Çocuk sahibi olmayı istememek

Çocuk sevmeyen insandan hayır gelmez.
Çocuktu yapar tabii ki !!
Kesinlikle ben de tahammül edemem yaramaz cocuga.(hipreaktif bir çocukluk gecirmeme ragmen)

Cocuk yaramaz olabilir. Fakat bas etmek aileye baglıdır. madem cocuk yaramaz belli bir döneme gelene kadar kaldıramayacagı yerlere cocuguyla gitmez.

vereliniortak

her şeyden öte ölümlü dünya, sırayla değil bu işler. böyle düşünerek çocuk sahibi olmak :umursamaz:

çocuk konusunun boş zaman aktivitesi olarak görülmesine inanamıyorum akannehir acaba çocuk askere gittiğinde ya okumak şehir dışına gittiğinde de beraber mi gidecekler ya da yeniden bebek mi yapacaklar.kafamçokkarıştı Bu kadar basite indirgenmemeli.:umursamaz:

boş vaktiniz olsa bile soru komik. bu, bir müzisyenin müzikten anlamayan birine nasıl olur da gitar çalamazsın demesi gibi bir şey.

kaydirigubbakcemile5

benim bir tanıdığımın kocası evde yasakladığı topu çocuğunun eline verip bize misafirliğe getirmişti akannehir ki onların evinde kesinlikle yasak. bu ne demek oluyor, benim malım kıymetli, yorgunun eşyası değil, kır dök çocuğum orada, rahatla. sanki çocuk parkı bizim ev

Kızım olduktan sonra bu zamana kadar nasıl yaşıyormuşuz diye sorduk eşimle birbirimize.
Çocuk bambaşka bir şey,Allahım her kadına yaşatsın inşallah:Saruboceq:

özellikle son yıllarda bazı arkadaşlarımın isteyen her kadına nasip etsin vb. şeklinde mesajlarını görmek beni mutlu ediyor. artık herkesin çocuk sahibi olması ezberinin bozulmaya ve benimsenmeye az da olsa başlandığını gösteriyor sanırım.

Ayrıca kadın dediğin anne oldugu zaman kadındır.
Sevmeyi bir bütün olmayı ögretir ona yavrusu.

Ama işte anne var anne var

kesinlikle karşı olduğum bir cümle.

eşim de ben de istemiyoruz çocuk ve 4 yıldır evliyiz bize de bazen e yapın artık felan diyorlar ama biz daha kendimize bakamıyoruz ki kaldı ki çocuğa hiç de hazır değiliz

gözlemlediğim şey şu ki çocuk gerçekten istenildiğinde ve hazır olunduğunda yapılmalı benim en yakın arkadaşlarımdan biri sürekli annesi ve kayınvalidesi ısrar ettiği için ee yapalım bari artık diye çocuk yaptı ve evlilikleri inanılmaz sarsıldı eşi de kendisi de çocuk bakımına, fedakarlığa hazır olmadığı için çocuğa bakmak zorunda oldukları kısa zaman bile onların sürekli kavga etmelerine neden oldu şimdi çocuk 1,5 yaşında biraz daha alışmış durumdalar ama gene de eskisi gibi değiller resmen sıkılıyorlar çocuktan ben varsam mutlaka bana bırakır çocuğu ki ben oynayayım çok seviyorum bıdığı o yüzden çok severek oynuyorum ama bir yerden sonra fenalık geliyor insana ve bunu sürekli yapmak lazım çocuk uyanık olunca ben henüz o kadar fedakarlığa hazır değilim

bu arkadaşımın bebeğine annesi bakıyor hafta içi cumartesi de annesi ile beraber geziyorlar sadece hafta içi akşamları cumartesi gecesi ve pazar gübü çocuğa tek başlarına bakıyorlar ve dedikleri pazartesi olsun diye saat sayıyoruz

valla ben böyle bakacağıma hiç bakmam daha iyi ki ben de şu an hazır olmadığımdan biliyorum ki çok zor gelecek bakım bana bu nedenle çocuksuz olmayı tercih ediyorum

ama ben nasıl çocuk yapana aa niye yaptın demiyorsam çocuk tercih edenler de aa çocuksuz olur mu dememeli bu tamamen tercih meselesidir ve sadece iki kişiyi ilgilendirir; evli olan çifti onun dışında çiftin anne babası, komşusu, akrabası, arkadaşı falan bu meselede dış kapının mandalıdır benim gözümde

o soruyu banada soruyorlar ama sıkılmıyorum,ama sıkılmamızı istiyorlar galibakaydirigubbakcemile3 ev hanımı olduğum halde ağzımdan daha eşime sıkıldım kelimesini duymamıştır benden.a.s

Bir evlat annesi olarak sizleri çok iyi anlıyorum. Ben de 3 yıl istemedim. Gayet ince düşünüyorsunuz ve iyi de ediyorsunuz. Gerçekten büyük bir sorumluluk, yalnız bu sorumluluğa şimdi hazırım demekle hazır olunmuyor. Her çocuk farklı bir birey, aileye kattıkları da götürdükleri de çok farklı oluyor. Oğlumun büyüdüğü her yaşta daha kolay olacağını değil daha da zorlaştığını görüyorum. Büyüdükçe sorumluluklarınızda büyüyor. Çalışmak isteseniz zor oluyor. Çocukda yaparım kariyer de lafına zerre inanmıyorum. Yaparsınız belki ama ikisinden birinde muhakkak bir şeyler eksik kalır gibi geliyor bana. Üstelik evladını bırakıp iş hayatına atılmanın vicdani muhasebesini yapmayan anne yoktur bence. Ama evladınızın geleceğini de düşünmek zorundasınız. Bu aralar bu mevzuya takık olduğumdan bu yönden ele aldım.

Böyle büyük bir sorumluluğu alamayacağını düşünen birinin çocuk istememeyişini çok iyi anlıyorum.

Son düzenleme:

çok güzel yazmışsınız. vereliniortak

harika bir insan olduğunuz yazdıklarınızdan ve anlayışınızdan belli. teşekkürler konuya katkınızdan dolayı. çocuk yaptığı halde bu şekilde düşünen bir örnek olrak çıktınız karşımıza. aynı zamanda da cesaretlisiniz. mükemmelliyeçilik olan insanlar böyle düşünüyor sanırım biraz da. bakın siz de demişsiniz ki birinden birinde "eksikler" kalacaktır. eksiksiz olmasını isteyen insan grubuna mensupsunuz çok açık. size kolaylıklar diliyorum çocuk yetiştirmede. ve eminim ki çok iyi bir evlat yetiştireceksiniz. a.s.

daha kendisi çocukken çocuk yapanlara, evliliği oyun zannedip iki günde elinde çocukla boşanan, doğurduğu çocuğu sokağa atan, sokağa atmasa da sokaklara düşmesine sebep olacak şekilde yetiştiren, kendi öz çocuğundan bıkıp usanan, dayakla terbiye eden, aşağılayan, yiyecek ekmeği zor bulurken dünyaya 4-5 zavallı çocuk getiren tüm kadınlara: BAKAMAYACAK OLAN ÇOCUK YAPMASIN KARDEŞİM!! ŞART DEĞİL Kİ..
ben çocuk sahibi olmayı çok isteyen ve olamadıkça da daha çok hırslanan kaydirigubbakcemile3 biri olarak çocuk sahibi olmak istememeyi gayet normal buluyorum. hatta ilerde doğuracağım çocuk için de şimdiden endişeleniyorum. dünya gitgide yaşanmaz hale geliyor. benim çocuğum benim yaşadığım çocukluğu yaşayamayacak bundan eminim.

çok güzel yazmışsınız. vereliniortak

vereliniortak

Teşekkür ederim güzel dileklerin için a.s.

tebrikler! vereliniortak

daha gencim ama haberleri izledikçe falan karar verdim şimdiden çocuk yapmamaya ahada bu yazdığınıza katılıyorum..

çocuk sevmek demek doğurmak demek değil..ben koruyucu aile olmak isterm ..sokakta bile çocuk seviyorum tabi yapışmadan ama seviyorum öyleyse ilerde doğurmalıyım kesin yoksa insan olmam hayır yaaaaapmaalıyım demiyorum vereliniortak

DepresifPolyanna altin kalbin icin seni candan kutluyorum canim, empati kurmak kadar güzel birsey yoktur. Ve tüm bizi anlamaya calisan hemcinslerimede tesekkür ediyorum hurrem ve nickleri aklimda olmayanlar.
Empati kuramayanlar cocuk bölümlerine yönelse daha cok mutlu olacagim, cünkü cocuklu hayat ne kadar güzeldir tarzinda kendi aralarinda sohbet edebilirler. Biz bu konuda bilgimiz olmadigi icin ne yazikki annelere yardimci olamayacagiz ama kendi aralarinda eminim cok güzel sohbetler ve önemli bilgiler verebilirler.
Koskoca Kadinlar kulübünde bizde bir konuda kendi aramizda kalabilirsek cok mutlu olacagim, kimse alinmasin hepinizi seviyorum.

altına imza: yorgun savaşçı kaydirigubbakcemile5 opuyorumnanaktan

Tesekkür ediyorum yorgun savasci. Inan öyle mutluyumki burda, böyle bir konu acilmis ve birbirimizi anlamak icin, yeri gelir yaralarimizi sarmak, yeri gelir birbirimize destek olmak icin toplanmisken, bu konuyla uzaktan yakindan alakasi olmayanlar yorum yapiyor o zaman ne oluyor? Gercek hayatdaki gibi anlasilmiyorsun.
Ama hazirda bulmusuz birbirimizi bu sanalda olsa, düsüncelerimizi paylasmak istemeye bile hakkimiz yokmus gibi yorumlar geliyor bizi anlamaya calismayanlardan.
Sonrada sinirlenip bana ne diyor bir yorumcu, bana neyse bu bölümde isin ne?

herkse istanbul sabahından iyi haftalar diliyorum,forum çok ilerlemiş,oku oku bitmedi,ama çok güzel şeyler yazılmış,ama kılışeleşmiş sözler izafı kavramdır,mesela kadın doğurduğunda kadın olur falan,ben bunu bir dini kıtapta bır hocanın yorumunda okmuştu,çok saçma geldi,benım ablalarım oturu yemeklerını yer ama asla çocukları düşünmez,bende yeğenlerım yemeden lokma geçmez,çocuklar bıle bunu söler,teyze sen bız yemeden yemezsın hıç,annem ve diğer teyzem yıyor dedı bana bır kere 12 yaşındakı yeğenım,

Kadın doğurduğunda kadın olur gibi laflar anneliği pohpohlamak için söylenmiş. Kafanıza hiç takmayın. Bir sürü doğuramayan kadın var, annelik hasreti çekenler var, evlatlık alıp büyütenler var. Annelik sadece doğurmakla olsaydı, doğurup öldüren sokaklara atanları da kadın olmuş anne olmuş vasfına sokmamız gerekecekti.

Güzel sözlerin için teşekkürler a.s.

kızım evliliğimin 7.yılında oldu...geçen 7 yılda şüphesiz güzeldi son 1.5 yıl ise daha başka...
sevdiğiniz insandan ve sizden bir parça olması sonsuz haz...
çocuk sahibi olmak istemeyenleride anlıyorum
ama her akşam sevgilinizi göreceğiniz zaman ki yürek çarpıntısını hissedince:asigim:
iyi ki varsın demekten kendimi alamıyorum
insan kendini nasıl mutlu hissediyorsa öyle yaşamalı
aslolan kişinin kendi mutluluğudur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…