Doğum yapan ben triplere giren kaynanam.

Çocuğunuz hayırlı olsun lakin onu korumak sizin en öncelikli göreviniz. Fazla mama emzik vs okudum . Gerekirse kapınızı kilitleyin ve o kadını uzak tutun. Ne misafiri böyle şeyler mi var yeni doğum yapmışsınız yahu. Bağırın çağırın hazmetmeye çalışmayın sakın. Bebek sizin ve sadece size muhtaç şuan. Bana da kv sütün mü gelmiyor demişti üst üste kovdum evden. Ağladı zırladı bi ton şov yaptı ama hala daha aramız bozuk evime gelemiyor. Torununu kaçak göçek görüyor. Ama hala duygu sömürü modu açık. İflah olmayan kv ne yapsanız olmaz ama sınırınızı koyun.

Benim de bir yengem her gördüğünde kendisinin nasıl sütü olduğunu anlatır hala . Anne sütü verdim sadece ve 97 pdi kızım...
Bu dengesizler bir şekilde konuşuyor. Ben hekimim üstelik. 1 yaşı dolmadan bal verilemeyeceğini bile anlatamadım kendisine. Güyaaa bal vermediğim için kolik olmuş bebeğim...

Cahille savaşı kazanamayız en güzeli mesafe . Babası istediği kadar çağırın desin eşiniz de siz de çağırmayacaksınız. 3 ay civarı zaten bebek ele gelecek, rahatlayacak. Bebek de o kadar yabancıyı etrafında istemiyor. Bunları dert etmeyin. Sorun çözmeye kafanızı doldurmayın. Bırakın bu şekilde kalsın. Sadece bebeğinize ve kendinize odaklanın. Küsen küssün.

Zorbalık yapıyolar resmen. Aynı mevzuyu yaşadım. Hayır onlara ne bizim küçük memelerden. Oğulları beğenmiş almış.

16 günde çok da bağımlı olmaz. Ağlasa da vermeyin. Emzik yerine meme verin çabuk unutur. 15 kişilik oda da nasıl huni takma seviyesine gelmeden çocuğu emzirdin tebrik ederim. O anı atlattiysan daha da kimse seni yıkamaz.

3 ay boyunca eve kimseyi almadım valla bir de erken doğumdu onun riskiyle kimseyi kabul etmedim. Al çantasını ver eline gitsin ben anneyim artık bırak tadını çıkarayım de koy kapıya bebeğinden başka kimse umrunda olmasın. İnsanlar da fikirsiz vurdumduymaz. Ne var geliyolar yeni doğum yapmış kadının evine. Bebek işte iki eli iki gözü var neyi merak ediyorsunuz ya. Sütüm yok evet sen mi emzircen anne de. Azarla gitsin hiç umrunda olmasın

sınırlarımıda ihmal etsin istemiyorum.
Daha ne kadar ihlal edecek acaba? Ne kadar pasifsiniz iki yetişkin insan bir kadını evden gönderememişsiniz, siz bu kadar pasif olduğunuz için çocuk bakamayacağınızı düşünüp başınıza üşüşüyorlar bence. Mahremiyet denen bir şey kalmamış bir kere gidin odanızda kapınızı kitleyip emzirin, başkalarının önünde süt sağarsanız fış fış memenizi sıkarsanız herkes her şeyi de söyler. Şu ortamda bebeğin huzuru muzuru olmaz yazık ya.

Merak etme canım ilk doğumda çoğu kadin aynı şeyleri yaşıyor.benimkinde ikinci gün başımda bı sürü kişi her biri bir yerden bişey diyor.aglamamak için kendimi zor tuttum sonra lohusa depresyonuna girdim.suan yeni doğum yaptım 3 aylık bebeğim var.daha yeni misafir alıyorum alınan alınsın bebeğim ve ben onların merakından daha onemliyiz.bize gelmek isteyenler oldu ne kadar ısrar etseler de hayır hiç kimse gelmesin eşim yardım edecek dedim.inanir misiniz bı gün bile lohusalık yaşamadım.

Kv alt katta yaşıyor

Sert bir uyarıda bulunmazsanız malesef bu böyle devam eder. Benim, bebeğimin bir sürünü sorunu olacak ben evde onun misafirini ağırlayacağım. Yok yaa. Kabul etmeyin cırlamaksa cırlamak. Başka dilden anlamazlar.

Bizim kültürümüzde su anne babaya saygi durumi cok kötüye kullananlar var. Din mesela kadina ayri düzen hakkı tanıyor, ama kimi beraber yasanmaya zorlaniyor, kiminin evinde de huzuru yok. Herkesin düzeni de kendine. Lohusa kadinin evinde misafirin isi zaten yok, ama olucaksa da zamanini lohusa olan kadin belirler. Kayinvalide burda hakimiyet kurma derdinde. Gidip kendi evinde yapsin. Misafir istemesem.misafir arayip kendim iptal etmeye de cekinmem..kadin neler atlatmis, kayinvalide nelerin derdin.

Zorbalık yapıyolar resmen. Aynı mevzuyu yaşadım. Hayır onlara ne bizim küçük memelerden. Oğulları beğenmiş almış.
Küçük gögüslülerin daha cok sütü olurmuş, belkı dogrudur, cocuklarıma yetti fakat hiç bir zaman giysim ıslanmadı oyle, dolup tasmadı. Hacim var, kıyafetlerim güzel duruyordu üzerimde, ona atıf yapıyordu, sözde var ama işe yaramıyor seklınde. Birisine de benim hakkımda sütsüz inek demiş :)) Ben de deptim manen, ötede oynuyor:))

Bazen cırlamaya bile takat bulamazsın, oyle dısarıdan izler gibi izler, bakıp kalırsın. Konu sahıbını anlıyorum, Allah kolaylık versin

Sütsüz inek mi Allah'ım ne kadar da ömür boyu konuşmamalık bir durum. Benden akıyordu. Bayağı bayağı akıyordu fazlasıyla bir kaç defa bilerek beyaz tişört giyip öyle sütlü ıslak halimle Petek Dinçözün foolish casanova klibindeki gibi üstümü değişmeden yanında dolandım. bulaşık yıkarken üstünü mü ıslattın diyor hala çünkü maşallah ne güzel sütün var dese ölecek

Evet, ecelleri olurGözlerini yumarlar görmemek için, bir kusura kadar

Yanlış biliyorsunuz
Mamaya yani biberon kolayligina alisan bebek anne sütünü bırakır
Emmeyince de süt gelmez maalesef
sürekli emzirecek ki süt üretimi gerçekleşsin

Yanlış biliyorsunuz
Mamaya yani biberon kolayligina alisan bebek anne sütünü bırakır
Emmeyince de süt gelmez maalesef
sürekli emzirecek ki süt üretimi gerçekleşsin
Emzirmek öncelikli ama ilk bir hafta on gün emzirme yetmiyorsa, sarılık varsa emzirmeden sonra mama vermek gerekiyor. Süt çoğaldıkça bebek zaten doyduğu için memeden sonra yediği mama miktarı da azalıyor. Zamanla bırakır derken bunu kastediyor muhtemelen arkadaş. Bizde böyle oldu çünkü.

Konu sahibi sevgili lohusa arkadaşım. Bebeğim 2 yaşına girmek üzere ama yazdıklarınızı okunduktan sonra lohusalıktaki ruh halime geri döndüm. Eğer şimdi bir cinnet geçirip sınır çizmezseniz (o cinneti emzik zamanı geçirmeliydiniz gerçi) sonra bir daha ağzınızı açamazsınız. Çünkü sizin şu zamanki durumunuz herkes tarafından bir çeşit delilik kabul ediliyor.

Kardeşiniz, bacınız, dıdınızın dıdısı olsaydım seve seve sizin yerinize cinnet geçirirdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…