Eşim çok sinirli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canım benim dayağı ve şiddeti normalleştirmişsin zaten , tepki dahi veremiyorsun, sen bu düşünce yapısı ile daha çok dayak yersin, kendine en iyiyi layık görmezsen böyle olur, ataerkil toplumun saçmalıklarını normalleştirmeyin, her zaman bir çıkış yolu vardır yeter ki kurtulmak işte ama sende o ışığı göremedim maalesef...

Hafif tokat, az şiddet falan nasıl oluyor?

Çok haklısınız bende bunları yaşayan ben miyim diyorum sürekli bu arada iş hayatına 1 yok önce döndüm bankada çalışıyorum evden çalışıyorum

Bende o ışığı göremediniz.. teşekkürler

Kim söyle ama boşan deme dedi alıştığınız kalıpları yazmışsınız ne alaka eleştirdin bitti hadi ne oldu şimdi neyi çözdün
Ben niye çözüyorum sizin derdinizi? Şaka mısınız nesiniz ya? Herkes size boşanın ayrılın çekmeyin bu adamı yazıyor. Yapacak mısınız size söyleneni yoksa yol gösterin kocam düzelsin mi diyeceksiniz? Anne olduğum için 3 yaşındaki bir çocuğa tokat atılmasına tepkisiz kalamıyorum. Eski mesajlarınızda boşanırsam üvey baba çocuğuma nasıl davranır diye yazdınız. Evlenmek kocayla yaşamak zorunda mısınız?

Başınıza geleni nasıl normalleştirdiyseniz artık kafanız beyniniz durmuş, düşünmeyi bırakmış sanki. Ev alınmış kredisini ödüyorsunuz, niye ailenizin yanına gitmeniz gereksin? Gidin uzaklaştırma çıkartın kovun evden, sonra da açın boşanma davasını. O evin yarısı sizin. Kaç doktor gezmişsiniz düzelmemiş adamla evli kalma ısrarı niye? Zararı sadece kendine değil ana oğul şiddet görüyorsunuz. Vurmak tokat atmak yanında bağırmak da- hele çocuğun yanında- bir şiddet. Bir tokat için beni babasız bıraktın ne demek? Kaç tokattan sonra çocuğu uzaklaştırmak gerek size göre? Daha el kadar çocukken -hatta bebek sayılır- tokat atarken hiç acımamış bunun çocukluğu ergenliği var. Boğar bir köşede artık. Siz de bir psikiyatriste daha götürürsünüz.

Birincisi Allah aşkına paragraf nokta virgül bunları bir öğrenin yahu

Kendi isteğimle kapandım kesinlikle yalan belliki karşı tarafa ve kocaniza yaranmak için kapanmışsınız

Şimdi de aşk bitti açılmışsınız

Çocuğunuzu döven merhametsiz bir herifle hala ne işiniz var boşanın başka bir alternatif yok

Bir defa gelmişsiniz dünyaya ömrünüzü ruh hastası biriyle mi geçiriyorsunuz yazık değilmi

Oğlunuz da büyüyünce babasına benzer haberiniz olsun

Kendini ve çocuğunu kurtar bu adamdan , sakın 2. Çocuğu yapma derim ..
2. Çocuk oldu aldırdım bu yüzünü gördükten sonra o yüzden dünyayı getirmeyi tercih etmedim burada beni yargılayan insanlar baştaki yazıyı tam okumamışlar çok kolay zannediyorlar ben boşanınca başıma ne gelecek bilmiyorum siz de sende o Işık yok falan aynı eşim gibi söylemişsiniz ben alacağım cevapları aldım silinebilirse konuyu silicem teşekkürler

Çok haklısınız boşanacağım düzeleceğini düşünmekle boş bir hayale kapılmışım

Kocanız ve siz çok farklı karakterlersiniz. Bana siz de körü körüne evlenmişsiniz gibi geldi. Herkes kendi dünyasında. Ne sen ne eşin değişmeyeceksiniz. Çocuğa üzüldüm

Şiddet konusunda herkes yorum yapmis zaten ona hic girmeyecegim
Madem çıkış ariyorsunuz
Uzmana gitmişsiniz esinize psikiyatrist ne dedi? Ilac verdiyse kullanmak zorunda yani ben ofkeleneyim ilaci da kullanmayayim oylece geçer diye bir sey yok maalesef tedavi olmasi sart
Diger yandan disari iyi olmasi onemli degil size siddet uygulamis insanlar bir der iki der sonunda iyi ki cekmemissin der yani elalem icin degil kendiniz icin yasamalisiniz
Kendinizce bosanmak zor diye düşünüyor olabilirsiniz o zaman simdi degil ama hazir oldugunuzda bosanin bunun için birikim yapin, bir avukattan hukuki destek alin, hatta bir psikologdan terapi almaya baslayin hem yaşadıklarınızı anlamlandirabilmek hem farkindaliginizi yukseltmek hem de şu an yasadiginiz ozguvensiz ruh halinden çıkıp gercekten içinde herseyi yapabilecek Gülçin'i bulabilmek için. Şu an kendinizi güçsüz ve caresiz hissediyorsunuz belli ki. Bir laf vardir cok severim "çaresizseniz çare Siz'siniz" diye. O gücü toplayabilmek icin kendinize zaman tanıyın ama siddete de goz yummayin bir daha tokat mi attı hemen kadese basin polis gelsin siddete uğruyorum diyin elinizde kanıt olsun bosanirken de isinize yarar. Bu gibi önlemler alarak süreci lehinize olacak şekilde yönetin.
Simdiden aile evinde mi yasanir sonra evlenirsem ne olur diye düşünmeyin ne alaka daha birinciyi bosamadan ikinci kez evlilik mi düşünüyorsunuz? Bence aileniz ne kadar sizi sevse de çok ozguvensiz yetiştirmiş belki de o yuzden önce kendinize olan inancinizi tekrar kazanmaniz gerekiyordur. Destek almaktan cekinmeyin.
Kisaca odagi esinizi duzeltmeye degil kendinizi guclendirmeye cevirin.

Konu silmek yasak bu arada

Eğer gerçekten kurtulmak istiyorsan yazayım, öncelikle işin konusunda emin ol bir gelirin olmalı ki işin varmış, sonra iyi bir avukat tut ve onunla süreci yönet, bu süreçte eşine uzaklaştırma alıp evde yaşayabilirsin , boşanma davanı avukat eşliğinde aç mutlaka , esijin çocuğuna vurduğuna dair video olsa süper olur , kanit varsa topla mutlaka, yazışmalar, resimler , videolar vs, olayjn içinde şiddet olduğu için tüm haklar senden yana zaten , hakim çocuğu direk sana verir , ve size güzel bir nafaka ve tazminat verir , ev ve malları da ikiye böler yarısı senin olur, boşandıktan sonra da küçük bir ev kiralayıp çocuğunla huzur içinde yaşayabilirsin, kimseyi dinleme insanlar bu süreçte seni manipüle edecektir buna eşin ve ailen de dahil , dik durursan bu işten sıyrılırsın ama yok beni ikna ettiler falan filan deyip geri pes edip dönersen daha fazlasını çekersin ömrün boyunca, bu hayat ve seçim senin ...

Sinir oldum.Cocuk aldirdiktan sonrasini okuyamadım.

1 - Şiddetin azı çoğu olmaz

2-Tedavi gördükten sonra doğal yolla hamile kalan çok kadın var korunun.

3-Siddetin olduğu yerde tedaviyle çocuk sahibi olmuşsunuz.Keske çocuğunuza daha iyi bir hayat sunsaydiniz.

4-Erken yaşta evlenip ,hayali kötü adamalr yaratıp , ona rağmen ilişkiyi devam ettirmiş siniz.Sizin gibi bir çok kadın var.Bu hikayede abi, başka hikayede kb veya kiz kardes.Olan hep genç kizlara oluyor.Yapmayin etmeyin.

5-Evlenince işi niye bıraktınız.

6-Evlenince eşinize yaranmak için niye kapandiniz.Bu bana hep çok acınası geliyor.Oyle değil demeyin.Modern biriyle evlenseniz eminim kapanmazdiniz.

Buradakiler seni sarsıp gendine ketirmeye çalıştı ama sen maalesef anlamıyorsun, bu hayattan kurtulmak istediğine emin misin gerçekten, kendi kendini manipüle ediyorsun, attığı tokadı küçümseyerek anlatmandan anladım zaten senin psikolojini, senin de destek alman lazım psikolojik olarak iyi değilsin...

Çok haklısınız boşanacağım düzeleceğini düşünmekle boş bir hayale kapılmışım
Bu arada sana vurduğunda darp raporu al ille morartması gerekmiyor, direk gidip darp raporu alıp şikayetçi olun ve uzaklaştırma alın, telefonunda kades yüklü olsun , polis hemen müdahale ediyor ..

Ben nereden bilebilirim oğluna el kaldırabileceğini babamdan görmedim ki böyle birşey
Babanızdan görmeyip bunu kabullenmiş olmanız da ayrı bir psikoloji gerçekten. Yanlış anlamayın ama eşinizin değil önce sizin destek almanız lazım. 4 5 ayda bir tokatı, evde sürekli sinirli birini normal görmenizi , bunu da oğlunuz için yapıyormuş havasından çıkmanız lazım. Çevremde çok boşanan var eğer baba ilgiliyse çocuklar baba baba diye ağlamıyorlar. İnsanlar herşeye alışıyor. Böyle bi babayla yaşayınca o çocuk da ileride şiddeti normal gören bir birey olarak büyüyecek. Çünkü annesine babasına göre 4 5 ayda bir tokat yemek çok da bir şiddet değil. O yüzden lütfen toparlanıp kendinize gelin

Kocanız ve siz çok farklı karakterlersiniz. Bana siz de körü körüne evlenmişsiniz gibi geldi. Herkes kendi dünyasında. Ne sen ne eşin değişmeyeceksiniz. Çocuğa üzüldüm
Ne diyosun sen be ne çocuğuma üzülmesi Çocupum gayet iyi üzerine titriyorum ben onun adam 1 kez öyle bişey yaptı aylardır ilaç kullandırdım şimdi de boşanma aşamasındayım kime üzülüyosun sen

Allah bin kez razı olsun sizden ekran görüntüsünü aldım artık ihtiyacım olan güçlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…