Eşimin ailesi ve hayatım

Sizi çok iyi anlıyorum. Zor bir süreç. Hamileyken insan bebeğe ve kendisine odaklanmak istiyor. Ama sizin buna pek fırsatınız yok gibi. Bunalmakta çok haklısınız. Ama eşinize ve ailesine bu denli destek olmanızı çok takdir ediyorum.

Bence hepiniz yorgunsunuz ve ufak şeylerden birbirinize parlamaya müsaitsiniz. Sakin kalmaya çalışın. Eğer kendi anneniz veya ailenizden birinin gelip sizinle kalma imkanı varsa bi süre size destek olabilir. Size de mental olarak iyi gelir belki.

Bir sekilde oldugu kadar destek bulup sizin cekilmeniz gerekiyor 2 kardes odeyemezmisiniz?
Biz elimizden geldiğince destek oluruz ama , abisi tek çalışıyor ve 2 küçük çocuğu okula gidiyor yardımcı olabileceğini sanmıyorum

Hamilesiniz, çalışıyorsunuz, yaşlı bakıyorsunuz, rahat bir wc bile kullanamıyorsunuz ama paşa horul horul uyuyor öyle mi? Bence bize müstehak, bazı şeyleri o kadar tolere ediyoruz ki tepemize çıkıyorlar ama yine de yaranamıyoruz. Bence artık kendinizi biraz geri çekme vakti gelmiş de geçiyor bile. Bebeğinizi düşünmek zorundasınız. Üzgünüm ama şu an o bebek kayınpederinizden daha önemli. Biraz yavaşlayın ve dinlenmeye zaman ayırın

Benim için kocamın ilgisi basit bir sebep değil , siz öyle görebilirisiniz.
Belki de dediğiniz gibi artık bardak dolmuş taşmaya başlamıştır
Siz kvdeyede sinir olmuşsunuz
Basit bir ilgiden dolayı ki uyuya kalması haklı bir sebep
Bana göre basit evet böyle şeyler için kendimi harap etmem

Diğer konularda haklısınız çok fazla fedakarlık yapıyorsunuz
Ama buda sizin tercihiniz
Öteki gelin gibi davranın o zaman başa kakacaksanız ilerde

Hamilesiniz, çalışıyorsunuz, yaşlı bakıyorsunuz, rahat bir wc bile kullanamıyorsunuz ama paşa horul horul uyuyor öyle mi? Bence bize müstehak, bazı şeyleri o kadar tolere ediyoruz ki tepemize çıkıyorlar ama yine de yaranamıyoruz. Bence artık kendinizi biraz geri çekme vakti gelmiş de geçiyor bile. Bebeğinizi düşünmek zorundasınız. Üzgünüm ama şu an o bebek kayınpederinizden daha önemli. Biraz yavaşlayın ve dinlenmeye zaman ayırın
Teşekkür ederim beni anladığınız için
İnanın ki babasının sağlık problemi oldu için bunları tam olarak kendime söyleyemiyorum vicdan yapıyorum böyle olması gerektiğini düşündüğüm için ama ben bebeğimi çok bekledim ve o benim için şuan her şeyden önemli insanların bunu nasıl bu kadar basit gördüğünü anlamlandıramıyorum

Siz kvdeyede sinir olmuşsunuz
Basit bir ilgiden dolayı ki uyuya kalması haklı bir sebep
Bana göre basit evet böyle şeyler için kendimi harap etmem

Diğer konularda haklısınız çok fazla fedakarlık yapıyorsunuz
Ama buda sizin tercihiniz
Öteki gelin gibi davranın o zaman başa kakacaksanız ilerde
Sevgili Loxy , bence ikimizin düşünce yapısı farklı benim için önemli olmasaydı burada yazmazdım. benim için önemli olan konuları böyle basite indirgeyip dalga geçer gibi cevap vereceksen lütfen konuya yorum yapma yeterince moralim bozuk .
Ben tercihlerimden memnunum ayrıca seve seve yaptığımı yazımda da belirttim evet ailelerimizde arada uyum sağlayamadığımız konular olmayabilir bize yanlış olan hareketler , tatsızlıklar , anlaşmazlıklar olabilir ama ben bugüne kadar sizin söylediğiniz gibi yaşadığım en ufak bir şeyde yaptığım hiç bir şeyi kimsenin kafasına kakmadım. Tanımadığınız biri için çok kesin yargılı konuşuyorsunuz. Bu yaptığınızı yanlış buluyorum.

Nereye kadar böyle gidecek ailedir illaki yardim edilir ama siz bakıcı gibi olmuşsunuz kendi hayatiniz bitmiş.
Bence eşinizin ailesi ile ilgiliencek bakıcı bir kadın tutulsun. Eltinizde memnun değildir bu durumdan

Sizi çok iyi anlıyorum. Zor bir süreç. Hamileyken insan bebeğe ve kendisine odaklanmak istiyor. Ama sizin buna pek fırsatınız yok gibi. Bunalmakta çok haklısınız. Ama eşinize ve ailesine bu denli destek olmanızı çok takdir ediyorum.

Bence hepiniz yorgunsunuz ve ufak şeylerden birbirinize parlamaya müsaitsiniz. Sakin kalmaya çalışın. Eğer kendi anneniz veya ailenizden birinin gelip sizinle kalma imkanı varsa bi süre size destek olabilir. Size de mental olarak iyi gelir belki.
Çok teşkkür ederim .. annem maalesef dedem ve anneannem ile ilgileniyor bu ara başlarda yemekleri zaten o yapıp getirdi elinden geldiğinde her konuda koştu ama işi çıkınca sanırım ben daha da yalnız hissettim bu süreçte . Eşimde hep hastanedeydi yada yine kontroller için falan vardiyasını geceye aldı uyandıktan sonra 2 saat görüştük sonra işe gitti onuda göremedim

Sevgili Loxy , bence ikimizin düşünce yapısı farklı benim için önemli olmasaydı burada yazmazdım. benim için önemli olan konuları böyle basite indirgeyip dalga geçer gibi cevap vereceksen lütfen konuya yorum yapma yeterince moralim bozuk .
Ben tercihlerimden memnunum ayrıca seve seve yaptığımı yazımda da belirttim evet ailelerimizde arada uyum sağlayamadığımız konular olmayabilir bize yanlış olan hareketler , tatsızlıklar , anlaşmazlıklar olabilir ama ben bugüne kadar sizin söylediğiniz gibi yaşadığım en ufak bir şeyde yaptığım hiç bir şeyi kimsenin kafasına kakmadım. Tanımadığınız biri için çok kesin yargılı konuşuyorsunuz. Bu yaptığınızı yanlış buluyorum.
Buraya konu açıyorsanız , sizin düşüncelerinize katılmayan üyelere yorum yapmayın diyemezsiniz!

Farklı yorumlara açık olmanız lazım ki , hatalı olduğunuz konuları oturup sakince düşünebilirsiniz

Seve seve yapsaydınız en ufak yardımınızı burada anlatmazdınız
Ön yargılı değil , anlattıklarınız kadarıyla yorum yapıyorum, kafama göre değil
Ayrıca nerede dalga konusu yaptım ? Bana göre basit bir olay sizin için dert olmuş olabilir
Neyse siz bilirsiniz. Cevap hakkı doğarsa tekrar yazarım
Okuyup geçebilirsiniz

Çok da iyi ilişkiniz yok eşinizle.Kavgs gürültü niye olsun herşeyi yaparken bu kadar paralanip bir öğle yemeği getirmek yerine eşiniz uyurken.Patlama noktasında olmanız doğal.Bende kendimi eş ailesi için bu kadar hamile halimle paralasam ve banada bir yemek getirmek elzem görülse bı durup düşünürüm Sonrada kenara para koyar kendimi aç birakmam .Bu arada eşiniz daha çok bakmalı hastaya yada bir yardımcı tutulmalı hamile çalışan kadın olarak akıllı eltiden feyz alın.Yada iyilik yap denize at modunda kalın.Secimi nasıl yaparsanız ona göre yol alın Ûstlendiginiz sorumluluk boyunuzu aşmış durumda olan bu

Bı sonrası bebek doğunca elini eteğini çeken insanlar sizden süper annelik beklediginde benim yorumumu daha iyi anlayacaksınız umarım bana kizmadiniz

Merhaba kızlar kimseye anlatamadım sizinle dertleşmeye geldim lütfen bana akıl verin..
Ben 2,5 yıllık evliyim 6 haftalık hamileyim eşim ile birbirimizi çokta severek evlendik hala da öyle aramızda kolay kolay kavga gürültü olmaz.
Şimdi asıl konumuzu anlatıyım kısaca kayınpederim hazirandan beri rahatsız böbrek yetmezliği ve prostat yıllardır kendisine doktora git diye yalvardık ama ihmal sonucu ve tabi ki alkol ve sigara böbreklerin iflas etmesine neden oldu . Biz bu süreçte 7 hastane 3 şehir gezdik tabi bu hastanelerde farklı tedaviler umutlar veren çok doktor oldu ama bizler çok yorulduk iş ev hastane derken .
En son çare artık her yer nakil yada diyaliz dedi kayınvalidem kendisi böbreğini verdi her şey yolunda gitti 1 ay oldu neredeyse çok şükür.
Tabi biz bu süreçte her öğün yemeklerini , temizliklerini , alışverişlerini her şeylerini yaptık . Gerçekten seve seve yaptık. Eşim ile kendi evimizde değil onlarda kaldık , kayınvalide daha önce eve çıktığı için ben yine hep onunlaydım kendime ait ne bir etkinliğim ne özel bir hayatım kaldı ben duştayken kapıyı açıp tuvalete giriyordu afedersiniz tüm alanlarım işgal edildi anlayacağız. (evde 1 wc daha var) Yine de hasta olduğu için bir şey demedim ilkinde sonra kibarca bunun yanlış olduğunu diğer wc yi onun için temizlediğimi enfeksiyondan korunması amaçlı onu kullanmasını belirttim. Öyle böyle bazı şeyleri atlattık ama bu süreç beni çok yıprattı.
Eltim var benden 10 yaş büyük 2 çocuğu var ben sabah işe gidiyorum 8 de benden yarım saat sonra o geliyor akşam 18:15 gibi evde oluyorum ben geldiğim gibi direk çıkıp gidiyor hiç bir problemimiz yok aslında gayette iyi geçiniyoruz çocukları falanda beni çok sever ama hiç bir şey ile ilgilenmiyor en azından bir yemek yapıp bırakabilir dimi ? Ben işten gelince bir de yemekle uğraşıyorum kayınvalideme söyledim bir kaç kez onun söylemesiyle 1-2 kez yaptı sadece .
Şimdi kayınpeder 2 gün önce rahatsızlandı içte ki dikişler açılmış tekrar operasyon olması gerekiyor yeniden hastaneye yatış yapıldı. Bu arada hastane bulunduğumuz yerde değil başka şehirde eşimde gitmişti gece 22:00 gibi döndü abisi kaldı babasının yanında.
Bende tabi ki iş çıkışı direk kayınvalidemin yanına gittim çok morali bozuktu onu köye götürdüm gezdirdim yemek falan yedik eşim gelince eve döndük gece yine onda kaldık. Onun ağlama krizlerini yatştırıp uyutana kadar tabi saat 2 oldu . Bende sabah 7 de kalkamadım haliyle kahvaltı falan yapamadım koşa koşa işe geldim eşimden de rica ettim öğlen yemeği bana bir şeyler getirir misin diye tamam dedi fakat 10 gibi uyanıp kahvaltı edip geri yatmış beyefendi uyandırması için annesini aradım çok yorgun sen şimdi onu elleme dışardan hallet kızım ben sana parasını veririm dedi.
O kadar sinirlendim ki benim kimsenin parasına ihtiyacım yok bende bilirim dışardan söylemesini ama bu süreçte dışardan yemek istemiyorum daha çok sağlıklı beslenmek istiyorum ki öğrendiğimden beri zaten akşamdan her öğünümü hazırlayıp yatıyorum titiz davranıyorum o da bunu biliyor. Ki bence buna karışma hakkı yok en azından uyandırmayı denemeliydi . Ve ben hiç mutluluğumu doya doya yaşayamadım benim ilk muayeneme eşim babasının kontrolü olduğu için gelemedi yarında tekrar ameliyata girecek 1 hafta hastanede yatacak kalp atışını duymaya da gelemeyecek. Tabi bende bu süreçte yine kayınvalidem ile ilgileneceğim ama benimde ilgiye ihtiyacım yok mu kızlar artık şu minicik olay bile beni patlama noktasına getirdi işte sabahtan beri ağlıyorum yoruldum artık..
Nolur bana bir akıl verin , uzun olduğu için özür dilerim
Ben size kismen hak verdim. Bu hayatta yasam da var olum de. Siz omrunuz boyunca 50 kere hamile olmayacaksiniz. Bugunlerinizi de geri getiremeyeceksiniz. Babasinin yaninda baska biri kalamiyor mu bir sureligine en azindan? Kalp atisini dinleyip sonra babasinin yanina geri donebilir.
Hormonlariniz, kafa karisikliginiz, heyecan, korku her turlu duyguyu ayni anda ve normalden daha fazla yasiyorsunuz hamilelikte. Birinin de size sahip cikmasi gerekiyor. Bu kadar uzuntu ve stres de cok dogru degil bebek icin.
Esinizle konustunuz mu bu konuyu hic?
Belki biraz molaya ihtiyaciniz vardir? Calismiyorsaniz belki annenizin yanina bir iki haftaligina gidip dinlenme imkanininz var ise bence boyle birsey yapin.
Bu saatten sonra sizin ilk dusunmeniz gereken sey bebeginiz. Millet isterse kirilip dokulsun, sizin bir adet isiniz var ve o da bebeginize sahip cikmak.

Çok yıpratıcı bir süreç geçirmişsiniz/geçiriyorsunuz, o yüzden ufak tefek şeyler birikip dağ olmuş sizde. (Banyo olayı fiyasko tabii)

Eltiniz konusunda da böyle düşünmeniz çok insani bir şey. Ben koşturuyorum o da azcık yapsın diye düşünüyorsunuz ama herkes düşünceli olamıyor maalesef. Siz Allah rızası için yapın başkaları ne yapıyor ediyor boşverin.

Eşiniz de sizinle zor bir süreçten geçiyor bunu da unutmayın. Hatta belki onun için daha zordur kendi anne babası söz konusu. Bu dönemde ona karşı daha anlayışlı olabilirsiniz bence. Kırıldığınız noktaları kendisine belirtin ama sinirlenmeden en önemlisi de kırmadan. İnşallah yakın zamanda kendi düzeninize dönebilirsiniz

Edit: hamile olduğunuzu yeni gördüm. Siz de koşturmayın. Kalp atışı diyorsunuz şu an hamileliğin en yorucu en sıkıntılı dönemindesiniz. Hamileliğini çok rahat geçiren benim bile o dönem canım çıkmıştı. Bol bol dinlenin kitap okuyun kendinize zaman ayırın başkaları için kendi hayatınızı feda etmeyin yapabildiğiniz kadarını kendinizi zorlamadan yapıp geri çekilmesini bilin

Zaten ben kontrol yerine babasının yanında olması gerektiğini söyleyerek zorla gönderdim kendisini oralara hiç takılmıyorum tabi konu sağlık iyi olmaları çok önemli .
İş yerimin bulunduğu konuma sağlıklı bir yemek siparişi veremiyorum maalesef bu yüzden zaten kendisinden rica emiştim. Belki hormonlardan belki de yorgunluktan benimle ilgilenmesi için sürecin en başından beri tek istediğim şeyi yapmaması beni çok kırdı.
Evet eltim çok iş yapmaz biraz bencildir ama bana bir kötülüğü dokunmadı şuana kadar kayınvalidem ile en başından beri hiç ilişkileri iyi olmamış orası beni ilgilendirmez ama kayınvalidem ikimize her konuda eşit yaklaşır yaptıkları ettikleri hep eşittir. O yüzden onunda biraz daha yardımcı olmasını bekliyorum söyledim de ama yapmıyor işte bu süreçte kavga da çıkartmak istemiyorum biliyorum çünkü çok büyütecek
yorulmuş tükenmişsiniz
eltinizin de vurdumduymazlığı sizi sinir etmiş olabilir

eşinizin size yemek getirmemesi bardağı taşırmış ondan bu kadar tepki veriyorsunuz

sonra bu kadar fedakarlık yaptığınıza üzülmezsiniz inşallah
genel kıymet bilinmiyor çünkü.. inşallah sizinkini bilirler

eşiniz çoğunluk ilgilendin ailesi ile siz gerekli uyku ve beslenmenizi ihmal etmeyin

kp nizie Allah tan şifa diliyorum.. Bebeğinizi de sağlık ve sıhhatle kucağınıza alın inşallah:KK200:

Eltinizle aranız iyi madem yemek meselesini sen de söyleyebilirsin, gün içinde vaktin kaldığında en azından ana yemeği sen yapsan ben gelince çorba salata her ne yapılacaksa yapsam deseniz. Benim eşim de vardiyalı çalışıyor ve bazen işten aşırı bitkin geliyor bir de sizin eşiniz hastane işleriyle de uğraşıyor uyuyakalması gayet normal, annesi de oğlunu kayırır yani benim kv öyle aman uyandırma aman uyusun deyip durur.

Eltinizle aranız iyi madem yemek meselesini sen de söyleyebilirsin, gün içinde vaktin kaldığında en azından ana yemeği sen yapsan ben gelince çorba salata her ne yapılacaksa yapsam deseniz. Benim eşim de vardiyalı çalışıyor ve bazen işten aşırı bitkin geliyor bir de sizin eşiniz hastane işleriyle de uğraşıyor uyuyakalması gayet normal, annesi de oğlunu kayırır yani benim kv öyle aman uyandırma aman uyusun deyip durur.
Evet aramız iyi ama ben idare ettiğim için , bunları söylediğimde muhtemelen sorun çıkartacak ben iki çocukla elimden geleni yapıyorum diyerek . Çünkü her zaman çok yorgun olduğunu dile getirir ve her şeyi tersten anlamaya müsait birisi o yüzden şuan o gerginliği yaşamayı hiç istemiyorum

Evet aramız iyi ama ben idare ettiğim için , bunları söylediğimde muhtemelen sorun çıkartacak ben iki çocukla elimden geleni yapıyorum diyerek . Çünkü her zaman çok yorgun olduğunu dile getirir ve her şeyi tersten anlamaya müsait birisi o yüzden şuan o gerginliği yaşamayı hiç istemiyorum
O zaman bu düzen devam edecek :))

Bana eşiniz vurdumduymaz gibi gelmedi eğer bir şey kaçırmadıysam işten gece gelip sabah direkt hastaneye geçti demişsiniz. Sonrasında uyuyakalması çok normal bu da vücut sonuçta. Siz bence hamileliğin duygusallığından bu konuya takıldınız yoksa eşinin annesi babasıyla böyle ilgilenen birisi bir öğle yemeği konusunu böyle büyütmez. Fedakarlıklarınız çok güzel ancak benden ufak bir tavsiye böyle küçük şeyleri kavga sebebi yaparsanız yaptığını iyiliklerde çöpe gider haklıyken haksız olursunuz.

yorulmuş tükenmişsiniz
eltinizin de vurdumduymazlığı sizi sinir etmiş olabilir

eşinizin size yemek getirmemesi bardağı taşırmış ondan bu kadar tepki veriyorsunuz

sonra bu kadar fedakarlık yaptığınıza üzülmezsiniz inşallah
genel kıymet bilinmiyor çünkü.. inşallah sizinkini bilirler

eşiniz çoğunluk ilgilendin ailesi ile siz gerekli uyku ve beslenmenizi ihmal etmeyin

kp nizie Allah tan şifa diliyorum.. Bebeğinizi de sağlık ve sıhhatle kucağınıza alın inşallah:KK200:
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim :)

X