Eşim beni aldattı, boşanmak istiyorum, ama o çok pişman..

Haftanin 5 gunu stajda olmak zorundaydim. Haftasonum 2 gun. Benim yolculugum en az 10 saat suruyor. Yani mumkun degildi. Onun gelmesi hic mumkun degildi vizesi yoktu.
Yurtdisinda izin hakki yokmu. Resmi tatiller falan. Onları birlestirip gitseydin. Bana hic mantikli gelmio. Stajdan sonra evlenseydiniz keske.

Yurtdisinda izin hakki yokmu. Resmi tatiller falan. Onları birlestirip gitseydin. Bana hic mantikli gelmio. Stajdan sonra evlenseydiniz keske.

Neyi cozmeye calisiyorsun anlamiyorum. Simdi sana herseyi burada aciklarim ama burasi bir forum. Kendime gore nedenlerim vardi. Yine de kisaca anlatiyim. Resmi tatilde tezime calismam gerekti bitirebilmem icin. Stajim normalde 5 aydi ama tezimi alamadigim icin uzadikca uzadi 9 aya kadar devam etti. Baya yogun ve stresli bir donem gecirdim.

Neyi cozmeye calisiyorsun anlamiyorum. Simdi sana herseyi burada aciklarim ama burasi bir forum. Kendime gore nedenlerim vardi. Yine de kisaca anlatiyim. Resmi tatilde tezime calismam gerekti bitirebilmem icin. Stajim normalde 5 aydi ama tezimi alamadigim icin uzadikca uzadi 9 aya kadar devam etti. Baya yogun ve stresli bir donem gecirdim.
Şunu çözmeye calisiyorum. Hani sen turkiyede olsan eşinde avustralyada olsa yada amerikada olsa tamam dicemde. Sen avrupadasin galiba. Hani 9 ay hic görüşmedik ve eşinin bazı ihtiyaçları vardi falan demek şaşırtıcı. Bende staj yaptım benim staj 3,5 yıl sürdü hatta ne kadar zor olduğunu biliyorum ama evli olsam napar eder giderdim. Neyse yasayacagin varmis olmuş. Hakkında hayırlısı olsun

Emin ol tekrar aldatacaktır. Erkekler evlilik çatısı altında aldatmayı daha çok sever. Bu kendilerini güvende hissettirir. Evde bir bakıcısı var dışarda da oynaşlar! Onlar için ideal hayat budur. Sakın ona inanmayın. Sizi kaybettiğinden değil, düzeni bozulduğu için perişan. Sizde o da! Zamanla alışırsınız.

Size gercekten hak veriyorum. Ama aklima sorular takiliyor. Erkekler boyleyse, biz kadin bosanip kendi basimiza yasamaya mahkum muyuz acaba? Ya da bunlari kabul edip, birsey olmamis gibi devam etmeye? Sonucta ben hayatim boyunca bekar hayati da yasamak istemiyorum. Bir yuva kurmak istiyorum. Colugum cocugum olsun istiyorum. Her seferinde bunu yasayacaksam, bu hayallerim gerceklesemez ki. Gerceklestirenleri de tebrik ediyorum. Dogru adami bulmayi basarmislar. Bosanip yeni hayatlara yelken acanlari da tebrik ediyorum. En azindan mutlu olma yolunda ilerlemislerdir ve belki mutlu olduklari adami bulmuslardir.

Size gercekten hak veriyorum. Ama aklima sorular takiliyor. Erkekler boyleyse, biz kadin bosanip kendi basimiza yasamaya mahkum muyuz acaba? Ya da bunlari kabul edip, birsey olmamis gibi devam etmeye? Sonucta ben hayatim boyunca bekar hayati da yasamak istemiyorum. Bir yuva kurmak istiyorum. Colugum cocugum olsun istiyorum. Her seferinde bunu yasayacaksam, bu hayallerim gerceklesemez ki. Gerceklestirenleri de tebrik ediyorum. Dogru adami bulmayi basarmislar. Bosanip yeni hayatlara yelken acanlari da tebrik ediyorum. En azindan mutlu olma yolunda ilerlemislerdir ve belki mutlu olduklari adami bulmuslardir.
Avukatla görüşecektiniz görüştünüz mü ?

Bence affetmelisin. Sonuçta sen yoktun ve adamın sex yapması gerekiyordu. Suç sende.

İnsanlardan bunu söylemelerini bekliyorsunuz. Ama merak ettiğim konu bu 9 ay siz cinsel ihtiyacınızı nasıl karşıladınız ? Cinsel ihtiyaç sadece aldatarak mı karşılanır ?

Alttan alttan affedeceğinizin sinyallerini vermişsiniz. Ailenizi öne sürüyorsunuz ama alakası yok siz affetmek istiyorsunuz. Yoksa grurlu bir kadın böyle aldatmanın normal olduğunu düşünen bir aileyi karşısına almaktan çekinmezdi. Sonuçta aileniz bu sizi söylediğiniz kadar seviyorsa arkanızda durmak zorunda.

Hani Türkiyede yaşasanız bir nebze çevre baskısından ayrılmamı istemiyolar ya da mesleğiniz olmazdı ayaklarımın üstünde duramam diye bahane sunabilirdiniz ama öyle bir bahanenizde olamaz. O yüzden kendinizi kandırmayın lütfen canınız istemiyorsa boşanmak insanları boşuna yormayın.

İyi de eşiniz doğru adam değil ki sizin.. Ne yapacaksınız? Devam edip bir de o adama lütufmuş gibi çocuk mu doğuracaksınız? Yani siz ne o adamla yaşamaya mahkumsunuz ne de hayatınız boyunca bekar hayatı yaşamaya? Neden bekar yaşayasınız ki? Önce şu safradan yani eşinizden bir kurtulun da ne yaparsanız yapın diyeceğim ama sizin boşamayacağınızı adım gibi biliyorum.. Çünkü siz zaten affetmişsiniz.. Ne kadar da hayır deseniz attığınız hiç bir mesajda bunu hissedemedim.. Bence konuyu kapattırın.. Çünkü kimse sizin istediğiniz cevabı vermeyecek.. Affet diyenler de malesef ki var ama tek tük.. Onları kale aldığınız için bizim gibi düşünenler sizin için pek bişi ifade etmiyor..

Onurunuzu,gururunuzu cignetmeyin böyle haysiyesizlere.sirtinizi ilk döndüğünüzde sizi hancerleyen,yanibasinizda utanmadan başka biriyle konuşan birine ömür tuketmeyin.

50 yasina gelirsiniz, 20 yillik bir evliliginiz, 2-3 cocugunuz olur da su soruları mantikli bulabilirim de daha 28 yasindasiniz ne alaka yani? Insanlarin sizin yasinizda sevgilileri bile olmuyor cogu zaman. Erkekler de boyle degil efendim. Gayet ahlakli, duzgun, karakterli insanlar da var. Aldatilmayan kadin yoktur, aldatilmadigini sanan kadin vardir mottonuzdan da vazgecin. Haysiyet yoksunu adamlara bakip esinizi aklayacaginiza, bir ömür askla, sadakatle esine bagli olan erkeklere bakin da esinizin ne denli karaktersiz biri oldugunu görün.
Daha genceciksiniz, cocugunuz yok, paraniz var, egitiminiz var. Hayattan korkmak icin hicbir sebebiniz yok. Tekrar aldatacak. Bunu kendinize yapmayin. Ama herkes gibi ben de affedeceginize eminim. O zaman bari esyalari, yataginizi filan degistirmeyi unutmayın.

Bu mesajınızda alenen "boşanmıyorum"diyorsunuz.
Kendinize biçtiğiniz hayatınızda mutluluklar :KK66:

Haftanin 5 gunu stajda olmak zorundaydim. Haftasonum 2 gun. Benim yolculugum en az 10 saat suruyor. Yani mumkun degildi. Onun gelmesi hic mumkun degildi vizesi yoktu.
Evleniyorsaniz bazı şeylerden feragat etmesini bilmek gerek , hem karnım doysun hem pastam dursun olmuyor işte. He bu kocanızı haklı çıkartmaz elbet ama 9 ay adamı bırakıp gidebilmeyi de anlamıyorum ben. Şayet ki kocanız size bu senin işin için gerekli kariyerin önemli git stajını yap dediyse öyle kocayi boşar ondan sonra gider hem staj yapar hem takılırım orda özgürce.

Erkekler böyle değil. Her erkek aldatmıyor yani, özellikle eşiyle yaşadığı evde cinsel birliktelik şeklinde aldatan istisnadır... Birsürü aldatma konusu oluyor burda ama kadınlar ya mesajlaşırken yakalıyor ya sanalda konuşurken yakalıyor, ha bedenen ha zihnen aldatma aynı şey diyip yoluna bakıyor. Sizinki apaçık bedenen aldatma. Üzgünüm ama eşiniz ihtiyaçlarını başka şekilde gerçekleştirebilirdi. Ya da siz döndükten sonra görüşmeyi keserdi. 9 ay ya 9 ay nedir ki... Yaşınız çok genç, eğitimli insansınız ama neden bir duruşunuz yok anlamadım. Eşim, bırakın bedenen aldatmayı mesaj şeklinde bile biriyle görüşse evliliğin biteceğini net şekilde bilir. 10 tane de çocuğum olsa o şekilde evlilik hele ki karı koca ilişkisi yaşayamam ben.

Sizin içiniz alıyorsa ve unutacağınızı düşünüyorsanız affedin gitsin. Ama bilin ki karısının üstüne gül koklamayan onu aldatmayı bırak onu kırmaktan korkan birçok erkek var.

Maslow teorisi haa. Kendince bilimsel aciklamayida yaptin. Is yeri haricinde mesajlasma yoktu diyordun ama actigin konuda mesajlasmayi anlattin . Ya harbi affet icinde kalmasin.

Ya ne demek suç sende ne demek 'sex' yapması gerekiyordu ya??? Böyle yorumları kafanıza takmayın derim. Ama sorun onun tekrar aldatmasında değil pek. Siz onu affettikten sonra yanında tiksinmeden durabilecek misiniz?

images-139.jpg

Affedilecek şeyler vardır affedilmeyecek şeyler vardır. Adam komple sistem kurmuş kendine iki farklı hayat yaşıyor. Hadi gerçekten bıraktı sadece size döndü her şey normal diyelim. Ama o eski hayatının zevki heyecanı olmayacak bir süre sonra sıkılacak. Bir iki defa yanlışa düşüp aldatmış çok pişman deseniz tamam ama bu kadar uzun süre sistematik olarak yalan üzerine yalan söyleyip sizinle resmen dalga geçmiş. Ben affedilecek bir tarafının olduğunu düşünmüyorum.

Eşinizin durumunu tamamen hiçe saysak bile siz zaten şans verip affetmeye çalışmışsınız ama içiniz almamış kendi aklınız hisleriniz izin vermemiş size. Tekrar şans verince bundan farklı olmayacak. Eşinizin davranışları değişse bile siz unutmayacaksınız.

Kızlar çok kötü durumdayım. Biraz uzun oldu yazim ama okuyun yorumlariniza ihtiyacim var.
Ben yurtdışında doğup büyüdüm 28 yaşında bir bayanım. 25 yaşında yıllarca büyük aşk yasadığım adamla evlendim onun için doğup büyüdüğüm yerleri bırakıp ailemden çevremden uzakta yaşamaya karar verdim ve Türkiye’ye taşındım. 3 senelik evliyiz, çocuğumuz henüz yok.

Geçen sene yurt dışında staj görmem gerekti ve eşimi 9 ay yalnız bırakmak zorunda kaldım. Bu sürenin sonunda büyük bir sevinçle sıcak yuvama döndüm.

Aradan 2 ay geçti ve eşimin sürekli telefonunu yanında gezdirmesi (wcye banyoya bile giderken yanında götürmesi) telefonunu benden kaçırması gözüme çarptı.

Bir akşam evde koltukta oturuyoruz, benim elimde laptop, dizi izliyorum, eşim de tv izliyor aynı zamanda telefonunda oyun oynuyordu. Benim sırtım ona dönük oturuyordum ve kafamı hafif çevirdim telefonuna baktım ne yapıyor diye. Biriyle mesajlaşıp ardından o konuşmayı siliyordu. Şaşkınlık içerisinde gözümün ucuyla bakmaya devam ettim. Bir kaç kez yazışıp silince şüphelendim. Ama aldattığından değil, acaba doğum günüme sürpriz falan mi yapacak diye, çünkü eşim asla çapkın biri değildir aldatması aklımın ucundan geçmedi.

Günler geçti aradan ama benim içim içimi yedi ne yapıp ettim bir programla eşimin telefonundaki bütün anlık yazışmalarını laptop’imdan takip edebildim.

Bir de ne göreyim, bir bayanla yazışıyor. Eşimin iş yerinden biri. Evli ve 2 yaşında bir çocuğu bile var. Tabi dünya başıma yıkıldı.

İlk başta suçu kendimde buldum 9 ay ben onu yalnız bıraktım o yüzden yapmıştır diye. Eşime hiç bir şey söylemedim. Bekledim, 1 senedir görüştüklerini anladım. Ben yurtdışında hasretimden ağlarken, eşim onu kendi evimize bile getirmiş. kiralık ev tutmuş istedikleri her türlü pisliği yapmışlar. Bir kaç ay yazışmalarını takip ettim belki vaz geçer ondan, artık eve döndüm ya bana yönelir diye.

Ama yok, adam bir yandan çocuk yapmak istiyor benden, diğer yandan kadını cebinde tutuyor ara sıra lazım olur diye. Öyle aşkımlı falan da konuşmuyorlar, sadece seks amaçlı görüşüyorlar. Bu mesaj takip durumunda sadece aldattığını değil, bana günlük yalan söylediğini, çok karşı olduğumu bildiği halde sürekli iddaa oynamasını da yakaladım.

Soğumaya başladım. Birlikte olmak işkenceye dönüştü, dokunmasına bile tahammül edemedim ve ona hiç güvenim kalmadı. Boşanmaya karar verdim kendimce. Avukatla görüştüm. Delillerimi toparladım aileme anlattım. (Ailem arkamda değil bu arada, şans vermemi istiyorlar.)

2 hafta önce yine bana yalan söyledi mesaiye kalacağım diye ve ben sonunda ona patladım. Boşanacağımı söyledim ve yurtdışına aileme dönmek için uçak bileti aldım. Eşim binlerce kez özür diledi, çiçekler yolladı. Ben hata yaptım kabul ediyorum diyor, ama bundan sonra sadece seni mutlu etmek için yaşayacağım diyor. Yeminler ediyor ayaklarıma kapanıyor. Beni çok sevdiğini ve benim yokluğumda boşluğa düştüğünü söylüyor. Bir daha da o döngüden çıkamadığını farkında olmadığını söylüyor, ta ki ben her şeyi anlatana kadar. Ben kararım kesin dedikçe ağladı mahvoldu, hayatımda hiç onu bu kadar üzgün görmemiştim.

Ailemin yanındayım şuan. Ondan km’lerce uzakta. Bana yaşamak istemediğini söylüyor. Evimizde kalamıyor, ailesinde kalıyormuş, her yerde beni görüyormuş, bunalıma giriyor, yemek yiyemiyormuş. Görümcem bana abim gözümüzün önünde eriyip gidiyor dedi.

Internette günlerdir okuyorum. Bir aldatan bir daha aldatıyor, yalan söyleyen, bir daha söylüyor. Pişman oluyorlar sonra affedince devam ediyorlar. Ama ailem bana şans vermezsen nerden bileceksin diyor. Her insan bir şansı hak eder. Affetmek büyüklüktür diyor.

Basınızdan böyle bir olay geçti mi? Affettiğiniz için pişman mısınız yoksa mutlu musunuz? Siz benim yerimde olsanız napardınız?

Ben çok arada kaldım... Ilerde pişman olmak istemiyorum. Ama eşimin üzüntüsü yüzünden vicdan azabı da çekmek istemiyorum. 2 haftada 5 kilo verdim yiyemiyorum, uyuyamıyorum düşünmekten. Huzur denen bir şey kalmadı..
yaa çok afedersiniz de h.ss.ktrs.n ordan ! Allah aşkına çok büyük aşkla evlendik diyorsunuz, affetseniz bu olanları hazmedip eski gibi sevebilecek misiniz o adamı? hadi siz yokken aldattı,hadi cinsellik amaçlı yaptı, e siz gelince neden bitirmedi ! aldatan erkeklerin yakalandıklarında yalvarıp yakarmaları klasiktir, çünkü evdeki düzenin de bozulmasını istemezler,affederseniz yine yapacak aynısın,biraz karakter vicdan olsaydı zaten hiç yapmazdı, basın tekmeyi !

belovedgirl belovedgirl
aşıkkız veya aşklıkız rumuzunun anlamı.

erkek 9 ay cinsellik yaşamazsa ölür biliyor musun?
çünkü onların kalbi peniste.
küt diye gidiverirler cinsel açlıktan.

sen bakma boşan diyenlere.
28 yılda zar zor bir koca bulmuşsun, onu heba etme. senin bundan sonraki asli görevin eşini cinselliğe doyurmak olmalı. hamile kalsan da bu görev ihmale gelmez.
sonra ya ölürse? ölmesin diye cinsel ihtiyacını gidermesi için bizzat sen kadınlara göndermelisin. 9 ay gebelik, 2 ay lohusalık. kocana asla bu vicdansızlığı yapma

bırak kimle sevişirse sevişsin. elinin kiri ayol. tapusu sende ya ona bak.

Avrupa'da yaşayıp okuduğun halde 1900 lü yıllara ait düşünce ve gelenek yapımıza bağlı kaldığın için müteşekkirim.

belovedgirl belovedgirl
aşıkkız veya aşklıkız rumuzunun anlamı.

erkek 9 ay cinsellik yaşamazsa ölür biliyor musun?
çünkü onların kalbi peniste.
küt diye gidiverirler cinsel açlıktan.

sen bakma boşan diyenlere.
28 yılda zar zor bir koca bulmuşsun, onu heba etme. senin bundan sonraki asli görevin eşini cinselliğe doyurmak olmalı. hamile kalsan da bu görev ihmale gelmez.
sonra ya ölürse? ölmesin diye cinsel ihtiyacını gidermesi için bizzat sen kadınlara göndermelisin. 9 ay gebelik, 2 ay lohusalık. kocana asla bu vicdansızlığı yapma

bırak kimle sevişirse sevişsin. elinin kiri ayol. tapusu sende ya ona bak.

Avrupa'da yaşayıp okuduğun halde 1900 lü yıllara ait düşünce ve gelenek yapımıza bağlı kaldığın için müteşekkirim.

:KK70:
Benim sinirlerim bozuldu
Kocasindan daha fazla konu sahibine gıcık oldum

Affedecek zaten belki çoktan affetti

Bide yukarda yazmış
"Yuvam olsun , çocuklarim olsun istiyorum"diye .
Elbette olabilir buyur canım :KK51:

Böyle kadınların koca esiri ,koca aşığı olduguna inanamıyorum.

Her erkeğin aldattığı kanısında.
Biz yakalamamisiz :KK58:

Ne diyim konu sahibi sana iyi aldatilmalar :KK59:

X