EŞİM LOHUSAYKEN BENİ TERK ETTİ

Tamamen siz haklı durumdayken adam değilsin diyerek kendinizi haksız konumuna düşürmüş, adamın eline koz vermişsiniz. Yapmayın böyle hatalar evet hepimiz sinirlenip yapıyoruz ama bu tarz sorumsuz ilgisiz adamlar zeytinyağı gibi üste çıkma ustası.
Biraz sessiz kal bakalım arama sorma bebeğine bak zamana bırak ille de dava açarım derse de sen bilirsin dersin.

Sizce ben arayıp sormasam pişman olup döner mi

Bebeğiniz hayırlı olsun. Artik kabullenmeye çalışmalısınız. Evet lohusasiniz psikolojik olarak dipte hissedebilirsiniz. Şuanda olayları kabullenin ve bebeğinize odaklanin. Boşanma davasini siz açın. Henüz hayatın baharinda 22yasinda gencecik bir kizsiniz. Evlilik bu yaşadığınız şeyler değil, önce bunun bilincine varin. O boşanma davası açmıyor belli ki bir şekilde düzelir diye düşünüyorlar. Ama o adımı asla o atmayacak size attıracak ve sonra aileniz dahil kimseyle sizi görüştürmeyecek. Yani eninde sonunda boşanacaksiniz.
Siz davanizi açın bebeğiniz sizinle ve sağlıklı Allah'a şükür onunla ilgilenin zaman öyle bir geçiyor ki kaçırdığınız şu günlere üzülürsünüz.
Ne halleri varsa görsünler siz şuanda bebeğinizle ilgilenin o çocuğu strese sokmayın. İnanın gelecekte yaşayacaklariniz evli olduğunuz zamandan daha kötü olmayacak. Çünkü siz gerçekten mutlu bir evlilik yaşamıyorsunuz. Babasız büyümesin diye düşünüyorsanız evde beden olarak biri olabilir ama bebeği daha anne karnındayken ilgisiz birinden bahsediyorsunuz. Aynı evde bile olsa babasız büyüyecekti. Artık kabullenme aşamasına geçip o adimi atın

Kimse bir gecede değişmez eşin leş bir insan. Yalvarmayı bırakıp boşan...

Gitmek için geç bile kalmışsınız neden dönmeye çalışıyorsunuz? Biri benim kızıma bunu yapsa değil aramak onu doğduğuna pişman ederim. Bir yerde bebeğime bakamıyorum yazmışsınız, bir an önce kendinizi toparlayın. O bebek hiç bir adamdan daha önemli değil, babasından bile. Bugün dönseniz ne olacak, iki gün sonra yine aynı saçmalıklar. Açın davayı, gitsin mahkeme kağıdı da görsün gününü. Biraz dik durun lütfen.

Kendini bile bile ateşe atmak,başka birşey değil......
Evlendiginiz gun adamın ne mal olduğunu bile bile,herşey harika gibi çocuk doğurmak, çocuğa kendinize değer vereceğini düşünmek,gidiyorum,gitmiyorum tarzı oyunlarla adamı korkutup ayaklarınıza kapanacağına inanmak,giderken bile arayıp kaidesini kaldırma çabaları, baba evinde adamı takip edip hâlâ bir ümit beklemek.........

madem boşanmaya gönlünüz yok neden büyük büyük hareketler yapıyorsunuz?

hem evi terkediyorsunuz hem de gözünüz sürekli geride? biraz net mi olsanız? kovalanmayı beklemissiniz ama esinizin bayağı rahatlamış görünüyor evden ayrılmanızla. adamın istediği olmus. geri döneceğini de sanmam. kendinize ve bebeğinize odaklanın artık

Sizce ben arayıp sormasam pişman olup döner mi
Ne münasebet? Tabi ki aramayacaksın.

Sen daha kendi değerini bilmezken eşinden ne bekliyorsun?

Bu arada bebek hiçbir evliliğin tapusu değil. Fotoğraf vs atma sakın. Yeterince kendini aşağılamışsın bari sessiz kal da, sonraki olacakları karşındaki şahsiyet düşünsün.

Ailesi birşey yapmaz.

Kadin 22 yaşında.
20-21 yaşında -mok varmış gibi- evlenip çocuk yapan bir kadini ailesi iyi tanıyordur.
Huyunu bilirler. Koca manyağı kizlarinin 2 gram akli olmadığını bilirler. Kimse bu tip koca koca diye ağaca çıkan bir kadin için kendini rezil etmez. Benim aile büyüklerim yapmazlar mesela.

Adam kizin babasina istemiyorum demiş. Babasi zorla adamla yatak odasinami kilitlesin?
Benim nenemin böyle kadinlara söylediği bir laf vardir ama yazarsam banlanirim.

İşte hatalar yapılmış, geriye dönülemez. çocuk dünyaya gelmiş evi terk etmiş ama bu anne lohusa bir anne. İnsan lohusayken çok farkli, duygusal düşünebiliyor ve hassas oluyor

İç ferahlatıcı şeyleri siz yazin.
Ben düşündüm düşündüm bulamadim. Ne denirde içi ferahlar mesela?
Eleştirmek yerine güzel cumlelerle önüne bakması gerektiği tarzında cümleler yazılabilir. Küçücük bebeği var henüz 20 günlük, çok zor günler. Benim lohusaligim da çok kötü geçtiği için empati kurdum

Onu zaten herkes yazdi.
3000 km ilerden kokusunu aldim. Konusahibi ne yapsamda adam peşimde koşsa derdinde.
Benimde lohusaliğim aşiri zor geçti ama kizimizin derdi bebeği ve kendi sağlığı değil. Kocişko geri getirme çabasına girmiş.

Klasik konular. KKde artık gina geldi.
Zaten 2 hafta sonra evine gidip KVyi şeytan ilan edip koçişkoyla aşko kuşko olacak.
Asla şaşmaz

Dua edın tek cocukla dayak yemeden daha da hırplaanmadam kurtuldum dıye. Darlamayın adamı da istemıyor sıızı.
Daha anası bebekle gıdemsssın dedıgı an oyle bır gıderım kı dıyıp evden cıkmanız gerekirdi.
Adamın bıtı kanlanmıs. Ohh sefamı edem canım cekınce de gonlumu edem. Canım sevmek ısterse bebemı de sevem dıye ortada dolanıyo hanzo

Bi an önce boşan ne biçim bi adam ya hoş adam denilmez ama canım sende bile bile çocuk yapmışsın yanı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…