Erken Gebelik Belirtileri ( Gün gün yaşadığım belirtiler)

Bir sağlıkçı olarak bu yazdığınız belirtiler hiç mantıklı değil. Gebeliğiniz hayırlı olsun ama kendini dinlemek doğru değil hele ki 5 günde döllenen yumurtanın ilişkinin ertesi günü belirtiler başladı diye açıklamalar yazmanız hiç mantıklı değil. İnsanlara gereksiz umut aşılamissinz. Bu belirtilerin hepsi regl belirtisi bende mesela.

Bir sağlıkçı olarak bu yazdığınız belirtiler hiç mantıklı değil. Gebeliğiniz hayırlı olsun ama kendini dinlemek doğru değil hele ki 5 günde döllenen yumurtanın ilişkinin ertesi günü belirtiler başladı diye açıklamalar yazmanız hiç mantıklı değil. İnsanlara gereksiz umut aşılamissinz. Bu belirtilerin hepsi regl belirtisi bende mesela.
Sağlıkcı olmakla alakası yok bence bu durumun, ben de aylarca bu belirtilerin bazılarını yaşadım ama regl oldum. Kendini dinlemek derken de, vücudunuzdaki belirtiler gebe kaldiginiz ay farklılık gösterebiliyor az bi farkla da olsa. yani bende öyle oldu :)
Umut aşılamak derken? Ben kimseye umut aşılamadım. Zamanında bu sitede hep belirtiler aradım, ve birgün hamile olursam buraya yazmak istedim ve yazdım. Olay bundan ibaret. Mantıklı olup olmaması da sizi çok ilgilendiriyorsa ve mantıksız geliyorsa okumadan geçebilirsiniz :)

Kızlar bir bakar mısınız bugün olmam lazımdı

Eklentiler

• IMG_0634.jpeg
    IMG_0634.jpeg
    81 KB · Görüntüleme: 163
  • IMG_0633.jpeg
    IMG_0633.jpeg
    69,7 KB · Görüntüleme: 159
Merhaba Arkadaşlar. Bu ay klomenle tedavi oldum. 9 temmuzda yumurtam olgunlaştı, 10 temmuz gecesine varırken kasıklarımda ağrı hissettim. çatladıgını düşündüm. nitekim ertesi gün doktor yumurtanın çatladığını söyledi. 13 temmuzda, gece yarısı yani 14 temmuzda ince belimde, ağrı oluştu. geçmedi. yataktaydım. uyuyordum. ağrı zaten vardı ama şiddeti arttı. bende başka bir şekilde uzandım. öylede uyuyakalmışım. Sormak istediğim soru şu. Yumurtlamadan sonra 5. veya 6. günde belde ağrı hissedip hamile oldugunu öğrenen varmı.? göğüs ağrım yok ama hassasiyet mevcut. akıntım beyaz ama kaideye değer çok fazla akıntı yok. beyaz renkte. birde çok hızlı hareket eden bir yapım var. çok hızlı iş yapınca yine belim ağrıdı. iş dediğim de, kapı açmak, patrona kahve götürmek. 2 kahve götürürken hızlı davrandıgım için ince belim ağrır mı? beynim benle oyun mu oynuyor?:)

Arkadaşlar öncelikler herkese merhaba.
Bu sitede gebelik belirtilerimi aramak için çok vakit geçirdim, ve kendime söz vermiştim, olur da gebe kalırsam buraya gün gün erken gebelik belirtilerimi yazacagım diye. Ve o gun geldi… :)
7 ay önce düşük yaptim, 6 aydır korunmasız ilişki ve gebelik planlıyorduk.
Ovulasyon testi kullanarak gebe kaldım.
35 günde bir adet oluyorum bazen 40 ı bile buluyor.
Adetten 18. Gün sonra yumurtlama gördüm ve değerlendirdik
Benim 19. Günden sonra yani yumurtlama gününden sonra belirtilerim başladı
19. Gün inanilmaz göğüs hassasiyeti, dokunulmayacak derecede ( normalde adet olmadan 1 hafta önce başlardı)
20. Gün aşiri gaz cıkarma
21. Gün kasıklarda sağlı sollu batma şeklinde kramplar gaz devam ediyor, adet olcakmış hissi hep devam etti sanki akıntım oluyor gibi ama yoktu
22. Gün aşırı iştah artışı, gaz devam ediyor
23. Gün aşırı sinirlenme öfkelenme
24. Gün vücut ısısında artış
25. Gün gece hafif mide bulantıları
26. Gün cok hafif baş dönmeleri
27. Gün sırt ağrısı bel agrısı hafif, mide yanmas ekşimesi şişkinlik
28. Gün karnımda pıt pıt atardamar hissi
29. Gün sırt ağrısı şişkinlik, gaz çıkarma, vücut ısısında artış
30. Gün sabah ilk idrarla test yaptim çok silik çıktı, test verdim beta hcg 30.23 cıktı
Yani demem o ki gecikme olmadan da belirtiler oluyor, hatta yumurtlamadan sonra başlıyor.
Ben kendim hemşireyim, kendimi çok iyi dinlerim. Bir kadının kendini dinlemesi çok önemli. Diğer ay yaşadıklarınla bu ay yaşadıklarını kıyaslama yapman gerekiyor. Adetime 3-4 gün kala öğrendim, çünkü oorda bişeyler olduguna emindim kendimi dinledim:) umarım isteyen herkes bir gün bebegine kavuşur
Çok yararlı olmuş ellerine sağlık bizi bilgilendirdin

Arkadaşlar öncelikler herkese merhaba.
Bu sitede gebelik belirtilerimi aramak için çok vakit geçirdim, ve kendime söz vermiştim, olur da gebe kalırsam buraya gün gün erken gebelik belirtilerimi yazacagım diye. Ve o gun geldi… :)
7 ay önce düşük yaptim, 6 aydır korunmasız ilişki ve gebelik planlıyorduk.
Ovulasyon testi kullanarak gebe kaldım.
35 günde bir adet oluyorum bazen 40 ı bile buluyor.
Adetten 18. Gün sonra yumurtlama gördüm ve değerlendirdik
Benim 19. Günden sonra yani yumurtlama gününden sonra belirtilerim başladı
19. Gün inanilmaz göğüs hassasiyeti, dokunulmayacak derecede ( normalde adet olmadan 1 hafta önce başlardı)
20. Gün aşiri gaz cıkarma
21. Gün kasıklarda sağlı sollu batma şeklinde kramplar gaz devam ediyor, adet olcakmış hissi hep devam etti sanki akıntım oluyor gibi ama yoktu
22. Gün aşırı iştah artışı, gaz devam ediyor
23. Gün aşırı sinirlenme öfkelenme
24. Gün vücut ısısında artış
25. Gün gece hafif mide bulantıları
26. Gün cok hafif baş dönmeleri
27. Gün sırt ağrısı bel agrısı hafif, mide yanmas ekşimesi şişkinlik
28. Gün karnımda pıt pıt atardamar hissi
29. Gün sırt ağrısı şişkinlik, gaz çıkarma, vücut ısısında artış
30. Gün sabah ilk idrarla test yaptim çok silik çıktı, test verdim beta hcg 30.23 cıktı
Yani demem o ki gecikme olmadan da belirtiler oluyor, hatta yumurtlamadan sonra başlıyor.
Ben kendim hemşireyim, kendimi çok iyi dinlerim. Bir kadının kendini dinlemesi çok önemli. Diğer ay yaşadıklarınla bu ay yaşadıklarını kıyaslama yapman gerekiyor. Adetime 3-4 gün kala öğrendim, çünkü oorda bişeyler olduguna emindim kendimi dinledim:) umarım isteyen herkes bir gün bebegine kavuşur
Hayırlı olsun.. Bende özellikle sağ fazla olmak üzere sağlı sollu batma oluyor. Diyordum ki hamile olsam tek taraflı olur Diyordum şimdi umut oldu. İlk defa böyle oluyor 14. Gün yumirtalama oldu ondan sonra hep var anlik oluyor ama gün içinde 5 6 kere belki daha fazla

X