Eş dost akraba belescilik

Tamamda yetişkin insansınız bu şekilde yapacaksınız gelmeyin deyin. Gelene kalkmaya yakın adisyonu verin. Gerekirse ödeme talep edin onlae utansın yaptığından çünkü kullanıyorlar sizi. Ben patron olsam böyle çalışanda istemem açıkçası.

Size neden bu kadar tepki gösterildiğini anlayamadım ama ben de sizin gibi bir şey diyemezdin böyle yüzsüz insanlara. İlk işim eşime anlatmak olurdu o çaresine bakardı diye düşünüyorum. Sonra gelenlere masada oturmamın yasak olduğunu söylerdim gerekirse bi şeylerle ilgilenip sohbete de katılmazdım. Sipariş alırken kağıda yazardım çünkü buranın bi işyeri olduğunu fark etsinler. Böylece hazırlanmaya başladıklarında da yanlarına gidip hesabı masaya koyardım.. Yani diğer müşterilere yapıldığı gibi 🙄

Ya ben beni yargila diye mi yazdım bunu yol gösterin nasıl demem lazım diye yazdım hemen degisiksiniz diyemiyorum işte nasıl demem lazım bilmiyorum
İşt böyle iki olumsuz cevapta millete çemkirdiğiniz gibi o beleşçilere de çemkireceksiniz işte . İki eleştiriye hemen dayanamayıp ters cevap veren, normalde de gayet güzel öde şunların parasını diyebilir. Ancak siz çiç gelin imajınız çizilmesin, mazallah daha düğün falan olmamış, eşinizin tarafı sizi kötüleyip, bir ayrılık yaşanmasın korkusu ile kendinizi kullandırıyorsunuz sadece

Ya ben uzun süredir bir yerde çalışıyorum ve burası bir tatlıcı küçük bir yer ve tek oluyorum genelde dükkanda
Yaşadığımız yer küçük bir yer neredeyse herkes birbirini tanır sorun şu ki akrabalarimiz da burda ne zaman gelseler tatlı içecek birşey yiyip hiç hesap ödemeden gidiyorlar bu eşimin ailesi olsa veya da kendi ailem olsa neyse yok dayı yok kuzen amca uzaktan akraba vs vs artık iyice bunaldım bu durumdan en basitinden geçen eşimin amcası geldi çocuğu ve hanımı ile tatlı ve içecek çay falan aldılar oturdular tabi sohbet muhabbet ettik giderken hadi görüşürüz deyip direk gittiler
Ya da bı kuzenim veya da eşimin kuzeni falan geliyor direk dolaptan bana bile sormadan tatlı kurabiye alıp ağızlarına atıyorlar
Bende calisanim yani bunlsri ben ödüyorum gün sonunda açık çıkmaması için çünkü kameradan herşey belli oluyor bişey de diyemiyorum akraba diye kafayı yicem
Lütfen bana slk misin vs demeyin diyemiyorum gerçekten anlatamıyorum derdimi
Bu arada eşim ile resmi olarak evliyiz fakat düğün ve dini nikah olmadığı için ben hala aile evindeyim bunu belirtme sebebim henüz beni pek de tanımıyorlar çalıştığım yerde tanıştım çoğu ile
Eşinize , eşinizin ailesine kendi ailenize oturup bunlar benim cebimden çıkıyor patronun güveni sarsılıyor diyin. Siz de para için çalışıyorsunuz.

Eşinizle konuşun; o kendi akrabalarına laf arasında sizin oranın çalışanı olduğunuzu, kasada açık çıkınca maaşınızdan kesildiğini, düğün öncesi paraya ihtiyacınız olduğunu söylesin. Siz de gelenlerden önden ödeme alın ve patronun artık hesabın önden ödenmesini istediğini söyleyin. Küsen de küssün zaten.

Artık yasak patron geçen kameradan gördü öyle şey olmaz diye kızdı kusura bakmayın de tahmin edebiliyorum söylemek zordur alışmışlarda ama yapacak başka birşeyiniz yok bi nefesete söyleyin gitsin hatta patronunuzla konuşabilirsiniz denk gelirse bizzat uyarsın

Ya bende demeyi biliyorum fakat gerçekten ne diyecegimi nasıl diyecegimi bilmedigim için buraya yazdım değişik veya enayi deilim elestiri yapmak yerine yol gösterici olsanız keşke bende buraya beni yargilayin hadi diye yazmiyorum sonucta
Değişik ve enayi değilsiniz ama insanlarla sınır çizmeyi, çatışma yaşamayı, onlara onların istemeyeceği cevapları vermeyi öğrenmeniz lazım malesef.

Hemen sertce kestirip atamazsınız muhtemelen bu nedenle Siparişi verdiklerinde masaya adisyon bırakın ve patronum kızıyor xxx tl tutuyor amca dayı teyze diyin

Ya ben uzun süredir bir yerde çalışıyorum ve burası bir tatlıcı küçük bir yer ve tek oluyorum genelde dükkanda
Yaşadığımız yer küçük bir yer neredeyse herkes birbirini tanır sorun şu ki akrabalarimiz da burda ne zaman gelseler tatlı içecek birşey yiyip hiç hesap ödemeden gidiyorlar bu eşimin ailesi olsa veya da kendi ailem olsa neyse yok dayı yok kuzen amca uzaktan akraba vs vs artık iyice bunaldım bu durumdan en basitinden geçen eşimin amcası geldi çocuğu ve hanımı ile tatlı ve içecek çay falan aldılar oturdular tabi sohbet muhabbet ettik giderken hadi görüşürüz deyip direk gittiler
Ya da bı kuzenim veya da eşimin kuzeni falan geliyor direk dolaptan bana bile sormadan tatlı kurabiye alıp ağızlarına atıyorlar
Bende calisanim yani bunlsri ben ödüyorum gün sonunda açık çıkmaması için çünkü kameradan herşey belli oluyor bişey de diyemiyorum akraba diye kafayı yicem
Lütfen bana slk misin vs demeyin diyemiyorum gerçekten anlatamıyorum derdimi
Bu arada eşim ile resmi olarak evliyiz fakat düğün ve dini nikah olmadığı için ben hala aile evindeyim bunu belirtme sebebim henüz beni pek de tanımıyorlar çalıştığım yerde tanıştım çoğu ile
Böyle giderse ay sonu patrona borçlu siz çıkarsınız haberiniz olsun. Nasıl insanlar öyle ya bismillah 🙄

Eşinizle konuşun; o kendi akrabalarına laf arasında sizin oranın çalışanı olduğunuzu, kasada açık çıkınca maaşınızdan kesildiğini, düğün öncesi paraya ihtiyacınız olduğunu söylesin. Siz de gelenlerden önden ödeme alın ve patronun artık hesabın önden ödenmesini istediğini söyleyin. Küsen de küssün zaten.
Bir de tabii geldiklerinde “hoş geldiniz, nasılsınız”dan öte bir sohbete girmeyin. Patron müşterilerle konuşmama kızıyor, işimden olmak istemiyorum, diyebilirsiniz.

Onlar beni herhangi bir hırsızlık veya hak yeme ile suclamadi farkındaysan ne dediğini bilmiyorsun bide laf soktuğunu mu düşünüyorsun önce bı iyice oku anla sonra konuş sana hayat tavsiyesi
Burda klavyeden yazmak kolay mı? Hesabı kitleyip gidenlerin yiyip içtiğinin parasını istemeyi öğren, önce kendi hayatın hakkında ağzını açabil sonra hayat dersi vermeye kalkarsın. böyle çalışan mı olur ayrıca hiç güvenilir değilsin dükkan emanet edilmez.
Ayrıca devletin resmi nikahı evlilik oluyor millete bu gece gerdek var duyurusu yapılan düğün sadece bir parti.

Ya bazı insanlar ne kadar pişkin bence sizde pişkin olun kalkarlarken ay durun bekleyin diyip adisyonu getirin ama böyle şen şakrak normalleştirerek bizden de mi alıcan derlerse valla inşallah bi gün benim kendi işyerim olursa almam o zaman dersiniz.ama bunları yaparken gerçekten pişkin pişkin yapmamız lazım yoksa başedemezsiniz.henüz nişanlısınız kalp kırmak yanlış anlaşılmak istememenizi anlıyorum ama bir sınır çekmezseniz bu evliliğinizde de başka sınır ihlalleriyle sonuçlanacak.

Konu sahibi bakın kaçırdığınız şöyle önemli bir nokta var
Eğer şimdi sinir koymazsanız aynı evde yaşamaya başladığınızda daha da hadsizlesecekler
Şahsen düşünüyorum size ait olmayan iş yerinde dolabı açıp ağzına kurabiye atan insan size ait olan evde dolabı açıp ağzına bir şey atmaktan niye kaçsın ki ? Siz hayır diyemediğiniz bir sınır cizemediginiz için bunu da yapacaklar ki bu en basit örnek yani sinir ihlaline giren neler neler var perşembenin gelişi çarşambadan belli olur bu olayı tek açıdan değerlendirmeyin bu insanlar size saygı duymuyor bu insanlar size bir zorluk yasatmakda sakınca görmüyor bu insanlar sizi maalesef pasif görüyor
Bana da sinirlenip atar yapmayın muhtemelen anneniz yaşındayım ve söylediklerim gerçek lütfen kaale alın kendi iyiliğiniz için

Çözüm olarak aklıma gelenler kendi ailenize anneniz eş ailesine eşiniz söylesin
Ya da sizden başka personel varsa siz otururken o gelip hesap istesin ki aynı şeyi patronda yapabilir hatta cekiniyorsaniz siz wc için falan kalkın o esnada istensin hesap ama geç olmadan önünü alın bu inanın orda yenilip icilmesiyle sınırlı bir konu değil aksi halde bu insanlar tüm yaşantınızda sınırlarınızı ihlal edip sizi zor durumda bırakmakdan cekinmeyecekler emin olun

Dün gece bu durumu patronuma anlattım yanıma eleman verin diye o da beni öteki şubeye almayı çözüm olarak gördü (ki bu çok iyi) iki gün sonra öteki şubeye geçiyorum orda benim dışımda 3 eleman daha var ve benim dükkanım gibi değil aşırı yoğun gelseler sohbet edemem hatta bilinçli bir şekilde görmezden gelicem şimdi benim olduğum şube hiç yoğun değil ondan onlar geldiklerinde laf attiklarinda falan cevap vermek durumunda kalıyordum ama buna şansım olmayacak ve o kadar insanın icinde kalkıp gidemezler diye düşünüyorum bakalım nolacak ama bu çözüm dün bi anda aklıma geldi gerçekten akıl veren tavsiye de bulunan herkese teşekkür ederim çok iyisiniz bu arada tekrar olarak söylüyorum onların hesabını ben ödüyordum yani dükkan emanet edilemez biri değilim zaten her gün kasa yapiliyor öyle olsa adam da beni işten çıkarır biraz bunu yanlış anlayıp saçma sapan konuşanlar oldu hak yemek falan ben normalde de pasif biriyim evet ama burda yazmadigim şeyleri yazmışım gibi birinin hakkını yiyormusum gibi ithamlsr alınca gerçekten çok sinirlendim çünkü gerçekten tavsiye alıp yanlış bir üslup ve dil ile haksız duruma düşmeden bu konuyu çözmek istemiştim yoksa emin olun kimsenin kalbini kırmak veya da hadsizlesmek istemezdim ama dediğim gi yazmadifim şeyleri yazmışım gibi davrananlar oldu

Burda klavyeden yazmak kolay mı? Hesabı kitleyip gidenlerin yiyip içtiğinin parasını istemeyi öğren, önce kendi hayatın hakkında ağzını açabil sonra hayat dersi vermeye kalkarsın. böyle çalışan mı olur ayrıca hiç güvenilir değilsin dükkan emanet edilmez.
Ayrıca devletin resmi nikahı evlilik oluyor millete bu gece gerdek var duyurusu yapılan düğün sadece bir parti.
Bak son yazdığın durum seni ilgilendirmez
Dükkan emanet edilmez demişsin ben o parayı kendim ödüyorum asla kimsenin hakkına girmeden yıllardır çalışıyorum ve asla 1 lira bile hakkına kimsenin girmedim
Ha son dediğin konu da burada adetler boyleymis bana da düğün vs saçma geliyor fakat eşim o ailenin tek çocuğu ve eski toprakları bilirsin direk resmi nikah yapma sebebim ise ailem çok baskıcı onlar yüzünden daha önce bir nişan attim bu seferde böyle olmasindan çok korktuğum için resmi nikah şartı koydum lütfen insanlsrin hayatını bilmeden yargilamayin

X