Eşimin ailesi ve hayatım

pombom

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
48
19
26
Merhaba kızlar kimseye anlatamadım sizinle dertleşmeye geldim lütfen bana akıl verin..
Ben 2,5 yıllık evliyim 6 haftalık hamileyim eşim ile birbirimizi çokta severek evlendik hala da öyle aramızda kolay kolay kavga gürültü olmaz.
Şimdi asıl konumuzu anlatıyım kısaca kayınpederim hazirandan beri rahatsız böbrek yetmezliği ve prostat yıllardır kendisine doktora git diye yalvardık ama ihmal sonucu ve tabi ki alkol ve sigara böbreklerin iflas etmesine neden oldu . Biz bu süreçte 7 hastane 3 şehir gezdik tabi bu hastanelerde farklı tedaviler umutlar veren çok doktor oldu ama bizler çok yorulduk iş ev hastane derken .
En son çare artık her yer nakil yada diyaliz dedi kayınvalidem kendisi böbreğini verdi her şey yolunda gitti 1 ay oldu neredeyse çok şükür.
Tabi biz bu süreçte her öğün yemeklerini , temizliklerini , alışverişlerini her şeylerini yaptık . Gerçekten seve seve yaptık. Eşim ile kendi evimizde değil onlarda kaldık , kayınvalide daha önce eve çıktığı için ben yine hep onunlaydım kendime ait ne bir etkinliğim ne özel bir hayatım kaldı ben duştayken kapıyı açıp tuvalete giriyordu afedersiniz tüm alanlarım işgal edildi anlayacağız. (evde 1 wc daha var) Yine de hasta olduğu için bir şey demedim ilkinde sonra kibarca bunun yanlış olduğunu diğer wc yi onun için temizlediğimi enfeksiyondan korunması amaçlı onu kullanmasını belirttim. Öyle böyle bazı şeyleri atlattık ama bu süreç beni çok yıprattı.
Eltim var benden 10 yaş büyük 2 çocuğu var ben sabah işe gidiyorum 8 de benden yarım saat sonra o geliyor akşam 18:15 gibi evde oluyorum ben geldiğim gibi direk çıkıp gidiyor hiç bir problemimiz yok aslında gayette iyi geçiniyoruz çocukları falanda beni çok sever ama hiç bir şey ile ilgilenmiyor en azından bir yemek yapıp bırakabilir dimi ? Ben işten gelince bir de yemekle uğraşıyorum kayınvalideme söyledim bir kaç kez onun söylemesiyle 1-2 kez yaptı sadece .
Şimdi kayınpeder 2 gün önce rahatsızlandı içte ki dikişler açılmış tekrar operasyon olması gerekiyor yeniden hastaneye yatış yapıldı. Bu arada hastane bulunduğumuz yerde değil başka şehirde eşimde gitmişti gece 22:00 gibi döndü abisi kaldı babasının yanında.
Bende tabi ki iş çıkışı direk kayınvalidemin yanına gittim çok morali bozuktu onu köye götürdüm gezdirdim yemek falan yedik eşim gelince eve döndük gece yine onda kaldık. Onun ağlama krizlerini yatştırıp uyutana kadar tabi saat 2 oldu . Bende sabah 7 de kalkamadım haliyle kahvaltı falan yapamadım koşa koşa işe geldim eşimden de rica ettim öğlen yemeği bana bir şeyler getirir misin diye tamam dedi fakat 10 gibi uyanıp kahvaltı edip geri yatmış beyefendi uyandırması için annesini aradım çok yorgun sen şimdi onu elleme dışardan hallet kızım ben sana parasını veririm dedi.
O kadar sinirlendim ki benim kimsenin parasına ihtiyacım yok bende bilirim dışardan söylemesini ama bu süreçte dışardan yemek istemiyorum daha çok sağlıklı beslenmek istiyorum ki öğrendiğimden beri zaten akşamdan her öğünümü hazırlayıp yatıyorum titiz davranıyorum o da bunu biliyor. Ki bence buna karışma hakkı yok en azından uyandırmayı denemeliydi . Ve ben hiç mutluluğumu doya doya yaşayamadım benim ilk muayeneme eşim babasının kontrolü olduğu için gelemedi yarında tekrar ameliyata girecek 1 hafta hastanede yatacak kalp atışını duymaya da gelemeyecek. Tabi bende bu süreçte yine kayınvalidem ile ilgileneceğim ama benimde ilgiye ihtiyacım yok mu kızlar artık şu minicik olay bile beni patlama noktasına getirdi işte sabahtan beri ağlıyorum yoruldum artık..
Nolur bana bir akıl verin , uzun olduğu için özür dilerim

sağlık durumu söz konusu ama kontrolünüze keyfi bir sebeple gelmemiş ki. Bir de anne ve babasının üzüntüsünü yaşıyor adamcağız o da yorulmuştur annesi kıyamamıştır. Size kötü bir şey de dememiş. Dışardan da sağlıklı bir şey yiyebilirsiniz
Kötü zamana denk gelmiş. Siz de haklısınız ama sağlık söz konusu. Burada bir şey denemez yapılamaz.
Eltide sorun var bence daha ziyade.
Hamileyken en azından onunda biraz yük alıp sizin yerinize orada kalması gerekirdi

Geçer bu günlerde geçer ama deler geçer.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Çokta takılacak bir durum yok hatta bu durumda kimseye kırılma lüksünüz bile yok.

O yüzden sakin kalmanızda fayda var.

Pardon siz dus alirken banyoya kayinvalide giriyor dogru mu anladim?
aynen öyle oluyor daha önce de çocukları evdeyken wc nin kapısı açıkken işini hallettiği falan oluyordu bu konuda da defalarca uyardım ama mahremiyete hiç önem vermiyorlar. Ben yeni evlendiğim zamanlarda da eşimle uyuduğumuz odaya kapıyı çalmadan girmişti direk o zaman çok sert bir şekilde uyardım bunu tekrarlamadı ama bazı şeyleri hala değiştiremedik.

Kapının kilidi varda anahtarı kayıp o yüzden kilitleyemiyorum .
Eşiniz bence kardeşiyle görüşsün. Siz hem hamile hem çalışansınız. Eltinizle nöbetleşe kalın. Böyle de hep size yük kalmış.
Yada bakıcı hemşire tutun iki kardeş ödesinler. Bebek doğunca bu düzen devam edemez. Şimdiden b planı yapmanız lazım. En mantıklısı yardımcı tutup ortak ödemeniz

Yani o kadar zor süreçler geçirmişsiniz , bu kadar basit bir sebebe takılmanız yanlış

Susup susup içinize atınca böyle saçma sapan bir sorunda yerle bir oluyorsunuz

Siz yaptıklarnızın karşılığını bekliyorsunuz ama öyle olmuyor o işler
Fedakarlıkta bir yere kadar

Kocanız çalışmıyor mu? Siz işteyken evde uyuyormuş ya, şaşırdım.

Oha güzel kardesim, tamam arada hastalik var felan ama seni bu iyi niyetle daha cok üzerler...bence sen artık yinede saglikli bir kac kural koyman lazim, yoksa seni harcarlar

Zaten ben kontrol yerine babasının yanında olması gerektiğini söyleyerek zorla gönderdim kendisini oralara hiç takılmıyorum tabi konu sağlık iyi olmaları çok önemli .
İş yerimin bulunduğu konuma sağlıklı bir yemek siparişi veremiyorum maalesef bu yüzden zaten kendisinden rica emiştim. Belki hormonlardan belki de yorgunluktan benimle ilgilenmesi için sürecin en başından beri tek istediğim şeyi yapmaması beni çok kırdı.
Evet eltim çok iş yapmaz biraz bencildir ama bana bir kötülüğü dokunmadı şuana kadar kayınvalidem ile en başından beri hiç ilişkileri iyi olmamış orası beni ilgilendirmez ama kayınvalidem ikimize her konuda eşit yaklaşır yaptıkları ettikleri hep eşittir. O yüzden onunda biraz daha yardımcı olmasını bekliyorum söyledim de ama yapmıyor işte bu süreçte kavga da çıkartmak istemiyorum biliyorum çünkü çok büyütecek

Bu hikayede yanan sen ve eltin olmuş. O sen yokken nerdeyde 10 saat kaynananlara bakıyor uğraşıyor, evini düzenini bırakıyor. Sen işten geliyorsun ev işi yapıp yine kaynanayla uğraşıyorsun. İkinizinde durumu zorunluluktan, ikiniz için ayrı zorluk var. Kimse on saat oturup kaynanayı beklemek istemez.

Ama hayatım keyfini evin oğulları yatarak çıkarıyorlar. Kaynananın madem parası var, ev yemekleri yapan bir kadınla anlaşsın tencerelik yemek yaptırsın parasını verip.

Bu duzen bu sekilde devam edemez siz artik yardimciya ikna edin hamilesiniz agirlasacacaksiniz yazik gunah diger tarafta ciddi hastaliklar var olmaz ikinize de yazik

Benim için kocamın ilgisi basit bir sebep değil , siz öyle görebilirisiniz.
Belki de dediğiniz gibi artık bardak dolmuş taşmaya başlamıştır

O zaman eşinize söyleyin. Bebek doğunca sizin bebekten başka bir şeye enerjiniz olmayacak. Şimdiden birini bulup üç aile ödeyin.
Lohusalıkta bu düzeni sürdüremezsiniz şimdiden önlem almalısınız.
Ev hanımı komşularınıza ufak ücretlerle yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz mesela hemşireye bütçe ayıramazsınız

Adam keyiften değil mecburiyetten yanınızda değil. Daha bebeğinizle çok daha özel ve güzel günleriniz olur bunlara takılmayın. Babası canıyla boğuşurken üstelik.

Çok güzel bir öneri çok teşekkür ederim etrafımı araştıracağım en azından yemek işleri için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…