Eşimin ailesi ve hayatım

Bana eşiniz vurdumduymaz gibi gelmedi eğer bir şey kaçırmadıysam işten gece gelip sabah direkt hastaneye geçti demişsiniz. Sonrasında uyuyakalması çok normal bu da vücut sonuçta. Siz bence hamileliğin duygusallığından bu konuya takıldınız yoksa eşinin annesi babasıyla böyle ilgilenen birisi bir öğle yemeği konusunu böyle büyütmez. Fedakarlıklarınız çok güzel ancak benden ufak bir tavsiye böyle küçük şeyleri kavga sebebi yaparsanız yaptığını iyiliklerde çöpe gider haklıyken haksız olursunuz.
Evet eşim vurdumduymaz biri değil ilgilidir her zaman belki de şu süreçte ben biraz daha ilgiye ihityac duydum ve o her zamankinden daha az bana zamanı olduğu için bu kadar duygusallaştım. Bunu kavga haline getirmedim eşime yansıtmadım daha doğrusu hala işte olduğum için konuşmadık .
Fakat bu konu içimi acıttı işte onun ilgisine ihtiyaç duyuyorum dün küçük bir kanamam da olunca daha da duygusallaştım belki de bilmiyorum

Eşinizin sizin anne babanız için yapmayacağı hiçbir şeyi, eşinizin anne babası için yapmayın, üzülen siz olursunuz.

Oğlan anası olarak söylüyorum, benim gelinim hem çalışıp oğlumun bütçesine katkı sağlayacak, hem hamile olacak, hem bana ve kocama bakacak, bana bakarken aç aç işe gidecek, o gelini balla börekle beslerim, oğlum bi zahmet 2 saat daha az uyusun. İnşallah siz lohusayken nankörlük yapmazlar ama eşine kahvaltı götürmek yerine uyuyan adamdan ve onu yetiştiren ana babadan hiç ümidim yok valla. Çok kötü alıştırmışsınız.

Evet eşim vurdumduymaz biri değil ilgilidir her zaman belki de şu süreçte ben biraz daha ilgiye ihityac duydum ve o her zamankinden daha az bana zamanı olduğu için bu kadar duygusallaştım. Bunu kavga haline getirmedim eşime yansıtmadım daha doğrusu hala işte olduğum için konuşmadık .
Fakat bu konu içimi acıttı işte onun ilgisine ihtiyaç duyuyorum dün küçük bir kanamam da olunca daha da duygusallaştım belki de bilmiyorum
Yok ben sizi gerçekten anlıyorum. Bırakın hamileliği insan reglken bile ekstra ilgi istiyor :) Sadece önerim dediğim gibi şu anlık bir tepki vermeyin belki tatlı bir şekilde konuşursunuz ancak konuyu büyütmeyin çünkü olay tartışmaya dönerse eşiniz nerden bakarsak bakalım haklı anne babasıyla ilgili yaşadıkları büyük şeyler çünkü. Hem kaybetme korkusu hem bakım süreci hem hastane süreçleri ve dediğiniz gibi bir kaç farklı şehir derken o da çok zor zamanlar geçiriyordur. Bir diğer önerim de arkadaşlarla aynı olacak, üç aile birlikte anneleri babalarıyla ilgilenecek birinin ayarlanması yönünde.

O kadar doğru yazmışsınız ki ..
Ama benim eşim ilgilidir annemi kendi annesinden ayırmaz hatta annemi geçtim abimle dedemle teyzelerimle bile ilgilenir elinden gelen her şeyi yapar . O konuda güvenim sonsuz. Zaten bu yüzden şuan bebeğimi öne koyarken bile vicdan azabı çekiyorum. Kayınvalidem de iyidir aslında bana öyle iş yaptırmak hizmet ettirmek gibi huyları yoktur ona yemeğe gittiğimde bile hazır sofraya otururum , bir şey canım istese hemen yapar eder öyle kötü bir kayınvalide değil sadece biraz rahat biri şu süreçte psikolojik olarakta çok yıprandı.

O kadar doğru yazmışsınız ki ..
Ama benim eşim ilgilidir annemi kendi annesinden ayırmaz hatta annemi geçtim abimle dedemle teyzelerimle bile ilgilenir elinden gelen her şeyi yapar . O konuda güvenim sonsuz. Zaten bu yüzden şuan bebeğimi öne koyarken bile vicdan azabı çekiyorum. Kayınvalidem de iyidir aslında bana öyle iş yaptırmak hizmet ettirmek gibi huyları yoktur ona yemeğe gittiğimde bile hazır sofraya otururum , bir şey canım istese hemen yapar eder öyle kötü bir kayınvalide değil sadece biraz rahat biri şu süreçte psikolojik olarakta çok yıprandı.
benzer şeyler yaşadığım için kendimden emin konuşuyorum inanın. Eşinizin iyi günde akrabalarınızla ilgilenmesi başka, bütün hayatını hasta anne babanıza bakmaya adaması, yemeğini vs yapması başka bir şey. Eşiniz, babanız hasta olsa bakımı için kaç ay sizin ailenizin evinde yaşar ? Hamilelikten bahsetmiyorum bile. Siz eşinizin ailesiyle aranızdaki 'normal' standardını o kadar yukarı çekmişsiniz ki, yarın lohusa olsanız, bebeğinizin uyumadığı ve yorgun olduğunuz bir zaman olsa şuan yardım ettiğiniz kadar edemediniz diye siz kötü olursunuz. Birini 60 yıl sırtında taşırsın, 61.yılda yorulup bırakman laf olur, kimse 60 sene bizi taşıdı demez. Siz duştayken tuvalete girmek, basit bir düşüncesizlik değil bile isteye yapılmış bir bencillik, emin olabilirsiniz. Başkasının evini temizlemeniz zaten saçma bir şey olurdu, bunun sizden beklenmemesi de marifet değil. Çok üzerler sizi bu hayatta, azcık kendi kıymetinizi bilin. Siz şuan eşiniz ve ailesi için, sizin için yapılanların kat be kat fazlasını yapıyorsunuz.

benzer şeyler yaşadığım için kendimden emin konuşuyorum inanın. Eşinizin iyi günde akrabalarınızla ilgilenmesi başka, bütün hayatını hasta anne babanıza bakmaya adaması, yemeğini vs yapması başka bir şey. Eşiniz, babanız hasta olsa bakımı için kaç ay sizin ailenizin evinde yaşar ? Hamilelikten bahsetmiyorum bile. Siz eşinizin ailesiyle aranızdaki 'normal' standardını o kadar yukarı çekmişsiniz ki, yarın lohusa olsanız, bebeğinizin uyumadığı ve yorgun olduğunuz bir zaman olsa şuan yardım ettiğiniz kadar edemediniz diye siz kötü olursunuz. Birini 60 yıl sırtında taşırsın, 61.yılda yorulup bırakman laf olur, kimse 60 sene bizi taşıdı demez. Siz duştayken tuvalete girmek, basit bir düşüncesizlik değil bile isteye yapılmış bir bencillik, emin olabilirsiniz. Başkasının evini temizlemeniz zaten saçma bir şey olurdu, bunun sizden beklenmemesi de marifet değil. Çok üzerler sizi bu hayatta, azcık kendi kıymetinizi bilin. Siz şuan eşiniz ve ailesi için, sizin için yapılanların kat be kat fazlasını yapıyorsunuz.
İnsan sanırım yaşamadan bazı şeyleri görmeyi kabullenemiyor. Şuan böyle bir sona varacağını kabullenemiyorum ama mantıklı olan tarafımda eninde sonunda bu acıyla karışılacağımı kabul etmem gerektiğini söylüyor. Teşekkür ederim bu yorumunuz beni kendime gelmem için sarsmam gerektiğini farkettirdi.
Ayağınıza taş değmesin..

X