Çocuk sahibi olmayı istememek

endulus34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2009
4.793
2.819
kızlar çocuk sahıbı olmak istememek ve toplumda kabul görmediği için sırf bu yüzden evlenmeyen biriyim.sizce çocuk istememek doğal değilmi?ve aranızda böle düşünenler lütfen hislerini yazın

ben de çocuk sahibi olmak hiç ama hiç istemiyorum, annelik genlerine sahip değilim heralde diye düşünüyorum. bu arada evlat edinmek ise tam bana göre birşey. bunu çok istiyorum. benim gibi düşünen bir adam bulmak oldukça zor. sevgilim bu konudaki düşüncelerimi çok ciddiye almak istemiyor ama gene de bu, geleceğimizi konuşurken benim ciddiyetimi farkettiği anlarda gerilime neden oluyor. bir kaç kez büyük kavga ve küskünlüklerimiz bile oldu bu konular etrafında gelişen konuşmalar sırasında.

annelik genlerimi?ilhinç varsa öle bişi bende hiç yok,ama canım evlenınce değişir düşüncelerin belki,sen evlatlık düşünüyosunya o açıdan dedim,ben bunu bile istemem,yeğenlerimi çok sevviyorum,ama sevmek ayrı,sahip olmak ayrı bı durum,hayırlısı olsun,

bende hiç istemiyorum anne olmak ta küçüklükten beri böyle hatta çok oyuncak bebeğim falan da yoktu benim pek ilgimi çekmezdi.ama anne olmak normalse olmamakta normal bi anormallik yok bana göre a.s

O konu KK Pro tarafından incelemeye alınmış...
Ben de bu konuda düşüncelerimi yazmak istedim.Daha 19 yaşımdayım ama benim de pek aram iyi değil çocuklarla.Düşünüyorum da ileride çocuk yapmak doğru değilmiş gibi geliyor böyle bir dünyada.Ana haber bültenini açtığımızda neler neler görüyoruz.Sonuçta oradaki başlarına olaylar gelen çocuklar da ailelerin çocukları, bizim çocuğumuz olursa onların başına kötü bişe gelmeyecek die bir garantisi yok ki.Zaten düşünüyorum da günümüz evlilikleri hep kısa sürüyor.O kısa evliliklerine de bir çocuk sığdırıp ayrılıyorlar.Peki sonrasında ne oluyor?Ortada kalmış, psikolojisi günden güne bozulan bir çocuk... Hadi o ihtimali yok edelim peki bizim çocuğumuzu büyütebileceğimizin garantisi var mı ? Çocuk doğduktan bir süre sonra bizim başımıza birşey gelirse yine canımızı uğruna feda edebileceğimiz o yavrucak ortada , kendisine yardımcı olacak insanların insafına kalacak... ve daha birsürü buna benzer ihtimaller... çocuklardan nefret ediyorum demiyorum, yalnızca ne zaman yeni doğmuş bir çocuk görsem ''ah canım benim ne kadar da sevimlisin sen.'' gibi şeyler düşünmek yerine içimi bir üzüntü kaplıyor aklıma gelen şeylerse ''canım benim şimdi dünyadan haberin yok güzel güzel gülüp oynuyorsun ama büyüdüğünde sen de insanları tanicaksın, yaşamanın, bu kirletilmiş dünyada, vahşi ve çıkarcı insanların arasında ayakta kalmanın ne kadar zor olduğunu göreceksin.'' gibi düşünceler oluyor. ınsanlar derler ya hep kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi siz de başkasına yapmayın diye, düşünüyorum da dünyaya gelmeden önce bana sorulabilecek olsaydı '' dünyaya gitmek istiyor musun?'' diye ben gelmeyi kabul etmezdim açıkcası...(kimse doğduğum için ailemi suçladığımı falan da düşünmesin, alakası yok) O yüzden de böyle düşünüyorum peki o dünyaya gelmeyi istermiydi acaba... Tabiki ona sorma ihtimalimiz yok ama lütfen kimse çocuk sevmek için, sırf annelik egolarını tatmin etmek için dünyaya çocuk getirmesin... Önce herkes bir düşünsün eşim ve ben bu çocuğun yaşam şartlarını arkadaşlarından eksik kalmayacak şekilde karşılayabilir miyiz, çocuk yapmaya hazırmıyız, ikimiz de gerçekten istiyor muyuz, onu her anlamda birlikte mutlu edebilir miyiz die tekrar tekrar düşündükten sonra karar versinler lütfen...
Biraz uzun oldu ama bunlar benim kendi düşüncelerim içinizde kabul etmeyenler elbet de olacaktır ama parakrafın sonunu okuyan herkes saygıyla karşılasın ve kendisine sorsun lütfen( çocuk düşünenler için) opuyorumnanaktan

yaşına göre gayet mantıklısın tebrik ederim.. hak veriyorum sana..kaydirigubbakcemile5

kızlar çocuk sahıbı olmak istememek ve toplumda kabul görmediği için sırf bu yüzden evlenmeyen biriyim.sizce çocuk istememek doğal değilmi?ve aranızda böle düşünenler lütfen hislerini yazın

bende böyle düşünüyorum.. gayet normal yani kim ne derse desin,toplum nasıl bakarsa baksın.. ne kayınvalidelerin ne annelerin ne en yakın arkadaşlarınızın gazına gelmeyin sakın.. anne olmak etrafta görüp akşam evimizde rahat uyku uyuduğumuz bebeğin sadece sevme kısmıyla ilgilenilecek bi olgu değil..

kesinlikle... kaydirigubbakcemile5

katılıyorum sana bende çocukları çoook seviyorum ama ileriyi düşündüğümde istemiyorum çünkü hem bu dünyaya çocuk getirmek istemiyorum hem bana bişey olsa ne olcak diye düşünüyorum, ve birisiyle ömür boyu yaşamak zor geliyo bana evliliğim biterse çocukta benimle birlikte ordan oraya gelicek ve onun için zor olucaktır. ama ilerde bebek yapmazsamda pişman olurmuyum diye düşünüyorum bazende merak ediyorum bebeğim olsa nasıl olur diye yani bazen kafam karışıyo ama yinede olmasa daha iyi olur düşünüyorum kafamçokkarıştı

kesinlikle... kaydirigubbakcemile5

çok haklısın,sevmek ayrı bişey,ama erkeklerde ataerkil toplumdan geldikleri için istiyor,aslında toplım böle olmasa istemıcek,ama toplum istetiyor..ben türkiyenın yaşadığımız bu toplumun evlilik çocuk gibi örf adetlerini hiç beğenmıyorum,dayatmalar ve herkese biçilen roller,islam bile bölr rol biçmezken adetler biçiyor,bunlar karşı gelince anormal oluyosun..

Evet aynen öyle. Neden çocuk istiyorsunuz diye sorulduğunda erkeklere; neslinin ve soyadının devam etmesi için gibi cevaplar veriyorlar.Mutsuz ve dünyadan memnun olmayan sağlıksız bir nesil devam etse ne olacak sanki...

Ama üzülme yaa sen de çocuk istemeyen birini bulabilirsin, çocuk yapmak istemeyen erkekler de oluyor. a.s

bende sizdenim kızlar .......hiç anne olmak istemiyorum yaşımda 30 yaklaşıyo içimde bişey yok sanki ...bide bu dünya ya çocuk getirmekte pek mantık işi değil baksanıza herşey ne kadar zor ..kötü
eşimde de çocuk isteği yok Allah'tan tutturmuyo yani ozaman zor olurdu...biz üremek için evlenmedikki olmazsa olmasın diyo ...ailemde biliyo onlarda sen ne istersen öyle olsun diyo ..bi süre bende sorunmu var dedim ama bu benim hayatım ve benim kararım sadece beni ilgilendirir diyorum...çocuk sevmiyomuyum ?seviyorum ama başkasında seviyorum ....Allah çok isteyenlere nasip etsin inşallah ama ben böyle devam edicem heralde ..laelaelaelaelae

Çocuk büyütmek çok büyük iş. Yani ömrünün yarısını alıyor. Bundan dolayı düşünmüyor olabilirsiniz. Ben rahatıma çok düşkünümdür, halende bekarım zaten. Bundan sonra evlenirmiyim bilmem ama çocuk doğurmak, bakmak, büyütmek gözümde büyüyor, bi taraftanda mevlam nasip ederse, ilerde anne diyecek, öldüğümde arkadamdan dua edecek bir evlat bırakmak istiyorum..

Cocuk sahibi olmak beni cok korkutuyor.
Cunku annesiyle hep sorun yasamıs dıslanmıs biri olarak bunu yapabilecegime inanmıyorum.
4 yıllık evliyim.ve evlenene kadar annemden manevi olarak cok siddet gördüm..4 yıldır da hiç görüşmüyorum, ailemden hiç kimseyle..Onlardan cok uzakta, cok güzel bir şehirde harika giden bir evliligim var.
Ama yıllar boyu yasadıgım bu sıkıntılar yüzünden, 2 yıldır psikiyatriste gidiyorum ve ilaç kullanıyorum.
Biliyorum ki bu ilaçları kullandıgım sürece cocuk sahibi olamam..Ama hapları bıraktıgımda da yine eski bunalımlı günlerime dönebilirim.
Annemin bana yasattıklarından sonra onlarla tüm baglarımı koparttım ama ya bende ona benzersem korkusu yüzünden cocuk fikri beni cok korkutuyor..
Bazen cocugum oldugunu bana ananem,teyzemler nerde niye biz onlara gitmiyoruz diye sordugunu hayal ediyorum..
Facebook denen illet cıktıgından beri orada anneleri ve bebekleriyle poz veren tanıdıkları gördükce içim burkuluyor.
Bugün adetim gecikeli 3 gün oldu ya hamileysem diye ödüm kopuyor..
Haftasonu eşime söyledim..Gercekten cocuk istemiyorum dedim..Seninle ömrüm yettigince gezip tozmak hayatımızı yasamak istiyorum..Güldü sadece..Birşey söylemedi...
Bende güldüm içim acıyarak...........mafoldumben

Benimde 1 tane evladım var..
2. hayali bile korkutuyor benii..
Kendime bazen çok kızıp kendimle çelişiyorum..
Çocukları sevmiyorum sankii
Evladım başka tabiki o herşeyim..
Ama 2. çocuk fikri istemiyorum..
Eşim istiyor ben istemiyorum sanki onu sevemicek ona yeterince ilgi gösteremicekmişim gibi geliyor bana..
Kafam çok karışık kii ilac tedavim hala devam ediyor..

Benimde bir çocuğum var.ıkinciyi hayal edemiyorum.Allah çocuğuma uzun ömür versin başka çocuk istemiyorum.Çocuk istemeyen arkadaşlarım en mantıklısı en güzeli bu bence,şimidiki aklım olsa hiç çocuk yapmazdım.Küçükten sorunları dertleri bitmiyor.Yavaş yavaş büyüdükçe sorunları dertleri de büyüyecek bilmiyorum.ınşallah isteğim gibi yetiştirebilirim...

Aynen cnm yaa kafam dayanmıyor ilaçdan mı bilmiyorum gece bile eşim uyandırıyor çocuk mızırdanıyor diye duymuyordum bile birde sil baştan bir daha bebek sesi çekemem gibi geliyor çok zorr çokk ki benim annem yakınımda çoğunlukla onda kalıyor saolsun bakıyor..
Rabbim olmayanlara versin inşallah..

Bende aynı canım benim ufaklıkta annemde o bakıyor.Sen evlenmeden önce bir bebeğe bakıyordum,şimdi iki bebek oldular başıma diyor:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…