Doğum yapan eylül anneleri kilolarımız ne durumda

ChoqSeqeR

hayırlısını nasip et ALLAHım
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2007
6.026
1.146
41
merhaba arkadaşlar bu başlık altında doğum öncesi kilolarımızı ve doğumdan sonra kaç kilo verdiğimizi paylaşalım...

hamilelik öncesi 57 kilo
doğuma girerken 69 kilo
doğumdan çıkınca 65 kilo
şu an 24 günlük anneyim ve 61,5 kiloyum
geriye 4,5 kilo kaldı inşallah o da en kısa zamanda gider

sizler ne alemdesiniz....

doğumdan önce: 50
doğuma girerken:65
doğumdan çıkınca:60
şuanda:56
geriye 6 kilom kaldı vermem gereken. ama kızlarr benim iştahımda pek yok sizlerde durum nasıl.

doğumdan önce: 50
doğuma girerken:65
doğumdan çıkınca:60
şuanda:56
geriye 6 kilom kaldı vermem gereken. ama kızlarr benim iştahımda pek yok sizlerde durum nasıl.

benim de öyle pek birşey yiyesim gelmiyor eskisi gibi zevk alarak yiyemiyorum hep aklımda oğlum oluyor uyanır da beni yanında bulamaz, ağlarsa duymazsam vs. hep aklımda bunlar var...

hamilelik öncei:71 kg
doğuma giderken:89 kg
eve geldiğimde:84 kg
şimdi 17 günlük anneyim 78 kg

daha 7 kilom var...en vahim durumda olan benim galiba...5 gündür artık düşmüyor kilom ( iştahım benim de yok..pek yemek yemiyorum ,sürekli emziriyorum da ama durdu kilo düşüşüm...

deryaaaa ne dıyorsun super arkadasım dogumdan berı 17 gunde 11 kg gıttı dıyorsun daha neeee
daha dur 40 ın cıkmadı kız:)))ay senı boyle duyunca mutlu oluyorum valla.benım ılk 17 gun 11 kılom gıtse yatıp kalkıp sukretcem valla...

canım ama ben zetna en kilolu halimle hamile kaldım...ondan moralim bozuluyor....

hamilelik öncesi:68/69
doğuma girerken:94
Doğumdan sonra:89.5
((((((((((((((
gıden sadece 4.5 kg ve 3 gun oldu henuz tartıda hıc bır oynama yok15 20 gunde 10 kg veren arkadaslar bu kılolar ılk gunlerden gıtmeye baslamadımı yacok moralım bozuluyor bu kılo olayına

duygucum tekrar tebrik ederim...
ama bu kadar aceleci olma bu kiloları 9 ayda aldık vermek o kadar kolay olmayacak tabi ki daha 3. gündesin emzirdikçe düşecek kilon göreceksin uykusuz geceler de başlayınca o zaman da düşer....
ben de 61 kiloda takıldım kaldım birkaç gündür düşmüyor....

duygucu hemen düşmedi birkaçgün geçince düşmeye başladı..sonra takıldı kaldı..benimd e artık düşüş yok...delikızın dediği gibi 9 ayda aldık 9 ayda vereceğiz öyle diyor insanlar...en erkn verenler bile 3 ayda veriyormuş...ama haklısın insanın morali çok bozuluyo...

derya,delikız sız dogumdan sonra 15 20 gunde 10 kg gıttıgını yazmıssınız ya ondan cok moralım bozuldu benımde hıc gıtmeyınce
deryacım bır kac gun sonra gıtmeye baslıyormu cok sevındım ınsallah ya.hamılelıgımın 6 ayındaymısım gıbı hıssedıyorum cunku kendımı..
bu arada bogazınız nasıl kızlar benım baya azaldı ınsallah hep boyle devam eder..

Selam kızlar;
Bende
Doumdan önce: 62.6
doğumda : 84 ü görmüştüm gitmeye yakın....
doğum sonrası : 75 kiloyum..

9 kilo gitmiş bende de .ama bende bu kadar gideceğini tahmin etmiyordum.Hala biraz göbeğim var.Ayaklarım ve ellerim şiş. Yüzüklerimi takmak için can atıyorum.
Göbek deliğmde kahverengi çevresi , o geçecek mi kızlar ya...Benim kızımın başı yukarıda olduğu için göbeğim dışarı doğru çıkıp çok gerilmişti. Şimdide kahverengi çevresi ve değince acıyo. Geçer inşallah ya, sizinde öyle mi?

canım benm göbek çevresi kahverengi değil ama göbek deliğim eskisi gibi değil henüz şekli bozuk biraz, değince acımıyor inşallah geçer seninki de

Canım sağol, inşallah eski halimize döneriz. Bu arada sezeryan için korse varmış.Bugün ilk kontrolüme gittim bende, dikişlerimin üzerindeki bantı çıkardılar. Hemşire bağla karnını dedi.Böyle bişey yapan var mı? Dikişler de acımaz mı, yoksa daha yıukarıdan mı?
Bu sıcakda da bağlanmaz ki. Korseyi bilen var mı?
Bu arada kızlar, bebeğimin sarılığı hafiflemiş, kabızlığı var yalnız ama doktor onada değilde asıl 400 gram gibi bişey vermiş doğumdan beri ona takıldı, karnı buruşuk dedi.Emiyo mu falan dedi? Beni hemşirelere gönderdi emzirebiliyommu diye, emme refleksi bebekde var mı diye.Eğer verirse yatırırız falan dedi.Çok korktum ya. Hastaneden çıktığımızdan beri ememiyo onunla uğraşıyom bi yandan iki annemde bizde, canım çook sıkılıyo.Çok sıkıyolar, ev değişmiş adeta her şeyin yeri. Deli oluyorum. Nasıl emzirmeyi düzelteceğiz bilemiyorum. Süt var, emme refleksi de var ama başını tutamıyo. Biri bastırması lazım kafasını, üç çekip ağlıyo, sonuna doğru artık debelenmenin yapışıyo.
Bana dua edin kızlar ya.... Çok korkuyorum , asabım çok bozukk...

nuraycım benım sezryan olalı bugun 5.gunum..bugun doktor bantlarımı acabılcegımı ve ayakta kısa surelı dus alabılcegımı soyledı..bende yaptım sukur o kadar rahatladımkı suan...banyodan sonrada daha once aldıgım dıkıssız cok sıkı olmayan bır korsem vardı onu gıydım.doktor 1 hafta sonra gıyebılırsın demıstı ama dene dedı agrı yaparsa cıkar dedı.
yaklasık 3 saat falan oldu gıyelı masallah hıc canımı yakmadı.yatana kadar gıymeyı dusunuyorum.
canım emzırmek sanat gıbı bırsey bende sol gogsumu cok rahat emzırıyorum sagda aynı senın gıbı kriz yasıyoruz..hıc sıkılmıyorum ama hersey duzelcek.sende sıkılma lutfen gorceksın zamanla hersey yoluna gırcek ınsallah..

kızlar benım sıze cok onemlı bır sorum var.benım kanamam kesıldı bıle 3.4 gunden ıtıbaren bıttı gıbı bırsey..sızlerın nasıl?acaba benımkı normalmı ya?9 ayın pislıgı ıcımde kalmıs gıbı hıssedıyorum(

doktorum bana kesinlikle korse yasak dedi.karnını içine cek 20-25e kadar say karın kaslarını gün içerisinde bu şekilde calıştır dedi.sana hangi mantıkla kusak bağla diyolar dikişlerine bişe olur allah korusun.
benim de şimdilik dogum öncesine göre 6 kğ fazlalıgım kaldı.cuma günü cocuk doktoruna götürdük bebişimi yeşil çay içebilirmiyim diye sordum doktora içebilirsin dedi.yeşilcayı dogumdan önce kullanmıştım günde 2 kupa içiyordum vücudum da sıkılaşma olmuşdu.sizlerede tavsiye ederim.sabah aç karnına 1kupaya 1 tatlı kaşığı yeşilcay.aksamda yatmadan 2-3 saat önce içiyorum.sallama tavsiye etmem.caykurun burcum yeşilcaydiye teneke kutularda marketlerde bulabilirsiniz.
dogum öncesi:64
doguma giderken:76.5
dogum sonrası:71.5
şimdi:69.5

duygucum öncelikle bebişin hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün.
3gündür yeşilcay içmeye basladım kanamam arttı biraz.zaten yeşilcayın ödem attıgını biliyodum.demek içimizi temizlemeyede iyi geliyo

sagol canım senın bebısınıde alah analı babalı buyutsun

senın hıc kesıldımı kanaman?yanı benım 5.gunum bugun ve ıkı gundur sadece damla damla gelıyordu bugun hıc gelmedı:çok üzgünüm:
bu arada bana sezeryan sonrası apranax forte vermıstı agrılarım ıcın onunda kestıgını duymustum.
bende denıyım yesılcayı caykurunkını barı belkı ıyı gelır sagol canıma.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…