumda söylenen sadece .eminim ama soracağımı söylüyorum. Aileden hiç bir beklentim yok.ayrıca yollarımı ayırmışım ben bu aileyi aşırı bencil buluyorum ve muhattap olmak istemiyorum eşim işlerini toparladığında çöreklenmeye hazır yapıda insanlar çünkü şuan için eşim saygı duyuyor çocuk konusundaki korkumu da dile getirdim .

Yahu sen değil misin anasıylan çekirdek çitleyip sörvayvır izliyor herşeyi anasına yetiştiriyor diyen. Anaaa şimdi kocana laf dedik diye savunmaya geçtin. Baktım şöyle yorumlara yok kocam şöle iyi böle iyi. Adamı UNESCO iyi niyet elçisi yaptın.
🤣🤣🤣 yorumunuza güldüm.ben ilk başta olayları özetlerken olay serüveni şöyle bir geçti yükselişlerim de oldu . Evet o zaman bu yüzden ayrılmıştık baya da kavga etmiştik o zaman fabrikada çalışıyordu. Eşimi bu konuda o zaman için savunmuyorum iş konusunda beceriksiz veya başarısız bulmuyorum. Ama annesini çok dinleyen biriydi sürecimizde annesinin ağzıyla bir sürü yön değişimleri oldu . Ki evliliğimizin ilk yılında nerdeyse bir arada yaşıyorduk çift terapisi aldık uzaklaştı annesinden ve benim memlekete gelince güdümünden çıktı diyebilirim . Şimdi bu yoruma da yorumlar olacaktır uzayıp gidecek konu. Ben çocuk konusunda aşırı kararsızım ve kafam da durulacak gibi değil.

🤣🤣🤣 yorumunuza güldüm.ben ilk başta olayları özetlerken olay serüveni şöyle bir geçti yükselişlerim de oldu . Evet o zaman bu yüzden ayrılmıştık baya da kavga etmiştik o zaman fabrikada çalışıyordu. Eşimi bu konuda o zaman için savunmuyorum iş konusunda beceriksiz veya başarısız bulmuyorum. Ama annesini çok dinleyen biriydi sürecimizde annesinin ağzıyla bir sürü yön değişimleri oldu . Ki evliliğimizin ilk yılında nerdeyse bir arada yaşıyorduk çift terapisi aldık uzaklaştı annesinden ve benim memlekete gelince güdümünden çıktı diyebilirim . Şimdi bu yoruma da yorumlar olacaktır uzayıp gidecek konu. Ben çocuk konusunda aşırı kararsızım ve kafam da durulacak gibi değil.
Keşke Altar'ın oğlu Tarkan gibi anası babası ölmüş mağara da kurtlar tarafından büyütülmüş biriyle evlenseydin.

X