Eşim beni aldattı, boşanmak istiyorum, ama o çok pişman..

Ben asla affetmem diyemem şahsen. Her insanın hata yapabileceğini öğrendim. Ama mühim olan pişmanlığı kendinden mi? Yani kendisi mi farketti yanlışını? Yoksa tehdit ediliyor diye pişmanlık masalı mı anlatıyor? Ya da öğrendin diye ikna etme çabaları mı sadece.. Bu çok önemli...çok zor bir karar..

KADINI SENİN EVİNE GETİRMİŞ!
büyük yazdım ki belki okuyunca farkına varırsın.
ve sen barışmayı düşünüyorsun.
allah kimseyi onurundan haysiyetinden etmesin.
Kadın evinde yedi içti bardağını tabağını kullandı. Yatağına yattı. Belki diğer odalarda seviştiler kadının her yeri senin koltuğuna, eşyana değdi düşüncesi bile iğrenç.

Kadın evinde yedi içti bardağını tabağını kullandı. Yatağına yattı. Belki diğer odalarda seviştiler kadının her yeri senin koltuğuna, eşyana değdi düşüncesi bile iğrenç.

düşündükçe tepinesim geliyor benim ya! sinirim bozuldu.
konu sahibi lütfen affetme lütfen

Pardon da hayatta her şey sadece para, aşk, kariyer vs. değil. Bazı insanlar için de AILE çok büyük bir mutluluk faktörüdür tabiri caizse. Benim ailemin bana sırt çevirmesini istemiyorum. Onlar beni bu dünyaya getirdiler büyüttüler okuttular. Ben her konuda haklılar demiyorum zaten. Bu konuda kesinlikle haksızlar, ama bu problemi tatlı dille güler yüzle çözmek varken neden çirkeflik yapıp ailemi de kendime düşman edeyim ki?

Ben hiç kimsenin sinirleriyle oynadigimi, vaktini aldığımı düşünmüyorum. Fikirlerinizi soruyorum, cevap vermek isteyen verir, istemeyenin canı sağolsun. Uzun zamandır üyeyim buraya ve ilk kez başıma gelen ve hayatımı alt üst eden bir olayı paylaştım. Buradaki yorumlar da (sizin yorumunuz dahil) kafamdaki bütün karışıklıkları yavaş yavaş çözüyor. Ustelik olumlu olumsuz herkesin yorumuna cevap yazdigimi gorebilirsiniz. Teşekkürler.

E tatlı dilli olman bir şeye yaramamış gördüğün gibi? Ki ayrıca yatağıma bir kadın getiren, yetmeyip fuhuş dairesi tutan kocamdan ayrılabilmek için “tatlı dille” ikna edilmesi gereken bir aileyi hayal edemiyorum ben...
Valla kocamın bana evlatlarına yaptığı bütün kansızlıkları, iğrençliklerini, evliliğimi nasıl öpüp de attığını bile bile, sankiherifte boncuk varmış gibi adeta herifi ödüllendirircesine “ ortada boşanacak bişey yok (!), bunlar boşanmaya sebep değil, erkek adamdır yapar vb” diye beni yoksayan bir aile bana düşman olsa da kızsa da önemi yok yani zira şu halinde bile sizi çok da sevdiklerini düşünmüyorum

Aileniz de hatali. Size bu durumda akıl vermeyi bir kenara bırakıp alacağınız her türlü kararda arkanızda olmaları gerekir.
Sorunuza gelince...Eşiniz size bu durumu kendisi itiraf etseydi pişman olduğuna inanilabilirdi ama kesinlikle pişman değil.Siz terkettiniz diye pişman sadece...yaptıklarına değil...

Ayrıca babam bosanilacak hiç bir sebep görmüyormuş, her erkek aldatır, her erkek iddaa oynar, her erkek yalan söyler sıkıştığı zaman. Kısacası bayan evde susup oturmalı ağzını bile açmamalı böyle şeylere.
Al babanı vur kocana,aynı kafa...
Sen bu davlumbazla evliliğine devam edersen yıllar sonra böyle bir meselede diyecek ki: ne var ya her erkek aldatır,iddia oynar
Ve siz de anneniz gibi boynunuzu eğip 'doğru doğru, yaparlar' diyeceksiniz öğrenilmiş bir çaresizlikle.
Böyle olmak mı istiyorsunuz??
Neden ikinci evliliğiniz kötü olsun ki? Avrupa'nın göbeğinde yaşıyorsunuz. Aileniz gibi göç ettiği sene takvimi durdurup hala aynı seneki zihniyetiyle yaşayan , size 'dul' deyip küçümseyecek Türk bir aileye denk gelmediğininiz sürece çok da güzel evlilikler yapabilirsiniz.
Ben sizin yerinizde olsam ailemden ayrı eve çıkardım. O aile ile yaşamamak sizin için daha hayırlı, emin olun.
Mesleğiniz var, taşı sıksaniz suyunu çıkarırsınız, yaşınız olmuş otuz! Kendinize yepyeni bir sayfa açmayı başarabileceğinize inanıyorum ben

Bosanmak istiyorsunuz boyle bir durumda bosanmak gerektiginin bilincindesiniz.
Ama aileniz ve esiniz uzerinizde psikolojik baski olusturmus.
Sanki sorunu siz yaratmissiniz da çõzümü de siz engelliyormussunuz gibi.
Aileniz affet erkektir yapar bosanirsan daha mutsuz bir hayatin olacak diyor esinizin ailesi cok pisman yemeden icmeden kesildi diyor
esiniz zaten bin pisman(!) basiretim baglandi havasinda...
Aldatilma olayini herkes çoktan gecmis zaten sorun barisma evresinde sizin yûzünüzden tikanmis gibi hava olusturmuslar.
Kararsizliginiza ve vicdaniniza oynuyorlar.
Secim sizin hayat sizin.

(Bir de nasil sizin yaninizda mesajlasabilmis hayretle okudum :KK57:)

1. Eğer çocuk yoksa dünya aleme rezil edip hatta "kan döküp bitirme" (bu uckur olabilu) taraftari olarak diyorum ki...

2. Çocuk varsa
Rezillige gerek yok
Asilzade gibi vur gitsin

3. Çocuk yoksa ilk madde geçerli

Valla bekarken pesinde it gibi dolanirlar evlenince baska arayislara girerler..hic bir erkege guvenmiyorum desem???

Konu sahibi ne guzel kurtulmussun, keske yurt disina onu getirseydin senin duzenin alt ust olmazdi en azindan..bi kez aldatam bencede aldatir... erkekler bu isi zevk icin yapiyor.. o kadinda muhtemelen evliliginde buyuk bi boslukta duygusal/ cinsel anlamda yoksa bi anne boyle birseyi kolay yapmaz doye dusunuyorum.. cocukta yokken ayrilmisken geri donme derim yoksa omurbillah cekersin.. gunden gune eriyomus olemi? Seni ne kadar yiktigina saysin..sen simdi onu dusunursen o senj dusunmeyecektir..

Biliyor musunuz, hayatta yapilan şerefsizliklerin bile bir serefi olmali.
Mesela her karisini/kocasini aldatan insanin midesi, bunu esiyle yattigi yatakta yapmayi almaz.
Sizin eşiniz gercekten bu hayatta yapılabilecek en serefsiz bir bicimde sizi aldatmis.
Affet diyebilecek bir aileye sahip oldugunuz icin adiniza ekstra olarak üzüldüm. Cevreniz size deger vermeyen insanlarla çevrili. En kötüsü de sizin hala herbirini tek tek uzmeden bu meseleyi kapatma pesinde olmaniz.
Bence affedeceksiniz. Kendinize ve cevrenizdekilere son kez iyi bakın. Asla bir daha eskisi gibi ne kendinizi ne esinizi ne de ailenizi sevebileceksiniz.

Evet gercekten yazik. Adama soyleyebilirdim o sinirle, aklimdan gecmedi degil. Ama soyleseydim namus davasina donusecebilirdi ve esimin katili bile olabilirdi. Elimde sadece mesajlar degil bir de kadinin ciplak fotograflari var, kadin normalde tesetturlu birisi...
:kusmuk:
Kadin yurek yemis galiba ... Kocan olcak haysiyetsize ciplak fotolar atmis bir de...
Ilerde senin kocandan ayrilmak istese fotolarla santaj da yapar senin kocan...

Bosanma davasina bunlarla git.. O kadinin kocasinin da haberi olmali. Onursuzlugun da bir onuru olmali.

Her mesajınızla hayretim daha da artıyor. Her seferinde işin boyutu değişiyor sanki çünkü.

Bir sürü kadın yazmış, ben de yazacağım. Burada kendimizden örnek verince arkamızdan alay ediyorlar ama empati yapmadan yorum yapamıyor insan.

Kocamın benimle evliyken birini öptüğünü düşünmek bile midemi bulandırıyor. Siz kadının çıplak fotoğraflarına kadar görmüşsünüz.

Bir insanın evi onun kalesi, sığınağı gibidir. Evine hırsız giren insanların yaşadığı en büyük sorun güvenle ilgilidir, o sığınak güvensizdir çünkü artık. Sizin eviniz, yuvanız istila edilmiş. Seviştiğiniz yeri geçtim zaten ama tek tek ellerinizle seçtiğiniz o eşyalarda, günlerce düşünüp dekore ettiğiniz o evde başkasının izi kalmış. Çok korkunç bir şey bu. Ruhu gitmiş. Hiçe sayılmışsınız. Size hiç saygı duyulmamış. Kaçamak değil ki bu ilişki. Size rağmen, sizin yanınızda, sizinle aynı koltukta bile otururken süren bir ilişki bu.

Düşünsenize başka kadınlayken sizden bebek istiyor. Bu adam pişman mı sizce? Sadece öğrendiğiniz için, belki kadının kocası öğreneceği için.

Ailenizin fikirleri için ayrıca üzüldüm.

Ama niye illa evlenmeniz gerekiyor ki? Diğer evliliğin daha kötü olur demiş ya anneniz, evlenmek zorunda değilsiniz. Mesleğiniz var, dimdik durup hayatınızı sürdürebilirsiniz. Bir sürü kadın çocuğuyla tek başına, gururuyla, alnı açık hayatına devam ediyor.

Tereddüte düşmeniz bile şaşırtıyor buradaki insanları aslında. Çok fazla aldatma konusu okudum burada ama inanın ki baldızına tecavüz etmeye yeltenen adam bir sizin kocanız iki, bunlar inanılmaz hikayeler ve affı olacak şeyler değil. Bu kadar değersiz değilsiniz. Umarım boşanırsınız.

yorumunuz biraz ağır olmuş yanlış anlamayin..konu sahibi belki affedecek bu yorum onu üzer...

Yok yanlış anlamadım
Ama konu sahibi zaten çok ağır şeyler yaşamış. Bence konu sahibi şuan şokta, kendi yatak odasında aldatılan, ayakları üzerinde durmasına rağmen boşanmayı ailesi izin vermiyor diye anlatan birisi.

Yorumlardan anladığım kadarıyla zaten eşini affedecek gibi duruyor. Şahsen benim içim almazdı böyle bir durumu.

Kızlar çok kötü durumdayım. Biraz uzun oldu yazim ama okuyun yorumlariniza ihtiyacim var.
Ben yurtdışında doğup büyüdüm 28 yaşında bir bayanım. 25 yaşında yıllarca büyük aşk yasadığım adamla evlendim onun için doğup büyüdüğüm yerleri bırakıp ailemden çevremden uzakta yaşamaya karar verdim ve Türkiye’ye taşındım. 3 senelik evliyiz, çocuğumuz henüz yok.

Geçen sene yurt dışında staj görmem gerekti ve eşimi 9 ay yalnız bırakmak zorunda kaldım. Bu sürenin sonunda büyük bir sevinçle sıcak yuvama döndüm.

Aradan 2 ay geçti ve eşimin sürekli telefonunu yanında gezdirmesi (wcye banyoya bile giderken yanında götürmesi) telefonunu benden kaçırması gözüme çarptı.

Bir akşam evde koltukta oturuyoruz, benim elimde laptop, dizi izliyorum, eşim de tv izliyor aynı zamanda telefonunda oyun oynuyordu. Benim sırtım ona dönük oturuyordum ve kafamı hafif çevirdim telefonuna baktım ne yapıyor diye. Biriyle mesajlaşıp ardından o konuşmayı siliyordu. Şaşkınlık içerisinde gözümün ucuyla bakmaya devam ettim. Bir kaç kez yazışıp silince şüphelendim. Ama aldattığından değil, acaba doğum günüme sürpriz falan mi yapacak diye, çünkü eşim asla çapkın biri değildir aldatması aklımın ucundan geçmedi.

Günler geçti aradan ama benim içim içimi yedi ne yapıp ettim bir programla eşimin telefonundaki bütün anlık yazışmalarını laptop’imdan takip edebildim.

Bir de ne göreyim, bir bayanla yazışıyor. Eşimin iş yerinden biri. Evli ve 2 yaşında bir çocuğu bile var. Tabi dünya başıma yıkıldı.

İlk başta suçu kendimde buldum 9 ay ben onu yalnız bıraktım o yüzden yapmıştır diye. Eşime hiç bir şey söylemedim. Bekledim, 1 senedir görüştüklerini anladım. Ben yurtdışında hasretimden ağlarken, eşim onu kendi evimize bile getirmiş. kiralık ev tutmuş istedikleri her türlü pisliği yapmışlar. Bir kaç ay yazışmalarını takip ettim belki vaz geçer ondan, artık eve döndüm ya bana yönelir diye.

Ama yok, adam bir yandan çocuk yapmak istiyor benden, diğer yandan kadını cebinde tutuyor ara sıra lazım olur diye. Öyle aşkımlı falan da konuşmuyorlar, sadece seks amaçlı görüşüyorlar. Bu mesaj takip durumunda sadece aldattığını değil, bana günlük yalan söylediğini, çok karşı olduğumu bildiği halde sürekli iddaa oynamasını da yakaladım.

Soğumaya başladım. Birlikte olmak işkenceye dönüştü, dokunmasına bile tahammül edemedim ve ona hiç güvenim kalmadı. Boşanmaya karar verdim kendimce. Avukatla görüştüm. Delillerimi toparladım aileme anlattım. (Ailem arkamda değil bu arada, şans vermemi istiyorlar.)

2 hafta önce yine bana yalan söyledi mesaiye kalacağım diye ve ben sonunda ona patladım. Boşanacağımı söyledim ve yurtdışına aileme dönmek için uçak bileti aldım. Eşim binlerce kez özür diledi, çiçekler yolladı. Ben hata yaptım kabul ediyorum diyor, ama bundan sonra sadece seni mutlu etmek için yaşayacağım diyor. Yeminler ediyor ayaklarıma kapanıyor. Beni çok sevdiğini ve benim yokluğumda boşluğa düştüğünü söylüyor. Bir daha da o döngüden çıkamadığını farkında olmadığını söylüyor, ta ki ben her şeyi anlatana kadar. Ben kararım kesin dedikçe ağladı mahvoldu, hayatımda hiç onu bu kadar üzgün görmemiştim.

Ailemin yanındayım şuan. Ondan km’lerce uzakta. Bana yaşamak istemediğini söylüyor. Evimizde kalamıyor, ailesinde kalıyormuş, her yerde beni görüyormuş, bunalıma giriyor, yemek yiyemiyormuş. Görümcem bana abim gözümüzün önünde eriyip gidiyor dedi.

Internette günlerdir okuyorum. Bir aldatan bir daha aldatıyor, yalan söyleyen, bir daha söylüyor. Pişman oluyorlar sonra affedince devam ediyorlar. Ama ailem bana şans vermezsen nerden bileceksin diyor. Her insan bir şansı hak eder. Affetmek büyüklüktür diyor.

Basınızdan böyle bir olay geçti mi? Affettiğiniz için pişman mısınız yoksa mutlu musunuz? Siz benim yerimde olsanız napardınız?

Ben çok arada kaldım... Ilerde pişman olmak istemiyorum. Ama eşimin üzüntüsü yüzünden vicdan azabı da çekmek istemiyorum. 2 haftada 5 kilo verdim yiyemiyorum, uyuyamıyorum düşünmekten. Huzur denen bir şey kalmadı..

Sakın affetmeyin bir daha yapar.Alışmış kudurmuştan beterdir derler durmaz o.Nasılsa affediyor der daha da yapar.Çocuk da yokmuş ayrıl önüne bak.

Her mesajınızla hayretim daha da artıyor. Her seferinde işin boyutu değişiyor sanki çünkü.

Bir sürü kadın yazmış, ben de yazacağım. Burada kendimizden örnek verince arkamızdan alay ediyorlar ama empati yapmadan yorum yapamıyor insan.

Kocamın benimle evliyken birini öptüğünü düşünmek bile midemi bulandırıyor. Siz kadının çıplak fotoğraflarına kadar görmüşsünüz.

Bir insanın evi onun kalesi, sığınağı gibidir. Evine hırsız giren insanların yaşadığı en büyük sorun güvenle ilgilidir, o sığınak güvensizdir çünkü artık. Sizin eviniz, yuvanız istila edilmiş. Seviştiğiniz yeri geçtim zaten ama tek tek ellerinizle seçtiğiniz o eşyalarda, günlerce düşünüp dekore ettiğiniz o evde başkasının izi kalmış. Çok korkunç bir şey bu. Ruhu gitmiş. Hiçe sayılmışsınız. Size hiç saygı duyulmamış. Kaçamak değil ki bu ilişki. Size rağmen, sizin yanınızda, sizinle aynı koltukta bile otururken süren bir ilişki bu.

Düşünsenize başka kadınlayken sizden bebek istiyor. Bu adam pişman mı sizce? Sadece öğrendiğiniz için, belki kadının kocası öğreneceği için.

Ailenizin fikirleri için ayrıca üzüldüm.

Ama niye illa evlenmeniz gerekiyor ki? Diğer evliliğin daha kötü olur demiş ya anneniz, evlenmek zorunda değilsiniz. Mesleğiniz var, dimdik durup hayatınızı sürdürebilirsiniz. Bir sürü kadın çocuğuyla tek başına, gururuyla, alnı açık hayatına devam ediyor.

Tereddüte düşmeniz bile şaşırtıyor buradaki insanları aslında. Çok fazla aldatma konusu okudum burada ama inanın ki baldızına tecavüz etmeye yeltenen adam bir sizin kocanız iki, bunlar inanılmaz hikayeler ve affı olacak şeyler değil. Bu kadar değersiz değilsiniz. Umarım boşanırsınız.
Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Konu sahibinin bu kadar soğukkanlı olmasına ayrıca şaşırıyorum.

X