Erken hamilelik belirtileri hakkında....

canımsın sabret geçecek bebiş annesnin sınamaya başladı bence :KK70: aksam baktın iyi deilsin bir acile gidersiniz..ama annecim bak bugun erken uyandın sen hamilesin dinlenmedin bi türlü ondanda olabilir artık daha hassassın dikkat et kendinee cok dönerse git bir doktora tamm mı hadi gecsinde iyi ol canım ya :KK43:

canım kan vermeye gidicem ya zaten olmadı bi görünürüm, ay kıyamam yaaa o iyi olsun ben bi şekilde dinlenirim o yorulmasın :)

Yokk herkes Baktirmaa diyoo yaa

canım nasıl yani sitede kimse baktırmadı mı hic alttan :KK53: ee benim bildiğim alttan bakmak en sağlıklısı canım yani ilk zamanlar ultrasondan görmek biraz zor alttan bakım yapılır 3 ay kadar.

canım kan vermeye gidicem ya zaten olmadı bi görünürüm, ay kıyamam yaaa o iyi olsun ben bi şekilde dinlenirim o yorulmasın :)

sen dinlenki bebeginnnn huzurlu annecik :KK16::KK16::KK16::KK16: tamam iyi haberlerini beklicem habersiz bırakma bizi kendinide cok yorma olur mu:KK19:

canım nasıl yani sitede kimse baktırmadı mı hic alttan :KK53: ee benim bildiğim alttan bakmak en sağlıklısı canım yani ilk zamanlar ultrasondan görmek biraz zor alttan bakım yapılır 3 ay kadar.

Düşük tehlikesi oluyo diyolar ben bekliyorum şimdi ye görür dum alltan baktirsaydim

tatlım ben geçen düşüğümde baktırmıştım 4 haftalıkken gördük hemen keseyi.Bu sefer gittiğimde alttan baktırmak istemiyorum dedim.Doktor da sen bilirsin nasıl istersen öyle yapalım ama hiç tehlikesi yok bi tüp bebek 6-7 milyar ve onlara bile direk alttan bakıyoruz riski olsa onlara bakmayız dedi mantıklı geldi bana.Çarşamba günü gittiğimde baktırıcam ben alttan valla ultrasonda görünmesini bekleyemiciiimmm :)

klomen kullanmak için erken değil mi ben hamile olmam için sorun var mı diye kontrol için gittim daha erkekn sadece hormon testı yapalım dedı o zaman 7 ay sonra da olmazsa o zaman gel dedı yanı 1 yılı tamamla dedı bu arada 24 yasındayım sen de sorun cıktı mı kı soğan suyu için de faydasını gören de var zararını goren de var benım de pek içime sinmedi belimde agrıyınca bıraktım ama halen agrıyor cok ayakta durdugum zaman

bilmiyorum ki canım bu doktor hemen klomene başladı.bi sorun yok dedi adetimimn üçüncü günü gitmiştim sol taraftan yumurtan güzel çatlamış dedi işte o zaman hormon testi yapmıştı ondada bi sorun yok dedi sonra klomen yazdı.takip falanda etmedi..ya ben doğuda oturuyorum burda doktorlar hiç önemsemiyo biliyo musun.bende 24 yaşına girecem şubatta canım.sitede diğer topiklerde falan okudugumda bi sürü kişi soğan suyuna başladıktan sonra hamile kalmış.iltihabı söktüğü için ağrı yapmış olabalir.o zmanlarda akıntın nasıldı..şimdi senin bata kaç gün var

bilmiyorum ki canım bu doktor hemen klomene başladı.bi sorun yok dedi adetimimn üçüncü günü gitmiştim sol taraftan yumurtan güzel çatlamış dedi işte o zaman hormon testi yapmıştı ondada bi sorun yok dedi sonra klomen yazdı.takip falanda etmedi..ya ben doğuda oturuyorum burda doktorlar hiç önemsemiyo biliyo musun.bende 24 yaşına girecem şubatta canım.sitede diğer topiklerde falan okudugumda bi sürü kişi soğan suyuna başladıktan sonra hamile kalmış.iltihabı söktüğü için ağrı yapmış olabalir.o zmanlarda akıntın nasıldı..şimdi senin bata kaç gün var

ultrasondan mı baktı ? soğan suyunu artık gelecek ay başlarım tekrar bıde boyle belırtıler falan da olunca ya gebelik varsa dıye de dusundum ben cunku gebelıkte sogan suyu ıcmek zararlıymıs ! soğan suyunu yaptıgım zamanlar akıntım vardı ama sımdı yanı akıntım var dıyecek kadar yok cok az 11 gün falan var hayırlısı olsun inşallah olur

tatlım ben geçen düşüğümde baktırmıştım 4 haftalıkken gördük hemen keseyi.Bu sefer gittiğimde alttan baktırmak istemiyorum dedim.Doktor da sen bilirsin nasıl istersen öyle yapalım ama hiç tehlikesi yok bi tüp bebek 6-7 milyar ve onlara bile direk alttan bakıyoruz riski olsa onlara bakmayız dedi mantıklı geldi bana.Çarşamba günü gittiğimde baktırıcam ben alttan valla ultrasonda görünmesini bekleyemiciiimmm :)

bende oyle biliyorum canım ablamda korkuştu ama doktor sonuçta tehlikesi olsa biz yapmazdık zarar verecek birsey deil birde bebeğin durumunu anca en iyi alttan bakarak anlayabilirlermiş ultrason tam olarak bebekle ilgili her sonucu vermez demiş..oda korkuyordu ama yaptı cunku beklese beynini hep sorular kemirecekti..hayırlısı olsun canım ama baktır aksine bebekle ilgili seyleri daha iyi soylicektir..

valla bebegımm baktıranda varr baktırmayanda var beni korkuttular gidecegim doktor ne dıyecekk bakalım valla heycandan ölüyorum zaten :)

kim seni korkuttu kızıcam bak:KK53::KK53: canımsın bebeginn durmunu en iyi alttan bakarak anlar doktor kesene durumda bebek nasıl gelişimi normal mi tam kese içinde mi herseyi onla daha iyi goruyolar zaten zarar verecek birsey olsa kaldırılır canım olur mu oyle sey önemli olan sen ve bebginsin kimse size zarar verecek birsey yapmaz heleki doktorlar :S bakım sırasında kendini kasma ahat ol yeter zaten surdugu birkaç saniyecik :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Bi de mesela dis gebeligin erken teshisinde falan da cok onemli ultrasonu beklersen dis gebelik ilerlemis olur o da risk cunku yanlis yerde kese buyuyo ic kanamaya sebep oluyo o da

aynen oyle zaten ALlah göstermesin dıs gebelik ancak bununla rahatlıkla gorulur..dediğim gibi kese gorunuyor tam olarak sonuçta yapın canım ihmal etmeyin

kim seni korkuttu kızıcam bak:KK53::KK53: canımsın bebeginn durmunu en iyi alttan bakarak anlar doktor kesene durumda bebek nasıl gelişimi normal mi tam kese içinde mi herseyi onla daha iyi goruyolar zaten zarar verecek birsey olsa kaldırılır canım olur mu oyle sey önemli olan sen ve bebginsin kimse size zarar verecek birsey yapmaz heleki doktorlar :S bakım sırasında kendini kasma ahat ol yeter zaten surdugu birkaç saniyecik :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

ya ama kanama felann olur dışgebelık olsa bıseylerın yolunda gitmedigi belli olur dimi bak içime kurtt düştüü yinee kendımı sakinleştirmiştim :KK43:

X