Eş dost akraba belescilik

Ya bende demeyi biliyorum fakat gerçekten ne diyecegimi nasıl diyecegimi bilmedigim için buraya yazdım değişik veya enayi deilim elestiri yapmak yerine yol gösterici olsanız keşke bende buraya beni yargilayin hadi diye yazmiyorum sonucta

Kalkmaya yeltendiklerinde "Aa kalkıyor musunuz? Tamam bi saniye hesabı getireyim" diyeceksiniz ve çat diye koyacaksınız önlerine.
Birkaç kişiye yaptıktan sonra akraba içinde dedikodunuz döner zaten 😁 Diğerleri de pek gelmezler artık para vereceğiz korkusuyla.
Yoksa böyle besler durursunuz saçma sapan insanları.

Tatlilarla birlikte hesabi yazarak madalarina birakin anlamazlarsa bir daha geldiklerinde pardon hesabi unuttunuz heralde gecen seferde unuttunuz ben odemek zorunda kaldim diyin salak olmayin millet cok uyanik

Ya ben uzun süredir bir yerde çalışıyorum ve burası bir tatlıcı küçük bir yer ve tek oluyorum genelde dükkanda
Yaşadığımız yer küçük bir yer neredeyse herkes birbirini tanır sorun şu ki akrabalarimiz da burda ne zaman gelseler tatlı içecek birşey yiyip hiç hesap ödemeden gidiyorlar bu eşimin ailesi olsa veya da kendi ailem olsa neyse yok dayı yok kuzen amca uzaktan akraba vs vs artık iyice bunaldım bu durumdan en basitinden geçen eşimin amcası geldi çocuğu ve hanımı ile tatlı ve içecek çay falan aldılar oturdular tabi sohbet muhabbet ettik giderken hadi görüşürüz deyip direk gittiler
Ya da bı kuzenim veya da eşimin kuzeni falan geliyor direk dolaptan bana bile sormadan tatlı kurabiye alıp ağızlarına atıyorlar
Bende calisanim yani bunlsri ben ödüyorum gün sonunda açık çıkmaması için çünkü kameradan herşey belli oluyor bişey de diyemiyorum akraba diye kafayı yicem
Lütfen bana slk misin vs demeyin diyemiyorum gerçekten anlatamıyorum derdimi
Bu arada eşim ile resmi olarak evliyiz fakat düğün ve dini nikah olmadığı için ben hala aile evindeyim bunu belirtme sebebim henüz beni pek de tanımıyorlar çalıştığım yerde tanıştım çoğu ile
Hesabı ödemeyip çekip gitme 1 kez olur, o zaman şaşkınlıktan bir şey demesen anlarım. Ama yedi sülale defalarca gelip tek kuruş ödemeden gitmişler, sesin çıkmamış. Bu konuda hata senin. Bundan sonra sesin çıksın. Bazı yorumlarda "eşin desin " diyen olmuş ama her defasında eşin yanında olmayacak. Böyle konularda senin sesin çıkmalı.

Hem patron kameradan görecek diye senin korkmanı gerektirecek bir durum yok. Çünkü hesabı ödemeyip kaçan sen değilsin .

Böyle görgüsüz ve beleşçi insanların hesabını hee seferinde sen ödeyeceksen orada hiç çalışma. Çünkü elin beş kuruş etmez insanları için çalışmış oluyorsun.

Ya ben beni yargila diye mi yazdım bunu yol gösterin nasıl demem lazım diye yazdım hemen degisiksiniz diyemiyorum işte nasıl demem lazım bilmiyorum
"Kaçtır sesimi çıkarmadım. Hesabınızı ben ödedim. Ama bundan sonra siz ödeyin. Ödemezseniz patrona söylerim, kameradanhesap ödemeyip gittiğiniz belli oluyor. Kazandığım parayı size harcayamam." de.

Normal aileler, normal bireyler arkadaslarinin cafesine ozellikle giderler ki siftah olsun, bereketi artsin, hesap 3 tutarsa 5 verirler ki destek olunsun.

Bunlar ne bicim insanlarmis ki sadece calisan olduğunuz yerde bedava yeyip icmeye gonulleri razi geliyor, esinizi bilemem ama es aileniz korkunc insanlar.

Siz bu durum karsisinda daha onlar kapidan girer girmez, urunlere zam geldi, siz kalkmadan ben hesabi getiririm merak etmeyin, gecen sefer unuttugunuzu ben hallettim ama artik ben de karsilayamam deyin.

Onlar toparlanirkende hesabi onlerine koyun, odemeye itiraz ederlerse de, "ben burada calisanim, emir kuluyum, uzgunum aldigim epi topu asgari ucret evlilik arefesinde boyle savurgan davranamam" dersiniz.

Bi laf vardir, aglayanin anasi aglamaz, kuyrugu dik tutacagim diye borc batagina suruklenmeyin.

Sipariş verdiklerinde tutarı hesaplayıp hemen belirtin.

Etrafta gördüklerini ağzına indirenler için de tezgah arkasına geçişi engelleyin, sözlü veya yazılı uyarın. Patronun talimatı var deyin veya patronun izniyle de kağıda yazıp görünür yere yazın: "Personel dışında ürünlere dokunmayınız"

Normal aileler, normal bireyler arkadaslarinin cafesine ozellikle giderler ki siftah olsun, bereketi artsin, hesap 3 tutarsa 5 verirler ki destek olunsun.

Bunlar ne bicim insanlarmis ki sadece calisan olduğunuz yerde bedava yeyip icmeye gonulleri razi geliyor, esinizi bilemem ama es aileniz korkunc insanlar.

Siz bu durum karsisinda daha onlar kapidan girer girmez, urunlere zam geldi, siz kalkmadan ben hesabi getiririm merak etmeyin, gecen sefer unuttugunuzu ben hallettim ama artik ben de karsilayamam deyin.

Onlar toparlanirkende hesabi onlerine koyun, odemeye itiraz ederlerse de, "ben burada calisanim, emir kuluyum, uzgunum aldigim epi topu asgari ucret evlilik arefesinde boyle savurgan davranamam" dersiniz.

Bi laf vardir, aglayanin anasi aglamaz, kuyrugu dik tutacagim diye borc batagina suruklenmeyin.
Eşim geldiği zaman çay bile içse ki ikram edebiliyoruz tanıdıklarımiza onu dahi öder ben buraya her geldiğimde çay iciyorum olmaz der ve her seferinde öder ki işte bana yardım etmesine rağmen bu konuyu daha demin eşimle konuştum açtığım konuyu bakarsanız bazı olaylar oldu onu konuşurken bunu da söyledim çok şaşırdı ben gerekeni söylerim dedi sende suben de kal öteki taraf zaten yoğun ve stresli diye dedi bilmiyorum ne dicek

Çok ilginç yaa. Bedavami sanıyorlar acaba. Hesabı senin ödediğini bile bile nasıl yapabiliyorlar bunu. Ne kadar maaş alıyorsunki sen yedi sülalenin yediğini içtiğini ödeyeceksin.

X