Eşimin ailesi ve tesettur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Suçlu tabiki de

evet suçlu benim öncelikle belki sorunları kıyısından kösesinden canımın sıkıntısıyla devrik cümlelerle yazdım tesetturun tabıki sucu yok benım de aılem kapalı ama pantalon tunık giyer annemde öyle haremlik selamlık görmedim ben kapalı denınce benım ailemde kapalı uyuşuruz dedim ama içlerine girdiğimde herşey için çok geç di iş yerinden bir abimiz kayınvalideme bayramlaşmaya gelmişti aralara evde perdeler gerilmişti çok garip oldum oysa sarılıp konusurduk. diyorum ya ben bu kadar bılmoyordum başlarda geri de dönemedim belkide korktum ailemden zaten babamla aramız çok iyi değildi kızlarından bir benim yaptıklarım göze batardı baş parmagıma yuzuk taktım diye kendi babamdan da dayak yemişliğim vardı görüştüğüm biri olsa dayak yerdım alkol de kullanırdı ve ahtım vardı alkol kullanmayan bırıyle evlenecektım sanırım bunu seçerken de yanlış seçim yaptım doğrusunu ben bilemedim eşimden dayak yediğimde her şeye son vermeyı bıle düşündüm sonra bir şekilde duzekdı durum bu sefer kayınvalıde nin bu şekilde yobazlıkları eşimin arkamda durmaması yapılan haksızlıklar bu arada bileziklerim bile alındı bır akrabasına borç verdik Eşim bana sordu verelim mi diye hayır desem yıne uyumsuz olurum dıye verelım dedım gelecek en kısa zamanda dediler 3yıl olmak üzere hala yok gelmedi bilezikler ama herkese göre hep ben suçlu oluyorum haklı oldugum konularda bıle sesimi çıkarttıgım cevap verdıgım için suçlu duruma dusuyorum şimdi ise çocugum için kapancak tabı demesi beni iyice sinirlendirdi ipler koptu bende bu arada 12yıllık iş tecrubem var buyuk fırmalarda çalışan akrabalarım var muhendıs mudur ama yaklaşık 5aydır 80-90iş basvurusu yaptım meslegımle alakalı olan veya olmayan yapabılecegım bütün işlere basvurdum 2üniversite mezunuyum iş yerinde yönetici konumdaydım ama şimdi benim altımda calısan kişiler istediği yerlere gırerken ben gıremıyorum tanıdıklarım olmasına ragmen bu konuda şuan için maddi imkanım yok.aslında haklısınız 2cocuk yapmasaydın en basta bellıydı neden surdu bu kadar diye;cevreyi düşündüm hep benı basarısız bulan babamı dusundum 2cocuklaannemın evine sığamayacagımı yalnız yasasam nasıl bakacagımı dusundum tesetturden soğumam ise eşimin annesinden eşimden dolayı da sogudum tatıle erkek arkadaslarıyla gıtmek istiyor tesetturlu oldugum için tatil bize göre değil diyor ama kendi tatıle gıtmek istiyor Yazın denıze kışın kayağa gitmek istiyor bizimle yada benımle hiçbir planı yok diyorumki ben bu yaptıklarının hepsini yapabılırım bizimle plan yap ama her defasında kavga cıkıyor her hafta sonu kavga edıyoruz sureklı kahveye gıtmeyı dusunuyor bense evde ıkı çocukla bunalıyorum dışarıya çıkmak istiyorum durum boyle oluncada hırsımı tesetturden çıkarıyorum belkıde o yuzden hayatımın kısıtlanması her zaman erkeklerden kaçak yaşamak (yanlış anlaşılmasın küçük yegenlerın yanında bile örtü takmamı istiyor kayınvalıde bana saçma geliyor düşünce önemli bence saç teli değil) tabi bunu anlamam geç oldu zil çalınca bile açmıyorum bazen stres oluyorum yapabilirim dedim yapamadım bu zorbalıkta dedim ya herşeye son vermek istedim ama bugun kzıma da aynı haytı yasatacaklarını görünce Allahım inşallah uzun ömür verir hep çocuklarımın yanında olabılırm onlara zorla değil kendi istedikleri için yApacakları bir hayat yaşatabılmek için tum yorumlarınıZ fikirleriniz için tesekkur ederım
Çok üzgünüm ya. Bencr boşsnmalisin. Altinlar nerde diye sor biliyirsundur akrabayi. Sanki bana altınlari kendileri yemis gibi geldi.

24 yasina kadar inancliydim. Bir ara tesetture girecektim esim yapwmazsin diyince vazgectim bitaz daha dusunmek icin. 2 yıldir inancsızım.
Kendini yeterince yıpratmissın. Hergün istemedigin seyleri giymek istemedigin ortüyu takmak cok cok zor. Piskolojik siddetin alâsı. Cok üzücu.
O altınlar gelirse altınlarini al ve ayrıl senin icin destek olur bu surecte altınlar.
Ayrilmaya cesaretin var mi bilmiyirum ama ayrilmalisin.

• Beğen
Reactions: 000
Merhaba arkadaslar
Uzun zamandır kendi kendimi yiyip bitiriyorum yanlış seçim yanlış evlilikmiydi gerçekten peki bundan sonra neler yapcağım içinden çıkamıyorum bir türlü 😔😔
Öncelikle eşimle 10yıl önce aynı iş yerinde tanıştık ve tanıstıgımız zamandan berı ona asık oldum ona da soyledım ama o beni evlenilecek biri olarak görmuyordu arkadas olarak görüyordu ailelerimiz uyusmaz ben kapalı bir aileden geliyorum ve görücü usulü evlenicem diyordu gözlerim öyle kör olmustuki onca kısmetim vardı bana çok iyi bakcak belkide beni çok çok mutlu edecek hem maddi hem manevi kişilerle tanıstırmak istiyorlardı bende tam terse acık bir aileden geliyprdum mini elbiseler dar pantalonlar uzun boyalı saclar vs bakımlıydımda eşimde beni seviyordu ama aileler uyusmaz diyordu hep beyse gel zaman git zaman aşk beni öyle kör ettiki sadece o olsun haytımda dıyordum kapanırım bende dedim bu arada eşimle bulustugumuzda hep kimsenin olmadıgı yerlere gıderdık belkıde onu tam tanıma sansı vermedı aıleler uyusmaz dıyordu sadece bende sevınce hersey olur dıyordum velhasıl 6yıl aglattıktan sonra benı evlendık hıc bısey yapmadık kendı evimiz olunca yaparız dedık bu arada dugun ustu kayınvalıdem dublex daıreye cıktı dayadı dösedi kendine benim evede eski perdelerini taktı ev sahıbının eski koltuklarını kullandım eşimde bende çalısıyorduk pra biriktirelim dedim masraf yapmadım ona nikah olduktan sonra hersey garıp gelmeye basladı ilk gun kv altınlrımızı aldı benı ayrı odada bekletip eşimle teyzesı paraları alıp borçlra ayırdılar sonradan beklerken öğrenıyorum ve kavgamız ilk orda basladı eşimle ilk hafta dayak bile yedim altınları annesınden almasını söyledıgımde balayımız zehır oldu yenı kpndıgım için alısma surecı vs de zor oldu benım için Sorunlar da olunca ne yaptım ben dedım kayınvalıdem haremlik selamlık agzını kapatıyo yanından erkek gecerken tanımadıgı küçük cocuk bıle olsa agzını kapatıyor alısık olmadıgımdan garıp gelıyor ama ses cıkartamıyordum tesetturu tam anlamıyla yapamıyordum ama alısmaya calısıyordum dız ustu tunik ve pantalon giyordum bu arada calısıyordumda özel bir şirkette erkeklerın oldugu biryerde ama nedense onların erkeklerın yanında oldugumda bu kıyafet olmusmu boynunu kapat örtunu duzgun bagla kolunu acma şimdi bu kıyafet oldumu diye beni uyarıyordu artık benı çok sıkmaya basladı dinde zorlama yoktur zaten alısma surecındeyım iyice beni kendinden de tesetturden de soguttu bunarada 3yılda2 bebegımız oldu diyeceksiniz ki neden yaptın anlaşamıyordun haklısınız bu soruyu bende soruyorum 1.istiyordum bende çünkü yaş 30u geçiyordu ve bır bebeğim olsun istiyordum 2.cocuk kaza oldu şuan haytımın üst üste ani değişimler olması psikolojimi iyice bozdu kayın valıdemın yanında ay cok sıcak dedıgımde bıle kapalılara gelmeyecektin diyor kıskırtıyor sureklı benı bende açılırım diyorum yok yaa diye bana ağız büküyor patlatasım gelıyor agzına iyice sinir olmaya basladım en son bugun bebeğimle oynuyordu tütü vardı kzımda 8 aylık balerın gıbı duruyordu oyy dedım baleye gonderırız kzımı dıye sevıyordum yanımda heh oldu gönderemezsın dedı neden dıye sordum çıplak giydıremezsın kapanacak dedı bende kızdım sesımı yukselttım bırakın bu yobazlıklarınızı artık dedım zorla kimseyı kapattıramassınız o benım kızım sen kendı cocuklarına mudahale edersın benım çocuklarıma değil dedım gevsek gevşek tavırları var kapanacak tabı diyordu çok sınır oldum eşimde bana kzıyor çocukları bıyere gönderemezsın iznim olmadan dıye allahım ne yapacagım bilemiyorum çocuklarımı alıp kaçasım var bır 2 yaşında erkek bırı de 8aylık kız ne yapmalıyım eşimle de anlaşamıyoruz annesıne benzıyor ama kendı arkadasları ile tatıle gıtmek ıstıyor her aksam kahvede 12bucukta gelır eve haftada 1gun gezecekmişiz yetınmeyı bılmıyormusum oysa ben bekarken her akşam iş çıkısı bıyerlere giderdim hsonları gezerdım hep modern bir hayatım vardı calısıp harcıyordum şimdi ise haytım hiç yok evlendiğimden berı kıyafet almıyorum 3gömleğim var değiştirip giyiyorum hayatımı kısıtlıyorum hep sizce ne yapmalıyım örtümü de çıkarıp atasım gelıyor ona sinirime iyice soğudum herşeyden

Ailen, sana yapma kızım diyecek bir büyüğünde mi yoktu ? Böyle bir adama 6 sene yalvarırken hiç mi düşünmedin. Adam seni dövmüş !!!! Sen tesettürden şikayetçisin aklın başında mı kardeşim. Ailene konuyu aç ve kurtar kendini derim

Üzüldüm. Ama bana olaylara bakış açınız çok sığ geldi.

Yani dayak hakaret baskı... altınları çalma.. sindirme.. her türlü eziyet politikasına karşın sizin kafaya taktığınız şeyler çok küçük meseleler.

Esasında saçını örtmek ya da açmak hepi topu 30 saniyelik iştir. Kafanda bu kadar büyütme. Saçından çekip alinca oluyor bitiyor.

Senin şu an 2 çocukla dayak şiddet hakareti nasıl çözmem gerekiyor diye sormalı değil miydin? Asıl meselen bunlar değil mi sence de?

Bununla ilgili çözüm araman gerekmez mi?

Çocuğunu baleye gönderme hevesini de anlıyorum. Haklısın da... Ama horozdan kaçacak kadar kafayı bozmuş bir kadının yanında bunu dile getirmek sende doğru mu? Normal insanların içinde değilsin.

Senin iki yolun var şimdi.

Ya bu deveyi güdeceksin
Ya bu diyardan gideceksin.

Ben gitmeni öneririm.

Baleydi .. baş örtüsüydü.. paraydı.. hepsi hikaye... dayak varsa gerisine bakmaya gerek yok. Hayatın boyunca bu eziyeti çekemezsin.

Bu ortama 2 çocuk getirme hatasında bulunmuşsun. Çocuklarına karşı yaptığın bu hatayı ancak onları kurtarırsan telafi edersin.

Çocuklarını ezip büzdükleri zaman, itip kaktıklari zaman, herkes en güzel okullara giderken senin çocukların her şeyden geri kaldıkları zaman vicdan azabı duyarsın.

Çocuklarını al ve istediğin gibi bir hayat kur.. hem kendine hem de çocuklarına.

Cocuk olmadan bosanamiyor bazi kadinlar. Şu saatten sonra tekrar kimi bulacagim, evlenecegim de ne zaman cocuk yapacagim diye dusunuyorlar muhtemelen ben baska bir mantik oturtamiyorum bu duruma, bencillikten baska bisey degil.

Benim bir tanidigim var 10 yil evli kalmislar ve 10 yilin sonunda cocuk daha 1 yaşina girmeden evleri ayirdilar sonra da bosanma sureci basladi.
Ben de diyorum ki neden?
.gerçekten bu bakiş acısından haberdar değildim. Ama okuyunca mantıklı geldi.

Bi şey daha ögrendim.

Bu olayın tesettürle alakası yok bastan söyleleyim. Sizin bu yaşadığınız sadece adet. Bazı yerlerde böyle adetler var. Bizde de var oradan biliyorum. Birakin sizin kaldirmanizi ben bile kaldıramıyorum. Tek çaresi eşininiz sizin arkanızda olması. Beraber evlilik terapisine gitmeyi önerin. Baktınız düzeleceği yok, siz kendi psikolojinizi düzeltin, avukata danışın. Pat diye ben gidiyorum demeyin.Yoksa bunlar çocukları da vermezler.

Bir de biraz dirayetli olun. Yeri gelmiştir babamı dinlememişimdir kaynana kim oluyor?

Şu dayak kavramını bi türlü anlayamıyorum .
Biri beni dövecek bende onunla ilişkime devam edeceğim öyle mi , neden bir imza yüzünden.
Bunu nasıl kabul ediyorsunuz bi anlatsanıza; ben aç kalsam sokaklara düşsem ya da ne bileyim aşkımdan ölsem yine olmaz , o an biter. Benimde dayak yiyip susan kız arkadaşlarım oldu oluyor, hic anlayamıyorum.
Ihanet bir , şiddet iki konuşulmaya bile gerek görülmeyecek konular .
Karşınızdaki adam sizin böyle net olduğunuzu bilse size bunu yapamaz .
Hiç duymadım kocam bana bir kere vurdu anında boşadım diyen , çünkü bir kerede boşanacak kadına bunu yapamazlar .

Son cumle cok onemli , gercekten dimdik duran kadinin basina bunlar gelmiyor , gelirse de zaten aninda bosanip hayatina devam ediyor
Keske tum kadinlar dik durabilse de kurtulsalar su erkek hegemonyasindan

Yani ne desem bilemedim. Size çok kızdım. Nasıl böyle yanlış bir evlilik yaparsınız? Her neyse artık olan olmuş bundan sonra önünüze bakın acilen boşanın.

Hosstttttt yobaz misss....kimsin sen be yobaz ne demek biliyoymusun sen..gerizekali dayak yedigin iyi oluyor esinin eline saglik kirsin kemiklerini.beyinsiz salak ortude sana kalmisti kimsin sen hadsiz!!!! Basortuye kurban ol sen..koca manyagi saygisiz...asagilik pislik..karektersiz..kocan hiristiyan olsa din bile degistirirsin sen.cunku kisiliksizsin...beter ol insallah daha beter..birde agzina kapandim yok yobaz oldum..hadsiz kopek kimliksiz kimsin sende benim dinime basortume konusuyorsun yok havliyorsun anca havlarsiniz zaten..kimliksiz insan musvetteleri..yobaZ sizin olmayan beyniniz bence!!!!!! Size ancak hostttttt denir kudurmus pitbullarrrrr...ye dayagini dayak yiyerek belki olmayan beynin calisir...beyinsiz salak......Allah vermis belani zatennn.....

Hosstttttt yobaz misss....kimsin sen be yobaz ne demek biliyoymusun sen..gerizekali dayak yedigin iyi oluyor esinin eline saglik kirsin kemiklerini.beyinsiz salak ortude sana kalmisti kimsin sen hadsiz!!!! Basortuye kurban ol sen..koca manyagi saygisiz...asagilik pislik..karektersiz..kocan hiristiyan olsa din bile degistirirsin sen.cunku kisiliksizsin...beter ol insallah daha beter..birde agzina kapandim yok yobaz oldum..hadsiz kopek kimliksiz kimsin sende benim dinime basortume konusuyorsun yok havliyorsun anca havlarsiniz zaten..kimliksiz insan musvetteleri..yobaZ sizin olmayan beyniniz bence!!!!!! Size ancak hostttttt denir kudurmus pitbullarrrrr...ye dayagini dayak yiyerek belki olmayan beynin calisir...beyinsiz salak......Allah vermis belani zatennn.....

Yuh!

Başörtüyü, dini savunmak sizin gibi had bilmezlere mi kalmış, çok yazık.

Savunmaya çalıştığın ama aslında asla savunamayacağın dinin o güzel peygamberinden bir damla insan nasıl olunur öğrenebilseydin keşke..

Senin gibi ne konuştuğunu bilmeyen insanlar yüzünden millet tesetturden de , dinden de soğuyor . Az haddini bilde öte de oyna..

ne diyosun be sen. kalbinin pisliği dilinden çıkıyor. hop bacım hop bi ağır gel

BANLANMAK İSTEMİYORUM!!

Suçlu tabiki de

evet suçlu benim öncelikle belki sorunları kıyısından kösesinden canımın sıkıntısıyla devrik cümlelerle yazdım tesetturun tabıki sucu yok benım de aılem kapalı ama pantalon tunık giyer annemde öyle haremlik selamlık görmedim ben kapalı denınce benım ailemde kapalı uyuşuruz dedim ama içlerine girdiğimde herşey için çok geç di iş yerinden bir abimiz kayınvalideme bayramlaşmaya gelmişti aralara evde perdeler gerilmişti çok garip oldum oysa sarılıp konusurduk. diyorum ya ben bu kadar bılmoyordum başlarda geri de dönemedim belkide korktum ailemden zaten babamla aramız çok iyi değildi kızlarından bir benim yaptıklarım göze batardı baş parmagıma yuzuk taktım diye kendi babamdan da dayak yemişliğim vardı görüştüğüm biri olsa dayak yerdım alkol de kullanırdı ve ahtım vardı alkol kullanmayan bırıyle evlenecektım sanırım bunu seçerken de yanlış seçim yaptım doğrusunu ben bilemedim eşimden dayak yediğimde her şeye son vermeyı bıle düşündüm sonra bir şekilde duzekdı durum bu sefer kayınvalıde nin bu şekilde yobazlıkları eşimin arkamda durmaması yapılan haksızlıklar bu arada bileziklerim bile alındı bır akrabasına borç verdik Eşim bana sordu verelim mi diye hayır desem yıne uyumsuz olurum dıye verelım dedım gelecek en kısa zamanda dediler 3yıl olmak üzere hala yok gelmedi bilezikler ama herkese göre hep ben suçlu oluyorum haklı oldugum konularda bıle sesimi çıkarttıgım cevap verdıgım için suçlu duruma dusuyorum şimdi ise çocugum için kapancak tabı demesi beni iyice sinirlendirdi ipler koptu bende bu arada 12yıllık iş tecrubem var buyuk fırmalarda çalışan akrabalarım var muhendıs mudur ama yaklaşık 5aydır 80-90iş basvurusu yaptım meslegımle alakalı olan veya olmayan yapabılecegım bütün işlere basvurdum 2üniversite mezunuyum iş yerinde yönetici konumdaydım ama şimdi benim altımda calısan kişiler istediği yerlere gırerken ben gıremıyorum tanıdıklarım olmasına ragmen bu konuda şuan için maddi imkanım yok.aslında haklısınız 2cocuk yapmasaydın en basta bellıydı neden surdu bu kadar diye;cevreyi düşündüm hep benı basarısız bulan babamı dusundum 2cocuklaannemın evine sığamayacagımı yalnız yasasam nasıl bakacagımı dusundum tesetturden soğumam ise eşimin annesinden eşimden dolayı da sogudum tatıle erkek arkadaslarıyla gıtmek istiyor tesetturlu oldugum için tatil bize göre değil diyor ama kendi tatıle gıtmek istiyor Yazın denıze kışın kayağa gitmek istiyor bizimle yada benımle hiçbir planı yok diyorumki ben bu yaptıklarının hepsini yapabılırım bizimle plan yap ama her defasında kavga cıkıyor her hafta sonu kavga edıyoruz sureklı kahveye gıtmeyı dusunuyor bense evde ıkı çocukla bunalıyorum dışarıya çıkmak istiyorum durum boyle oluncada hırsımı tesetturden çıkarıyorum belkıde o yuzden hayatımın kısıtlanması her zaman erkeklerden kaçak yaşamak (yanlış anlaşılmasın küçük yegenlerın yanında bile örtü takmamı istiyor kayınvalıde bana saçma geliyor düşünce önemli bence saç teli değil) tabi bunu anlamam geç oldu zil çalınca bile açmıyorum bazen stres oluyorum yapabilirim dedim yapamadım bu zorbalıkta dedim ya herşeye son vermek istedim ama bugun kzıma da aynı haytı yasatacaklarını görünce Allahım inşallah uzun ömür verir hep çocuklarımın yanında olabılırm onlara zorla değil kendi istedikleri için yApacakları bir hayat yaşatabılmek için tum yorumlarınıZ fikirleriniz için tesekkur ederım
Esinin de cocuklarinin kendi ostedigi hayati yasamalarina izin verecegini sanmiyorum. Baksana senin icin bile annesinin istedigini yaptirmis. Hayir anlamadim siz tanistiginizda sen acikmissin. Seni oyle begenmis. MAdem bu kadar ailesine duskundu neden senle o kadar yil gorustu. Ve sen neden bir erkek icin kapandin. Bunu allah icin yapsan tamam ama evlenmek icin erkek icin neden. Bence kizin icinde artik cok gec. İlk okul bitmeden kapatirlar

Bu ne ya...Şaka mı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X