Eşim beni aldattı, boşanmak istiyorum, ama o çok pişman..

Hiç böyle bişey yaşamadım. Çünkü aldatanı, yalan söyleyeni asla affedip yanımda barındırmadım.
Çünkü kendime saygım var.
Zor mesele ama siz doğru olanı yapmışsınız.

Şöyle düşün...
Hani pişman ya, hani çok üzgün ya, ölüyor falan ya...
Ya sen yakalamasaydın?
Adam halinden memnun bir şekilde bu ikili hayatı sürdürmeye devam edecekti.
Yani pişman olsa baştan bu işi keserdi zaten. Üzgün veya pişman değil. Kendi açıklamıyor, kendisi bitirmiyor, kendisi itiraf edip düzeltmeye çalışmıyor...
Sen yakaladın, sen ortaya çıkarttın!
Çünkü sana yaptıklarına pişman değil, yakalandığına pişman.
Affedersen er yada geç yine yapacak. Ve sen asla ona eskisi gibi olamayacaksın.
Miden bulanacak, unutamayacaksın.
Kendine güven ve kendine saygı duy.
Herkes yanılır sen de yanılmışsın.
Hayat bitmiş değil.
Şükret ki yakalayabilmişsin.
Yarın kucağında bebekle de gelebilirdi.

Sana affet yada affetme kimse diyemez.bu senin hayatın .burdaki insanlar fikirlerini söyler sadece.
Ama şöyle birsey var.benim çevremdede kadınlar hep kocalarını affediyor görmezden geliyor.beni aldattı diye boşananda anca adam terk ediyor diğer kadınla yaşamaya başlıyor öyle boşanılıyor yada boşanmayı uzatıp süründürülüyor karşı taraf.
Yani ben boşanırım bitiririm diyenlere pek inanmıyorum.çünkü artık bu ülkenin insanlarunı çok iyi tanıdım.
Bir kadının böyle bir durumda boşanmasu için ayakları yere basan bireysel özgür ve çevresini takmayan bir kadın olması gerekir ki böyleside çok çok az bu memlekette ki en büyük şehrinde yaşıyorum bu ülkenin.sayısız insanla tanıştım konuştum bir sürü kez şahit oldum.hiç evlenmedim ama hayat tecrübem fazla.yaşımm 30.
Kadın kocasını aklayıp diğer kadını suçlar sonra bunu kabullenir ve devam eder.bu bayanda böyle yapıcak.ateşli ateşli boşan bitir diyenler aynı şey başlaruna gelse bu kadının durumuna gelir.aksini bana kimse inandıramaz net..
Çevremi, ailemi, dostlarımı önemserim.. Düşüncelerini ve bakış açılarını da dikkate alırım.. Zira onurlu ve gururlu yaşamayı ilk ailemden öğrendim. Çevremdeki insanları da bu erdemlere sahip insanlardan seçtim.. Ve tam da bunun için şak diye boşadım aldatan kocayı... Haysiyetim, hayatta bir duruşum, sonuna kadar sahip çıktığım bir kimliğim var.. Buna saygı göstermeyenide evet takmıyorum...
Kabalık etmek değil maksadım. Genellemenizin yanlışlığına vurgu... Her kadın sineye çekmiyor. Size çekenler denk gelmiş.

Maslow bilim için ortaya attığı ihtiyaçlar hiyerarşisinin uçkuruna sahip olamayan erkekleri aklamak için kullanıldığını öğrense ne hissederdi acaba?

Daha da önemli bir şey var ki bizler insanız. Hayvanlar cinsel dürtülerini öteleyemiyor olabilir ama biz yapabiliyoruz. Çalışırken, iş yerinde libidomuz yükseldiğinde gözümüze kestirdiğimiz adamla yatmadığımız gibi, bağlılık yemini, sadakat sözü verdiğimiz eşlerimiz için de bu dürtümüzü erteleyebiliyoruz.

Yani bu herkes için aynı olmak durumunda değil tabi. Gönlünün çektiğiyle birlikte olmak isteyen kişi evlenmeyecek, ciddi ilişki içerisine girmeyecek o zaman. Ya da açık ilişki yaşayacak ki son yıllarda oldukça yaygın. Bu durumda partneri durumdan haberdar olacak ve bunun adı aldatma olmayacak zaten. Siz ihanet olarak nitelendirdiğinize göre eşinizin sadakat sözü verdiğini tahmin ediyorum.

Ya da bu çok ötelenemez bir istekse siz de 9 ay boyunca yalnız kalmamış ve cinsel isteklerinizi doyurmuşsunuzdur. "Ama hanımefendi o erkek, onlarda farklı" boyutuna mı gelecek yoksa iş gene bilmiyorum.

Bu arada ilk uzun süreli ayrılık yaşayan siz değilsiniz. Birçok evlilik uzun süreli ayrılıklara gebe. Çoğu da gayet mutlu mesut yaşıyorlar ama nedense aldatılan kadınlar burada tüm kadınların aslında aldatıldığını ama farkında olmadığını iddia ediyor. Tabi insanların psikolojilerini sağlam tutmak için savunma mekanizmalarına sarılmaları çok normal.

Sizin gibi eğitimli bir kadının hala bu şekilde düşünebiliyor olması ne yazık ki çok üzücü. Sizin için gerçekten üzülüyorum, buna emin olabilirsiniz. Umarım size zerre kadar saygı, sevgi duymayan o adamla ömrünüzü geçirmezsiniz.
:KK9::KK9::KK9:

Çevremi, ailemi, dostlarımı önemserim.. Düşüncelerini ve bakış açılarını da dikkate alırım.. Zira onurlu ve gururlu yaşamayı ilk ailemden öğrendim. Çevremdeki insanları da bu erdemlere sahip insanlardan seçtim.. Ve tam da bunun için şak diye boşadım aldatan kocayı... Haysiyetim, hayatta bir duruşum, sonuna kadar sahip çıktığım bir kimliğim var.. Buna saygı göstermeyenide evet takmıyorum...
Kabalık etmek değil maksadım. Genellemenizin yanlışlığına vurgu... Her kadın sineye çekmiyor. Size çekenler denk gelmiş.
Ben genelde dedim
Zaten istisnai durumlar var sizin gibi
Ama yüzde kaç ona bakmak lazım
Zaten yorumumdada belirttim
Yani sizin gibilere değildi o yorum
Üstünüze alınmayın

Sen haberin yokmuş gibi yapsan buna devam edecekti. Belki de sen affettiğinde yine devam eder.. Bilemezsin.
Ama bu düşün bunu sindirecek misin ?? Ben olsam sindiremem. Ben olsam boşanırım. Ve ben olsaydım bu kadar zaman beklemezdim de.

Allah'ım korusun. Başıma gelmez demiyorum. Gelmesin diyorum çok zor ama dünyanın sonu değil. Çocukta yokmuş öyle düşün.

çok zor bir durum onu yaşayan bilir yaşamayan değil .Allah yardımcın olsun seni o kadar iyi anlıyorumki anlatama Ama takma kafana kendini üzdüğünle kalırsın canm benim .

boşanıp daha iyi bir evlilik yapacaksan boşan.
yoksa hayatı tek başına yaşarken, sana haksızlık yapan insanlarla tek başına mücadele ederken gurur filan düşünecek halin kalmayacak.

eğer başkasıyla evleneceksen boşan. onun da aldatmayacağının garantisi yok.

sana burda boşan ayaklarınım üzerinde dur vs gibi çok populer bir cevap vermek isterdim ama vicdanım el vermedi. gerçekler bunlar..

yoksa hayatı tek başına yaşarken, sana haksızlık yapan insanlarla tek başına mücadele ederken gurur filan düşünecek halin kalmayacak.

sana burda boşan ayaklarınım üzerinde dur vs gibi çok populer bir cevap vermek isterdim ama vicdanım el vermedi. gerçekler bunlar..
Aman ha muhakkak evlensin, maazallah kocasız kalırsa yaşam faaliyetleri durur, protein falan sentezleyemez o kadar önemlidir bu hayatta koca. :işsiz:

Rahat bir yaşamı herkes ister. Önemli olan rahat yaşam ve onur arasında bir seçim yapılması gerektiğinde takınılan tutumdur. Onurlu, haysiyetli insanlar rahat yaşamdan ziyade bu kavramları önemserler.

Kusura bakmayın ama sizin yorumlarınız bana çok yapay geliyor. Daha önce erkek veya troll olduğunuzu düşünmüştüm hatta, çünkü bir kadının bu konularda sizin kadar ruhsuz yazabileceğine ihtimal veremedim.

Belki de bu sizin savunma mekanizmanızdır, kim bilir.

Aman ha muhakkak evlensin, maazallah kocasız kalırsa yaşam faaliyetleri durur, protein falan sentezleyemez o kadar önemlidir bu hayatta koca. :işsiz:

Rahat bir yaşamı herkes ister. Önemli olan rahat yaşam ve onur arasında bir seçim yapılması gerektiğinde takınılan tutumdur. Onurlu, haysiyetli insanlar rahat yaşamdan ziyade bu kavramları önemserler.

Kusura bakmayın ama sizin yorumlarınız bana çok yapay geliyor. Daha önce erkek veya troll olduğunuzu düşünmüştüm hatta, çünkü bir kadının bu konularda sizin kadar ruhsuz yazabileceğine ihtimal veremedim.

Belki de bu sizin savunma mekanizmanızdır, kim bilir.
ben fikirlerimizi özgürce söyleyebiliyoruz diye düşünmüştüm. yoksa aldatılana boşan demeyeni dövüyorlar mı? ben mecbur muyum senin gibi düşünmeye? sen onursuz olarak görürsün ama bana göre de boşandıktan sonra yaşanacak şeyler daha çok onur kırıcı. hadi bakalım şimdi nolcak?

hem onurumuzun hesabını sana vermiyoruz değil mi hanımefendi?

Adam konu sahibini kendi yatağında aldatmış.
Bu onur kırıcı değil mi ???

Hiç böyle bişey yaşamadım. Çünkü aldatanı, yalan söyleyeni asla affedip yanımda barındırmadım.
Çünkü kendime saygım var.
Zor mesele ama siz doğru olanı yapmışsınız.

Şöyle düşün...
Hani pişman ya, hani çok üzgün ya, ölüyor falan ya...
Ya sen yakalamasaydın?
Adam halinden memnun bir şekilde bu ikili hayatı sürdürmeye devam edecekti.
Yani pişman olsa baştan bu işi keserdi zaten. Üzgün veya pişman değil. Kendi açıklamıyor, kendisi bitirmiyor, kendisi itiraf edip düzeltmeye çalışmıyor...
Sen yakaladın, sen ortaya çıkarttın!
Çünkü sana yaptıklarına pişman değil, yakalandığına pişman.
Affedersen er yada geç yine yapacak. Ve sen asla ona eskisi gibi olamayacaksın.
Miden bulanacak, unutamayacaksın.
Kendine güven ve kendine saygı duy.
Herkes yanılır sen de yanılmışsın.
Hayat bitmiş değil.
Şükret ki yakalayabilmişsin.
Yarın kucağında bebekle de gelebilirdi.
mükemmel yorum

X