Eşimin ailesine karşı tutumum problem

Daha en basindan birlikte olmamaliydiniz esinizle. Sorun esiniz ama siz farkinda bile degilsiniz. Aileniz cok fedakarlik yapmis yazik. Cocuk olursa ongordugunuz gibi hatta daha fazlasi olacak ve esinizde yine ailesini tutacak. Fazla fedakarlik kendinize yaptiginiz haksizliktir bu haksizliga malesef ailenizide dahil etmissiniz.

Ya sorun bende sanırım.
Ben tek hata göremedim.
Aksine paraya mala mülke tapan ve bu yüzden aikeye nifak tohumu sokan gelin
Ve bunun farkında olup elini eteğini çeken bir kv gördüm
Yorumunuza saygı duyuyorum. Paraya mülke tapan biri hiç olmadım aksine eşimin hep yanında oldum inanın evlilik
Eşinize bu kadar fedakar olduğunuz için mi tebrik edeyim, yoksa kendi ailenizin bin bir fedakarlıkla eşinize iş kurup içini dayayıp döşemesinden dolayı ailenizi mi tebrik edeyim bilemedim. Bazı erkekler çok şanslı, umarım kıymetinizi bilir.

Zaten onlardan ayrılmışsınız, kendi evinize çıkmışsınız, arayıp sormuyormuşsunuz da çok fazla, eşiniz de soğumuş ailesinden. Ne sorduğunuzu anlayamadım.

Çocuk ise konu bence 1-2

Eşinize bu kadar fedakar olduğunuz için mi tebrik edeyim, yoksa kendi ailenizin bin bir fedakarlıkla eşinize iş kurup içini dayayıp döşemesinden dolayı ailenizi mi tebrik edeyim bilemedim. Bazı erkekler çok şanslı, umarım kıymetinizi bilir.

Zaten onlardan ayrılmışsınız, kendi evinize çıkmışsınız, arayıp sormuyormuşsunuz da çok fazla, eşiniz de soğumuş ailesinden. Ne sorduğunuzu anlayamadım.

Çocuk ise konu bence 1-2 sene bekleyin.

Bile bile evlenip neden dert yanıyorsunuz ben anlamadım ki. Nişanlılık,düğün süreçlerinde kendilerini hiç saklamamışlar ki
Kendime bu soruyu sorduğumda içimde kötü oluyorum ve kaçıyorum . Sanırım gerçekler canımı acıtıyor . Bu olayda içinde bulunduğum duruma karşı hep bir avutmalarım oldu kendimi eşimden kopamadım

Yani dürüst olmak gerekirse eğer kendini hiç saklamamış insanlara şimdi şaşırmak saçma. Bence artık bununla yaşamayın. Aranızda bir mesafe var onu koruyun ama eşiniz ne olursa olsun çocukları anne-babasını tamamen silmesini bekleyemezsiniz. Muhakkak bir noktada bayatınıza dahil olacaklar

Çok uzun uzun yazmıştım ve kısaltmaya çalışırken hatalar oldu kusura bakmayın.sakince tane tane yazmam gerekirdi.ilk defa konu açıyorum burda. Buraya neden yazdığım anlaşılamamış uzun uzun olayları yazarken sanırım kendimi kaybettim 😃 Eşim çocuk istiyor ben de bir çocuğum olsun çok istiyorum kendi ailem yanımda onlar bize hep destek. çocuğum olsa annem bakmaya hazır ama bu sefer eşimin ailesi de yakın olmak isteyecekler geldiklerinde uzun kalacaklar belki de buraya yerleşecekler eşimin onlar benim ailem senin ailen benim ailem kıyaslamaları baş gösterecek ve soğuduğum bu insanları göresim bile yokken nasıl bununla baş edebilirim bilmiyorum .

Yorumunuza saygı duyuyorum. Paraya mülke tapan biri hiç olmadım aksine eşimin hep yanında oldum inanın evlilik

Kendime bu soruyu sorduğumda içimde kötü oluyorum ve kaçıyorum . Sanırım gerçekler canımı acıtıyor . Bu olayda içinde bulunduğum duruma karşı hep bir avutmalarım oldu kendimi eşimden kopamadım

Aslında kibat birine benziyorsunuz
Ama sürekli onu yapmadılar bunu almadılar maaş vs gibi konulara girmişsiniz. Belki karşı taraf ondan kendini çekmiştir

Size benzer şeyler bende yaşadım. Maddi manevi ilgi destek görmedim nişan düğün sırasında. Ne anne baba diyorum, ne arıyorum, ne de evlerinde kalıyorum. Eşim aradıkça bazen zoraki hâl hatır soruyoruz birbirimize. Başta eşim sorum ediyordu aramıyorsun falan diye ama kabullendi artık. Mesafenizi koruyun. Bu gibi aileler insanın yakasını bırakmıyorlar bezdiriyorlar
Eşiniz başta sorun eddiyordu artık kabullendi . Peki o ailesiyle eskisi gibi mi ? Bir de çocuğunuz var mı

Eşiniz neden subaylıktan atıldı ?

Bu Türkçeyle nasıl atanmayı başardınız? Neyse, bebek işini erteleyin bence olabildiğince...

Bu Türkçe ile nasıl memur oldunuz acaba? Diğer konuya gelince, bile isteye evlenmişsiniz. Eşinizin ailesinden çok kendisi sorunlu, çocuk olmadan boşanın.

Esiniz 2018-2020 gibi bir tarihte ihrac edilmis, o donemde ne icin ihrac edildi merak ettim. Merak etme sebebim feto degil, karakterini anlamak icin soruyorum.

Herneyse, alintiladigim arkadaslara katiliyorum. Bu korkunc Turkce ile nasil atandiniz? Nasil ogretmen oldunuz?

Esinizin ailesi size hicbir sey yapmak zorunda degil, evet kultur geregi takilarini takmalari gerekiyordu ama bunu kendilerinden kisarak yapmak zorunda degiller, gonullerinden ne koparsa onu takarlar. Bak bunu kayin ailesi delikli kurus takmadigi gibi, neden takmadiklarini cok cirkin ifadelerle anlatan bir ailenin gelini olarak yaziyorum.

Konuda bir tek ailenize uzuldum acikcasi, umarim esiniz, babanizi uzmez.

Aslında kibat birine benziyorsunuz
Ama sürekli onu yapmadılar bunu almadılar maaş vs gibi konulara girmişsiniz. Belki karşı taraf ondan kendini çekmiştir
Burda bahsetmek istediğim durumu olan bir aile olmaları . Evladının desteğini zamanında gördüyse bence aynı desteği kendileri de verebilirler. Kızın ailesi destek kızın maaşı var toparlarlar biz sesimizi çıkarmayalım mantığı benim sinirimi bozuyor. Eşim ihraç olmasaydı bu sorun olmazdı benim için kesinlikle. ama ailesi de yapacağı birikimi sıfırlamış işsiz kaldığı dükkan açtığı zamanlarda çok sıkıntılar yaşadık bunu yüklenmek beni yıprattı.

Eşiniz başta sorun eddiyordu artık kabullendi . Peki o ailesiyle eskisi gibi mi ? Bir de çocuğunuz var mı
Evet, ben ona hiç demedim ailenle arana mesafe koy diye. Benim mesafeme saygı duy dedim. Yeni bebeğimiz oldu onuda arayıp gösteriyor, sevdiriyor. Aynı yerde yaşamıyoruz bu arada, onlar memlekette biz başka bi yerdeyiz. Memlekete gidince de otelde kalmayı tercih ediyorum.

Çok uzun uzun yazmıştım ve kısaltmaya çalışırken hatalar oldu kusura bakmayın.sakince tane tane yazmam gerekirdi.ilk defa konu açıyorum burda. Buraya neden yazdığım anlaşılamamış uzun uzun olayları yazarken sanırım kendimi kaybettim 😃 Eşim çocuk istiyor ben de bir çocuğum olsun çok istiyorum kendi ailem yanımda onlar bize hep destek. çocuğum olsa annem bakmaya hazır ama bu sefer eşimin ailesi de yakın olmak isteyecekler geldiklerinde uzun kalacaklar belki de buraya yerleşecekler eşimin onlar benim ailem senin ailen benim ailem kıyaslamaları baş gösterecek ve soğuduğum bu insanları göresim bile yokken nasıl bununla baş edebilirim bilmiyorum .
Adam daha kendi ayakları üzerinde duramıyor. Bu şartlar altında çocuk sahibi olmak ne kadar doğru olur ? Ayrıca eşinizin TSK'dan , subaylıktan atılma nedeni nedir ? Bu neden, doğmamış çocuğunuzun dahi hayatını etkileyebilir.

Adam daha kendi ayakları üzerinde duramıyor. Bu şartlar altında çocuk sahibi olmak ne kadar doğru olur ? Ayrıca eşinizin TSK'dan , subaylıktan atılma nedeni nedir ? Bu neden, doğmamış çocuğunuzun dahi hayatını etkileyebilir.

Aklımda tek bir sebep var. Söylememek en doğrusu ama belli bence nedeni.

Esiniz 2018-2020 gibi bir tarihte ihrac edilmis, o donemde ne icin ihrac edildi merak ettim. Merak etme sebebim feto degil, karakterini anlamak icin soruyorum.

Herneyse, alintiladigim arkadaslara katiliyorum. Bu korkunc Turkce ile nasil atandiniz? Nasil ogretmen oldunuz?

Esinizin ailesi size hicbir sey yapmak zorunda degil, evet kultur geregi takilarini takmalari gerekiyordu ama bunu kendilerinden kisarak yapmak zorunda degiller, gonullerinden ne koparsa onu takarlar. Bak bunu kayin ailesi delikli kurus takmadigi gibi, neden takmadiklarini cok cirkin ifadelerle anlatan bir ailenin gelini olarak yaziyorum.

Konuda bir tek ailenize uzuldum acikcasi, uma

Eşim yargılandı ve beraat aldı arkadaşlar. O dönem ismi geçen tüm subaylar açığa alınıp son khk ile topluca ihraç oldu. Tsk olduğu için geri dönüşü biraz zaman alacak.

Yahu buraya telden yazmak çok zor. hızlı yazmaya çalışıyorum boşluklar kayıyor dokunmatiği hızlı harfler birbirine giriyor. hemen yüklenmişsiniz☺ . Ayrıca 89 puanla atandım ve hiç kolay olmadı benim için 2 yıl kafamı kitaptan ayırmadım lütfen nasıl atandığımı sorgulamayın sırf burdaki yazımım için .

Kızlarda söyle birsey var; ben şu nikahi bir kiyayim bakın bakalım size ne yapıyorum! Dereyi geçene kadar. Bu erkeklerin evlendikten sonra fabrika ayarlarına dönmesi gibi
Yok vallahi hep güzel hayaller kurdum. Bir çok şeyde sessiz de kaldım .Ama bu sefer de sanki ses çıkarmayınca değer görmüyorsun gibi oldu .eşimin ailesinden bu kadar soğuyacağımı da hiç düşünmemiştim.hayalimde eşimin ailesi hatta annesi için hep annem gibi göreyim güzel anlaşalım istemiştim .

X