Eş dost akraba belescilik

Evet ayrılık yaşanmasından korkuyorum fakat bu konuda korkmuyorum çünkü bu konu ile alakasız yani ben onlara hesabı ödeyin dicem ve onlar da sen iyi gelin değilsin deyip bizi mi ayiracaklar sizi bilmiyorim ama biz böyle basit şeylerde hemen ayrılan insanlardan değiliz keşke yol gösterici olsaydınız ama olsun ben çekingen bir insan olduğum için diyemedim çocukluktan beri böyleyim psikolojik destek de aldım terapiye de gittim fakat olmuyor duzelemiyorum sanırım pasif kişilik gerçekten aşılmiyor burda cemkirmiyorum aslında kimseye sadece yargılamak veya da linç etmek yerine keşke yol gösterip tavsiye verilseydi diyorum

Yok hiç masaya oturmadim ama dükkan çok küçük kasa ile masalar çok yakın ben kasa da duruyorum ama tabi yine de laf atıp muhabbet ediyorlar ama çözümü buldum iki gün sonra yoğun olan şubeye gecicem durumu patronuma anlattım yanıma eleman verir misiniz dedim o da bana oraya iki eleman çok fazla (doğru günün büyük bir bölümünü oturuyorum çünkü) seni öteki şubeye alalım hem başka elemanlarda var hemde müşteri yoğunluğu hem ilgilenmezsin bahanen olur hemde başka personel hesap ister dedi bana da fazla mantıklı geldi keşke ilk olduğunda buraya yazsaydım ya da patronuma deseydim ama neyse çözüm buldum ve çok mutluyum

Dün yorumunu gördüm ve patronu aradım ama ben yanıma eleman verin diye en azından o hesabı ister diye düşündüm o da beni başka şubeye verdi hem yoğun hemde eleman çok orda hem benimle muhabbet etmeye çalışmazlar hemde başka eleman hesap ister

Tabiki hayat ve tercih sizin ama bugün dükkana gelip para ödemeden yiyip içen insanlar sizin evinize gelince nasıl dur diyeceksiniz merak ettim. Mevzu kendi sınırlarını koruyabilmek. Allah kolaylık versin bu naiflikle sizi çok uzerler.

O benim için sorun değil daha sonra istersem tekrar eski yerime geçerim ama dediğim gibi benlik çok bir sorun yok iş basit çünkü

Çok haklısın ama ben genel olarak pasif ve sanırım dendiği gibi sinik biriyim yapamıyorum bu benim hatam ama olmuyor ağzımdan kelimeler çıkmıyor bir türlü bu arada bu sorunu tek ben yasamamisim diğer şube de ki çocukta aynı sorunu bu şekilde çözmüş kendisi muhattap olmayarak bu tür insanlarin kendisinin bilmesi lazım yediginin ictiginin ödemesi gerektiğini aslında sorun bizler değiliz malesef ki küçük yerlerde sanirim tanıdık cart cırt olayı fazla oluyor

Bu çözüm değilki, sorundan kaçmak

Pasif ve sinik biri oldugunuzu soylerseniz tabiki oyle olursunuz. Ozguvenli olmaya calisin bunun icin cabalayin. Hic degilse deneyin kacmak yerine.

Pasif ve sinik biri oldugunuzu soylerseniz tabiki oyle olursunuz. Ozguvenli olmaya calisin bunun icin cabalayin. Hic degilse deneyin kacmak yerine.
Psiko terapi bile aldım ama altta yatan çok travma ve baskı olduğu için pek bir faydası olmadı yani ben pasif biriyim diye gezmedim bunu aşmak için uğraştım ama olmuyor ne yaptıysam işe yaramadı ilaç da kullandım travmalarim için seanslara da gittim bir türlü cozemedim ailem fazla baskıcı ve manipülator sonucu olarak da ben böyle oldum

Ayri eve ciktiginiz anda iletisiminizi en aza indirin ailenizle ve tekrar terapi alin.

Bence ailenizden uzaklaşın terapiye devam edin gerekiyorsa uzman değiştirin.
Hatta düğün yapmayın ya diğer konuda abla ve anneniz de sıkıntılı yani

Sevdiğiniz iki üç arkadaşınızı çağırın eğlenin böyle sürekli rezil olmaya gerek yok

Sen iyi misin gervekten soruyorum sorunların mi var kimsenin hakkına girmiyorum konuda da yazıyor kendim ödüyorum böyle olunca ne dediğini bil öyle konuş
diklenme burada kimseye
kolaysa bedava yiyenlere diklen!!

akıl da vermişler aynen dedikleri gibi yap

bu arada ne terbiyesiz insanlar ben hayatta yapamam böyle bişey

İnsanlar yol göstermiş zaten akıl da vermiş hala bana akıl verilmedi ondan çemkirdim diyorsunuz. Afedersiniz de bu işinizi gördükten sonra sifonu çek demekle aynı seviyede. Bu kadar pasiflikle sizi damadın annesi varsa kız kardeşi yengesi falan ekmeksiz yer. Hayırlısı olsun.

Umarım eşin iyi biridir yoksa hayat boyu üzüleceksin bu şekilde devam edersen. Evlilikte de sınırlar yeri geldiğinde tartışmalar var çünkü. Sen böyle sınır koyamadığın için bazı şeyler birikecek içinde ve yıllar yılı kendini stresle yiyeceksin. Bence acilen çöz bu durumu

Şuan bunlar hiç umrumda değil öteki konuyu takip edenler anlar şuan dükkanı yeseler umrum bile olmaz çok kötüyüm emin olun pasif olmayı ben istemedim ama bastirilmaktan ve konusamamaktan bıktım evlilik bile düğün bile heyecan vermiyor bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…