Eşim beni aldattı, boşanmak istiyorum, ama o çok pişman..

Bence ömürboyu insan sürekli yine yapar mı şüphesiyle yaşayamaz umursamıycak kadar basit bi insan olduğunu düşünmüyorum yazdıklarından yola çıkarak affetme çünkü bi çocuğun olursa yine aynısını yaparsa bu sefer boşananazsın

Eşine de ki affederim ama bir şartım var. Durumları eşitleyelim. Ben de seni aldatayım. Sonra barışalım.
Günlük gülistanlık her şeye kaldığı yerden devam edelim.
Ben ne yapardım aldatılsaydım inanın hiç bilmiyorum. Ama böyle bir blöf yapardım açıkçası

Kızlar çok kötü durumdayım. Biraz uzun oldu yazim ama okuyun yorumlariniza ihtiyacim var.
Ben yurtdışında doğup büyüdüm 28 yaşında bir bayanım. 25 yaşında yıllarca büyük aşk yasadığım adamla evlendim onun için doğup büyüdüğüm yerleri bırakıp ailemden çevremden uzakta yaşamaya karar verdim ve Türkiye’ye taşındım. 3 senelik evliyiz, çocuğumuz henüz yok.

Geçen sene yurt dışında staj görmem gerekti ve eşimi 9 ay yalnız bırakmak zorunda kaldım. Bu sürenin sonunda büyük bir sevinçle sıcak yuvama döndüm.

Aradan 2 ay geçti ve eşimin sürekli telefonunu yanında gezdirmesi (wcye banyoya bile giderken yanında götürmesi) telefonunu benden kaçırması gözüme çarptı.

Bir akşam evde koltukta oturuyoruz, benim elimde laptop, dizi izliyorum, eşim de tv izliyor aynı zamanda telefonunda oyun oynuyordu. Benim sırtım ona dönük oturuyordum ve kafamı hafif çevirdim telefonuna baktım ne yapıyor diye. Biriyle mesajlaşıp ardından o konuşmayı siliyordu. Şaşkınlık içerisinde gözümün ucuyla bakmaya devam ettim. Bir kaç kez yazışıp silince şüphelendim. Ama aldattığından değil, acaba doğum günüme sürpriz falan mi yapacak diye, çünkü eşim asla çapkın biri değildir aldatması aklımın ucundan geçmedi.

Günler geçti aradan ama benim içim içimi yedi ne yapıp ettim bir programla eşimin telefonundaki bütün anlık yazışmalarını laptop’imdan takip edebildim.

Bir de ne göreyim, bir bayanla yazışıyor. Eşimin iş yerinden biri. Evli ve 2 yaşında bir çocuğu bile var. Tabi dünya başıma yıkıldı.

İlk başta suçu kendimde buldum 9 ay ben onu yalnız bıraktım o yüzden yapmıştır diye. Eşime hiç bir şey söylemedim. Bekledim, 1 senedir görüştüklerini anladım. Ben yurtdışında hasretimden ağlarken, eşim onu kendi evimize bile getirmiş. kiralık ev tutmuş istedikleri her türlü pisliği yapmışlar. Bir kaç ay yazışmalarını takip ettim belki vaz geçer ondan, artık eve döndüm ya bana yönelir diye.

Ama yok, adam bir yandan çocuk yapmak istiyor benden, diğer yandan kadını cebinde tutuyor ara sıra lazım olur diye. Öyle aşkımlı falan da konuşmuyorlar, sadece seks amaçlı görüşüyorlar. Bu mesaj takip durumunda sadece aldattığını değil, bana günlük yalan söylediğini, çok karşı olduğumu bildiği halde sürekli iddaa oynamasını da yakaladım.

Soğumaya başladım. Birlikte olmak işkenceye dönüştü, dokunmasına bile tahammül edemedim ve ona hiç güvenim kalmadı. Boşanmaya karar verdim kendimce. Avukatla görüştüm. Delillerimi toparladım aileme anlattım. (Ailem arkamda değil bu arada, şans vermemi istiyorlar.)

2 hafta önce yine bana yalan söyledi mesaiye kalacağım diye ve ben sonunda ona patladım. Boşanacağımı söyledim ve yurtdışına aileme dönmek için uçak bileti aldım. Eşim binlerce kez özür diledi, çiçekler yolladı. Ben hata yaptım kabul ediyorum diyor, ama bundan sonra sadece seni mutlu etmek için yaşayacağım diyor. Yeminler ediyor ayaklarıma kapanıyor. Beni çok sevdiğini ve benim yokluğumda boşluğa düştüğünü söylüyor. Bir daha da o döngüden çıkamadığını farkında olmadığını söylüyor, ta ki ben her şeyi anlatana kadar. Ben kararım kesin dedikçe ağladı mahvoldu, hayatımda hiç onu bu kadar üzgün görmemiştim.

Ailemin yanındayım şuan. Ondan km’lerce uzakta. Bana yaşamak istemediğini söylüyor. Evimizde kalamıyor, ailesinde kalıyormuş, her yerde beni görüyormuş, bunalıma giriyor, yemek yiyemiyormuş. Görümcem bana abim gözümüzün önünde eriyip gidiyor dedi.

Internette günlerdir okuyorum. Bir aldatan bir daha aldatıyor, yalan söyleyen, bir daha söylüyor. Pişman oluyorlar sonra affedince devam ediyorlar. Ama ailem bana şans vermezsen nerden bileceksin diyor. Her insan bir şansı hak eder. Affetmek büyüklüktür diyor.

Basınızdan böyle bir olay geçti mi? Affettiğiniz için pişman mısınız yoksa mutlu musunuz? Siz benim yerimde olsanız napardınız?

Ben çok arada kaldım... Ilerde pişman olmak istemiyorum. Ama eşimin üzüntüsü yüzünden vicdan azabı da çekmek istemiyorum. 2 haftada 5 kilo verdim yiyemiyorum, uyuyamıyorum düşünmekten. Huzur denen bir şey kalmadı..
ailesinde kalmıyordur o o kadında kalıyordur merak etmeyin hiç te pişman olmayın

Affetmezdim.
Sizin yanınızdayken bile msjlaşmaya devam ediyormuş (ÇAktırmadan baktığınızı yazmışsınız).Belli ki yakalayamayacağınızı düşünüyordu.Siz yokken aldatması iğrenç ama devam etmesi ayrı bir iğrenç.
Ben olsam hem o adamaı hemde o kadını iyice rezil ederdim.İkisine de dava açardım.
Çükü düşesice.

Boşan veya boşanma demeyeceğim ama tasvirler falan yapıp düşene vuranlara da pes diyorum!Bu hayatta büyük konuşmamak gerek,asla asla demesin kimse..Ben gördüm çünkü büyük konuşanları Allah kimseyi şaşırtmasın..

Kararınız inşallah en hayırlısı olsun ama ailenizin tavrının altına sığındığınızı düşünüyorum ne gerek var onaylamalarına onu anlamadım ben?

Sizi anlıyorum,zorlanıyorsunuz çünkü sevginiz gerçekten çok büyük. Affetmek de bir seçenek size affedin ya da affetmeyin diyemem ama aldatılan eşlerin bir daha toparlanması gerçekten zor oluyor bunu lütfen bilin. Bir daha onu 3-5 günlüğüne annenizin yanına giderken bile yalnız bırakırken elli kere düşüneceksiniz ve içinize sinmeyecek.
Aldatılmak kimisine göre korkunç bir hata ve dönüşü yok ama affedeni de ötekileştiremem, seviyorum ve eşime bir şans vermek istiyorum diyebilirsiniz. Orası dört duvar ve sizin bileceğiniz iş ben sadece affetmenin neticesinde olabilecek şeyleri size anlatmaya çalışabilirim.
Ve bence asıl mesele yalan söylemesi... Düşünsenize hiçbir şey olmamış gibi o kadının koynundan sizin koynunuza girebiliyor ve muhteşem bir oyunculuk örneği sergiliyor aslında... Bu gerçekten beni asıl düşündüren nokta olurdu;nasıl böyle rol yapabildi, demekki isteyince beni kandırabiliyor ve ben aldanıyorum...

Normal evliliklerde 9 ay gibi bir ayrilik suresi oldugunu da zannetmiyorum. Seks insanin temel ihtiyaclarindan biridir (Maslov teorisini duymussundur umarim) Bu yuzden ben de ilk basta biraz kendimde buldum hatayi, sabrettim, sustum, olayin boyutunu cozmeye calistim. Oyle olmasaydi zaten bana o koltukta mesajlasmasini yakaladigim anda bir yalan uyduracakti, 'isyerinden arkadas kufurlu konustu ondan sildim' diye ve belki ben de inanacaktim. Bunlarin hic biri olmayacakti ve evli bayanlarin cogu gibi esimin beni aldattigini ruhum bile duymayacakti.
Eee madem cinsellik bir ihtiyaç
Adam da ihtiyacını gidermek için yaptı siz döndükten sonra niye kadinla buluşmaya mesajlasmaya devam etti
Bırakmadı kadını
Üstelik kadın evli belki kadının kocası yakalasa ikisini de dograyacak
Adam hala vazgeçmiyor
Kendinizi kandırmayin

Ayrıca 9 ay cinsellik olmadan duramayan adama çocuk yapmayın hamile falan kalırsınız yine aldatilirsiniz

Normal evliliklerde 9 ay gibi bir ayrilik suresi oldugunu da zannetmiyorum. Seks insanin temel ihtiyaclarindan biridir (Maslov teorisini duymussundur umarim) Bu yuzden ben de ilk basta biraz kendimde buldum hatayi, sabrettim, sustum, olayin boyutunu cozmeye calistim. Oyle olmasaydi zaten bana o koltukta mesajlasmasini yakaladigim anda bir yalan uyduracakti, 'isyerinden arkadas kufurlu konustu ondan sildim' diye ve belki ben de inanacaktim. Bunlarin hic biri olmayacakti ve evli bayanlarin cogu gibi esimin beni aldattigini ruhum bile duymayacakti.

benim esim goreve gidince enaz 6 ay gelmiyor, ozaman ihtiyac bu diye onumuze gelenle dusup kalkalim? :olamaz:
Olacak sey mi, insan bazi durumlarda nefsine hakim olacak

Kızlar çok kötü durumdayım. Biraz uzun oldu yazim ama okuyun yorumlariniza ihtiyacim var.
Ben yurtdışında doğup büyüdüm 28 yaşında bir bayanım. 25 yaşında yıllarca büyük aşk yasadığım adamla evlendim onun için doğup büyüdüğüm yerleri bırakıp ailemden çevremden uzakta yaşamaya karar verdim ve Türkiye’ye taşındım. 3 senelik evliyiz, çocuğumuz henüz yok.

Geçen sene yurt dışında staj görmem gerekti ve eşimi 9 ay yalnız bırakmak zorunda kaldım. Bu sürenin sonunda büyük bir sevinçle sıcak yuvama döndüm.

Aradan 2 ay geçti ve eşimin sürekli telefonunu yanında gezdirmesi (wcye banyoya bile giderken yanında götürmesi) telefonunu benden kaçırması gözüme çarptı.

Bir akşam evde koltukta oturuyoruz, benim elimde laptop, dizi izliyorum, eşim de tv izliyor aynı zamanda telefonunda oyun oynuyordu. Benim sırtım ona dönük oturuyordum ve kafamı hafif çevirdim telefonuna baktım ne yapıyor diye. Biriyle mesajlaşıp ardından o konuşmayı siliyordu. Şaşkınlık içerisinde gözümün ucuyla bakmaya devam ettim. Bir kaç kez yazışıp silince şüphelendim. Ama aldattığından değil, acaba doğum günüme sürpriz falan mi yapacak diye, çünkü eşim asla çapkın biri değildir aldatması aklımın ucundan geçmedi.

Günler geçti aradan ama benim içim içimi yedi ne yapıp ettim bir programla eşimin telefonundaki bütün anlık yazışmalarını laptop’imdan takip edebildim.

Bir de ne göreyim, bir bayanla yazışıyor. Eşimin iş yerinden biri. Evli ve 2 yaşında bir çocuğu bile var. Tabi dünya başıma yıkıldı.

İlk başta suçu kendimde buldum 9 ay ben onu yalnız bıraktım o yüzden yapmıştır diye. Eşime hiç bir şey söylemedim. Bekledim, 1 senedir görüştüklerini anladım. Ben yurtdışında hasretimden ağlarken, eşim onu kendi evimize bile getirmiş. kiralık ev tutmuş istedikleri her türlü pisliği yapmışlar. Bir kaç ay yazışmalarını takip ettim belki vaz geçer ondan, artık eve döndüm ya bana yönelir diye.

Ama yok, adam bir yandan çocuk yapmak istiyor benden, diğer yandan kadını cebinde tutuyor ara sıra lazım olur diye. Öyle aşkımlı falan da konuşmuyorlar, sadece seks amaçlı görüşüyorlar. Bu mesaj takip durumunda sadece aldattığını değil, bana günlük yalan söylediğini, çok karşı olduğumu bildiği halde sürekli iddaa oynamasını da yakaladım.

Soğumaya başladım. Birlikte olmak işkenceye dönüştü, dokunmasına bile tahammül edemedim ve ona hiç güvenim kalmadı. Boşanmaya karar verdim kendimce. Avukatla görüştüm. Delillerimi toparladım aileme anlattım. (Ailem arkamda değil bu arada, şans vermemi istiyorlar.)

2 hafta önce yine bana yalan söyledi mesaiye kalacağım diye ve ben sonunda ona patladım. Boşanacağımı söyledim ve yurtdışına aileme dönmek için uçak bileti aldım. Eşim binlerce kez özür diledi, çiçekler yolladı. Ben hata yaptım kabul ediyorum diyor, ama bundan sonra sadece seni mutlu etmek için yaşayacağım diyor. Yeminler ediyor ayaklarıma kapanıyor. Beni çok sevdiğini ve benim yokluğumda boşluğa düştüğünü söylüyor. Bir daha da o döngüden çıkamadığını farkında olmadığını söylüyor, ta ki ben her şeyi anlatana kadar. Ben kararım kesin dedikçe ağladı mahvoldu, hayatımda hiç onu bu kadar üzgün görmemiştim.

Ailemin yanındayım şuan. Ondan km’lerce uzakta. Bana yaşamak istemediğini söylüyor. Evimizde kalamıyor, ailesinde kalıyormuş, her yerde beni görüyormuş, bunalıma giriyor, yemek yiyemiyormuş. Görümcem bana abim gözümüzün önünde eriyip gidiyor dedi.

Internette günlerdir okuyorum. Bir aldatan bir daha aldatıyor, yalan söyleyen, bir daha söylüyor. Pişman oluyorlar sonra affedince devam ediyorlar. Ama ailem bana şans vermezsen nerden bileceksin diyor. Her insan bir şansı hak eder. Affetmek büyüklüktür diyor.

Basınızdan böyle bir olay geçti mi? Affettiğiniz için pişman mısınız yoksa mutlu musunuz? Siz benim yerimde olsanız napardınız?

Ben çok arada kaldım... Ilerde pişman olmak istemiyorum. Ama eşimin üzüntüsü yüzünden vicdan azabı da çekmek istemiyorum. 2 haftada 5 kilo verdim yiyemiyorum, uyuyamıyorum düşünmekten. Huzur denen bir şey kalmadı..
Emin ol tekrar aldatacaktır. Erkekler evlilik çatısı altında aldatmayı daha çok sever. Bu kendilerini güvende hissettirir. Evde bir bakıcısı var dışarda da oynaşlar! Onlar için ideal hayat budur. Sakın ona inanmayın. Sizi kaybettiğinden değil, düzeni bozulduğu için perişan. Sizde o da! Zamanla alışırsınız.

Eşimin üzüntüsü yüzünden vicdan azabı çekmek istemiyorum demişsiniz. O sizin üzüntünüzü düşündü mü? Saçmalamayın bırakın gitsin. Siz daha iyilerini bulabilirsiniz. O sapık adam devam edicek tabki yaptıklarına.

affetme. bu senin için ilk basta zor olabilir ama daha sonrasında defalarca kez tekrar tekrar aynı seyleri yasamaktan ıyı olur .

Sana affet yada affetme kimse diyemez.bu senin hayatın .burdaki insanlar fikirlerini söyler sadece.
Ama şöyle birsey var.benim çevremdede kadınlar hep kocalarını affediyor görmezden geliyor.beni aldattı diye boşananda anca adam terk ediyor diğer kadınla yaşamaya başlıyor öyle boşanılıyor yada boşanmayı uzatıp süründürülüyor karşı taraf.
Yani ben boşanırım bitiririm diyenlere pek inanmıyorum.çünkü artık bu ülkenin insanlarunı çok iyi tanıdım.
Bir kadının böyle bir durumda boşanmasu için ayakları yere basan bireysel özgür ve çevresini takmayan bir kadın olması gerekir ki böyleside çok çok az bu memlekette ki en büyük şehrinde yaşıyorum bu ülkenin.sayısız insanla tanıştım konuştum bir sürü kez şahit oldum.hiç evlenmedim ama hayat tecrübem fazla.yaşımm 30.
Kadın kocasını aklayıp diğer kadını suçlar sonra bunu kabullenir ve devam eder.bu bayanda böyle yapıcak.ateşli ateşli boşan bitir diyenler aynı şey başlaruna gelse bu kadının durumuna gelir.aksini bana kimse inandıramaz net..

Tekrar sormak istiyorum cunki inanılmaz merak ediyorum. Neden 9 ay icinde gitmedin hic eşinin yanina?

Staj goruyordum yurtdisinda, bu yuzden 9 ay icinde 1 kere (5 gunlugune) evime donebildim sadece. Staj doneminin tam ortasindaydi.
Bende yurtdisindayim. 1 günlüğünede gitmişliğim var nisanlima. 9 ay icinde her ay olmasada 2 ayda bir gidebilirdin diye dusunuyorum. Uçakla 3 saat

Bende yurtdisindayim. 1 günlüğünede gitmişliğim var nisanlima. 9 ay icinde her ay olmasada 2 ayda bir gidebilirdin diye dusunuyorum. Uçakla 3 saat
Haftanin 5 gunu stajda olmak zorundaydim. Haftasonum 2 gun. Benim yolculugum en az 10 saat suruyor. Yani mumkun degildi. Onun gelmesi hic mumkun degildi vizesi yoktu.

Evet cinsellik bir ihtiyac, o halde sen niye aldatmadir esini? Yoksa sadece erkekler icin bir ihtiyac mi?

Ayrica Maslow icin bile cinsellik orta seviyede bir ihtiyactir. En büyük ihtiyac ise kendini gelistirmek, ahlakli olmaktir.

X