Doğum yapan eylül anneleri kilolarımız ne durumda

canım benim başlarda biraz oldu sonra çokçok azaldı..bitti...aradn 4-5 gün geçti tekrar başladı ama yine az...şimdi rengi sarı oldu...internette baktım...önce kırmızı ..sonra kahverengimsi..sonra sarı..sonra beyza olur bitermiş...40 gün sürebilirmiş...doktorum da aynı şeyi söyledi ama heen kesilebilirde dedi..ameliyatta iyicce temizliyoruz çünkü dedi...

nuraycım göbek deliğim benim de öçok kötü..hamilelikte delik kapanmıştı ,içi doluydu..doğumdan sonra içi bomboş ve çukur oldu...hafifi de kahverengi...

deryacım hanı eskıler der ya kanaman 40 gun surer karnın ıner dıye bende ondan sordum,yanı bu gobek boyle gıderse nasıl gıdecek dıye:1rolleyes:
benımde gobek delıgım kahverengı ve o altta olusan cızgı henuz gıtmedı.

ya kızlar benım gogusler balon gıbı sıstı.sag gogsumden cok emzıremıyordumda.acaba gogus pompası ıle bosaltsammı?bır kere denedım o pompayla şakır şakır sut gelmıyor ya napsam ben:uhm:

göğüslerinin gergin olması hem sana ağrı verir hem de gerd,inken ememezmiş bebek...emzirmeye çaşıl olmuyprsa pompa ile biraz boşalt...

doğumdan önce 55 kilo
doğuma giderken 72 kilo
doğum sonrası tartılamadım unuttum:)
şimdi 11 günlük anneyim 62 kiloyum

duygucugum ilk günler benimde göğüsler şişti bebeğim emmeyi tam beceremediği için göğsümde agrılar oldu.ılık bi duş aldım göğsümdeki şişliği yumuşatmak için masaj yaptım pompyla yavas yavas cektim.eger cok birikirse süt sancı yaparmış kötü olursun bak sonra

canım bu kadar kafana takmamaya çalış sütün gider bak, biraz geniş olmaya çalış bu dediklerinin hepsini ben de yaşadım hele anneler konusunu ev ilk günler savaş alanı gibiydi hiç bir aradığımı bulamıyordum sanki benim evim değil gibi evde çok kişi olunca herkes kendi düzenini kurmak istiyor neyseki herkes gitti de rahatladım şimdi,
benim de bebeğim 2900 doğmuştu ama hastaneden çıkarken 2600 dü zaten doğumdan sonra ilk bir hafta içinde bebeğin kilo kaybetmesi normalmiş şimdi düzenli kilo almaya başladı....
bir de emzirirken tedirgin olma kendine güven emzireceğim de tedirginik de bebeğe geçiyormuş
kolay gelsin Allah yardımcın olsun...a.s.

duygucum ben 35. günümdeyim hala kanamam devam ediyor çok fazla değil ama hergün birkaç damla mutlaka geliyor acaba ben de mi var bir gariplik....

fatmacımm benim yarın 20 gün oluyor benimde azar azar iki günde bir bazen 3 günde bir kanama geliyor annem 40 gün boyunca devam eder dedi başka bir arkadaşımla konuştum 46.günündeydi hala geliyor demişti.

ya kızlar benım gogusler balon gıbı sıstı.sag gogsumden cok emzıremıyordumda.acaba gogus pompası ıle bosaltsammı?bır kere denedım o pompayla şakır şakır sut gelmıyor ya napsam ben:uhm:

canım pompa ile zaten öyle şakır şakır süt gelmiyo az az geliyor sen yinede sağ faydası olur mutlaka yoksa göğsün ağrır...
eğer şişlikten bebeğin ucunu tutamıyorsa bir süre göğüs kalkanı kullanabilirsin o zaman bebeğin boşaltır göğsünü, sonra da göğsünü tutar, tek memeyle zor olur

Hamilelik öncesi 58 kg
Doğuma girerken 75 kg
Doğumdan çıkınca 66 kg
6 gün önce spinal sezaryanla doğurdum şimdi 65 kg...

(bu arada karnımda bu şişlik geçicekmi ? Tecrübesi olanlar lütfen bi cevap)

kızlar teskler cevaplarınız ıcın benım bugun 6 gun oldu damla damla gelıyor kanamam..doktorumla konustum kanamam neden damla damla dedım,senın ıcın tamamen temızlendı cok sıddetlı gelmesı gerekmıyor dedı:uhm:

dun aksam egeyle resmen sabahladık kızlar ve sabaha kadar emdı oglum:1shok:ıkı gogsumude sagolsun boşalttı:))))

kilo olayını bende cok takıntı yaptım valla arkadaslar cok az yıyorum sımdılık gıdıyor bakalım bırseyler ama en azından su bayrama kadar yarısını versem moralım yerıne gelıcek

dun soyle bır kac kıyafetıme baktım bırak ustume olmayı pantalonlar yukarı bıle cıkmıyor:1no2:
napcaz ya ne gıycez bız

kızlar göğsünüzü emzirmeye çalışın bende sağ göğsümde zorlandım oğlum almadı hiç 1 hafta pompayla sağdım sonra sütüm çekildi tek göğüsle emzirdim sollan 1.5 yaşına kadar zor oluyo şuan bi dengesizlik var zaten iki göğüs arasında ucları bile farklı inşallah kızımda her ikisinide emzirebilirim

Hamilelik öncesi 58 kg
Doğuma girerken 75 kg
Doğumdan çıkınca 66 kg
6 gün önce spinal sezaryanla doğurdum şimdi 65 kg...

(bu arada karnımda bu şişlik geçicekmi ? Tecrübesi olanlar lütfen bi cevap)

canım ben 12 kilo almıştım hamileliğim süresince şu ana kadar 8 kilosu gitti göbeğime hiç korse takamadım sıktığı için, çok az bir göbek kaldı ama rahatsız edici değil, kilo vermekle ve rahimin toplanmasıyla ilgili birşey bu kısa zamanda olmuyor biraz zaman geçmesi lazım

duygucum az yeme bence normal yemene devam et bebeğine giden süt gıdalı olsun vereceksin mutlaka daha 1 haftalıksın ben 1 haftalıkken göbeğim 6 aylık gibiydi şimdi indi ama

arkadaşlar bebeğiniz uyurken başını nasıl yatırıyorsunuz,
benimki sırtüstü yatarken yan koyuyor hep başını kayınvalidem de başı yamuk olur diye gelip gelip dik olarak sabitlemeye çalışıyo ama bebeğim sıkıya gelemiyor başını çeviremedikçe uykusu açılıyo uyanıyo siz nasıl yatırıyorsunuz

canım benım bebgımde sırt ustu konumda yattıgı zaman basını yana cevırıyor bence normalıde o kustugu zaman dık dursa bogazına kacmazmı allah korusun...
soyledıgın seyı hıc duymadım yanı başı yamuk olur dıye bırsey.
tek bıldıgım bebegınızı hep aynı pozıyonda yatırmayın dıyorlar.bır saga bır sola yatrıyorum ben.kafası daha şekilli olması ıcın..

duygucum az yeme bence normal yemene devam et bebeğine giden süt gıdalı olsun vereceksin mutlaka daha 1 haftalıksın ben 1 haftalıkken göbeğim 6 aylık gibiydi şimdi indi ama

az yemektekı kastım yanı tatlı abur cubur beyaz ekmek bunları kestım canım..onun dısında kepek ekmegı meyvemı sebzemı yıyorum.
bugun bır hafta oldu 8 kg gıttı:teytey:sukurler olsun sımdılık ıyı gıdıyor ama bakalım ınsallah hep bu ırademı korumayı basarırım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…