Eşim, ailesi, bir türlü içime sinmeyen bir evlilik

Ya bir de evet masraf ediliyor ama malesef bedava evlenenlerin kıymetinin bilinmesi sadece bir ihtimal. Yani gelenekler böyle. Takılan takı da zaten gelinlerin şahsi zevkine harcanmiyor. Ya işte sizin gibi eşya, araba için ya da yatırımlık hatta bazen geri alıyorlar borç morc diyip. Çalışan bir kadın değilsen tek garantin evlenirken talep ettiklerin oluyor. Ben eğer ev hanımı olsaydım, kesinlikle altınlarımı vermezdim. Dünyanın binbir türlü hali var. Allah muhtaç etmesin ama insanın güvenlik ihtiyacı oluyor. Şahsi paran olması güven veriyor.
Ben zaten takı takılmalı diye düşünenlerdenim :) Çok haklısınız, kadın ve erkek boşandığında ya da vir sebeple tek kaldığında asla bir olmuyor ziynet kadının güvencesi. Benim eleştirdiğim konu insanlara takıları yaptırıp, eşyaları aldırıp evi a'dan z'ye kurdurup içerisinde 2 gün kalınacak olunmasına verilen abartılı tepkiler.
Bedava evlenmek değil de kimsenin parasına güvenmeden, kimseye masraf olmadan evlenmek ama kıymet noktasında eşim kıymetimi bilse yeter sanırım.

benim esimin ailesi de bizim yasadigimiz yere geldi, ben kendi evimde arkadaslarim, kardeslerimle kaldim, onlar da dedemin evinde kaldilar, gayet de rahat ettiler. gecinmek isteyen her turlu gecinir. gelinin evinde kalmaya israr etmek gercekten de burada benim sozum gecer havasi vermek icin bence
Evet en doğru söz bu gecinmek isteyen her türlü geçinir . Mesele geçinmek değil ki zaten mesele yönetmek . Ben bunu beş yıllık evlilikten sonra daha iyi anladim . Eğer karşında gecinmeye gönlü olmayan insanlar varsa gereken cevabı vermek lazımmış

X